Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na, nem rég kaptam email-t hogy a szept. 1-jével induló technikusi képzést rögtön egy szintfelmérővel indítjuk. :cry: :cry:

Anyagvizsgálatok, anyagválasztás elmélete, gépészeti kötések, stb. :D Nem sokra emlékszem. Pár anyagvizsgálati eljárás eszembe jutott pár perc gondolkodás után, de nem tudom mi lesz. :(

Mondjuk állítólag ez a felmérő csak arra van, hogy melyik csoportba kerülök. (Minden csoportban ugyan azt tanulják)

De azért igazán szólhattak volna mondjuk egy hónappal ezelőtt, nem az utolsó pillanatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Porecsi Delfin: teljesítve :)

Sőt. Először tettem egy teljes kört (5 km, "arany delfin") aztán a második körből a 3 km-es "ezüsthajón" szálltam ki. Összesen 8 km, "gyalogos" tengeri természetjárás. Voltak apró kis medúzák, akiket jó elkerülni, meg voltak futballabda méretűek, akik állítólag nem bántanak, de azért...na. Meg só volt rengeteg a tengerben, az első kör elején meg kellett állnom egy hajónál inni (Jana ásványvíz, mostantól nagyon szeretlek!) aztán nagyjából ráéreztem a légvétel ritmusára és onnantól szinte csak akkor ittam sót amikor véletlen letüdőztem egy-egy hullámot. Ez azért előfordult... Most jövök csak rá, hogy az édesvízi úszás során mennyit ittam már Balatonból, Dunából.

A teljes kört a rajt után pár perccel, 9:33-kor kezdtem. Akkor még Porec óvárosa környékén árnyékban volt a víz, inkább kifele nézelődtem. Elúsztunk a Szent Miklós sziget felé, ott volt a bronzhajó, aztán ráfordultunk az öböl és a tenger közti vonalra. Ami nem képzeletbeli vonal, egy úszókötél jelölte, pont olyan, mint amivel a pancsolókat elkülönítik a motorcsónakosoktól. Csak itt a kötél külső felén kellett úszni. A gyönyörűszép szemölcsös medúzák között. Aztán 3 km-nél állt egy "glass boat", onnantól szinte egyenes volt az út vissza a rajthoz. 11:31-kor értem be, azaz 1:58 alatt teljesítettem az 5 km-t. (Vagy nem 5 km-t, az egyik Tó Tenger Folyó Nyíltvízi Úszóklub tag állítólag GPS-szel mérte és 4,7 km-t úszott.)

Húsosbabfőzelék volt a menü, volt jelentkező a húsra. Aztán neveztem még egyet, mert miért ne, ha egyszer ott vagyunk!

Másodszor már, délután, egyrészt sokkal kevesebb is volt az úszó, másrészt jobbak voltak a fények, lehetett nézelődni. A horvát tenger gyönyörű!!!

3 km-t bírtam. Előtte pár hajóval (SOKKAL ritkábban álltak, mint a Balaton-átúszáskor, a fuldoklóknak ott az úszókötél) kiszálltam, pihentem, élveztem a hullámzást meg a panorámát, aztán még elúsztam az üvegfenekű hajóig, és beértem azzal, hogy másodszorra az ezüst delfint teljesítettem. A turistahajón volt halhatározó, így tudtam meg hogy a hal, akit párszáz méterrel odébb láttam, egy tengeri angolna (conger) volt. Ahogy kinézett, egy zombifilm főgonosza is lehetett volna, másfél méter fekete test, opálkék szem, de ne külső alapján ítéljünk, különben is az ember nagyobb veszély rá mint fordítva, küzdős hal, sporthorgászok szeretik. A mi útjaink csak addig keresztezték egymást, amíg békésen elúszott előttem (különben is, jobbról jött, meg gyorsabb is volt nálam) és büszkén mondhatjuk, hogy mindketten túléltük a találkozást. Ez a fordulat kettőnk közül őt kevésbé lepte meg....

Szóval, az üvegfenekű hajón azonosítottam a kongert, utána motorcsónak bevitt a strandra, megkaptam a második pólót (csak XXL-es volt, de sikerült elcserélnem egy XL-esre) és a második emlékérmet, meg a második babfőzeléket. Készült pár fotó a Tó Tenger tagokkal. Más is pózolt arany+ezüst érmekkel, egy csaj kétszer leúszta a teljeset aztán még egyszer a bronzot....

Utána pont volt még időm várost nézni, venni horvát rizsescsokit, fotóztam sirályos szép naplementét, aztán napnyugtával hazajöttünk.

Buszpénz: 12900 Ft

Nevezés: 2 x 50 kuna

Az élmény: FELBECSÜLTETETLEN.

De komolyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.