Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

De hát Dooku mellett is volt Ventress, egy ideig Palpatine beleegyezésével és tudtával. Amig az inkvizitorokból nem képeznek sitheket addig szerintem nincs gáz. Jedikkel pedig olyanok is vették már fel a kesztyűt akik még csak nem is erőhasználók (Grievous, mandaloriaiak).

Így van, ráadásul most egy Jedi max. önmagában ellenfél, nincs mögötte senki és semmi. Egy ilyen inkvizítor és egy osztag katona simán le tudja vadászni ha akarja.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint az inkvizítorok között voltak Erő érzékenyek, de egyikük sem volt Sith, szóval a Kettő szabályát ezzel nem rúgták fel. :) a Jedi Knight emblematikus főgonosza, Jerec is egy ilyen inkvizítor volt a Birodalom fénykorában, más személyek most nem ugranak be, akik viselték ezt a címet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EU szerint az inkvizítorok között voltak Erő érzékenyek, de egyikük sem volt Sith, szóval a Kettő szabályát ezzel nem rúgták fel. :) a Jedi Knight emblematikus főgonosza, Jerec is egy ilyen inkvizítor volt a Birodalom fénykorában, más személyek most nem ugranak be, akik viselték ezt a címet.

De nyilván azt te is érzed, hogy ez csak játék a szavakkal....nem sith, csak erőhasználó, nem gonosz, csak birodalmi, nem jedi, csak van fénykardja és tud tárgyakat mozgatni. Szóval a képen van egy pauán, aki fekete ruhát és piros fénykardot visel, sárga a szeme (!)......de a kettős szabály az nincs felrúgva. :peace: Ez a szabály a gyakorlatban már régen nem létezik, az EU sosem tartotta tiszteletben, a TCW esetén meg maximum egy eröltetett, gagyizós magyarázattal működik, hogy Asajj, Savage nem sith, csak majdnem. Szóval persze, lehet nyújtani ezt a dolgot, de mivel a TCW-ben Lucas nyakig benne volt, én azt gondolom, hogy ezt a szabályt maga a mester haladta meg.

 

Szerintem jó dolog, hogy a történet sok erőhasználót vonultat fel és hiába logikus a kettős szabálya, érdemes beáldozni az élvezhetőség kedvéért, hogy sok sith püfölhessen sok jedit. A TCW-t is nem kicsit dobja fel Savage - Maul - Dooku - Ventress - Asajj - Grievous és a jedik fénykardpárbaja. Szerintem szegényebbek lennénk, ha a baromság szabályának a kötöttsége miatt a sith maradna háttérben megbúvó manipulátor. Szóval logikus a szabály, csak éppen annak alkalmazása sokat rontana az élvezhetőségen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nyilván azt te is érzed, hogy ez csak játék a szavakkal....nem sith, csak erőhasználó, nem gonosz, csak birodalmi, nem jedi, csak van fénykardja és tud tárgyakat mozgatni. Szóval a képen van egy pauán, aki fekete ruhát és piros fénykardot visel, sárga a szeme (!)......de a kettős szabály az nincs felrúgva. :peace: Ez a szabály a gyakorlatban már régen nem létezik, az EU sosem tartotta tiszteletben, a TCW esetén meg maximum egy eröltetett, gagyizós magyarázattal működik, hogy Asajj, Savage nem sith, csak majdnem. Szóval persze, lehet nyújtani ezt a dolgot, de mivel a TCW-ben Lucas nyakig benne volt, én azt gondolom, hogy ezt a szabályt maga a mester haladta meg.

Az is játék a szavakkal, amit te rendezel, már nem ezért vagy azért. Yoda annyit mond, hogy két Sith van. Punktum, a filmekben és a TCW-ben nem is volt több (illetve de, amíg Maul és Savage együtt ténykedett, akkor négy volt, de Sidious le is redukálta a rendet újra két főre). Arról meg soha egy büdös szó nem esett, hogy Sötét Oldalon álló alakból is csak kettő van, vagy az Erő két oldalát csak és kizárólag a Jedik és a Sith-ek képviselik. Ja, játék a szavakkal, tök mindegy, akkor is ez a magyarázat, ha tetszik, ha nem, ha elfogadod, ha nem. Kiskapu? Az bizony, de gondolom Lucas nem is a hecc kedvéért hagyta meg.

