Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

 

Előszöris Batman azért akarta megölni Supermant, mert Metropolisban látta mire képes egy kriptoni. Ha akarná, Superman 1 nap alatt megdönthet egy országot (a képregényekben alternatív valóságokban többször is átvette a Föld felett az irányítást), és Batman nem szeretné, ha ekkora hatalom egy lényben összpontosulna, ezért úgy határoz, hogy megöli. Nyilván nem a leghumánusabb megoldás, de Supermen esetében nem lehet beszélni bebörtönzésről, így marad a radikális megoldás.

 

Szerintem a film legidegesítőbb része Lois szála. Annyira túl van erőltetve és végül nem is fut ki sehova, amit meg a végén csinál a csaj non-sense. WW egynek elment, meglett volna a film nélküle is, de az se nagy baj, hogy szerepelt. Jeremy Irons jó volt, és nem baj hogy egy újfajta Alfrédot hozott, mert a Michael Caine féle már lerágott csont.

 

 

 

 

Ok hogy Supermannek nagy ereje van. De nem tett vele rosszat. Csak jót. Rengeteg embert megmentett. Ezt nem látta Wayne? Igaza lenne ha bármi rosszat tett volna ha bármi jele lenne annak hogy országot akar elfoglalni. Egyelőre az bizonyított hogy segíteni akar az emberiségen, és jót akar. Az erejét jóra használja. Feltételezett marhaságok miatt ami semmiből nem következik öljük meg azt aki jót tesz az erejével? Utána Wayne hogy magyarázza meg a rengeteg halott hozzátartozónank, hogy Superman megmenthette volna az ön lányát a zuhanó repülő elkapásával(ez egy példa), de hát én megöltem, mert feltételeztem hogy a jövőben akár ellenünk is fordulhat. Igaz semmi bizonyíték rá. Szóval érted már mennyire igazságtalan és hülye volt Batman?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ok hogy Supermannek nagy ereje van. De nem tett vele rosszat. Csak jót. Rengeteg embert megmentett. Ezt nem látta Wayne? Igaza lenne ha bármi rosszat tett volna ha bármi jele lenne annak hogy országot akar elfoglalni. Egyelőre az bizonyított hogy segíteni akar az emberiségen, és jót akar. Az erejét jóra használja. Feltételezett marhaságok miatt ami semmiből nem következik öljük meg azt aki jót tesz az erejével? Utána Wayne hogy magyarázza meg a rengeteg halott hozzátartozónank, hogy Superman megmenthette volna az ön lányát a zuhanó repülő elkapásával(ez egy példa), de hát én megöltem, mert feltételeztem hogy a jövőben akár ellenünk is fordulhat. Igaz semmi bizonyíték rá. Szóval érted már mennyire igazságtalan és hülye volt Batman?

 

 

MÉG nem tett vele rosszat. De amint rászánja magát, hogy rosszra használja az erejét, akkor már késő lesz megállítani. Ezt látta Metropolis-ban: amint Zod elindította a pusztítás, már csak egy másik kriptoni tudta megállítani. Ha Superman kezdene el pusztítani, akkor nem lenne másik kriptoni aki megállíthatná, és ezt a szituációt szerette volna megelőzni Batman.

 

Batman azt a jót, amit Superman tehet az emberiségért, hajlandó feláldozni, annak érdekében hogy teljesen eltüntesse a Supermen által jelentett fenyegetés legkisebb esélyét is. Úgy gondolkozik, hogy az emberiség eddig is megvolt kriptoniak nélkül, ezután is meglesz. Nyilván azzal, hogy Zod hajója felkeltette Darkseid figyelmét ez mind semmissé fog válni, és szükség lesz Szupira, de ezt ő akkor még nem tudta, így bizonyos szemszögből jogos a fellépése

 

 

Ody, az a gond, hogy a film sem tér ki sokkal jobban a problémakörre, mint a trailer tette, és mivel tudom, hogy azt mindenki látta, ezért vettem a bátorságot ilyen nyíltan beszélni róla. Legközelebb jobban figyelek :peace:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezután erősen elgondolkodom, hogy én ezt a filmet akarom-e látni. Mert ha neked, akinek tetszett a Man of Steel, az a véleményed, hogy ez sokkal rosszabb, mit fogok szólni én, akinek már a Man of Steel sem tetszett?

 

Nekem se tetszett a Man of Steel de a BvS viszont igen annak ellenére hogy tele van sokk hibával és Frenkie kritikájával is részben egyetértek de nem annyira rossz mint ahogy Frenkie leírja.

 

Frenkie a leírásodból nézve nem jól értelmezted a filmet hogy ki mit miért tesz azért nem tetszett. De nem veled van a baj a film ezen a téren tényleg elég kesze-kusza nincsenek jól magyarázva a dolgok és így nehezen lehet értelmezni a dolgokat.

