Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ha meghalnak akkor mégse halhatatlanok :D

:P

Tegnap mi is megnéztük, anyám is nem kicsit mérgelődött azon a problémát, amit lentebb már kitárgyaltunk. Másodjára látva jöttem rá, hogy mennyire tetszik annak megvalósítása,

ahogy Gandalf és Szauron találkozik és összecsap. Nagyon jól néz ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másodjára látva jöttem rá, hogy mennyire tetszik annak megvalósítása,

ahogy Gandalf és Szauron találkozik és összecsap. Nagyon jól néz ki.

 

Az nekem is nagyon bejött, főleg mert

bár Gandalf a nagy varázsló, eddig alig-alig láthattuk mágiázni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

A hobbit - Smaug pusztasága ősszel érkező bővített kiadása 25 perccel lesz hosszabb.! :clap::rock:

A hobbit 3. részének új címe lett: The Hobbit: The Battle of the Five Armies.

Peter Jackson jelentette be pár órája a facebook oldalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hobbit - Smaug pusztasága ősszel érkező bővített kiadása 25 perccel lesz hosszabb.! :clap::rock:

A hobbit 3. részének új címe lett: The Hobbit: The Battle of the Five Armies.

Peter Jackson jelentette be pár órája a facebook oldalon.

Örvendetes hírek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hobbit 3. részének új címe lett: The Hobbit: The Battle of the Five Armies.

Mily "meglepő" cím :)

Egyébként mi volt a régi? Már nem emlékszem rá.

 

A 3. rész premiere után jöhet egy kibővített maraton a 6 film rendezői változatával. :)

De előtte 10 órás alvás és 3 napi hideg élelemmel felkészülni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mily "meglepő" cím :)

Egyébként mi volt a régi? Már nem emlékszem rá.

 

 

De előtte 10 órás alvás és 3 napi hideg élelemmel felkészülni :D

 

Én sem emlékszem. :D

 

A 3 Gyűrűk ura bővített változat maratonon már túl vagyok, az sem volt piskóta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is lenyomtam már egyszer a LOTR bővített maratont. Eléggé kegyetlen volt. Pláne, hogy belegondolva, a 3 LOTR film bővített változata összesen időre majdnam annyi, mint a 6 Star Wars film :D Durca!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

There and Back Again, ahogy Bilbo könyve. :)

Köszi, valóban, rémlik, mintha látnám ... :) Szerintem jobb az új cím, mert nagyjából leírja a 3. rész fő eseményét, a "régi" pedig az egész trilógiára vonatkozik.

 

A 3 Gyűrűk ura bővített változat maratonon már túl vagyok, az sem volt piskóta. :D

Úgy rémlik, hogy még egyszer sem vállalkoztam rá :) Egyedül a 3 mozis verziót láttam egymás után egy napon moziban. Ha a LOTR-filmeket nézem meg, akkor a bővítettet nézem lemezenként, vagyis hatszorra hat este :hehe:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a gyűrük ura Sauron? Szerintem nem, hanem azok, akik küzdenek ellene. :) A szövetség az emberek, törpök, tündék között. Akik dacolnak Szauron akaratával, és ... a végét tudjuk. :) Sosem gondoltam úgy erre a címre, mint egy kijelentésre, inkább egy kérdésre, hogy ki is vajon a Gyűrűk ura? :)

De ők nem uralták még az Egy Gyűrűt sem, nemhogy az összeset! Hát pont ez volt a lényeg, hogy az Egy Gyűrűt csak Sauron tudja uralni. A Szövetség birtokában nem is volt sok gyűrű, csak az Egy, meg a Három Galadrielnél, Elrondnál és Gandalfnál. A Kilenc és a Hét Gyűrű meg Sauron birtokában voltak. Az Egy Gyűrű uralja a többi tizenkilencet, így bizonyos szemszögből valóban az a Gyűrűk Ura (ahogy Pildi írta), de az önmagában nem csinál semmit a testvéreivel, ahhoz kell az egyetlen Gyűrűhordozó, aki képes az Egy Gyűrűt uralni, és az Sauron. Tehát ő a Gyűrűk Ura. Az Egy Gyűrűt rajta kívül senki más nem tudja uralni, így a tizenkilenc másik fölött sem tud rajta kívül más hatalmat gyakorolni. Az Egy Gyűrű irányít mindenki Sauronon kívül, aki felveszi - ugye, vissza akar térni a gazdájához, és ezért elég keményen dolgozik.

Plusz, Sauron a Második Korban Annatarnak hívta magát, aminek a jelentése az Ajándékok Ura (Lord of the Gifts), és tudjuk, mik voltak az ajándékok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is köszönöm a magyarázatot. :) Ugyan sajnos én sem vagyok a háttérinfókkal teljesen tisztában, de ez pl. teljesen kikövetkeztethető lenne belőle: az Egy Gyűrűt csak Szauron tudja uralni, ezért haszontalan mindenki másnak, csak bajt okoz, így nincs más lehetőség, mint meg kell semmisíteni.

Viszont az egész történeten átsüt, hogy a Gyűrűnek önálló akarata van, és mintha nem is Szauron, hanem a Gyűrű mozgatná a szálakat... Mintha nem is egy eszköz, hanem egy társ lenne.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg még a könyveket sem olvastam. :D

 

Külön önálló akarata van az Egy Gyűrűnek, az fix, de voltaképpen végig egyvalamit akar: visszajutni Szauronhoz. Eme cél érdekében mozgatott meg szálakat, de a sztori fővonala és rengeteg mellékága tőle független mozgott: ezek mozgatórugója pedig Szauron volt, az ő általa létrehozott sereg elleni védekezés. Az Egy Gyűrű és a háború története két egymással párhuzamosan futó szál, és bár az elején a két szál összeér, voltaképpen egymásra nincsenek hatással. Mondanám, hogy Frodóék kálváriája voltaképpen mellékszál a nagy egészben, de ez azért nem lenne igaz.

