Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha egy kicsit több lett volna benne a feszültség, akkor az már könnyen okozhatott volna szorongást egyeseknél :D Engem nem egyszer rázott ki a hideg a film alatt, annak ellenére, hogy a terem légkondicionálása nem volt kifogástalan.

Vicc, hogy a Dunkirk csak szinkronosan megy Debrecenben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várós a film, remélem sikerül egy WW filmhez közeli, vagy annál jobb filmet kapni.

Csak egy bajom van a filmmel:

Aquaman és Cyborg: nekem vmiért nem jönnek be, és ez főleg a színészek miatt van. Momoa és Fisher nekem nem telitalálat egyik szerepre sem. Valahogy úgy érzem, hogy Aquaman -nál nagyon rámentek erre a "namostkeményvagyokmegizmosblablabla" stílusra, ami nekem nem fekszik. Jó, az elmúlt években ki lett figurázva a karakter, de azért nem kell ennyire sötétre venni a figurát. Cyborg sem az igazi nálam sajnos. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cyborg helyett a csapatban bárki más jobb lenne, pl. zöld lámpás, vagy a marsbéli fejvadász.

Csakhát kell egy színes bőrű is a csapatba, hogy biztos pol. korrekt legyen a film...

 

Donát, annyira nem borzalmas, tekintve hogy alig beszélnek a filmbe

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is jónak ígérkezik.

http://www.youtube.com/watch?v=ue80QwXMRHg

 

 

 

Csakhát kell egy színes bőrű is a csapatba, hogy biztos pol. korrekt legyen a film...

 

Akkor tették volna Hal Jordan helyett John Stewart féle lámpást, és meg lett volna a színes bőrű karakter..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy kicsit több lett volna benne a feszültség, akkor az már könnyen okozhatott volna szorongást egyeseknél :D Engem nem egyszer rázott ki a hideg a film alatt, annak ellenére, hogy a terem légkondicionálása nem volt kifogástalan.

Jah, azok a hajósüllyedős jelenetek elég hidegrázósak voltak.

 

Vicc, hogy a Dunkirk csak szinkronosan megy Debrecenben.

Máshol is, Pesten is csak felirat nélküli angol nyelvű változat megy, amit inkább nem kockáztattam meg. És hiába kevés a szöveg, néhol a szinkron eléggé illúzióromboló. Kompromisszumos megoldás volt részemről az IMAX, ha már szinkron, akkor azt nagy vásznon :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Nagyon jó film volt, egyedül a filmzeneként használt zaj volt időnként idegesítően túltolva. A repülőgépes jelenetek mindegyike nagyon pazar volt az IMAX-ben, ezek a kedvenceim.

Az a zaj egyébként a Stuka zuhanóbombázók szirénáját akarja utánozni, ahogy a távolból duruzsol. Szerintem elképesztően hatásos atmoszférát teremtett a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a zaj egyébként a Stuka zuhanóbombázók szirénáját akarja utánozni, ahogy a távolból duruzsol. Szerintem elképesztően hatásos atmoszférát teremtett a filmnek.

Ez így van, csak néha volt számomra idegesítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USA Today kritikusa kiemelte, hogy a Dunkirk alig tartalmaz női szereplőket, és hogy nincs színes bőrű főszereplő :pfff::facepalm::pfff::facepalm:

 

Szomorú, hogy olyan korban élünk, ahol a politikai korrektség fontosabb, mint a történelem hűség...

Szégyellheti magát a cikkíró. Ilyen mikor az antirasszista szövegelés bebizonyítja magáról, hogy valójában full rasszista..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USA Today kritikusa kiemelte, hogy a Dunkirk alig tartalmaz női szereplőket, és hogy nincs színes bőrű főszereplő :pfff::facepalm::pfff::facepalm:

Hadd legyek anti-PC: :lol2::lol::death: Bár mondjuk valahol az is szomorú, hogy olyan világban élünk, ahol külön meg kell említeni, hogy valaki a PC miatt húz le filmet... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fejlemény Glass ügyben: Egy Sarah Paulson (pl. 12 év rabszolgaság) nevű nőci is a szereplőgárda tagja lett.

Csekély infó de azért jó tudni hogy foglalkoznak a muvival. De messze van 2019 januárja.