 

De Nabo jól leírta a dolgokat.

 

És ezt a Batman-t kár összehasonlítani többivel mert ez a Batman egy teljesen más életszakaszban van mint a többi. Ő itt már 20 éve küzd a bűnnel és azért olyan amilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 film után szerintem az MCU se tett le többet az asztalra: a középszerű Iron Mant és a harmatos The Incredible Hulkot.

 

Két film után nem, de ott több időt hagytak az univerzumépítésre (ha a Hulkot is beleszámoljuk, akkor a Bosszúállókig 5 filmjük jött ki), míg itt gyakorlatilag két film után már Justice League.

 

Ezzel a filmmel a karakterek kezelése mellett nekem az volt a legnagyobb problémám, hogy magát az alapkoncepciót, a fő konfliktus nem bontották ki eléggé. Nem annyira Batmanre és Supermanre, hanem inkább az univerzumépítésre mentek rá, így az egész túlzsúfolt és kesze-kusza lett... az újak közül szinte senki nem kapott rendesen szerepet és a két főszereplő szembenállása sem volt túl hangsúlyos, ahhoz képest, hogy róluk kellett volna szóljon a film. Lex Luthor, az akciójelenetek, a technikai megvalósítás, a vágások (helyenként nagyon erős képekkel operál Snyder) és Henry Cavillt leszámítva a színészi játék is szerintem rendben van. Úgyhogy nem egy nézhetetlen, sőt a hibák ellenére még azt is mondanám, hogy élvezhető film, de szerintem a DC nagyon le van maradva a Marveltől (ami nem is lenne baj, ha nem kapkodnának ennyire). Ja és nekem úgy ahogy tetszett a Man of Steel.

 

(Remélem ez nem volt spoileres.) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is a napokban láttam a filmet (Batman vs. Superman), elég zavaros volt az egész.

 

 

Igazából sem Batman, sem Superman motivációját nem értettem, a megbékülésük pedig végképp abszurd volt. Ahhoz képest, hogy a szembenállásukról szólt elvileg a film, elég kevés közös jelenetet kaptak. A film végi összecsapás súlytalan volt.

 

 

A film egészét jellemi az aránytalanság, valamint a készítők túl sokat akartak markolni. Nem lehet a Marvelhez hasonló többéves univerzumépítkezést egy-két film alatt behozni (nem mintha az MCU-filmek hú de sokkal köröznék le színvonalban ezt a filmet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két film után nem, de ott több időt hagytak az univerzumépítésre (ha a Hulkot is beleszámoljuk, akkor a Bosszúállókig 5 filmjük jött ki), míg itt gyakorlatilag két film után már Justice League.

Már arra gondolsz hogy ez a film is egyfajta Justice League film volt? Mert magát a JL filmet négy film vezeti fel:

-Man of Steel

-Batman v Superman

-Suicide Squad

-Wonder Woman

 

Egyébként én is megnéztem a BvS filmet és rossz volt, de nézhető. Tényleg eszement nagy a kapkodás benne, nincsenek a figurák rendesen vezetve, az ahogy előkészitik az összecsapást blődli. De a látvány és az akciók rendezése valamennyire élvezhetővé teszik.

Amit a BvS-nél nem értek, hogy ez nagyrészt egy remek képregényen alapszik, amiből készült animációs film is. The Dark Knight Returns a címe. Mindenkinek nagyon tudom ajánlani. Ugyanigy Superman és Batman bunyózik annyi különbséggel, hogy az baromi jó. Bámulatos hogy egy épkézláb sztorit mennyire sikerült elcseszni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 film után szerintem az MCU se tett le többet az asztalra: a középszerű Iron Mant és a harmatos The Incredible Hulkot.

Csak az a középszerű Iron Man is sokkal szórakoztatóbb és jobban összerakott film önmagában, mint a Man of Steel és ahogy a dolog kinéz, a BvS együtt. :evil: Plusz, nem a második filmben volt az összeröffenés. Ez kapkodós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően csak megerősíteni tudom az elhangzottakat BvS ügyben. Bár visszakanyarodva korábbi véleményemhez a filmről annyit mondhatok (vagy ismételhetem magam, ha úgy jobban tetszik), hogy a Sharkando 4-et még mindig sz*rabbnak tartom, mint a BvS-t.. azért az ilyen fajta sarkítás (vagy nem is tudom minek nevezzem) elég erős. - Gondolok itt a Rotten Tomatoes értékelésére, ami a nevezett Sharkando filmet magasabb pontszámra hozta ki, mint a BvS-t... és amit igenis erős túlzásnak érzek.