Asajj és Savage sötét tanoncok voltak. Savage Maul mellett valószínűleg átesett a Sith Nagyúr, vagyis inkább Sith tanítvány kategóriába (bár lehet már Tyranus is ezzel a céllal képezte, hiszen nem szólt róla SIdiousnak), és Tyranusnak is voltak ilyen irányú tervei Asajj-jal. És ilyen sötét tanonc volt Galen "Starkiller" Marek is (ez a titkos tanítvány kifejezés annyira pontatlan, hiszen Sidious utasítására és jóváhagyásával képezte ki Vader). De ott vannak az Éjnővérek, a Császár Kezei, az Inkvizitorok, a Sötét Jedik kultusza, a Végtelen Birodalom, a Sötét Oldal Prófétái, a Bandogora, Tund Varázslói, ezek mind olyan sötét oldali szervezetek, amik nem Sith-eket képeznek. Szóval van még miből válogatni.

A Sith pedig még mindig egy szervezet, nem pedig a Sötét Oldal megtestesülése. Azok a Sith-ek, akik a szervezetet meghatározó nézeteket vallják, annak irányelveit követik, annak képzését sajátítják el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekben megmaradt a szabály, de a TCW/EU ezt hellyel - közzel kezeli. A filmben csak két erőhasználó frakció létezik, sith és jedi, minden más EU kreálmány. A TCW-ben azoban megjelentek egyéb erőhasználó csoportok is, amivel borult a szabály. Senki nem mondja, hogy 2 sith létezhet...még a filmekben sem azt mondják, hogy két sith...hanem pontosan meghatározzák a sötét oldali frakció létszámát, hogy mindig ketten vannak, mester és tanítványa. Ezzel le is zárták azt az értelmetlen vitát, hogy a sitheken kívül vannak -e más sötétoldali karakterek és ha igen rájuk is kiterjed -e a szabály, a filmben ugyanis nincs sitheken és jediken kívüleső erőhasználói csoport. A TCW ezt egyértelműen felborította és tette azt nagyon helyesen. Pontosan az a játék a szavakkal, hogy sötét jedi, sötét erőhasználó, majdnemsithdemégse, tanonc, majdnem tanonc, félig tanonc. Mivel a TCW-ben ez ténylegesen jelen van, ezért bőven kijelenthető, hogy Lucas maga reformizálta meg a szabályt és változtatott annak kötöttségén. Ahogy a midichloriánok, úgy ez a szabály is a múlté és soha senki nem fog vele foglalkozni, miként már a TCW-ben sem úgy jött elő. Arról már nem is beszélve, hogy Savage - Maul - Asajj - Dooku - boszorkányok - "Grievous" mellett ott voltak még az apa és a gyerekei is. Ha ez nem a szabály egyértelmű lecsová történő leredukálása, akkor nem tudom, hogy mi számít annak. Egyébként nagy jelentősége nincs, mert az EU abszolút nem használta sosem, gyanítom, hogy az életbe nem kerül többet szóba sem a további sorozatokban, sem az elkövetkező filmekben, ahogy Jar Jar és a midik is a múlt barátságos homályába vesznek.

 

szerk.: Amit pedig Dzséjt lent írt a kettős szabály alóli kévételekről, egyéb sötétoldali karakterekről és, hogy így a szabály tulajdonképpen nem is borul fel, nyilvánvaló és hibás értelmezés, hiszen ha egyéb gonosz erőhasználók már a szabályon kívül helyezkednek el, akkor anak pont az értelme semmisül meg, ami garantálná, hogy ne legyen rivalizálás. Könnyen belátható, hogy a szabály nem csak a sitheket hivatott kontrollálni, hanem azt a hierarchiát bebetonozni, amiben van egy abszolút despota, egy uralkodó gonosz erőhasználó, akinek a hatalmát más sötétoldali karakterek a szabály miatt nem tudják megkérdőjelezni. Mi értelme lenne a szabálynak, ha az a sötétoldal egyéb használóira nem, csak a sithekre terjedne ki? Tán egy nem sith sötétoldali karakter nem akarná megszerezni a hatalmat a legfőbb sith mestertől? Persze, hogy minden sötétoldali erőhasználó potenciális veszélyforrás és nanáááá, hogy a szabály a sötétoldali karakterek összességét hivatott 2 főre redukálni, hogy a rizikófaktor minél kisebb legyen, egyéb esetben semmi értelme nem lenne a kettős szabálynak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő Darth Vader titkos tanítványa volt, más tészta. :) (viszont remélem, hogy a Rebels majdan a TFU teljes történéseit kitörli).

