Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

15 perccel korábban, Donát írta:

Én telefonos alkalmazásban tartok nyilván minden tranzakciót, amit végrehajtok. Így pontosan tudom a bevételeim, a kiadásaim, a megtakarítási céljaim, mindent. Elengedhetetlen a tudatos pénzgazdálkodáshoz véleményem szerint. :)

A magyarok kb. 20%-a ilyen. De lehet sokat mondtam. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

A magyarok kb. 20%-a ilyen. De lehet sokat mondtam. :D 

Igen, sokat is. Nem csoda, hogy sokan kerülnek adósságcsapdákba, illetve egyszerűen elfolyik a kezükből a pénz és nincs megtakarításuk. Most nyilván nem azokra gondolok, akik jövedelmük mértéke miatt nem tudnak megtakarítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 26. - 20:23, Donát írta:

Akkor hamarosan komoly gondjaid lesznek. Idén voltam Amerikában, egy csomó helyen már nem tudnak mit kezdeni a készpénzzel. Rendelsz egy pizzát? Kiváló, de a futárnál csak kártyával vagy órával lehet fizetni. :lol: Hamarosan itt is ez lesz, úgyhogy szerintem próbáld feszegetni a komfort zónádat.

Az Amerika. Tudtommal Európában is csak egy országban van készpénzmentes, bankkártyás fizetés, de még ott is vitákat váltott ki a dolog. Az Interpol egyik volt vezetője még cikket is írt erről. Állítása szerint a jövőben a kiberbbűnözők pont a bankkártyás dolgokra is rámennek. Ráadásul kiemelte, hogy nem csak a különféle kibertámadások, de különféle technikai problémák is gátolhatják a bankkártyás fizetést. A pizzás példával élve, pont ez a biztonságpolitikai szakértő is egy ilyen példát hozott. Egy pasas pizzát rendelt neten. Bankkártyával akart fizetni, de a cégnél technikai okok miatt pár napig csak készpénzzel lehetett fizetni. A sztori konklúziója: hoppon maradt a bankkártyás fickó, nem tudta kifizetni a pizzáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Bankkártyával akart fizetni, de a cégnél technikai okok miatt pár napig csak készpénzzel lehetett fizetni. A sztori konklúziója: hoppon maradt a bankkártyás fickó, nem tudta kifizetni a pizzáját.

Én meg egyszer nem tudtam készpénzben fizetni, mert nem volt nálam elég kp, egyszerűen kiment a fejemből, hogy vidéken legyen nálam sok készpénz :roll: Még jó, hogy ismert, akinek fizettem. Szóval mindkét fizetési módnál lehetnek problémák. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyen, ahol dolgozom (könyvesbolt), a fizetések kb 70%-a bankkártyával történik. Ebből egyre jelentősebb a mobilos alkalmazással történő fizetés is. Szóval azért már mi, magyarok sem az a "készpénzes nemzet" vagyunk, mint mondjuk 5-10 éve. Persze ez Budapest, vidéken valószínűleg egészen más a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Főleg amikor nem tudnak visszaadni. Nekem már volt olyan vásárlásom, amit stornóznom kellett mert konkrétan nem volt visszajárója az ipsének. Megvettem máshol ahol tudtak visszaadni. 

Igen, ilyen is előfordul.

21 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A helyen, ahol dolgozom (könyvesbolt), a fizetések kb 70%-a bankkártyával történik. Ebből egyre jelentősebb a mobilos alkalmazással történő fizetés is. Szóval azért már mi, magyarok sem az a "készpénzes nemzet" vagyunk, mint mondjuk 5-10 éve. Persze ez Budapest, vidéken valószínűleg egészen más a helyzet.

Ma egy büfében az előttem álló is kártyával fizetett egy kávét és egy sütit. Ez is Budapesten volt, de szét kell nézni, és akkor látható, hogy nem ördögtől való a kártyás fizetés, sőt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van még egy óriási hátrány a készpénzmentes társadalomnak. Hogy kérsz kölcsön egy ezrest, ötezrest stb? Holnap lesz fizetés, teljesen kiment a fejemből hogy két hete a felmosónyelem eltört. Ma ugye takarítás van( kéthetente csütörtökön takarítok(mivel egyedűl élek ez bőven elég a többi napon vigyázok a rendre), emiatt tökéletes pihenés a hétvégém, mind a péntek, mind a szombat és vasárnap. Úgyis fáradt vagyok ez a 2 óra már nem számít, de így nem a hétvégéből megy az idő takarításra).

Igenám de maradt 650 ft-om. Kölcsön kellett ma kérnem egy kollégától 2000 ft-ot(halványlilla gőzöm nem volt mennyibe kerül egy felmosónyél meg a rácsavarható pammutvalami).