Szerintem a legátfogóbb az a meghatározás, hogy Szauron és az Egy Gyűrű együtt alkotják a Gyűrűk Urát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg még a könyveket sem olvastam. :D

Jó guglizási és következtetési képesség is elég :evil: Nem mellékesen ajánlom a könyveket olvasásra :P

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap tekintettem meg először a Váratlan utazás kibővített változatát, és bár a plusz jelenetekben tőbb volt az ének, mint a cselekmény, legalább tényleg 3 órásra hosszabbították a részt, ami egyébként még mindig magával ragadó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem A hobbit könyv végére. Aki elmélyültebb nálam a Tolkien világban, kérem írjon kicsit a követező film vs. könyv témájú felvetésekre, kérdéseimre:

Ork vagy kobold Azog?

Jól vettem ki, hogy a fia Bolg aki a könyvben van és Azog elvileg már rég halott Dain kezétől? A filmekben mégis Azog a "főgonosz".

Kik az ötödik sereg? Törpök, tündék, Tóvárosiak, koboldok(vagy orkok?) és...? (ez négy..a hegyben lévő pár törp az 5.?)

Ja és megint jön a kobold vagy ork kérdés. A filmből az jön le, hogy koboldok a köd hegységben voltak. Azogék pedik orkok, ez így van? Akkor felteszem befejező részben Azogék jönnek ide, de akkor mi lesz Azoggal és a Beorn-Bolg dologgal?

És végül Gandalf és a sasok: A hobbitban maguktól jönnek mindkétszer ugye?

Mégis, mint A Gyűrűk Urában Gandalf varázslatának van feltűntetve.

Ez nekem mindig sántított. És kicsit sablonos is már ilyen sokadszorra bevetni őket.

Tényleg nem tetszett, mikor A Hobbit-könyv végén megint ők mentették meg a napot..

 

 

Szóval pár szót kérnék a fenti témákban! Előre is köszi!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkeresgélem a pontos válaszokat, de tedd spoiler mögé az írást, mert vannak, akik nem olvasták a könyvet, csak a filmet nézik!

 

Köszönöm előre is! Beraktam, igazad lehet, de aki nem olvasta az ne jöjjön főleg könyves témába! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm előre is! Beraktam, igazad lehet, de aki nem olvasta az ne jöjjön főleg könyves témába! ;)

De ahogy a topic címe oly egyértelműen és félreérthetetlenül mutatja is, ez nem exkluzív könyves topic. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ahogy a topic címe oly egyértelműen és félreérthetetlenül mutatja is, ez nem exkluzív könyves topic. ;)

Dzséjt..Áthúzott szöveg és szmájli'. És szót is fogadtam. Legközelebb hogy érzékeltessem, ha valami nem komoly?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem A hobbit könyv végére. Aki elmélyültebb nálam a Tolkien világban, kérem írjon kicsit a követező film vs. könyv témájú felvetésekre, kérdéseimre:

Ork vagy kobold Azog?

Jól vettem ki, hogy a fia Bolg aki a könyvben van és Azog elvileg már rég halott Dain kezétől? A filmekben mégis Azog a "főgonosz".

Kik az ötödik sereg? Törpök, tündék, Tóvárosiak, koboldok(vagy orkok?) és...? (ez négy..a hegyben lévő pár törp az 5.?)

Ja és megint jön a kobold vagy ork kérdés. A filmből az jön le, hogy koboldok a köd hegységben voltak. Azogék pedik orkok, ez így van? Akkor felteszem befejező részben Azogék jönnek ide, de akkor mi lesz Azoggal és a Beorn-Bolg dologgal?

És végül Gandalf és a sasok: A hobbitban maguktól jönnek mindkétszer ugye?

Mégis, mint A Gyűrűk Urában Gandalf varázslatának van feltűntetve.

Ez nekem mindig sántított. És kicsit sablonos is már ilyen sokadszorra bevetni őket.

Tényleg nem tetszett, mikor A Hobbit-könyv végén megint ők mentették meg a napot..

 

 

Szóval pár szót kérnék a fenti témákban! Előre is köszi!

Huh...Amennyire én emlékszem:

1: A koboldok szimplán csak a hegyekben és mocsarakban bujkáló "elfajzott", satnya orkok, valódi különbség nincs a kettő "faj" közt.

 

 

2: Igen Azog már korábban meghalt az eredeti történet szerint. Az, hogy a filmekben életben vann adaptációs különbség. Nem érdemes rágódni rajta.

3: A sasok és Beorn voltak az ötödik sereg.

4: A sasok Manwé-nek a hínökei, aki az ég és szelek kis-kezdőbetűs "istene", a Világ uralkodó királya, és a Tolkienverse nagybetűs Istenének második leghatalmasabb arkangyala. Galdalf, Szarumán, Radagast és az első filmben említett két kék mágus kisebb angyalok, akiket Manwé és a tizenkét másik "isten" küldött Középföldre, hogy ellenszegüljenek Szauron-nak. Gandalf ezért tudja szorult helyzetben a sasokat segítségül hívni, de nem olyasmihez, mint amit a "How LOTR Should Have Ended" videóban kitaláltak. Szóval, amikor a sasok beavatkoznak, az a fogalom legszorosabb értelmében Deus ex Machina.

Ja és egyébként, Tolkien a Hobbit-ban használta őket először ;)

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.