Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ebben a maszkban és hacukában én sem mondanám meg, de elvileg ő lesz Apocalypse, nem? Már ha jól vettem ki, hogy ez a szó ebben az esetben egy személyt jelöl :hehe: Ó, és a változatosság kedvéért ismét egy Trónok harca-színész (ez esetben -nő) teszi tiszteletét egy X-men-filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mad Max: Fury Road

 

Nem ismerem az előző részeket, de számomra ez valami borzalmasan unalmas film lett. Tipikus példaként említeném azoknak, akik szerint a párbeszédek és karakterfejlődés helyett, a csupa akciótól lesz jó egy film/sorozat. A jelenetek 80%-a akció, de olyan szinten érdektelen, hogy többször is az órámra pillantottam. Tartalmatlan, sablonos tucatfilm, bár egyszer megnézhető. Az külön vicces volt, hogy az éjszakát annyi különböztette meg a nappaltól, hogy ráraktak a kamerára egy sötétkék szűrőt, illetve később pár csillag effektet, miközben a Nap ezerrel tűzött a színészek szemébe. :lol:

 

 

Furious Seven

 

Az egyértelmű túlzások ellenére, ez sokkal szórakoztatóbb volt. Pöpec látvány, kellően érdekes sztori, és kedvelhető karakterek. A GoT-ban valahogy nem figyeltem fel Nathalie Emmanuelre, de itt egyértelműen vitte a pálmát a látványvilágot illetően. :cool: A vége kellően megható lett, főleg, ha ismerjük a sztori átvitt jelentését, és miért ne ismernénk. Jason Statham pedig telitalálat lett rosszfiúként, szerintem sokkal jobban áll neki ez, mint a pozitív hős szerep.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szalmakutyák (Straw Dogs - 1971)

A9J4uMd.jpg

A '70-es évek elején az egyik legnagyobb amerikai filmes szenzáció Sam Peckinpah volt, aki filmjeivel rendre kivivta a cenzorok utálatát és a kritikusok elismerését. Nyers, kitörő szenvedéllyel összerakott filmjei óriási visszhangot vertek:a Szalmakutyák például akkorát, hogy a vágatlan verziót csak évtizedekkel a film elkészülte után mutatták be.

A sztori egyszerű: egy amerikai matematikus feleségével az angol vidékre költözik. Nyugalom és békesség helyett azonban sanda tekinteteket kapnak. Ahogy halad a film a feszültség egyre nő, míg végül az utolsó fél órában robban. A magam részéről a felvezetést élveztem a leginkább. Érezni hogy egyszer csak el fog szabadulni a pokol, de mégis a felszinen látszólag minden normális. Amikor a végén beindul az akció ott ez a nagyon erős atmoszféra kicsit mintha elszállna. De így mindennel együtt is remek film.

 

 

Megnéztem én is, tényleg nagyon jó film.Az amerikai matematikusnak igencsak jó ízlése volt nők terén. Nagyon vonzó volt a szőke színésznő a filmben, nem csoda, hogy az angol falu összes suttyója a nyálát csorgatta utána, és ebből aztán elég drámai dolgok kerekedtek..

1971-es film, és te jó ég. Kedvenc Aemon Mesterünk már akkor is idős volt... Azóta eltelt 44 év..

1-1.png

e8510712ef3880d3211cc556daf54798.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ex Machina: remek, elgondolkodtató sci-fi, bár én sem fogom év filmjének kikiáltani. Ahhoz nálam szórakoztatás lesz, és ami inkább az agyalás felé viszi el a dolgokat, az engem kevéssé szórakoztat. De ettől nem lesz rosszabb film, idén talán tényleg ez a legkomolyabb a zsánerben. Az más kérdés, hogy a toposz jellemzőit csak nem tudta ledobni magáról, a megszokott kérdéseket teszi fel és a megszokott módon kerüli a válaszokat, emiatt a végkifejlet is kiszámítható.

 

Ámbátor az meglepett, hogy a gép csak ámított[, és ezzel számomra át is ment a teszten - gondolkodni képes gépezet. Az, hogy érzelemmentes, szvsz. nem vita tárgya, és a film nem is az érzelmek köré szőtte fel a sztorit. Éva a legjobb esetben is szociopata. Viszont az, hogy emberi segítséggel kiszabadul és elpusztítja alkotóját, evidens volt - pláne, miután gyártója ki is mondta. Elvégre a gonosz ember megérdemli a sorsát... Meh... :roll:

Az egyetlen, amit nem értettem, hogy a legkézenfekvőbb és legfontosabb kérdést miért csak a sokadik napon tették fel: miért nő? Vagy miért nem tették fel a legfontosabb kérdést: hogy van programozva? Érti a halál koncepcióját, képes embert ölni? Ha meghívnának egy MI-t tesztelni, ami ilyen fejlett robot testben van, ezekkel nyitnék.