Ha nincs készpénz hogy adott volna nekem kölcsön? De a mindennapi élet része hogy egy-két napra kisegitjük egymást párezer ft-al.

Szóval nagyon jó a készpénz és praktikus is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Frenkie írta:

Ha nincs készpénz hogy adott volna nekem kölcsön? De a mindennapi élet része hogy egy-két napra kisegitjük egymást párezer ft-al.

Van már olyan fintech megoldás, ahol minimális belépési díjjal nyithatsz számlát és kapsz hozzá kártyát, amit ingyen lehet feltölteni a rendes kártyáddal és utána ingyen utalhatsz róla bárhová pénzt, mert kártyás fizetésnek veszi. Ezzel a megoldással a baráti kölcsön is tud működni. Az applikáción keresztüli egyszerű testreszabhatósága miatt (bármikor beállítható, hol és hogyan lehet vele fizetni) nagyon biztonságos, de egyébként meg elég mindig csak annyi pénzt tartani rajta, amennyit épp el akarsz költeni. Mint egy pénztárcában.

 

Igazán annak éri meg, aki sokat utal, akár külföldre, mert ezzel megspórolja az átutalási jutalékot. De devizaváltásra is jó, mert bankközi árfolyamon vált.

Itt olvastam róla:

https://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/osszehasonlitottuk-a-ket-bankgyilkost-a-transferwise-vagy-a-revolut-a-nyero.328455.html

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Van már olyan fintech megoldás, ahol minimális belépési díjjal nyithatsz számlát és kapsz hozzá kártyát, amit ingyen lehet feltölteni a rendes kártyáddal és utána ingyen utalhatsz róla bárhová pénzt, mert kártyás fizetésnek veszi. Ezzel a megoldással a baráti kölcsön is tud működni. Az applikáción keresztüli egyszerű testreszabhatósága miatt (bármikor beállítható, hol és hogyan lehet vele fizetni) nagyon biztonságos, de egyébként meg elég mindig csak annyi pénzt tartani rajta, amennyit épp el akarsz költeni. Mint egy pénztárcában.

 

Igazán annak éri meg, aki sokat utal, akár külföldre, mert ezzel megspórolja az átutalási jutalékot. De devizaváltásra is jó, mert bankközi árfolyamon vált.

Itt olvastam róla:

https://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/osszehasonlitottuk-a-ket-bankgyilkost-a-transferwise-vagy-a-revolut-a-nyero.328455.html

 

 

 

Ez ok de egy ezrest átadni kb 2 ms ez meg jóval macerásabb. Ráadásul ha át is utal a kolléga nem biztos hogy ahol fel akarom használni ott lehet kártyával fizetni. Pl a kinaiál ahol ma megvettem a felmosót nem lehet kártyával fizetni. 

Ez olyan mint az elektromos autó. Az üzemanyagos autót megtankolom max 5 perc alatt és mehetek. Az elektromos autót a legjobb esetben is fél órát kell tölteni. 

Teljesen életképtelen hogy  emberek tömegei fognak minimum 6-szor annyi időt tankolással tölteni mint amit megszoktak. 

 

A fintech viszont nem rossz ép most foglakozok vele. Tulajdonképpen külföldi utazáshoz a legjobb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

Igazán annak éri meg, aki sokat utal, akár külföldre, mert ezzel megspórolja az átutalási jutalékot. De devizaváltásra is jó, mert bankközi árfolyamon vált.

Itt olvastam róla:

https://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/osszehasonlitottuk-a-ket-bankgyilkost-a-transferwise-vagy-a-revolut-a-nyero.328455.html

 

Ezt a cikket én is olvastam, tetszetős megoldás. 

Frenkie, az is működhet(ne), hogy van valamennyi folyószámla-hitelkereted, és akkor nem gond pár ezer forint megcsúszás. Persze sokan ezt sem ésszel használják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ez ok de egy ezrest átadni kb 2 ms ez meg jóval macerásabb. Ráadásul ha át is utal a kolléga nem biztos hogy ahol fel akarom használni ott lehet kártyával fizetni. Pl a kinaiál ahol ma megvettem a felmosót nem lehet kártyával fizetni. 

Ez a múlt. Max a jelen. Hamarosan mindenhol elfogadják a kártyát. Sőt, akár órával is lehet majd fizetni. Probléma megoldva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Ezt a cikket én is olvastam, tetszetős megoldás. 

Frenkie, az is működhet(ne), hogy van valamennyi folyószámla-hitelkereted, és akkor nem gond pár ezer forint megcsúszás. Persze sokan ezt sem ésszel használják.

