Ugrás a kommentre

Vélemények a Legends művekről


reaper

Figyelemmel követed az EU-t?  

69 felhasználó szavazott

  1. 1. Figyelemmel követed az EU-t?

    • igen
      43
    • nem
      15


Ajánlott hozzászólás

Ezért kell csak a filmeket venni ilyen beszélgetések alatt, mert azok ellen nincs olyan érv, hogy nem kanon, nem Lucas szüleménye, stb. Mivel az az alap, úgyhogy akár tetszik a delikvensnek, akár nem, attól az abban látottak még 100%-osan Star Wars valósak. De ez csak és kizárólag az ep1-2-3-4-5-6.

Ez így van. Az EU-ról meg lehet egy külön topikban cseverészni, azért is van ezen a fórumon is hely rá :)

 

Ha Lucas valamit állít az SW-vel kapcsolatban, akkor azt mennyire lehet elfogadni? Mivel ő a Star Wars atyja, így ő olyan az SW-ben mint egy Isten nem? Vagy most nagyon nagy baromságot írtam? :para:

Erre kétféle vélekedés van. Egyrészt, ha egy alkotó kiadja a kezéből a művét, az onnantól önálló életet él, így mindenki adaptálja saját maga számára, nem mindenkinek ugyanazt jelentik a SW filmek. Ez esetben Lucas mond, amit akar, ha nekem nem az jön le a filmjéből, amit mond, akkor nem fogadom el, amit mond.

Másrészről ott van a másik álláspont, hogy Lucas szava szent és sérthetetlen, vagyis mindent, amit mond, elhiszel neki.

A kettő közül egyik sem egyetemleges álláspont, mindenkinél ízlés kérdése, hogy melyiket fogadja el. Neked kell eldöntened, hogy számodra Lucas szava szentírás, vagy pedig követed a saját elképzeléseid az általa teremtett világról.

Részemről az első állásponton vagyok :) Ezen a fórumon valahol egy 2005-ös hozzászólásban egy egyetemi irodalomtanár szebben leírta :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Logikusságot az EU-ban nem is érdemes keresni. A filmekben is bőven találunk, ah akarunk. Egyszer olvastam egy tudományos cikket, mely azt taglalta, hogy a EP6 végén miután felrobbant a második Halálcsillag az Endoron Hanéknak, Leiáéknak és az evokoknak meg kellett volna halniuk és az Endoron olyan állapotoknak kellett volna bekövetkeznie, mint a Földön 65 millió évvel ezelőtt.

De ez engem egyáltalán nem érdekel, mert a filmekben és a könyvekben, képregényekben, a jó sztorit, a SW-t keresem nézem , olvasom, nem pedig a logikus dolgokon rágódom.

Mond, te képben vagy azzal, amiről beszélünk? Mert ez, amit itt felhoztál, átkozottul nem vág témába. Mintha a zsíros kenyérről beszélnénk, te meg jönnél a helikopterekkel. :)

 

Erre kétféle vélekedés van. Egyrészt, ha egy alkotó kiadja a kezéből a művét, az onnantól önálló életet él, így mindenki adaptálja saját maga számára, nem mindenkinek ugyanazt jelentik a SW filmek. Ez esetben Lucas mond, amit akar, ha nekem nem az jön le a filmjéből, amit mond, akkor nem fogadom el, amit mond.

Másrészről ott van a másik álláspont, hogy Lucas szava szent és sérthetetlen, vagyis mindent, amit mond, elhiszel neki.

A kettő közül egyik sem egyetemleges álláspont, mindenkinél ízlés kérdése, hogy melyiket fogadja el. Neked kell eldöntened, hogy számodra Lucas szava szentírás, vagy pedig követed a saját elképzeléseid az általa teremtett világról.

Részemről az első állásponton vagyok :) Ezen a fórumon valahol egy 2005-ös hozzászólásban egy egyetemi irodalomtanár szebben leírta :D

Én erre azt szoktam mondani, hogy ha nem tette bele a filmbe, akkor mondhat akármit. Ha annyira fontosnak érezte, tette volna bele, hogy az jöjjön le nekem is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak vagyok a híve hogy amit Lucas mond az úgy is van. Ő találta ki az univerzumot, neki van joga legjobban beleszólni. Ja és ő sosem talál ki méretes baromságokat. Ezért tartom canonnak a TCW-t is. Belefolyik a munkálatokba.

 

Ugyanakkor Dzséjtnek abban igaza van hogy a rajongóknak benne kell maradnia bizonyos kereteken belül az érvelésükben. Hányszor volt már az hogy azzal érvelt valaki, hogy valamelyik regény-könyvben ez volt meg az volt és ezért hülyeség bizonyos jelenet a filmből? Csakhogy a filmek alapján írt regények is EU-k.