Ez attól függ, hogy a Disney/Lucasfilm akar-e majd a piacon látni egy harmadik TFU-t? Ha igen, akkor kötve hiszem, hogy eltörölnék.

 

Más.

Eszembe jutott, hogy ebben a sorozatban a távolabbi jövőben feltűnhetne Mara Jade és Thrawn is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki nem mondja, hogy 2 sith létezhet...még a filmekben sem azt mondják, hogy két sith...hanem pontosan meghatározzák a sötét oldali frakció létszámát, hogy mindig ketten vannak, mester és tanítványa. Ezzel le is zárták azt az értelmetlen vitát, hogy a sitheken kívül vannak -e más sötétoldali karakterek és ha igen rájuk is kiterjed -e a szabály, a filmben ugyanis nincs sitheken és jediken kívüleső erőhasználói csoport.

Én is inkább oda válaszolok erre, ahová Dzséjt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

még a filmekben sem azt mondják, hogy két sith...hanem pontosan meghatározzák a sötét oldali frakció létszámát,

Tényleg újranézhetnéd a filmeket, mert ez már zsinorban a sokadik brutális tárgyi tévedésed velük kapcsolatban.

Windu: There is no doubt. The mysterious warrior was a Sith.

Yoda: Hmm, always two there are… no more… no less. A master and an apprentice.

Ha látod a négy mondatban a Dark Side szót, akkor az már tényleg játék a szavakkal. :P

 

Ennél fogva annyi Sötét Oldal praktikáns csávót és leányzót pakolhatnak bele a Rebelsben, amennyit csak jól esik. Csak egyikük se legyen Sith Nagyúr. Ne legyenek sötét kámzsás alakok, ne legyenek a csúcsok a Sötét Oldal praktikáiban, és leginkább: ne kapjanak Darth nevet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg újranézhetnéd a filmeket, mert ez már zsinorban a sokadik brutális tárgyi tévedésed velük kapcsolatban.

Windu: There is no doubt. The mysterious warrior was a Sith.

Yoda: Hmm, always two there are… no more… no less. A master and an apprentice.

Ha látod a négy mondatban a Dark Side szót, akkor az már tényleg játék a szavakkal. :P

 

Ennél fogva annyi Sötét Oldal praktikáns csávót és leányzót pakolhatnak bele a Rebelsben, amennyit csak jól esik. Csak egyikük se legyen Sith Nagyúr. Ne legyenek sötét kámzsás alakok, ne legyenek a csúcsok a Sötét Oldal praktikáiban, és leginkább: ne kapjanak Darth nevet.

Nos...én meglehetősen pontosan ismerem a filmeket, persze szoktam tévedni, de igen alapos vagyok. Aki nyitott rám, ismer, az tudja, hogy mennyire precízen igyekszem értékelni a dolgokat és ez az egész életemet jellemzi. Van, hogy pontatlan vagyok, igen, előfordul az ilyen, bele lehet kötni a mondataimba és bele is kell kötni, mert az által magam is tanulhatok. A beidézett szövegre gondoltam magam is, amikor leírtam, amit leírtam. Nem volt pontos a megfogalmazásom, van ez így, de a másik topikban bőségesen leírtam, hogy mire gondoltam pontosan! Amit írsz Dzséjt, az nagyon didaktikus, illetve ahogy írod, az a didaktikus és ez nem jó. Nem nekem nem jó, hanem neked nem jó. Nem arról van szó, hogy nem értessz hozzá, hanem arról van szó, hogy értessz hozzá annyira, hogy didaktikus leszel és már nem gyakorolsz önkritikát. Ez így, ahogy leírod a válaszokat, nagyon kinyilatkozó és ettől függetlenül lehet 100 százalékig igazad, de nagyon érezni, hogy ezzel a másikat meg akarod regulázni. Szerintem felesleges....mert én a tudásomat nem külső nézőpontból vezetem le, ugyanis számomra a Star Wars egy érzelmi kötődés, ami attól függetlenül létezik, hogy mondjuk valamit elírok és mivel ez az önmeghatározásom alapja, így a didaktikával sosem foglalkozom. A témával kapcsolatban a másik topikban mindent leírtam, akit érdekel, elolvassa, akit nem, az meg nem olvassa el.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már csak azt a bejelentést várom, hogy az Inkvizítor hangja Sam Witwer lesz.. :yeah:

Szerintem ne számíts rá, tuti Steve Blum lesz, hisz a múltkor már elárulták, hogy főszerepet kapott és ő kimondottan az antagonista-karaktereiről híres.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más.