 

A bővített verziót még nem láttam. Elég vegyesek a vélemények arról is, az egyik haver azt mondta, hogy k*rva jó, a másik haver szerint meg semmivel sem lett jobb a bővített és,-vagy új jelenetektől a film. Nos, majd eldöntöm magam. Mindenesetre képregényfilmből idén nálam messze legjobb (eddig) a Civil War volt!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezután erősen elgondolkodom, hogy én ezt a filmet akarom-e látni. Mert ha neked, akinek tetszett a Man of Steel, az a véleményed, hogy ez sokkal rosszabb, mit fogok szólni én, akinek már a Man of Steel sem tetszett? :para: Eddig sem nagyon akaródzott megnézni, de így már aztán végképp nem. Pedig a Suicide Squad miatt be kéne pótolnom, az viszont nagyon érdekel.

Hát ez rossz hír, mert a Suicide Squadot én is szeretném látni, de valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy összefügg a többi filmmel, pedig utólag belegondolva ez evidens - vagy csak szimplán nem emlékszem a tényre. Na mindegy, ez a DC-vonal nálam valószínűleg ki fog maradni. A Man of Steel nekem sem tetszett, nagyon untam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 film után szerintem az MCU se tett le többet az asztalra: a középszerű Iron Mant és a harmatos The Incredible Hulkot.

Mondjuk képregényes zsánerben (azt hiszem így van értelme összemérni ezeket a filmeket) én a Vasembert egyáltalán nem a középszerű alkotások közé sorolnám. Pláne a MCU filmjeit nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez rossz hír, mert a Suicide Squadot én is szeretném látni, de valahogy elkerülte a figyelmemet, hogy összefügg a többi filmmel, pedig utólag belegondolva ez evidens - vagy csak szimplán nem emlékszem a tényre. Na mindegy, ez a DC-vonal nálam valószínűleg ki fog maradni. A Man of Steel nekem sem tetszett, nagyon untam.

Szerintem a két film hasonlóan viszonyul egymáshoz mint mondjuk a Vasember meg az Incredible Hulk. Egy világ de azért nem érthetetlenek egymás nélkül. A Suicide Squadban ugyan a promok szerint lesz Batman, de az ő cameojához szerintem nem igen kell majd plusz tudás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam a Rendes fickókat. Túl sok kedvem ugyan nem volt hozzá de a mostanában mozikban futó látatlan muvik közül az érdekelt a legjobban így rá esett a választás. Nem bántam meg hogy mellette döntöttem mert egész jól szórakoztam rajta. Nagy pozitív csalódás ért mert az első tréler megnézése után arra jutottam hogy nagy valószínűséggel nem fog bejönni.

 

A Vaspasast én se tartom középszerűnek. Az MCU-s muvik közül csak az és a GotG jutott el nálam odáig hogy ne unjak rájuk és kettőnél többször akarjam őket látni. Mondjuk a legtöbbjükből (második vaspasis muvi, bosszúállós, kapitányos, Thor-os és Hulk-os muvik) egy is elég volt. A harmadik vaspasis muvi meg két nézésnél tart de asszem abból sem lesz több. A hangyásat még nem láttam de lefogadom hogy abból is elég lesz egy nézés.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

MÉG nem tett vele rosszat. De amint rászánja magát, hogy rosszra használja az erejét, akkor már késő lesz megállítani. Ezt látta Metropolis-ban: amint Zod elindította a pusztítás, már csak egy másik kriptoni tudta megállítani. Ha Superman kezdene el pusztítani, akkor nem lenne másik kriptoni aki megállíthatná, és ezt a szituációt szerette volna megelőzni Batman.

 

Batman azt a jót, amit Superman tehet az emberiségért, hajlandó feláldozni, annak érdekében hogy teljesen eltüntesse a Supermen által jelentett fenyegetés legkisebb esélyét is. Úgy gondolkozik, hogy az emberiség eddig is megvolt kriptoniak nélkül, ezután is meglesz. Nyilván azzal, hogy Zod hajója felkeltette Darkseid figyelmét ez mind semmissé fog válni, és szükség lesz Szupira, de ezt ő akkor még nem tudta, így bizonyos szemszögből jogos a fellépése

 

 

Így már jobb a helyzet, sőt viszonylag érthető is Batman motivációja. Ez nem jutott eszembe. De maga a film ettől függetlenül számomra továbbra is pocsék.

 

 

Nekem se tetszett a Man of Steel de a BvS viszont igen annak ellenére hogy tele van sokk hibával és Frenkie kritikájával is részben egyetértek de nem annyira rossz mint ahogy Frenkie leírja.

 

Frenkie a leírásodból nézve nem jól értelmezted a filmet hogy ki mit miért tesz azért nem tetszett. De nem veled van a baj a film ezen a téren tényleg elég kesze-kusza nincsenek jól magyarázva a dolgok és így nehezen lehet értelmezni a dolgokat.