Nálam ez nem jött be, ugyanott voltam, mintha nem is lenne, mert akkor azt a mínusz X ezret számoltam mindig a 0-nak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nálam ez nem jött be, ugyanott voltam, mintha nem is lenne, mert akkor azt a mínusz X ezret számoltam mindig a 0-nak

Nehéz jól kezelni, elég szigorúnak kell lenni ahhoz, hogy jól működjön, pl. ha megcsúszol az egyik hónapban, akkor azt törleszd vissza a következőben, stb. Szóval nem egyszerű, de szerintem jobb, mint a kéregetés, amit Frenkie írt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Nehéz jól kezelni, elég szigorúnak kell lenni ahhoz, hogy jól működjön, pl. ha megcsúszol az egyik hónapban, akkor azt törleszd vissza a következőben, stb. Szóval nem egyszerű, de szerintem jobb, mint a kéregetés, amit Frenkie írt. 

Amíg volt ez a mínuszos keretem az a bankszámlám csináltatása elején volt, az egyetem miatt kellett, akkor még nem is dolgoztam rendesen, csak ha valami alkalmi összejött, abból nehéz volt megtakarítani, buli hegyek közepette :D Amióta dolgozom nincs ez a funkció, de nincs is szükségem rá, így is tudok rajta meghagyni bizonyos összeget, ami hál'isten gyarapszik is már lassan fokozatosan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 30. - 20:30, Donát írta:

Ez a múlt. Max a jelen. Hamarosan mindenhol elfogadják a kártyát. Sőt, akár órával is lehet majd fizetni. Probléma megoldva.

Ne viccelj már. Magyarországon? Szerinted a piacon a néni fog venni kártyaolvasót? Nálunk a piacon egyik árusnál sem lehet kártyával fizetni, pedig kétszintes a piac és elhiheted hogy van pár árus. Az utcában ahol dolgozom van egy vegyesbolt ott sem lehet.  Persze az utóbbi években nőtt a kártyával fizethető helyek száma, de amit te írsz az utópia. Ez nem a Nyugat. Itt készpénz nélkül meg vagy fogva.

És ez Budapest. Mi lehet Kelet-Magyarországon a falvakban?

Én sem örülök neki, tök jó lenne ha mindenhol kártyával fizetni.

De az sosem fog itt teljesülni. Sok embernek nem érdeke ez. Meg amit írtam ha hirtelen kell egy-két ezer ft egymástól azt is átutaljuk egymásnak? Sokkal egyszerübb zsebbe nyúlni.

De mondok mást. Bizonyos fórumtalikon hogy adjuk oda a házigazdának a pénzt? Hát persze hogy készpénzzel és nem utalgatunk. Egyszerübb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát Azt viszont ne felejtsd el hol élsz. :D Pár éven belül már csak nálunk nem lesz EUR, és egy jó darabig még nem is várható. Szóval nem lennék annyira optimista bankkártyás ügyben. 

 

Azt csak érdekességként említem meg, hogy fórumtalik alkalmával én már többször is utaltam utólag a lógásomat. :P:D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jatthoz csak annyit: sok helyen nem lehet tecnikailag más összeget írni a kártyás terminálba, mint ami a számlán van, pedig a vendég adna így borravalót.

Ha viszont így nem lehet, akkor nem biztos hogy pont a jattra lesz nála kp.

Szóval ez nem csak akarat kérdése a vendég részéről.

 

Láttam már olyat, hogy először beütötték a számla végösszegét, majd erre visszakérdezett a gép, hogy mennyi jattot akarok még adni, és az egészet egyszerre vonta le a kártyáról. Igaz, ez nem lesz láthatatlan jövedelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Pildi írta:

A jatthoz csak annyit: sok helyen nem lehet tecnikailag más összeget írni a kártyás terminálba, mint ami a számlán van, pedig a vendég adna így borravalót.

Ha viszont így nem lehet, akkor nem biztos hogy pont a jattra lesz nála kp.

Szóval ez nem csak akarat kérdése a vendég részéről.

 

Láttam már olyat, hogy először beütötték a számla végösszegét, majd erre visszakérdezett a gép, hogy mennyi jattot akarok még adni, és az egészet egyszerre vonta le a kártyáról. Igaz, ez nem lesz láthatatlan jövedelem.

Hát ha ilyen helyre megy akkor ugyan készüljön már fel annyira, hogy van nála egy kevés kp, vagy marad a b, verzió: suttyó parasztnak van elkönyvelve és kész.
 