 

RVuZMij.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USA Today kritikusa kiemelte, hogy a Dunkirk alig tartalmaz női szereplőket, és hogy nincs színes bőrű főszereplő :pfff::facepalm::pfff::facepalm:

 

Szomorú, hogy olyan korban élünk, ahol a politikai korrektség fontosabb, mint a történelem hűség...

Valóban gáz. Mondjuk érdemes inkább azokból a kritikákból kiindulni, amit ésszel írtak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az USA Today kritikusa kiemelte, hogy a Dunkirk alig tartalmaz női szereplőket, és hogy nincs színes bőrű főszereplő :pfff::facepalm::pfff::facepalm:

 

Szomorú, hogy olyan korban élünk, ahol a politikai korrektség fontosabb, mint a történelem hűség...

 

 

 

Inkább olvass utána, ahelyett, hogy felháborodsz a semmin. A kritikus 3,5/4-re értékelte a filmet, amit végig szinte csak dícsért. Egy kósza félmondatban említi ezt:

 

"…the fact that there are only a couple of women and no lead actors of color may rub some the wrong way."

 

"…a tény, hogy csak néhány nő van a filmben és egy színesbőrű főszereplő sem, egyeseket talán zavarhat."

 

azaz nem hiányolta ezeket a filmből, inkább figyelmeztetett, hogy aki fekete főszereplőt és egy tucat nőt várt, valószínüleg csalódni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána olvastam - pont ezért nem a "kritizálta", hanem a "kiemelte" szót használtam -, és szerintem már az, hogy felötlött valakiben ilyesmi a film nézése közben sokatmondó. Eleve kiket zavarna, hogy (többnyire) történelmileg helyesen van ábrázolva egy esemény, és nincs telenyomva oda nem illő kisebbségekkel és női karakterekkel? Legfeljebb a teljesen elborult egyenjogúságért "harcolókat", de azokra meg kár is pazarolni a bájtokat. Az is elszomorító, hogy a tengeren túlon ilyen szemmel kell már nézni a filmeket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána olvastam - pont ezért nem a "kritizálta", hanem a "kiemelte" szót használtam -, és szerintem már az, hogy felötlött valakiben ilyesmi a film nézése közben sokatmondó. Eleve kiket zavarna, hogy (többnyire) történelmileg helyesen van ábrázolva egy esemény, és nincs telenyomva oda nem illő kisebbségekkel és női karakterekkel? Legfeljebb a teljesen elborult egyenjogúságért "harcolókat", de azokra meg kár is pazarolni a bájtokat. Az is elszomorító, hogy a tengeren túlon ilyen szemmel kell már nézni a filmeket...

 

Igenis helyes az ilyen látásmód. El nem tudod képzelni, mit jelenthet egy fekete kisgyereknek, vagy egy mexikói bevándorlónak, hogy hozzá hasonlóakból is lehetnek szuperhősök, főszereplők, stb. Rengeteg tinédzser gyűlölte a bőre színét/önmagát, pont amiatt, hogy a filmekben, a reklámokban, stb. szinte csak fehér embereket szerepeltettek. Én személy szerint rendkívül örülök, hogy ez kezd megváltozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igenis helyes az ilyen látásmód. El nem tudod képzelni, mit jelenthet egy fekete kisgyereknek, vagy egy mexikói bevándorlónak, hogy hozzá hasonlóakból is lehetnek szuperhősök, főszereplők, stb. Rengeteg tinédzser gyűlölte a bőre színét/önmagát, pont amiatt, hogy a filmekben, a reklámokban, stb. szinte csak fehér embereket szerepeltettek. Én személy szerint rendkívül örülök, hogy ez kezd megváltozni.

Csak ott érdemes ezeket a szempontokat figyelembe venni, ahol ennek van értelme. Egy történelmi filmet pl. kár lenne kisebbségi színészekkel telepakolni, és ezáltal kvázi "meghamisítani" azt, csak azért, hogy így PC legyen. És ha ezzel valaki egyetért, akkor kár egyáltalán kiemelni ezt a szempontot a filmben, mert ilyenkor ez egyáltalán nem releváns. De hasonlót éreztem a Szellemírtók női változatánál, amit sokan csak azért toltak, mert lányok alakítottak benne. Ami tök szuper, de érdemes lenne a minőséget és az "egyéb" szempontokat külön választani.

