Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na nekem meg megvan a középfokú írásbeli nyelvvizsgám angolból 80%-os eredménnyel :)

Szép eredmény, nekem épphogy sikerült :) Sok sikert a szóbelihez is

 

Más: tud valaki egy megbízható, de meg is fizethető fogorvost Bp-en?

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek mintavételül szolgálhat az esemény arról a folyamatról, ami végbemegy az emberiségben. Az egy kulcsmondat lehet, amikor azt mondja az úriember, hogy elesett és akkor sem jött oda ugyanúgy senki. Ennek a szerencsétlen embernek a halálát szintúgy kezelték, mint azt, ha "csak" elesik valaki. Nem ismerem, mi közöm hozzá?! Nem az én dolgom! - általában így szoktak reagálni az emberek. Ez alól az érdektelenség alól, pedig sajnos nem minden esetben képeznek kivételt a hatósági személyek. Egyszer saját szememmel láttam, hogy körül-belül 5 méterre két rendőrtől próbáltak molesztálni valakit egy buszmegállóban. A rend őrei, meg amolyan Torrente ars poeticával - "Engem nem ismersz!" - rá se hederítettek. A mentősökről annyit, hogy annak idején haldokló nagyapámat csak "hálapénz" fejében voltak hajlandóak állapotának megfelelően kezelni! Emellett ugyanakkor megjegyezném azt is, hogy voltam én is nagyon rossz állapotban már utas a mentőben és ott pl. pozitív tapasztalatokat szereztem. A rendőrségen is van személyes ismerősöm, aki pedig azt az eszményképet testesíti meg, amiről ennek a testületnek szólnia kéne (és nem azt, amit manapság képviselnek) - szóval nem akarok általánosítani, csak szerintem már az is régen rossz, hogyha egy ilyen elem is van a gépezetben (sajnos valószínűleg ezek nem egyedi esetek), tekintve, hogy ők olyan felelős beosztásban vannak, ahol akár emberéletek is veszélyben lehetnek!

 

Ennél a konkrét történésnél igazán egyszerűen leírható viselkedésformákat lehet megfigyelni. Volt a srác, aki akart és tudott is cselekedni, szemben a tömeg passzív reakcióival (más kérdés, hogy érdemben tenni már nem tudott, de ez nem is rajta múlott). Aztán biztos voltak olyanok, akik akár tettek is volna valamit a sérült érdekében, de a tömegpszichózis miatt inkább nem mentek oda, tekintve, hogy a tömeg mind ottmaradt... 'hát akkor majd pont én menjek oda elsőnek' - fonalat követve. Nem volt lélekjelenlétük, bátorságuk. Ami viszont igazán elszomorító, az csak most jön - egyrészt, más kárára mozizni szerintem egyáltalán nem humánus dolog, másrészt viszont, akik nevetség tárgyává tették, illetve felvételeket készítettek a holttestről... na ők alkotják azt az igazán primitív rétegét a társadalomnak, ami tapasztalataim szerint sajnos egyre nagyobb teret nyer ebben az országban (lehet mondani, hogy külföldön is, csak sajnos ez rajtunk attól még semmit sem segít!). Ez pedig nem szociális érzékenység, hanem csak szimpla emberség kérdése!!

 

Szerintem tehát a lényeg, hogy senkitől sem várható el, hogy egy ehhez hasonló szituációban teljes higgadtsággal reagáljon, de ne nézzen keresztül a sérültön/sértetten, továbbá ne alázza meg azzal, hogy még kárörvendően is viselkedik (ami ahogy a mondás is tartja, a "legszebb öröm...")! Ez a keresztülnézés szerintem vonatkozik, az olyan emberekre is, akik nem ilyen helyzetben, hanem sokkal "hétköznapibb" szituációkban kerülhetnek elénk. Mondjuk a nyugati felé szokott a földön ülni, egy férfi, akinek mindkét combtövénél egy csonk van (reggelente arrafelé járok, az utóbbi időbe mindig látom). Nem azt mondom, hogy adjon neki mindenki pénzt, de legalább ne úgy nézzen már rá, mint egy darab sz*rra, ami csak rontja az utcaképet (mert sajnos én a legtöbb arcon ezt láttam irányába).

 

Még annyit, hogy érdekes aspektusa lehet ennek a kérdéskörnek a Budapest - Vidék ellentét. Én éltem, tapasztaltam mindkét területen és azt kell, hogy mondjam a fővárosiak összességében sokkal érzéketlenebbek. (Most nem ellentéteket akarok generálni.) Mind a közlekedésében, legyen az akár gyalogos, akár autós, mind szociálisan kevésbé vannak tekintettel a másikra, mint egy vidéki "nagyvárosban". Ez persze egy összetett szociológia folyamat eredménye és egyéni lelkialkat kérdése is, de az életnek a felgyorsultsága, ami Budapesten sokkal hatványozottabban jelentkezik, szintén negatív irányba befolyásolja az átlag tömeget. Persze ez nem azt jelenti, hogy vidéken szentemberek élnek, Pest meg maga a fertő (Szabolcsba vannak olyan helyek, ahol már akár 20 ft-ért agyonvernének), de a urbánus környezet vidéken sokkal emberközelibb, mint a fővárosban. A kisebbségek összetartásával kapcsolatban szoktak gúnyolódni, pedig ebben a szegmensben lenne mit tanulnunk tőlük!

Ezek persze mind csak az én gondolataim, nem általános igazságok, csak felötlött bennem, hogy megosztom őket. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze felmerül a kérdés, hogy egy vérbe fagyott meztelen holttest esetében már mit is lehetne segíteni (a fényképező, posztoló bámészkodókra nem is térek ki, hiszen rájuk nem létezik szalonképes kifejezés).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akit érdekel a történet háttere - http://hvg.hu/itthon/20131126_Blaha_Lujza_teri_ongyilkos_huga_megszolal

 

Van benne egy érdekes részlet: "A válás után beszélt arról, hogy megöli magát – akkor is meztelenül, csak más módszerrel hajtott volna végre öngyilkosságot. De végül akkor mégsem próbálkozott meg vele." Lehet ennek a meztelenségnek volt valami insider üzenete, amit csak én nem tudok, de ez miért volt olyan lényeges (mind a cikk, mind a férfi szempontjából). Azon kívül, hogy felhívja magára a figyelmet, hogy semmije sem maradt, meg így születünk, így halunk meg stb.; miért olyan lényeges ez :?

 

Egyébként érdekes téma az öngyilkosság ideája is. Én ilyen és ehhez hasonló esetekben nem azt sajnálom, hogy ezek az emberek fizikailag eltávoztak, hanem azt, hogy előtte már lelkileg is elhagyták az életet, tehát nem kifejezetten az aktus a szomorú, hanem az, hogy idáig jutottak. Persze vannak olyan élethelyzetek, amikor tényleg megváltás lehet az öngyilkosság, de ennek a férfinek a lehetőségeit teljes egészében nem ismerhettem... mégis a leírtak alapján - kicsit talán érzéketlenül - de úgy látom, hogy magának köszönhette. Lelkileg nyomorította meg saját magát az anyagias szemléletével, ezek után a felelősséget meg nem vállalta, hanem inkább kiugrott az ablakon, mert az számára egyszerűbb volt... Ezek után mindenki levonhatja maga a konzekvenciákat.

 

Nute: Ebben az esetben annyit lehetett volna segíteni rajta, hogy letakarják a holttestet éppen az említett tényezők miatt.

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.