 

Viszon Revannak meg abban van igaza, hogy egy csomó dolgot, nem mondanak ki a filmben mégis evidenciaként használjuk. Pl Executor, vagy az EP-3-ban Fellucia. Azaz akkor az sw adatbázis(ami gondolom az sw.com-on van), vagy azok a színes könyvfélék(nem jut eszembe a nevük :D ), amiket a filmekhez adtak ki( Megvan ,Visual Dictionary), is canonok. mert ott vannak leírva a járművek ,a fegyverek, bolygók nevei ,adatai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez a "miért hívod Executornak, amikor ez sincs benne a filmben" és társai érvek szerintem azért nem állják meg a helyüket, mert lényeges különbség van egy hajó neve, vagy hogy a szereplők kimennek WC-re, meg a hasonlók, mint egy komplett, az egész Galaxist (rossz irányba) átformáló, a karaktereket (karakteridegen irányba) fejlesztő több kötetes történetnek. Például hol lehet összevetni egy űrhajó hajtóművének rajzát a Yuuzhan Vong invázióval, amiben elpusztult Coruscant (igaz, újjá épült), meghalt Chewbacca és rengeteg más fontos szereplő, végérvényesen eltűnt a Köztársaság és amúgy a Star Warsból egy Babylon 5 utánzat lett? Szerintem sehol.

Amúgy persze igaz, szigorúan véve a legtöbb hajó neve is EU.

 

A másik, ami miatt személy szerint nem lehet az EU-t behozni egy filmekről és az abban történtekről szóló vitában, mert az egységesség leghalványabb jele sem fedezhető fel a fejlődésben. Vegyük csak Luke-ot, Hant vagy Leiat. Ahány író, annyiféle irányba fejlesztették ezeket a karaktereket. Az egyik könyvben Luke még bölcs Jedi, a következőben meg már megint forrófejű harcos. Vagy Leia, az egyik sztoriban egyáltalán nem tűnik Jedi lovagnak, a kronológiailag utána jövő történetben meg már Sötét Jedikkel vív párbajt. Vagy ott vannak az űrhajók leírásai. Csak a Slave I-re három különféle leírás létezik (melyben az egyik szerint legalább hat szintes! :lol: ), de egyes események is máshogy történtek meg a különböző írók szemszögéből. Erre remek példa a II. Halálcsillag terveinek megszerzése, amely máshogy zajlott a Birodalom árnyai, és máshogy az X-Wing Alliance-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért hoztam a logikusság dolgot, mert sokan egyes EU-elemeket logikátlannak érzik és ezért nem szeretik, holott csak valójában a saját ízlésüknek nem megfelelő a dolog. Holott a filmekben is felfedezhetjük a logikátlanságokat, ha nagyon akarjuk.

 

Ha már a Vongoknál vagyunk inkább egy ilyen húzás, mint mondjuk a geonosisi élőhalottak meg ilyenek.

Lehet, hogy a Vongokat is másolták. Egyik ismerősöm véleménye szerint a Warhammer40000-es tyrandia nevezetű faj másolata, másikuk szerint meg a Starcraft protosaira hajaznak.

A Vongok legalább feldobták az unalmas Új Köztársaság vs. Birodalmi Maradvány képletet. Az egyetlen hibája az NJO-nak és azt követő sorozatoknak, hogy túl hosszúra nyúltak, és a klasszikus szereplők többségét életben hagyták, inkább az újabb generációt nyirbálták meg. Jobban előre kellett volna ugrani az időben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát még a zombi-geok is Star Warsosabbak (igaz, nem sokkal), mert Star Wars lények kicsit átszellemülve, de a vongokban semmi ilyesmi sincs. Szerintem eleve nem kellett volna ennyire eltávolodni az ep6-tól (magyarul, legfeljebb húsz évre szabadott volna menni, aztán legfeljebb egy nagyon nagyot, évezredeket ugrani).

Az, hogy a vongok feldobták az unalmas sablont, nem vitás, csak hogy? Bevettek egy másik unalmas sablont (másik galaxisból jött ultimate bad ass enemy) az amúgy tovább használt unalmas sablon mellé, mert a Birodalom és a Köztársaság (szellemi utódja) még mindig üti egymást a Legacy-ban is. Hát remek, ezért tényleg szükség volt egy abszolút univerzumidegen ellenség behozatalára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem érzem a Vongokat univerzumidegennek. Jó újítás volt szerintem, csak túl hosszú lett.

A zombi geok akkor tetszenének, ha valami sötét oldali hatalom állt volna mögötte.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasva és egyre többet tanulva a Star Wars-ról kezd egy kép kialakulni bennem az EU-ról.

Azt fogadom el, amely nem döntő mértékben formálja át magát az SW-t. Gondolok itt a szereplőkre, csatákra, fajokra stb.

Viszont ami eléggé megferdíti az SW-t, azt nem fogadom el.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak vagyok a híve hogy amit Lucas mond az úgy is van. Ő találta ki az univerzumot, neki van joga legjobban beleszólni. Ja és ő sosem talál ki méretes baromságokat.

Holiday Special :D

Kitalál, csak végül nem kerülnek be a kész filmbe :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzél bele az első 5 percébe és megtudod.

Bár nem nekem szólt a mondatod, de belenéztem. Ez a film Csubi családjáról szól, ha nem akkor mégis miről?

Annyi szent, hogy elég furának nézett ki az első pár perc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az angol alapján T*aun-nak kellene lennie, ahol a * egy nagyon halk 'r'.

 

Ha pedig igazán pontos akarsz lenni, akkor [θɹɔːn]. :P

 

Revan pedig kb. "reven", ahol a második e alig hallatszik.

 

Szerk.: Amúgy ilyenkor érdemes meghallgatni a Google fordítóban. Beírod a szót, rákattintasz a Meghallgatás gombra, és felolvassa neked.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.