Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szuper a kártyás utalás de szerintem addig jó amig van kp. Ha eljön az a pont ahol már egy forintot se tudsz úgy kifizetni hogy az ne legyen lekövethető akkor szerintem baj van. És ezt úgy mondom hogy nem feketézek. Fizetem tisztességesen az adót ahogy kell, de nem hiszem hogy jó irányba visz hogy minden lépése az embernek lekövethető. Erre jó példa az emlitett jattolás, amit meg se lehetne oldani néhány helyen ha nem lenne készpénz. Nagyon remélem hogy tényleg húsz év múlva is lesznek még bankók.

Az arányokon van a hangsúly. Amire céloztam, hogy a jövőben jelentősen fel fog borulni a kp-s és a kártyás fizetés aránya és nem a kp javára. Amúgy abban egyetértek, hogy a kp-re, mint kiegészítő módra szükség van és lesz is, és én is nagyot néztem az USA-ban, mikor mondták, hogy házhozszállításban ne is gondolkodjak, ha csak kp van nálam. Viszont tényleg azt gondolom, hogy a tranzakciók nagyobb hányada elektronikusan fog menni 10-15 év múlva. Amúgy itt egy kép ezzel kapcsolatban, jól rávilágít a valóban létező országok közötti különbségekre (2019-es cikk):

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A legjobb érv a kápé mellett. Még nem láttam olyan hibát, ami meggátolta volna az eladót abban, hogy elfogadja a kézpénzt. :D 

Ma visszamentem, és kifizettem kártyával :D Addig meg őrizték a könyveimet, szóval vannak áthidaló megoldások :P

5 órával ezelőtt, Donát írta:

Amúgy itt egy kép ezzel kapcsolatban, jól rávilágít a valóban létező országok közötti különbségekre (2019-es cikk):

 

Na ez az ábra is milyen jól jellemzi az adott országokat, valahogy meg sem lepődtem azon, mely országok használják a legkevésbé a kp-t. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 03. - 20:08, MissKarrde írta:

Nem mellékesen, egy kis kp nem baj, ha van. Igaz, ma ott kellett hagynom a Libriben a rendelt könyveimet, mert valamilyen központi hiba miatt nem működtek a kártyás terminálok. Jövő hét elejéig mehetek értük, szóval no problem, addig csak megjavítják a rendszert. 

Hát reméljük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 03. - 21:06, Dzséjt írta:

A legjobb érv a kápé mellett. Még nem láttam olyan hibát, ami meggátolta volna az eladót abban, hogy elfogadja a kézpénzt. :D

Ó, pedig van ám: amikor nem tud visszaadni :D

Naponta vásárolok pékségekben, hol egyikben, hol másikban, hogy meg ne unjuk a kínálatot, és van olyan, ahol csak kp. lehet fizetni, viszont nagyon morcosak, ha reggel húszezressel indítok. És nem szívatásból, hanem azért, mert kp.-hez csak automatából tudok hozzájutni, ami a lehető legnagyobb címletben adja ki a pénzt, és hiába veszek ki pl. 59.000 Ft-ot, egyszer elfogynak az ezresek...

Szóval kb. ez határozza meg, mikor melyik pékhez járok vásárolni: ha van ezresem, akkor a kp-sba, ha nincs, akkor oda, ahol kártyával is tudok fizetni. Kártyával ugyanis nincs olyan gond, hogy nem tudnak visszaadni. ;)

 

2019. 09. 03. - 15:01, Darth Cupsy írta:

Hát ha ilyen helyre megy akkor ugyan készüljön már fel annyira, hogy van nála egy kevés kp, vagy marad a b, verzió: suttyó parasztnak van elkönyvelve és kész.
 

Kártyás jattot hagyjuk már... így sem adják sűrűn a 10%-ot még a közelében sem és ha az ember szemét kiszúrja egy 200assal akkor meg még vigyen el belőle az adó is. Akkor inkább ne is adjon.