Eszembe jutott, hogy ebben a sorozatban a távolabbi jövőben feltűnhetne Mara Jade és Thrawn is.

Egyébként Mara megjelenését én is támogatnám. Az általam ismert EU-s berkeken belül jóval nagyobb népszerűségnek örvend, mint Ventress, akit szintén az EU-ból emeltek át a TCW-be. Bár a Rebels főként a saját maga által alkotott karakterekkel fog foglalkozni, néhány epizód erejéig minden további nélkül tiszteletüket tehetik ikonikus EU-s alakok, vagy lezáratlan sorsú TCW-s kulcsfigurák. Mara előéletéről egyébként is minimális infónk van, a Császár Keze szerepkörében pedig a sztoriba se lenne nehéz beágyazni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy és ugyanazon a napon élem át a lelkesedés hiányát, s rögtön azután a határtalan lelkesedést.. Na ilyen az, mikor egy jó ideig távol marad az ember és először véletlenségből a Teaser trailer topicba olvas bele(mert hát először a régebbi eseményekről kell tudomást szerezni) és aztán látogat el ide :D

Hű, ez így nekem most kicsit sok... persze jó értelemben.

Először is: egy Pau'an lesz a főgenya, hát nekem végem.:D Mindig is ők voltak a kedvenc fajom a Saga-ban. Engem is emlékeztet a Fiúra, és ez még inkább így lesz, ha Sam Witwer kölcsönzi majd a hangját (ami ellen persze semmi kifogásom nem lenne).

A concept art-ok nagyon szépek, s jó látni, hogy ennyire haladnak a munkálatokkal. A rohamosztagos még mindig fura nekem, de összességében minden nagyon jól néz ki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb jedi news-os kémjelentés? :D És ezt most vajon álmodta, a haverjaival sörözés közben találta ki, vagy esetleg még nem ért véget az a pszihiátriai kezelés amiben megpróbálják kigyógyitani a tévképzetéből, hogy ő egy belsős ember a Lucasfilmnél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb jedi news-os kémjelentés? :D És ezt most vajon álmodta, a haverjaival sörözés közben találta ki, vagy esetleg még nem ért véget az a pszihiátriai kezelés amiben megpróbálják kigyógyitani a tévképzetéből, hogy ő egy belsős ember a Lucasfilmnél?

 

 

JJA szerzi a Rebels nyitózenéjét....hmm....nos..... :cool::hehe::clap::cry::facepalm:

 

Kevin Kiner már nem jó? Ő már kevés ehhez? De ha így is lenne, hogy JJA szerez zenét (eskü, mindjárt be...rok a röhögéstől), ennél szánalmasabb hírt akkor sem hallottam még.

Kezeljük komolyan hírt, legalábbis próbáljuk meg. JJA...ügyes vagy, okos vagy, de nem kell mindenhol fontoskodnod!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hírt mondjuk én nem látom elszálltnak, hisz ha már egyszer irt zenéket Tv-sorozatoknak -például a Lostnak, Fringe-nek, Aliasnak - akkor néhány számot nyugodtan ide is irhatna. Főállású zeneiró ugyse lesz a sorozatnál mivel kizárt hogy annyi időt szentelne neki. Csak valszeg ha be is vonják azt nem a Jedi News tudná meg először, lévén ők csak kitalálják a kémjelentéseiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hírt mondjuk én nem látom elszálltnak, hisz ha már egyszer irt zenéket Tv-sorozatoknak -például a Lostnak, Fringe-nek, Aliasnak - akkor néhány számot nyugodtan ide is irhatna. Főállású zeneiró ugyse lesz a sorozatnál mivel kizárt hogy annyi időt szentelne neki. Csak valszeg ha be is vonják azt nem a Jedi News tudná meg először, lévén ők csak kitalálják a kémjelentéseiket.

