Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Holnap este megnézem, majd beszámolok róla. :) De látatlanban sem hiszem, hogy egy lapon lehetne említeni a The Last Duel-lel. 

 

Egyébként nemzetközileg nem olyan rossz a megítélése: 

https://www.rottentomatoes.com/m/house_of_gucci - 90% az audience score (igaz, a tomatometer csak 64% :D) 

Imdb-n meg 7,2: https://www.imdb.com/title/tt11214590/

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont Scott másik idei filmje a Last Duel állítólag szuper lett. Pildi is nagyon jókat írt róla. December elején jön ki Blu-rayen odaát. Azt nagyon várom.

Igen, még mindig képes jó filmekre, csak már ritkábban. Kár, hogy a Gucci az első kritikák alapján nem a jó, hanem a rossz filmek sorát fogja gyarapítani. Bár Pildi hozott statisztikái alapján még nem írnám le teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Igen, még mindig képes jó filmekre, csak már ritkábban.

Szerintem Scott sosem volt az a konstans mindig remeket alkotó figura, akármennyire is el van telve magától. Kevesebb mesterműve van, mint ahány felejtős filmje. Ha letesznek elé egy jó forgatókönyvet, abból tud jó filmet csinálni, de amint a forgatókönyv gáz, a filmje is sz*r. Nem az a rendezőtípus, aki egy pocsék forgatókönyvet is ki tud kupálni. És ehhez még hozzájön az öregkori elhülyülés, ami szerintem nála kifejezetten látványos, mert iszonyú gáz dolgokat tud nyilatkozni, amit tetéz, hogy irritálóan beképzelt ürge.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A látványos franchise filmeken kivül ma már más nem igen tud megélni a mozikban. Az alkotói filmek sorra buknak. Legutóbb például az "Utolsó éjszaka a Sohoban" is így járt. De az igényes filmdrámák közül egy csomó a mozikba el se jut. Legutóbb például az "Őrült nők bálján" lepődtem meg, hogy az rögtön streamingre került.  Már a pandémia előtt is látható volt ez, de a járvány mégjobban felerősítette ezt a trendet.

Óriási a különbség ha az ember mondjuk a mostani helyzetet a 70-es évek elejéhez hasonlitja. 1972-ben toronymagasan a Keresztapa tarolt a mozikban. Mellette a top 10-es listára olyan filmek kerültek, mint Boorman kiváló thrillerje a "Gyilkos túra", vagy a Liza Minnellivel készül második világháborús musical a Kabaré.

Ma már elképzelhetetlen lenne hogy ilyen filmek bekerüljenek a toplistába vagy hogy komoly sikert arassanak a mozikban. Teszem hozzá: mindezen én cseppet sem bánkodom. Egyáltalán nem baj szerintem, ha a látványfilmeken túl minden átköltözik a streamingre. Sokkal jobban szeretek streamingen filmezni, mint mozizni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont így egyre kevesebb egyedi alkotás készül, ami így végtelenül szomorú is. Nem csodálom, hogy a rendezők kifakadnak a szuperhős és egyéb franchise filmek ellen. Annak idején pl. miután megnéztem a Jokdert a mozikban az az érzésem volt, hogy ezt talán független filmnek szánták, de rájöhettek, hogy úgy a kutyát se fogja érdekelni, ezért becsomagolták egy képregényfilmes dobozba, hogy úgy jobban el tudják adni. Véleményem szerint egyébként ha a Joker független film lett volna, és nem lett volna semmi köze Batmanhez, vagy amúgy a képregény filmek világához, jobban is tetszett volna.

Ami meg a Gucci filmet illeti. Sosem érdekelt, hogy mit írnak a kritikusok. Nehogy már ők mondják meg nekem, hogy mit nézzek meg, meg mit ne, vagy azt, hogy mit szeressek és mit ne. Az értékelésük nem több számomra, mint egy egyszerű, mezei ember véleménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Viszont így egyre kevesebb egyedi alkotás készül, ami így végtelenül szomorú is.

Ebben nem vagyok teljesen biztos. Egyelőre nekem úgy tűnik, hogy a streaming el tudja tartani az alkotói filmeket. Aztán meglátjuk mindez hova vezet a következő években, de egyelőre optimista vagyok.

Az viszont biztos, hogy a régi filmesek nem véletlenül vannak kiakadva. Ők a moziba szerettek bele és most szembesülniük kell vele, hogy nekik ott nem igazán van hely. Valószínűleg Rian Johnson csinálja jól. Annak ellenére, hogy a Knives Out kifejezetten jól ment a mozikban a folytatást már streamingre csinálja. A mostani környezetben valszeg a folytatás nem menne úgy a nagyvásznon, de igy ettől mostmár nem is kell tartania. Ezt a váltást valszeg minden más nagy filmesnek meg kell lépnie előbb utóbb. A B opció hogy elkezdenek látványfilmeket forgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a steaming sikerét nem fenyegeti az, hogy sok film elérhető máshogy, ingyenesen i?

Valamint mennyire lehet igaz az a jóslás, miszerint a mostanában divatos szuperhős filmek egy idő után arra a sorsra jutnak, mint a western?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

És a steaming sikerét nem fenyegeti az, hogy sok film elérhető máshogy, ingyenesen i?

Szerencsére nem. Nemzetközi szinten csak egy kisebb réteg töltögeti ingyen a filmeket.