 

 

Förtelmes főnökök 2: Donát, Frenkie, igazatok volt, tényleg jobb az elsőnél. Bár ez sem kerüli el az első rész legjobbnak ítélt poénjainak megismétlését (miért hiszik a vígjátékok készítői, hogy egy poént kétszer el lehet adni? :pfff: ), szerencsére szépen, lassan új irányba vitte el a dolgot, így új poénok is születtek. És azok többsége nem a fingós, hányós, káromkodós poénok voltak. hála az égnek, bár ilyenből is akadt még, sajnos. Szóval tetszett, jobban is, mint az első, de ettől függetlenül tartom az állításom: fölösleges volt folytatni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[Förtelmes főnökök 2: Donát, Frenkie, igazatok volt, tényleg jobb az elsőnél. Bár ez sem kerüli el az első rész legjobbnak ítélt poénjainak megismétlését (miért hiszik a vígjátékok készítői, hogy egy poént kétszer el lehet adni? :pfff: ), szerencsére szépen, lassan új irányba vitte el a dolgot, így új poénok is születtek. És azok többsége nem a fingós, hányós, káromkodós poénok voltak. hála az égnek, bár ilyenből is akadt még, sajnos. Szóval tetszett, jobban is, mint az első, de ettől függetlenül tartom az állításom: fölösleges volt folytatni. :)

 

Igazából ezek a filmek szerintem Kevin Spacey miatt jók. Elég ha rád néz és már remeg a lábad. :D

 

 

 

Más.

 

Jó lenne ha ez a film összejönne, a Setét Torony után szerintem az AZ Stephen King második legjobb könyve.

 

https://sg.hu/cikkek/113630/megvan-ki-rendezi-a-stephen-king-fele-az-t

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ezek a filmek szerintem Kevin Spacey miatt jók. Elég ha rád néz és már remeg a lábad. :D

Tény, itt is ő volt a fénypont. Amikor megjelent, már emelkedett a film nívója. :)

 

Kevin Spacey-t én is szeretem. :) De a Förtelmes főnökök még vele is csak éppen hogy elment - szódával. A folytatást nem is terveztem megnézni.

Én sem akartam, de Donát és Frenkie meggyőzött, hogy megéri egyszer látni. Az biztos, hogy nem fog ez sem és elődje sem a legjobb vígjátékok közé tartozni, lehet, hogy még top100-ba sem sorolnám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne ha ez a film összejönne, a Setét Torony után szerintem az AZ Stephen King második legjobb könyve.

Már van annak 20 éve is, hogy olvastam, szerettem ezt a sztorit :) Nem biztos, hogy szeretném vásznon látni, ahhoz elég parás volt, ha jól emlékszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem akartam, de Donát és Frenkie meggyőzött, hogy megéri egyszer látni. Az biztos, hogy nem fog ez sem és elődje sem a legjobb vígjátékok közé tartozni, lehet, hogy még top100-ba sem sorolnám. :)

Örülök, hogy megnézted, mi anno barátnőmmel nagyon jól szórakoztunk a második részen. :)

 

Amúgy nem tudom, hogy ki látta esetleg innen még a 2013-as "Családi üzelmek"-et, de számomra az is nagyon szórakoztató vígjáték volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem tudom, hogy ki látta esetleg innen még a 2013-as "Családi üzelmek"-et, de számomra az is nagyon szórakoztató vígjáték volt.

Én láttam, nekem is tetszett. :) Bár volt egy elég gusztustalan jelenet, aminél eléggé hátrahőköltem a moziban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tény, itt is ő volt a fénypont. Amikor megjelent, már emelkedett a film nívója. :)

 

 

Én sem akartam, de Donát és Frenkie meggyőzött, hogy megéri egyszer látni. Az biztos, hogy nem fog ez sem és elődje sem a legjobb vígjátékok közé tartozni, lehet, hogy még top100-ba sem sorolnám. :)

Spacey miatt talán mégis megnézem, ha úgy alakul. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten ments, ha nem akarsz eret vágni közben. :) Lehet szidni a Vajnát, de már azért megérte, hogy jött, mert kiebrudalta a belterjes Tarr-Jancsó-Mészáros Márta sleppet. "Művészfilmek", amiket a kutya sem néz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.