Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Darth Cupsy, Dzséjt, Nute Gunray :P , Donát, MissKarrde, Darth Krande... köszönöm szépen a kedves névnapi köszöntéseket.

 

Ody, de vagyunk páran itt, akik ma! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Nem is arról volt szó, hogy van-e vagy nincs (nő buszsofőrrel már én is találkoztam), hanem hogy mi nem illik egy nőhöz. ;)

 

Bomarr: Lehet, nekem nem így jött le, mindegy is :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hogy egyenjogúság meg minden, nincs is vele semmi gondom, de azért nehogy azt mond, ha meghallod a buszsofőr vagy a kamionos szót akkor egy csaj ugrik be elsőre. :D

Tudom, hogy csak játék a szavakkal, de nem azt mondanám, hogy mi illik egy nőhöz és mi nem, inkább azt, hogy vannak jellemzően férfiak által betöltött munkakörök, mint buszvezető, kamionos, stb., ahogy vannak jellemzően nők által betöltött munkakörök is, pl. óvónő vagy ápolónő. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne akár egyik, akár másikban képviseltetve a másik nem, és azt meg pláne nem jelenti, hogy ne lehetne egy óvó bácsi vagy egy női kamion sofőr sikeres a saját szakmájában... az illik - nem illik kissé pejoratív kifejezés ehhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy csak játék a szavakkal, de nem azt mondanám, hogy mi illik egy nőhöz és mi nem, inkább azt, hogy vannak jellemzően férfiak által betöltött munkakörök, mint buszvezető, kamionos, stb., ahogy vannak jellemzően nők által betöltött munkakörök is, pl. óvónő vagy ápolónő. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne akár egyik, akár másikban képviseltetve a másik nem, és azt meg pláne nem jelenti, hogy ne lehetne egy óvó bácsi vagy egy női kamion sofőr sikeres a saját szakmájában... az illik - nem illik kissé pejoratív kifejezés ehhez képest.

 

És ezt hol írtam, hogy szerintem egy nő pl. nem lehet jó kamionsofőr vagy egy férfi nem lehet jó ápoló???????? Ettől függetlenül adott szakmáknál igen is van ha rágondolsz akkor az egyik nem képviselője ugrik be, nem a másik vagy mindkettő. Legközelebb az illik és hasonló szavak használata előtt megkérdezem majd a "píszí" szakemberem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezt hol írtam, hogy szerintem egy nő pl. nem lehet jó kamionsofőr vagy egy férfi nem lehet jó ápoló???????? Ettől függetlenül adott szakmáknál igen is van ha rágondolsz akkor az egyik nem képviselője ugrik be, nem a másik vagy mindkettő. Legközelebb az illik és hasonló szavak használata előtt megkérdezem majd a "píszí" szakemberem.

Nem sikerült értelmezned a lentebb leírtakat. Lehet, hogy az olvasva értelmező kifejezés nem illik hozzád?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de azt pontosan tudom mi illene hozzád ;)

Na, akkor mégis csak érted mire gondolok. A lényeg, hogy semmit nem írtam arról, hogy te miként gondolkodsz a nőkről. Amit írtam az az, hogy az illik szóban van egy pejoratív felhang, amit érdemes kerülni. És igen, ha "píszi" szakértővel kell konzultálni, hogy ne sértsünk meg nőket, akkor tegyük meg. És a legkevésbé azon van amúgy a hangsúly, hogy ki mit mond, hanem hogy azok mögött milyen felvilágosult - vagy épp ellenkező - gondolatok húzódnak meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor mégis csak érted mire gondolok. A lényeg, hogy semmit nem írtam arról, hogy te miként gondolkodsz a nőkről. Amit írtam az az, hogy az illik szóban van egy pejoratív felhang, amit érdemes kerülni. És igen, ha "píszi" szakértővel kell konzultálni, hogy ne sértsünk meg nőket, akkor tegyük meg. És a legkevésbé azon van amúgy a hangsúly, hogy ki mit mond, hanem hogy azok mögött milyen felvilágosult - vagy épp ellenkező - gondolatok húzódnak meg...

 

Szerintem meg nem kéne már minden kis sz*rba belelátni mindent és egy ilyen ártatlan dologba beleveszni. Ha pejoratív akarok lenni akkor azt feltűnően éreztetem hidd el! Ha meg egy hölgy képes azon megsértődni amikor azt mondom, hogy egyes szakmák nem kimondottan nőiesek akkor az nyaljon sót vagy egyebet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.