 

De Nabo jól leírta a dolgokat.

 

És ezt a Batman-t kár összehasonlítani többivel mert ez a Batman egy teljesen más életszakaszban van mint a többi. Ő itt már 20 éve küzd a bűnnel és azért olyan amilyen.

 

Nem csak a katyvasz miatt nem tetszett, meg pár nem meg magyarázott dolog miatt. Azon még túl tudnék lépni. Az egészet egy összecsapott filmnek látom. Túl sokat akartak, de nem sikerült. Aztán ha már emlited a 20 évet.

 

 

Azért az sem semmi hogy Batman 20 éve létezik, és csak most tünik fel , hogy van egy bőregeres igazságosztó Gotham Cityben.

 

 

De még egyszer mondom ez az én véleményem. Dzséjt is nyugodtan megnézheti ,lehet neki tetszeni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a két film hasonlóan viszonyul egymáshoz mint mondjuk a Vasember meg az Incredible Hulk. Egy világ de azért nem érthetetlenek egymás nélkül. A Suicide Squadban ugyan a promok szerint lesz Batman, de az ő cameojához szerintem nem igen kell majd plusz tudás.

A rendező legutóbbi nyilatkozata alapján fontos szerepet kap Batman.

 

Sőt, mivel a film a gonoszok szemszögéből lesz elmesélve, ő afféle negatív karakterként tűnik fel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se vált kedvenc képregényfilmemmé a Batman v Superman, de ahogy a Man of Steel esetében, itt is túlzásnak érzem a negatív visszhangot. Lehet, hogy kissé elfogult vagyok a DC iránt, mert maga az univerzum jobban tetszik, mint a Marvelé. :)

Az Iron Man részemről azért közepes, mert bár nem rossz film (!), több is lehetett volna benne. A kategóriáján belül nálam számos egyéb mű beelőzi.

 

A Suicide Squad az előzetes infók alapján több ponton kapcsolódni fog a Batman v Supermanhez, de a fő cselekmény nyilván önmagában is érthető lesz.

(Batman v Superman és Suicide Squad spoiler)

 

A Suicide Squad egy Superman nélküli világban fog játszódni, ahol a hős halála után elburjánzik a bűnözés. Továbbá, Batman és állítólag Lex Luthor is kapcsolatot fog teremteni az előző filmmel.

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warcraft - A kezdetek

Ugye, mennyire elkapkodtam? Pedig tudtam, hogy moziban érdemes nézni, vagy sehol. Moziban néztem. (Mire jó egy tévedésből kivett szabadnap.)

A szélesvászon tényleg kellett. A 3D nem annyira.

A hang, a zene, a szinkron (!!!) jó volt. A helyszínek kicsit összemosódtak nekem, de hát nyilván, SW bolygókhoz vagyok szokva :) Egyébként tisztességesen kitett magáért a látványtervező stáb. Az orkok sajnos rondák, de őket ilyennek kell szeretni. Furcsa, hogy csak néhány nőstény ork volt a színen, persze a történet megmagyarázza, hogy miért. Mert csak a harcosok egy részének a küldésére van mód. (Bár a Horda előőrsével pont a félvér vézna majdnem-Gamorrát küldeni???)

Vizuálisan: a hátterek nagyon tetszettek, az Őrző tornya, a varázslók lebegő városa, a kopár ork óhaza és az új telephelyük. A nikkelbolhával keresztezett farkasok viszont gagyik voltak. A griff nem teljesen fotorealisztikus, de legalább szép. A lovak gondolom igaziak voltak, de ahogy lötyögött rajtuk a páncél, az zavart egy kicsit. Ehhez legalább sodrottakat illett volna használni, és valódi nehéz vértezetet.

 

A sztori nekem teljesen követhető volt. A játékot egyáltalán nem ismerem és nem volt semmi előzetes tudásom, ezzel együtt, szerintem nem nagyon vesztettem fonalat. Egyszer, amikor a mágus kék színben újranyitotta a kaput, kicsit megzavarodtam, hogy mi merre és honnan ilyen erős. Egyébként elég jól lejött hogy ki kivel van és miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Függetlenség napja 2: nem csalódtam benne, de mivel egy középszerű blockbustert vártam, ez azért nem annyira dicséret. Semmi extra, a szokásos felhozatal, Emmerich unalomig ismert kliséivel, csak a folyamatnak megfelelően egyre kevesebb lélekkel. Meg lehet nézni, kikapcsolja az embert két óra erejéig, és ha nincsenek hatalmas nagy igényei, jól is fog szórakozni rajta (én azt tettem), de fasorban sincs az első résszel, mert nincs meg benne az a butuska báj. Holnap részletesebben is kivesézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.