Ebben igazad van, de nem kell, hogy a Star Wars mostantól csak JJA-ról szóljon. Kiver a víz, ha mostatnól minden SW projectben ott akar majd lenni. Lehet, hogy jó zeneszerző, de ő most az EPVII-et rendezze meg és hagyjon mást is érvényesülni, például egy tényleg zeneszerzőt. Kevin Kiner nem tér vissza? A TCW zenéjével új színtre emelte a TVs score műfaját.

 

A Jedi News nem hazudik, csak ha kap egy fülest, azt igyekszik megosztani velünk. A forrást is oda szokta biggyeszteni, hogy valakitől, de nem tőlük származik a hír.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinner jó lenne, nekem nagyon bejöttek a témái mert mind aközben, hogy a klasszikus SW elemeket meghagyta a score -ban, még hozzá is tudta adni a maga pluszát. Így lett a TCW zene egyedi és emblematikus. Simán jó lenne a Rebels -nek is. ráadásul a zenéje valódi nagy zenekari szimfonikus zene, amit Prágában vettek fel eddig. Remélem ezzel a hagyománnyal se szakítanak a Rebels -nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinner jó lenne, nekem nagyon bejöttek a témái mert mind aközben, hogy a klasszikus SW elemeket meghagyta a score -ban, még hozzá is tudta adni a maga pluszát. Így lett a TCW zene egyedi és emblematikus. Simán jó lenne a Rebels -nek is. ráadásul a zenéje valódi nagy zenekari szimfonikus zene, amit Prágában vettek fel eddig. Remélem ezzel a hagyománnyal se szakítanak a Rebels -nél.

Remélem a project közelébe nem kerül JJA és hagyja, hogy a TCW egykori stábja ismét nagyot alkosson. Ő még nem bizonyított SW téren, így jobb, ha jelenleg egy feladatra koncentrál és hagyja a Rebelst az igazi profi...akarom mondani, veteránokra. Én adok neki lehetőséget, hogy az EPVII-el bizonyítson, de amíg azt nem láttam, addig számomra JJA az SW palettáján nem létezik. Örülök, hogy Filoni a karmester, nincs nála alkalmasabb, képzettebb, hozzáértőbb, szélesebb SW ismerettel rendelkező ember. Ne feledjük azt se, hogy Filoni az EU-n nevelkedett, ismeri az összes képregényt, könyvet, karaktert....mindent tud az SW viágáról. Kevin Kiner pedig térjen vissza, mert ahogy Ody egyébként helyesen leírta, Ő az a személy, aki 5 évadon keresztül már bizonyította, hogy magas színten kezeli a SAGA 6 részét jellemző témákat és érti a mikéntjét, hogyan lehet a zenével az alaphangulatot megadni. Köszönjük JJA a kedves felajánlásodat, de most térj vissza az EPVII-hez és amíg még nincs forgatás, ismerkedj meg a Star Wars világával, olvass el pár könyvet és képregényt, nehogy véletlenül egy hutból csinálj jedilovagot egy vukiból pedig birodalmit.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjáááááál Ody....egyelőre elég, ha csak az EPVII-et társítjuk JJA-hoz. :nana: Ha azt elbanthapuduzza, akkor a fennmaradó részekkel egy másik rendező még fel tudja javítani a dolgokat. Egyébként talán jobb is lenne, ha minden részt más készítene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem csak a TCW stábja fog rajta dolgozni, legalább ennyire fontos szereplő lesz Greg Weisman, aki a szakmában szintén nem keveset tett le az asztalra.

Márpedig annyi köze mindenképpen legyen J. J. Abrams-nek minden mozgóképes SW-műhöz, mint Joss Whedon-nak a készülő Marvel cuccokhoz. Így nem az, hogy ellentmondások nem lesznek, hanem elképzelhetőnek tartok összekötéseket, átfedéseket, utalásokat.

Abrams-nek meg semmiféle "felajánlása" nem volt. Csak egy olyan hülye oldalról jött a "hír", akinek még az elmúlt 1 évben semmi nem jött be!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams-nek meg semmiféle "felajánlása" nem volt. Csak egy olyan hülye oldalról jött a "hír", akinek még az elmúlt 1 évben semmi nem jött be!

Persze, hogy nem volt....csak poénból írtam a felajánlást. Bár lehet, hogy volt! :D És ha volt, akkor a nép nevében Kinert választjuk! :yeah: Vote for Kiner! Vote Now! :peace:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.