Pedig itt sem a bunkóság vezérli az embert, hanem a kényszer: a nehezen szerzett kp-jából nem jut külön a borravalóra, mert elveri a péknél :D Nálam a pék mellett még, ahol csak a kp. megy, azok az iskolai befizetések (pontosan kiszámolva borítékban, hahaha), a piac, és a gyerekek zsebpénze (meg a napi büfépénz, ha hazafelé nem volt időm bevásárolni).

Egyébként a kötelezően felszámított 10-15% szervízdíj tudja az ellentmondást feloldani, mert az rajta van a számlán, mégis jattnak számít.

 

2019. 09. 03. - 17:34, Bomarr írta:

Szuper a kártyás utalás de szerintem addig jó amig van kp. Ha eljön az a pont ahol már egy forintot se tudsz úgy kifizetni hogy az ne legyen lekövethető akkor szerintem baj van. És ezt úgy mondom hogy nem feketézek. Fizetem tisztességesen az adót ahogy kell, de nem hiszem hogy jó irányba visz hogy minden lépése az embernek lekövethető. Erre jó példa az emlitett jattolás, amit meg se lehetne oldani néhány helyen ha nem lenne készpénz. Nagyon remélem hogy tényleg húsz év múlva is lesznek még bankók.

Biztos lesznek, Magyarországon pláne. A lakosság nagy  része ma sem használ bankkártyát, vagy ha igen, akkor amint megkapja a fizetését a számlájára, akkor azonnal felveszi az automatából az egészet, vagy egy jelentős részét.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ó, pedig van ám: amikor nem tud visszaadni :D

Dzséjt nem is a visszaadásról írt, hanem az elfogadásról, ha veszel valamit 6000-ért, de 10000 ezrest adsz neki és azt mondod, köszi hagyjad, szerintem el fogja fogadni :D

 

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

viszont nagyon morcosak, ha reggel húszezressel indítok

Ettől a falra tudok mászni, Kistesco, egy-pár dohánybolt (ez utóbbit különösen nem értem, hány ember megfordul ott naponta, nem hiszem, hogy mindenki 10essel, meg 20assal fizet), 10ezressel fizetek aztán úgy néznek az emberre, mintha minimum gyerekeket öltem volna. A legjobb az volt amikor az öreglány azt kérdezte a kasszában, hogy nincs-e kisebb, mert ha most odaadja az apróját akkor nem fog tudni majd visszaadni... kicsit lefagytam, hogy akkor most miért éppen rajtam akarja megspórolni azt a visszajárót, amit aztán majd másnak odaad.

 

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyébként a kötelezően felszámított 10-15% szervízdíj tudja az ellentmondást feloldani, mert az rajta van a számlán, mégis jattnak számít.

Az is adóköteles.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyébként a kötelezően felszámított 10-15% szervízdíj tudja az ellentmondást feloldani, mert az rajta van a számlán, mégis jattnak számít.

Viszont azt van hogy nem a pincérek kapják. A Budai Várban működő éttermek jelentős része egyetlen tulajdonosi kézben van és ott például mondta személyzet hogy hiába van ott a szervizdij abból ők egy forintot se kapnak.

 

kudar: boldog szülinapot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont azt van hogy nem a pincérek kapják. A Budai Várban működő éttermek jelentős része egyetlen tulajdonosi kézben van és ott például mondta személyzet hogy hiába van ott a szervizdij abból ők egy forintot se kapnak.

Igen, ez nagyon sok helyen így van hazánkban, több vendéglátásban dolgozó ismerősöm panaszkodott már erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ó, pedig van ám: amikor nem tud visszaadni :D

Naponta vásárolok pékségekben, hol egyikben, hol másikban, hogy meg ne unjuk a kínálatot, és van olyan, ahol csak kp. lehet fizetni, viszont nagyon morcosak, ha reggel húszezressel indítok. És nem szívatásból, hanem azért, mert kp.-hez csak automatából tudok hozzájutni, ami a lehető legnagyobb címletben adja ki a pénzt, és hiába veszek ki pl. 59.000 Ft-ot, egyszer elfogynak az ezresek...

