Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Wilde írta:

 

Ez a "jó része" szerintem még mindig erősen kisebbségben van. A legtöbbet hallott mondat a magyar mozikban általában az, hogy mikor állnak sorban a pénztárnál, minden harmadik ember megkérdezi, hogy "Ugye magyarul beszélő?" és ha azt mondják neki, hogy nem, csak feliratos, akkor be se ül rá, mert úgy nem érdekli, meg "olvasni kell", úgyhogy nálunk amiatt nem kell aggódni, hogy ez olyan jelentős lenne. A filmeknél sem, de a könyvek esetében mondjuk szerintem még ennél is elenyészőbb kisebbség, akik direkt eredeti nyelven akarnak olvasni egy szöveget. A magyar nyelv ezektől nincsen annyira fenyegetve.

Nekem személy szerint negatív tapasztalataim vannak a feliratos filmekkel abból a szempontból, hogy hallom a szöveget, aztán látom a fordítást feliraton és ez sokszor inkább megakaszt. Sokszor azon kapom magam, hogy agyalok, ezt miért így fordították le. És így kizökkenek a filmből. Én ezért nem szeretek feliratos filmre járni moziba, mert eddig mindig az volt, hogy legalább egy tucat alkalommal kizökkentem a filmből ezek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ti mikor vállaltatok diákmunkát, és milyen típusú volt? Mostanában elkezdtem ezután is érdeklődni. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel. 

 

Olyan 16 körül voltam, a sárbogárdi Tesco-ba mentem, sima árufeltöltő. Odarendeltek ilyen reggel fél 6 körülre, de senki nem tudott amúgy semmiről, hogy nekem mi keresnivalóm van ott, nem is vártak új embert, de így elfogadták, hogy ott vagyok és kész, akkor már dolgozzak. A betanítás annyi volt, hogy egy hajléktalan kinézetű bácsi kihúzott egy raklapot a folyosó közepére. majd hozzám fordult, úgy hogy az egyik szeme balra, a másik meg felfele nézett:

 

- Hoztam neked bort!

- Köszönömöm, nem iszok.

- De attól még a polcra felteheted!

 

Így hát egy fél perc gyorstalpalóban elmondta, hogy aminek megvan a helye polcon és hiányzik azt pótoljam ki, aminek nincs helye hagyjam a raklapon. Így is tettem, pakolásztam megállás nélkül délután 2-ig, se kaja se rötyi. Aztán már csak el kellett menjek a budira, mikor 5 perc múlva visszamentem, közölték a vezetőségből, hogy ez elfogadhatatlan, köszönik a munkát, többet nem kell menni :D Ezt annyira komolyan vettem, hogy azóta a lábamat se tettem be a helyi Tescoba, lévén amúgyis a város másik felén van, és közben van egy Lidl-Penny-ABC trió, így relevanciája sincs oda menni amikor itthon vagyok. De mindenesetre nekem egy abszurd élmény volt az egész.

 

Ezután csak érettségi után az OKJ képzésen mentem diákmelózni, Székesfehérváron szerszámáruházban voltam mint "IT-s", ami kb. a webáruház kezelést jelentette, feltölteni új cikkeket, levenni már nem rendelhető termékeket, ármódosítás, leírás készítés stb, ilyen heti 3 napos meló, de nem fizetett így se rosszul. Aztán megszerettek volna tenni eladónak, de kb. annyi affinitásom van az egészhez mint egy mezei cickánynak a kvantumfizikához és sehogy se tudtam megjegyezni a dolgokat. Ha ciki ha nem, én nem tudom a különbséget egy villás meg csavarkulcs között, ha valami elromlik megcsinálom, de én vállalom, hogy ehhez tényleg hülye vagyok. Közben meg is kerestek, hogy lenne egy másik cégnél lehetőség beszerzési asszisztensként dolgozni diákban egy gyárban. Mivel logisztikán tanultam, ezért úgy döntöttem, hogy szakmai tapasztalat szerzése miatt átnyergelek oda, ez a szerszámboltban persze nem tetszett a tulajoknak, úgyhogy onnan nem szépen jöttem el. De végeredményben megérte, lehúztam ott 1,5 évet, attól függetlenül, hogy diákként voltam ott, megvolt a rendes 8 óra munkaidő, belépő kártyázás, rohangálni az iroda meg a gyári részleg között papírokkal, alapból precízséget igényelt az egész mégiscsak beszerzés-bevételezés, ott tanultam meg QAD rendszert kezelni ami későbbi első munkahelyen is jól jött, mert nem 0-ról indultam vállalatiránytási rendszerek terén, meg a részlegfőnökök is szerettek. Úgyhogy ha lehetőség van inkább olyanra menj ami a tervezett végzettségnek megfelelő, már persze ha van ilyen felétek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, NorbiLordi said:

Úgyhogy ha lehetőség van inkább olyanra menj ami a tervezett végzettségnek megfelelő, már persze ha van ilyen felétek.

Egyelőre csak dolgozni szeretnék, és egy kis pénzt keresni. Eddig apummap jártam néha néha, de ők most már 5-en vannak, így oda nem férek be. Ő amúgy kőműves. Így arra gondoltam, hogy elvállalok valami lazább diákmelót. Eddig Egerben főleg pénztáros munkák vannak, de találtam egy cimkézőt is, de az meg Gyöngyöshalászon van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már szerda óta nálam vannak, ma írtuk alá az örökbefogadási szerződést, szóval mától hivatalos: öreg cicám, Junior újra nincs egyedül. Csatlakozott hozzánk Mazsola és Dominó, két égetnivalóan rossz kiscica. Mazsola ma már le is győzte Vader titkos tanítványát, Starkillert és a Nagyurat is. Dominó pedig átment mynockba. :D

ke551S5.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Rog írta:

Csak nehogy valamikor hárman azon kezdjenek el veszekedni hogy kié legyen a tejhatalom. :D

Hát, jelenleg az öregnek méretbeli előnye van. Eddig mondjuk sokat nem találkozott velük, mert míg nincsenek a törpikék beoltva, addig szobafogságban vannak. De távolról már megmutattuk őket egymásnak. Juni rájuk fújt, és a két addig hepajkodó cica azonnal leállt és csendben összekuporodott. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.