Kártyás jattot hagyjuk már... így sem adják sűrűn a 10%-ot még a közelében sem és ha az ember szemét kiszúrja egy 200assal akkor meg még vigyen el belőle az adó is. Akkor inkább ne is adjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

Én már most is a tranzakcióim 90%-át kártyával bonyolítom. És ahogy megyünk előre, egyre inkább ez lesz a standard.

Én meg a tranzakcióim 90%-át kápéval bonyolítom, csekken, a postán. De így fizetnek a közeli barátaim is, és a családomban szinte mindenki. A húgom étteremben dolgozik, és nála is az esetek többségében kápéban fizetnek. Egy haverom a Balaton körül rendezi a nyarlók kertjeit, és az ottani mókusok is sokszor adnak neki kápét, pedig nem kis összegekről van szó - és nem letagadásra megy a buli, mert számla ellenében fizetnek, azt az összeget, ami le lett papírozva. Ezer és egy példát látok arra a mindennapi életemben, hogy az emberek ebben az országban még nem feltétlen preferálják jobban a kártyás fizetést, és nem igazán láttam arra még példát, ami csak feltételezné, hogy a közeljövőben eljön az az utópia, amit te írsz. Itt húsz év múlva is lesz kézpénz, mert ez nem az Egyesült Királyság, nem Németország, nem az USA, hanem Magyarország, aka Abszurdisztán. Itt jelenleg az is utópia lenne, ha a forint tíz év múlva többet érne, mint amennyit ma ér.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper a kártyás utalás de szerintem addig jó amig van kp. Ha eljön az a pont ahol már egy forintot se tudsz úgy kifizetni hogy az ne legyen lekövethető akkor szerintem baj van. És ezt úgy mondom hogy nem feketézek. Fizetem tisztességesen az adót ahogy kell, de nem hiszem hogy jó irányba visz hogy minden lépése az embernek lekövethető. Erre jó példa az emlitett jattolás, amit meg se lehetne oldani néhány helyen ha nem lenne készpénz. Nagyon remélem hogy tényleg húsz év múlva is lesznek még bankók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában 90%-ban én sem használtok már készpénzt, de ez tényleg teljesen jogos, hogy minden mozzanatunk követve van.

Cukorhegyi elvtárs algoritmusáról nem is beszélve, ha megnézem a neten, hogy mennyi az idő, hirtelen az üzenőfalam már tele is van karórás hirdetésekkel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Én már most is a tranzakcióim 90%-át kártyával bonyolítom. És ahogy megyünk előre, egyre inkább ez lesz a standard. Ezért is írtam, amit írsz az max a jelen, de hamarosan más idők jönnek.

Ha jól meggondolom, akkor legalább ennyit bonyolítok én is elektronikusan. 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szuper a kártyás utalás de szerintem addig jó amig van kp. Ha eljön az a pont ahol már egy forintot se tudsz úgy kifizetni hogy az ne legyen lekövethető akkor szerintem baj van. 

Na ha majd egyszer a bitcoin és társai igazán elindulnak... ez sem lesz gond. 

Nem mellékesen, egy kis kp nem baj, ha van. Igaz, ma ott kellett hagynom a Libriben a rendelt könyveimet, mert valamilyen központi hiba miatt nem működtek a kártyás terminálok. Jövő hét elejéig mehetek értük, szóval no problem, addig csak megjavítják a rendszert. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, MissKarrde írta:

Nem mellékesen, egy kis kp nem baj, ha van. Igaz, ma ott kellett hagynom a Libriben a rendelt könyveimet, mert valamilyen központi hiba miatt nem működtek a kártyás terminálok. Jövő hét elejéig mehetek értük, szóval no problem, addig csak megjavítják a rendszert. 

A legjobb érv a kápé mellett. Még nem láttam olyan hibát, ami meggátolta volna az eladót abban, hogy elfogadja a kézpénzt. :D 

 

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Általában 90%-ban én sem használtok már készpénzt, de ez tényleg teljesen jogos, hogy minden mozzanatunk követve van.

Cukorhegyi elvtárs algoritmusáról nem is beszélve, ha megnézem a neten, hogy mennyi az idő, hirtelen az üzenőfalam már tele is van karórás hirdetésekkel...

Erre találták fel a mechanikus karórát. Istenemre mondom, akárhányszor ránézek, utána még sosem jelent meg hirdetés. Kivéve esetleg az autópályán, de az meg a véletlen műve. Amúgy ez nem cukiberg találmánya, a Google már rég csinálja. Rákeresek egy játékra az Alza webáruházában, és a VG24/7 videojátékos oldalon legközelebb a Google hirdetések már az Alza reklámját dobja ki azzal és a korábban megkeresett játékokkal. És ez még csak a kezdet, a Stadia piacra kerülése után lehet készülni a játékokban megjelenő személyre szabott reklámokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.