Az automatáknál (Ersténél tuti) be lehet állítani, hogy milyen címletekben adja ki a pénzt. Én is morcos lennék, egyesek pénzváltónak használják a különböző boltokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot, kudar! :)

 

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Viszont azt van hogy nem a pincérek kapják. A Budai Várban működő éttermek jelentős része egyetlen tulajdonosi kézben van és ott például mondta személyzet hogy hiába van ott a szervizdij abból ők egy forintot se kapnak.

Ez szomorú. :( Nem javult mostanában a helyzet? Csak mert rendre azt hallani, alig kapnak munkaerőt a vendéglátóiparban, muszáj a pl. pincéreknek többet fizetni, s ez is lehet része a béralkunak.

 

11 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Az automatáknál (Ersténél tuti) be lehet állítani, hogy milyen címletekben adja ki a pénzt. Én is morcos lennék, egyesek pénzváltónak használják a különböző boltokat. 

Sajnos én UniCredites ügyfél vagyok, ott nem lehet beállítani a címletet. Pedig nagy találmány ez! Ilyet eddig csak külföldön láttam régebben, mostanában sikerült elkerülni a költséges pénzfelvételt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Pildi írta:

Ez szomorú. :( Nem javult mostanában a helyzet? Csak mert rendre azt hallani, alig kapnak munkaerőt a vendéglátóiparban, muszáj a pl. pincéreknek többet fizetni, s ez is lehet része a béralkunak.

Sajnos ez egy elég friss infó. Kábé három hetes. Augusztusban két különböző étteremben is voltam a Várban, mindkettőben ugyanazt mondták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 04. - 23:31, Pildi írta:

és hiába veszek ki pl. 59.000 Ft-ot, egyszer elfogynak az ezresek...

:D Na akkor nem csak én élek ezzel a trükkel. Ha nagy ritkán veszek fel pénzt, mindig 9-esre végződik. Viszont egyszer vettem fel 150k-t (a lakbért még mindig kp-ben kell rendeznem) és csupa 5000-est adott az automata. Bár kisebb címlet, de nem voltam épp boldog, mert ilyenkor általában megszámolom a pénzt... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 05. - 18:57, Nute Gunray írta:

Én is morcos lennék, egyesek pénzváltónak használják a különböző boltokat. 

A minap hallottam  továbbképzésen, hogy egy üzletet megbüntettek ezért, mert a pénzváltás pénzügyi szolgáltatás és engedélyhez kötött (nem is végezheti bármilyen cég). Sajnos utólag jutott eszembe, hogy jobban kifaggassan az előadót részletesebbn erről :(

23 órával ezelőtt, Donát írta:

:D Na akkor nem csak én élek ezzel a trükkel. 

Nem csak te :D Szinte csak ott és akkor fizetek kp-ben, ahol kis címletre van szükséges, szóval muszáj valahogy kis címleteket szereznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó volt a fintech-ről. Melyik a jobb a Transferwise vagy a Revolut? Németországba megyek, a célom az hogy a kártyán amit küldeneke azon legyen a pénzem ft-ban.  Azt vinném ki és ahol lehet azzal fizetnék. Meg ott szeretnék levenni atm-ből eurot.

Váltanék én euro-t itthon is és kivinném a készpénzt ,de most nagyon rossz a ft-euro árfolyam. Ha jól tudom ezek a fintech cégek bankközi árfolyamon váltanak és 75 000 ft-ig ingyenesen lehet külföldön pénzt felvenni atm-ből.

Szóval használja valaki valamelyiket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szó volt a fintech-ről. Melyik a jobb a Transferwise vagy a Revolut? Németországba megyek, a célom az hogy a kártyán amit küldeneke azon legyen a pénzem ft-ban.  Azt vinném ki és ahol lehet azzal fizetnék. Meg ott szeretnék levenni atm-ből eurot.

Váltanék én euro-t itthon is és kivinném a készpénzt ,de most nagyon rossz a ft-euro árfolyam. Ha jól tudom ezek a fintech cégek bankközi árfolyamon váltanak és 75 000 ft-ig ingyenesen lehet külföldön pénzt felvenni atm-ből.

Szóval használja valaki valamelyiket?

A Revolut lesz az, amelyiket te keresed. Elvileg 100,000 forintig vehetsz fel kint pénzt róla.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.