 

40 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Valamint mennyire lehet igaz az a jóslás, miszerint a mostanában divatos szuperhős filmek egy idő után arra a sorsra jutnak, mint a western?

Ez biztos igaz, hisz semmi sem tud örökre divatban maradni. A kérdés a "mikor?". 2 év múlva, 10 év múlva vagy 100 és múlva hal ki mögülük a lelkesedés? Nem hinném, hogy ezt most bárki megtudná jósolni. Mindenesetre most nagyon úgy néz ki hogy rövidtávon a szuperhősfilmeknek nincs mitől tartania, sőt egyelőre nekik kedveznek a trendek, hisz a pont a franchise filmek mennek jól a mozikban.

Amerikában idén a három legsikeresebb film mind szuperhősfilm. Ilyen szempontból picit más az amerikai és a nemzetközi toplista. A nemzetközi top 5 filmben nincs szuperhősfilm, de azért világszinten a top 15 filmben igy is van 4 szuperhős mozi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is meg lehet érteni, ha az emberek utálnak bizonyos típusú filmeket, mert túl sok van belőlük és azokat tolják az arcukba. Anyám, amíg élt állandóan panaszkodott, hogy már megint valami zsarus, gyilkosos, terroristás cucc ment, meg minden amerikai, meg Amerikában van. Már hányingere volt szegény anyámnak az amerikai filmektől, meg a modern környezetben játszódó zsarus, ügynökös terroristás cuccoktól. Egy idő után már a szuperhősökből is elege lett. Mikor reklámoztak egy ilyen filmet a tv-ben, akkor mindig mondta: Jaj, már megint ezek röpködő hülyék mentik meg a világot.  Szegény anyámnak a kedvencei az életrajzi filmek voltak. Főlek azok, melyek művészekkel, zenészekkel, írókkal foglalkoztak. Sokszor el volt keseredve, hogy ilyeneket nem adnak. Hiába bővült is ki a csatornaválaszték a tv-ben, egy kaptafára menő dolgokat adtak, anyám egy idő után mát nem is nézett több csatornát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The House of Gucci

 

Nagyon szórakoztató film, ami azért is érdekes, mert egyébként a szó igazi értelmében nem jó film. :D Hogy egy kicsit konkrétabb legyek: nagyon jól indul, szépen építkezik Patrizia Gucci uralmának bemutatásában - de aztán van egy pont, amikor a film hirtelen már nem erről szól. Bele lehet magyarázni, hogy de mégis, de valahogy nincs meg az átmenet. Viszont ennek ellenére és noha hosszú film (150+ perces), mégis egy percig sem unatkoztam közben. Olvastam kritikát, hogy rossz a rendezés - és tényleg, az említett fókuszváltás nincs előkészítve, és ezért nem volt az az érzésem, hogy ez egy jó film lett, de amúgy a szereplők annyira jók benne, hogy az alakításuk nekem eladta ezt a mozit. :D Lady Gaga szenzációsan hozza a rámenős olasz nőt (a szinkron is telitalálat), Adam Driver szuper a visszafogott és félszeg Maurizio Gucciként, a két öreg, Jeremy Irons és Al Pacino is lazán kirázza a kisujjából a gazdag olasz családfők két ellentétes típusát, de a legnagyobb poén Jared Leto kopasz és öregedő Paolo Gucciként (itt is marha jó lett a szinkron). :) Meg aztán jó volt ismét látni Milánót, és egy-két toszkán udvarházat. :) 

 

Szóval ez akár egy lehengerlően jó film is lehetett volna, mert van benne stílus, a sztori is jó, a színészek is, de valahogy nem koherens. Mindegy, azért én nagyon jól szórakoztam így is. A nem tökéletes kivitelezés ellenére is tanulságos felemelkedés és bukástörténet (pláne, mert igaz). Szerintem egy nézést, ha nem is feltétlenül moziban, de mindenképp megér. :)  

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Még mindig nem tudom mit gondoljak erről a filmről...

Szerintem senki sem. Én sem tudom még hová tenni. Ez olyan film, amiről csak akkor lehet majd gondolni valamit, ha már láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ezután a trailer után sem tudnám hová tenni a filmet (mármint azon kívül, hogy akciódús és látványos lesz), azért ez az előzetes kellemes borzongással fogott el valamiért.

 

"I still know kung fu." :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Toy Story az űrben? Érdekes lesz.

 

Az nem a hagyományos Toy Story felállás szerint van. A Buzz-t ihlető mukiról szól.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam az A biztonsági őr muvit amiben egy volt katona mindenképp pénzt akar keresni mielőtt hazamegy és hirtelenjében egy plázában tud munkát vállalni és már az első műszakja alatt belekerül újsütetű kollégáival a sűrűjébe mivel fel kell venniük a harcot egy hozzájuk menekült tizenegy év körüli kiscsajt kinyírni akaró zsoldoscsapattal.

 

 

Nekem nagyon bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildihez hasonlóan nekem is nagyon tetszett a Last Duel. A kanyarban pedig már itt van egy újabb remekül kinéző középkori film. Igaz ez kicsit vadabbnak igérkezik. A rendező az a Robert Eggers, aki A világítótornyot is rendezte. A sztori ezúttal nem más, mint a Hamlet eredetije. Shakespeare ugyanis egy skandináv legenda alapján írta meg a drámáját. Az eredeti legendában, amiről ez a film is szól majd jóval több durvulás van, mint a Hamletben. A trailer nagyon ígéretes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.