Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én egyáltalán nem vagyok karácsonyi hangulatban. Nem szoktam abban lenni. Talán gyerekkoromban voltam benne. Nem tudom biztosan. Nekem a karácsonyi időszak hosszú ideje a többi ünneppel együtt szinte úgy telik el mint a sima napok.

Faterom inkább szokott karácsonyi hangulatban lenni. Igaz ez csak abban nyilvánul meg hogy csakúgy mint húsvétkor kalácsot meg sütit süt plusz kocsonyát csinál. Anyám halála után úgy döntött hogy megtanul főzni és sütni ami autoditakta módon sikerült is. Elég jól megy neki és azt ki is használja. Még a kenyerünket is ő süti.

Nálunk mindig is anyám volt a fő karácsonyos. Ő is csinált karácsonyhoz passzoló kajákat és ő ragaszkodott legjobban a fa díszítéshez amihez nekem sose volt igazán kedvem. Azt se bántam volna ha nem díszítettünk volna.

Az ajándékozással már évekkel anyám halála előtt leálltunk. A fa díszítéssel pedig utána. 2012 karácsonyán már egyáltalán nem akartam vele foglalkozni és nem is foglalkoztam. Faterom győzködött egy kicsit miatta aztán pedig leállt vele. Ő is díszíthetett volna de mégse tette. Azóta is benn van a műfenyőnk becsomagolva használatlanul egy raktárszerűségben.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajándékok? Ha nincs gyerek a családban, akkor valóban nem proritás, de ha van, nem lehet kihagyni. Én is megkapom a jövő évek felveendő ruházatának asszonynépnek tetsző részét... :)

Mellékesen ajándékok, takarítás, díszítés, orja (azaz karaj) leves, töltött káposzta, műfenyő, sütemények bonyolultabb része kész, maradt a sülthal meg az egyszerűbben készíthető sütemények. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyjából gyerekként voltam még úgy igazán karácsonyi hangulatban, mikor a család még valamennyire családként funkcionált. Utóbbi 10 évben szépen elmaradt az ajándékozás a család másik felének részéről, az utolsó ajándékozáskor is csak anyu meg én adtunk közösen a másiknak de mi nem kaptunk semmit, úgyhogy ott be lett fejezve ez a történet. Rá 1-2 évre még díszitettünk fát, de azóta az sincs már. Anyuval pedig az a megegyezés, hogy egymásnak nem ajándékozunk, mert elég ajándék az, hogy egymásnak azért még ott vagyunk, más családtagokkal ellentétben. Nálunk Dominic Toretto nagyon csalódna :D 

 

De ettől függetlenül azért a Jézuska megérkezett. Így már teljes az Alphabet osztag sorozatom a polcon, a Mindenség vége asztrofizika könyvet már ki is végeztem. :D  Az igazán izgalmas a Leviatán bukása lesz, de azt majd jövőhétre tartogatom mikor nem kell dolgozzak :yeah:

 

317578671_730785508414428_24941539778035

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 Az igazán izgalmas a Leviatán bukása lesz, de azt majd jövőhétre tartogatom mikor nem kell dolgozzak :yeah:

 

Igazán kíváncsi vagyok, mit szólsz hozzá, amikor elolvastad, mindenképpen írjál róla :) Jó szórakozást hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Igazán kíváncsi vagyok, mit szólsz hozzá, amikor elolvastad, mindenképpen írjál róla :) Jó szórakozást hozzá!

 

Köszi szépen. Abban biztos lehetsz, hogy írok majd róla. :D Nagyon kíváncsi vagyok már rá, de ezt a pár napot kibírom már

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk mindig kellemes a karácsony, nagy fa is van, ami ugyan már műfenyő, de így is nagyon szép (nem mellékesen védjük a fákat). Ajándékozni már nem nagyon szoktunk, inkább főzünk és eszünk! :D Töltött káposzta, halászlé, kocsonya, sütik... Szóval van minden! Idén azonban kissé más lesz a dolog annyiban, hogy a rokonok nem jönnek mert COVID-osak lettünk. Most ment el a tesztelő hölgy, szóval ez van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 12. 20. - 22:11, Donát írta:

Ki mennyire van már karácsonyi hangulatban? :) :hb:

Nagyon! Kedvenc ünnepem. Kevesebb munka, végre egy kis idő a családdal, testvérekkel. Jó kis közös kaják. A karácsonyi vásárokat is szeretem. A nagy hidegben egy kis forralt bor igazán jól esik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nálunk mindig kellemes a karácsony, nagy fa is van, ami ugyan már műfenyő, de így is nagyon szép (nem mellékesen védjük a fákat). Ajándékozni már nem nagyon szoktunk, inkább főzünk és eszünk! :D Töltött káposzta, halászlé, kocsonya, sütik... Szóval van minden! Idén azonban kissé más lesz a dolog annyiban, hogy a rokonok nem jönnek mert COVID-osak lettünk. Most ment el a tesztelő hölgy, szóval ez van. 

