Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát a császár se ért sokat aki verette. :lol: Hány érmét számlál már a gyűjteményed? :)

 

Körülbelül háromszáz, de vannak bankjegyeim is, magyar és külföldi egyaránt (a legextrémebb a gyűjteményemben amúgy egy hawaii 20 dolláros).

 

Akkor gondolom most nem érdekel. :) Inkább igyunk egy üveg sört. Egészségetekre!

Egészségetekre, én is most bontok egy Kozelt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor gondolom most nem érdekel. :) Inkább igyunk egy üveg sört. Egészségetekre!

 

 

Nem csak most, sosem érdekelt. A sörből egy darabig elég, barátokkal voltam egy családi házban 3 napig és hát ittam párat. :D Pénteken természetesen már bontok újra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A következő élménybeszámolónak SW vonatkozása is van: szombaton tartották a németországi Bayern Parkban az éves Stroomtrooper Meetinget, ahol mindenféle jelmezes felvonulás meg találkozás volt napirenden. Elvileg minden évben van ilyen, a német SW Fan club szervezi - ha valakit érdekel, jövőre kiruccanhat.

Én direkt egy nappal később voltam, mert utálom a tömeget és az elsőrendű cél most a vidámparkozás volt a családdal, de biztosan jó lehetett... :)

 

Szóval akkor egy újabb élménybeszámoló - meg egy kis kedvcsináló az esetleges jövő évi utazáshoz:

 

Vidámpark túra 2013, II. rész

 

 

Bayern Park (Reisbach, Németország)

 

 

 

Ez egy intenzív túra volt, minden értelemben. A park 460 km Szombathelytől, így úgy döntöttünk, ez csak egynapi kirándulás lesz. Indulás 8:10, érkezés 12:20 - itt meg kell jegyezzem, 10 perccel túlléptem a tervezett időkeretet (4 óra), de ez annak a sok német mazsolának köszönhető, aki 80-nal döcögött előttem a sima úton… Egyébként pont azért esett erre a parkra a választás, mert szerintem ez van a legközelebb Magyarországhoz (Németben), ahova már érdemes ellátogatni, s nem bébipark. A Bayern Park egyébként ugyanúgy egy bébiparkból (német nyelvterületen Märchenparkoknak hívják őket) nőtt ki az évek folyamán, mint annyi másik társa. Ha minden 5 évben költöttek volna a mi Vidámparkunkra is több millió eurót, mi is tarthatnánk itt: az alap antik és kis gyerekjátékok mellett egy-egy ütősebb hullámvasúttal lehet ugyanis csak versenyképes lenni. No meg az árral. A Bayern Park belépője messze a legkedvezőbb, amikben mostanában jártam, a 16 EUR/fő jutányosnak számít, ebben természetesen minden játék használata benn volt. Leszámítva az egy nyári bobot, amiért – igazából nem értem, miért - külön kellett fizetni…

 

Imádom ezeket a parkokat, egyszerűen gyönyörűen meg vannak csinálva. A kis bajor házak, a díszletek parádésak, tényleg olyan, mint egy mesevilág. Az itt található játékok igazából nem óriásiak (maga a park sem az), de kellő adrenalint biztosítanak az egész családnak. Apropó: én ennyi babakocsis családot utoljára a Sopronhoz közeli Märchenparkban láttam, osztrák oldalon… A másik, amit még baromira nehezen szokok meg, az az iszonyatos sokszínűség: a rengeteg török, néger, csadoros arab – szegény Adolf bácsi kitépné az összes haját, ha látná mi lett szeretett országából.

 

Intenzív… Nos, a park meglehetősen dombos, úgyhogy brutális sokat kellett mászni, ráadásul a Freischütz nevű hullámvasút tényleg kemény volt. Még a 18:00-ás parkzárás előtt 17:58-kor sikerült egyet menni rajt, majd indulás haza 18:15-kor, érkezés 22:30-kor (megálltam tankolni). Egy nap, 900 km, hat óra parkozás Intenzív élmény…

 

Nos, akkor nézzük, mik is voltak az említésre érdemes játékok.

 

Wildwasser Rafting

 

Tulajdonképp a többi parkban is megtalálható, nyolcszemélyes kerek gumihajó csúszdás változata. Nagyon jó, ilyenben eddig még nem sikerült ülnöm.

 

 

 

 

Wildwasserbahn

 

A hagyományos kiscsónakos-elázós-csobbanós „hullámvasút”, a 30 fokban jól is esett a víz, amit kaptunk.

 

 

 

 

 

Achterbahn

 

Gondolom, többeknek már ez is sok, tipikus bébivasút, egy menetet, meg egy videózást megért. Egyébként uncsi.

 

 

 

 

 

Freischütz

 

No, ezért mentünk, de jobb lett, mint gondoltam. Maga a vasút nem magas, a legmagasabb pontján 33 méter, nem is igazából gyors, maxi sebessége 80 km/h, viszont az 51 másodperces úton a 4!!! fejen átfordítás brutális. Ebből kettő hurok, kettő meg spirál. Iszonyat bejött az egész, négyszer is mentem rajt, s kipróbáltam a téves sztereotípiát is: ebéd után 15 perccel mentem rajt és az égvilágon semmi bajom nem lett.

 

 

 

 

 

Sajna az idén már más parkba nem jutunk el, de már tervezem a jövő évet. Németben van még legalább 5 nagyobb hely, ahova érdemes elmenni, Itáliában Róma mellé, aztán ott van még Hollandia, Belgium, Franciaország, Spanyolország, Anglia. Lottó ötös esetén meg USA… :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten éltessen! :)

 

Csalódott vagyok, amiért a Balatoni példát követve nálunk is lefújták a tüzijátékot. Én hülye nem néztem meg időben a hírportált, és szépen a szemerkélő esőben kisétáltam olyan helyre, ahonnan jól lehet látni. Ácsorogtam vagy fél órát a csodára várva, aztán hazajöttem. Túl optimista voltam, pedig itt mindig kedvezni szokott 20.-án az idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Laptop halál miatt megkésve: boldog születésnapot, Nabo! :clap::yeah:

 

Csalódott vagyok, amiért a Balatoni példát követve nálunk is lefújták a tüzijátékot. Én hülye nem néztem meg időben a hírportált, és szépen a szemerkélő esőben kisétáltam olyan helyre, ahonnan jól lehet látni. Ácsorogtam vagy fél órát a csodára várva, aztán hazajöttem. Túl optimista voltam, pedig itt mindig kedvezni szokott 20.-án az idő.

Pedig pár perccel azután, hogy a Balatonon lefújták, nálunk is becuccolták a rakétákat. Lehetett is rá számítani, miután a Balcsin lemondták, na meg egész nap rohadt nagy szél volt, még veszprémi viszonylatban is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.