 

A dilettáns diszkrimináció élharcosság legalább annyira káros, mint a rasszizmus, mert maga ellen fordítja az egyébként semleges emberek jóindulatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a Dunkirk. Semmi sallang, de nagyon hatásos film így is (vagy pont épp ezért), és azt is jó megoldásnak tartom, ahogy

ugyanazon eseményeket több szereplő szemszögéből is láthattuk.

Egyébként számomra a kis angol hajós jelenetek voltak a legjobbak. :)

A bajbajutott hadsereg megsegítésére önzetlenül odasiető civilek embersége nagyon megérintett, és Mark Rylance alakítása itt is remek volt, mint a Kémek hídjában. Bár épp most olvastam a port.hu-n, hogy ez a civil segítség a valóságban csupán csepp volt a tengerben, a filmben mégis komoly hangsúlyt kapott, nyilván a hatás fokozása kedvéért, és azt sikerült is elérnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

legalább annyira káros, mint a rasszizmus

 

Ezt azért nagyon gondold át.

 

Én kérek elnézést, de elegem van belőle, hogy egyesek ilyen piszlicsáré sz*rságokon háborodnak fel, míg a kisebbségek rendszerszintű elnyomása valamiért eddig sosem zavarta őket. Viszont ez itt off, ha valakinek van még gusztusa a vitatkozáshoz, írjon az egyéb fontosba vagy privátban.

 

Hogy a filmről is mondjak valamit: számomra egyszernézős volt a szó lehető legjobb értelmében. Valahogy nem érzem szükségét, hogy még egyszer kitegyem magam az élménynek, mert rendkívül nyomasztó volt, de első megtekintésre is működött minden. A zene fantasztikus volt, leginkább a sok jelenetben óraként ketyegő dobok növelték még jobban a feszültséget. Egyedül azt éreztem kicsit erőltetettnek, mikor pátoszosan megemlítik (több alkalommal), hogy "szinte már látni innen a hazát". Valahogy máshogy is lehetett volna érzékeltetni, hogy milyen közel vannak Angliához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dunkirk

 

Már csak a matek miatt sem lehetett annyira jelentős a civilek segítsége, legalább is számok szintjén, a többi más kérdés.

 

Persze, ha belegondolok, akkor ez egyértelmű, csak film közben nem foglalkoztam ezzel. :)

A segítség nem számbeli mennyiségében, hanem amit lelkileg nyújtott a kilátástalan helyzetben lévő katonáknak, úgy volt jelentős. Gyakorlatilag a reményt jelentette abban a reménytelen helyzetben.

 

 

 

Hogy a filmről is mondjak valamit: számomra egyszernézős volt a szó lehető legjobb értelmében. Valahogy nem érzem szükségét, hogy még egyszer kitegyem magam az élménynek, mert rendkívül nyomasztó volt, de első megtekintésre is működött minden. A zene fantasztikus volt, leginkább a sok jelenetben óraként ketyegő dobok növelték még jobban a feszültséget. Egyedül azt éreztem kicsit erőltetettnek, mikor pátoszosan megemlítik (több alkalommal), hogy "szinte már látni innen a hazát". Valahogy máshogy is lehetett volna érzékeltetni, hogy milyen közel vannak Angliához.

Végül is már maga az, hogy ilyen kis hajókon át tudtak jutni Angliából, jelezte, mennyire közel van. Lehet, hogy elég lett volna ennyi utalás is.

 

Egyébként az érdekelne, hogy Neked mennyire számított az élménynél az, hogy kb. hozzád hasonló korú srácok kimenekítésén fáradoztak. Belegondoltál ebbe, miközben nézted?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Valerian mozit, és egész jó film volt. :) Nagyon látványos, különösen a Müll bolygó és lakóinak látványa volt pazar, a történet is egész jó, valamint a két főszereplő ügynök, Valerian és Laurelin között működött a kémia, ami a sztori szempontjából nem mellékes. Nem egy kihagyhatatlan alkotás, de egy moziban nézést azért megért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.