Jobbulást! Remélem könnyen kijöttök belőle! :clap2: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anyám halála óta már nem olyan fontos a karácsony. Abból a szempontból jó, hogy nyugi van, béke. Olvasok, társasozok. Filmeket nézünk. Megérkezett a Testvériség SW regény, a Köztársaság Fénykora két képregénye, új Salvatore regény - Egy letűnt isten eljövetele. új Sanderson regény - Eskühozó. Könyvtárból egy rakás Feist regény.

Van itthon több, még nem játszott társas is - Lángművesek, Téboly nagykönyve, Odalent, Homályrév Oroszlánfalka.

Az elmúlt 3 napban több jó dolog is történt. Nem várt ajándékok rokonoktól, barátoktól, kollégáktól. Alapvetően a hét jó hangulatban telt, ami azért is jó, mert ilyenkor mindig erősen arra gondolok, hogy milyen rossz, hogy anya nincs velünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, NorbiLordi said:

Én is nagyjából gyerekként voltam még úgy igazán karácsonyi hangulatban, mikor a család még valamennyire családként funkcionált. Utóbbi 10 évben szépen elmaradt az ajándékozás a család másik felének részéről, az utolsó ajándékozáskor is csak anyu meg én adtunk közösen a másiknak de mi nem kaptunk semmit, úgyhogy ott be lett fejezve ez a történet. Rá 1-2 évre még díszitettünk fát, de azóta az sincs már. Anyuval pedig az a megegyezés, hogy egymásnak nem ajándékozunk, mert elég ajándék az, hogy egymásnak azért még ott vagyunk, más családtagokkal ellentétben. Nálunk Dominic Toretto nagyon csalódna :D 

 

De ettől függetlenül azért a Jézuska megérkezett. Így már teljes az Alphabet osztag sorozatom a polcon, a Mindenség vége asztrofizika könyvet már ki is végeztem. :D  Az igazán izgalmas a Leviatán bukása lesz, de azt majd jövőhétre tartogatom mikor nem kell dolgozzak :yeah:

 

317578671_730785508414428_24941539778035

Oh, a Leviatán Bukását én már egy pár hete olvasom. Apa karácsonyi ajándékával együtt vettem meg a Libriben. Eddig érdekes, de még nem érzem olyan pörgősnek. Viszont az Elvi szál az nagyon jó benne. Garantálom amúgy, hogy Trejo ajánlata meg fog lepni.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 Ízeket érzek, ez a lényeg. :D 

 

Igen, az nem éppen jó ha az ember nem érzi a pálinka vagy a sör ízét.:D Jobbulást kívánok én is.

 

Minden évben attól rettegek hogy nehogy elkapjak valami nyavalyát decemberben, illetve karácsonykor, mert lázasan feküdni, tele az ember orra a torka szétszakad, enni-inni sincs kedve. Januárban már nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 minutes ago, Frenkie said:

 

Igen, az nem éppen jó ha az ember nem érzi a pálinka vagy a sör ízét.:D Jobbulást kívánok én is.

 

Minden évben attól rettegek hogy nehogy elkapjak valami nyavalyát decemberben, illetve karácsonykor, mert lázasan feküdni, tele az ember orra a torka szétszakad, enni-inni sincs kedve. Januárban már nem érdekel.

Én sikeresen megfáztam, de nem annyira vészes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Frenkie írta:

Minden évben attól rettegek hogy nehogy elkapjak valami nyavalyát decemberben, illetve karácsonykor, mert lázasan feküdni, tele az ember orra a torka szétszakad, enni-inni sincs kedve. 

 

Ennél már csak az rosszabb, ami velem történt december elején, a betegség miatt a külföldi utat és találkozót kellett lemondanom :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobbulást Nektek, @Ody Mandrell és @Iqvi! Betegnek lenni mindig rossz, de ünnep idején még inkább. Nem tudom, hogy a Covid hogy viszonyul hozzá, de a megfázásra egy kis forralt bor, vagy egy jó tea csodaszer. :) 

 

17 perccel korábban, MissKarrde írta:

 

Ennél már csak az rosszabb, ami velem történt december elején, a betegség miatt a külföldi utat és találkozót kellett lemondanom :angry:

Velem még nem történt ilyen, de átérzem a bosszúságodat. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszönöm Norbi! Inni egyedül is lehet, mondjuk egy film közben itthon. :D De most még a piát se kívánom. :para:

 

Két ünnep közére pont ez a tervem :D Még nem döntöttem bor legyen e, vagy valami erősebb.

Csak van egy baráti társaság akikkel eljárunk inni, ha valaki hiányzik akkor addig toljuk amíg mindenkinek nem lesz jó egy időpont. Most is bevolt tervezve egy, csak az egyik tag covidos lett, még kérdéses megtartjuk e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.