Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

2 órával ezelőtt, Whill írta:

Számomra a Rise of Kylo Ren mellett a négy fősorozat lesz messze a legfontosabb. Simán lehet, hogy kiadnak majd egy négysorozatos crossovert, ahhoz pedig mind a négy kelleni fog. Kevés minisorozatot tudok elképzelni, ami fontosabb lenne ezeknél.

Allegiance, Jedi: Fallen Order: Dark Temple, Galaxy's Edge. Ez csak három, ami most eszembe jutott, ami fontos lenne.

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez e helyes. Én nem adnék pénzt Legenda műre, mint ahogy korábban se, de Kánon könyveket és képregényeket szívesen veszek. Persze egy kiadónak mindent mérlegelni kell, hisz abból él amit megvesznek. 

Ezért se értem Bomarr panaszának okát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, ez egy kicsit tovább növelné az elmaradást 2020-tól. De nem annyira, mivel Legendákat kiadni elméletileg csak 2020-ban lesz esély. És eléggé széttöredezett a keménymagos rajongói tábor, ezért a kiadó szeretne minél több mindenkinek megfelelni. Legendákra is van igény. A másik dolog az, hogy a kánon képregényekből nyilván eddig is volt és valószínűleg lesz is elmaradás. A Legendáktól függetlenül is. És valószínűnek tartom, hogy a kánon képregények egy  része talán meg se jelenik. Mindig lesznek újak, méghozzá jó  nagy mennyiségben. De meg kell jegyezni: kánon képregényből az elmúlt években és az elkövetkező időkben sokkal több jelent meg, sokkal több meg fog jelenni, mint Legendákból. Egy idő után már nagyságrendekkel több lesz. Most egy év alatt jelenik meg annyi SW képregény, mint annak idején 4-5 év alatt. A főbb sorozatok kihagyások nélkül jönnek. Abba is bele lehet gondolni, hogy a Legendák olvasóinak tábora mennyire csalódott, hogy abból az érából egy rakás sztori kimaradt és ki is fog maradni. Sokkal több Legendák fog kimaradni, mint kánon

Persze, én ezt megértem, csak attól félek, hogy a Szukits is ugyanabba a hibába esik, mint a Disney, akik egy csekély, de nagyon hangos és agresszív prequel-fóbiás keménymagra húzták fel a marketingjüket, míg végül két szék közé estek (lásd a Solo relatív bukása). A Legends-művek lehet, hogy papíron sok régi rajongót érdekelnek, csakhogy ezek az emberek bárki másnál jobban gyűlölik a Star Warsot, és nem fogják megvenni, csupán a Disneyvel és az új filmekkel/kánonnal szembeni identitásukat élik ki a Legends művek mellett való kardoskodásukkal. Természetesen én is nagyon szeretem a Legends műveket is, de a legtöbb jelentős képregény már több mint 10 éve olvasható magyarul az interneten, és már semmilyen filmre vagy egyéb történetre nem fognak már hatást gyakorolni. Míg ha most elvesszük a kánontól a helyet, akkor előbb-utóbb fel fog torlódni a sok megjelenés, és megint 5 évvel le lesz maradva a magyar kiadás. Ezért mondom, hogy fontos lenne minél több kánon művet megjeleníteni, mert egyszerűen annyi oda-vissza utalgatás van akár képregények között, akár képregények és könyvek/filmek/sorozatok között, hogy kár lenne ezt a viszonylag jó tempót eldobni 20-30 éves művek kiadásáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Whill írta:

A Legends-művek lehet, hogy papíron sok régi rajongót érdekelnek, csakhogy ezek az emberek bárki másnál jobban gyűlölik a Star Warsot, és nem fogják megvenni, csupán a Disneyvel és az új filmekkel/kánonnal szembeni identitásukat élik ki a Legends művek mellett való kardoskodásukkal.

Ilyenbe többször belefutottam már. Külföldi fórumokon láttam olyat, hogy valaki amögött kardoskodott, hogy a régi Thrawn trilógia mindennek a csúcsa, aztán egy kis beszélgetés után kiderült hogy sose olvasta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Ilyenbe többször belefutottam már. Külföldi fórumokon láttam olyat, hogy valaki amögött kardoskodott, hogy a régi Thrawn trilógia mindennek a csúcsa, aztán egy kis beszélgetés után kiderült hogy sose olvasta.

Ha olvasták is, annak idején valószínűleg ugyanúgy megbotránkoztak rajta, és ugyanúgy gyűlölték, mint később a prequel és sequel filmeket. Hiszen mi ez már, hogyan merészelt Zahn behozni egy Luke-klónt, egy őrült jedit, vagy egy gyíkszerű Erő-immunis lényt. Micsoda szentségtörés!

 

De természetesen most nem általánosítani akarok, és tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy hangos kisebbség. Én is szívesen olvasok Legends-képregényeket a mai napig, csak azt gondolom, hogy a tényleges kereslet rájuk sokkal kisebb, mint amekkorának első látásra tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Persze, én ezt megértem, csak attól félek, hogy a Szukits is ugyanabba a hibába esik, mint a Disney, akik egy csekély, de nagyon hangos és agresszív prequel-fóbiás keménymagra húzták fel a marketingjüket, míg végül két szék közé estek (lásd a Solo relatív bukása). A Legends-művek lehet, hogy papíron sok régi rajongót érdekelnek, csakhogy ezek az emberek bárki másnál jobban gyűlölik a Star Warsot, és nem fogják megvenni, csupán a Disneyvel és az új filmekkel/kánonnal szembeni identitásukat élik ki a Legends művek mellett való kardoskodásukkal. Természetesen én is nagyon szeretem a Legends műveket is, de a legtöbb jelentős képregény már több mint 10 éve olvasható magyarul az interneten, és már semmilyen filmre vagy egyéb történetre nem fognak már hatást gyakorolni. Míg ha most elvesszük a kánontól a helyet, akkor előbb-utóbb fel fog torlódni a sok megjelenés, és megint 5 évvel le lesz maradva a magyar kiadás. Ezért mondom, hogy fontos lenne minél több kánon művet megjeleníteni, mert egyszerűen annyi oda-vissza utalgatás van akár képregények között, akár képregények és könyvek/filmek/sorozatok között, hogy kár lenne ezt a viszonylag jó tempót eldobni 20-30 éves művek kiadásáért.

A fogyási számokat elnézve a kiadónál egyértelmű volt az elmúlt években, hogy ha a Legendák híveinek táboráról beszélünk, akkor nem egy agresszív, hangos kisebbségről van szó. Ez más, mint a prequel-fóbiások tábora. A Legends műveket érdeklők száma, nem csak papíron jelenik meg, hanem forintokban is. Méghozzá nem is kevésben. Ha nem így lenne, akkor a kiadó nem vesződött volna azzal, hogy 2017-2018 folyamán 15 Legendák könyvet megjelentessen. És nem vesződtek volna az elmúlt egy évben sem azon, hogy 2020-tól folyamatos legyen a Legendák kiadása. (Ami most már nem lesz.) A kánon egyébként is prioritást élvezett és élvez. Én magam is ezt tanácsoltam nekik már kb. 5 éve, mikor az új rendszert bevezették és tájékoztattam őket erről.  Az, hogy nem lesz hatásuk a korábbi Legendáknak a későbbi kánon művekre még nagyon korai kijelenteni. Szerintem bőven vesznek még át karaktereket és eseményeket.

54 perccel korábban, Whill írta:

Ha olvasták is, annak idején valószínűleg ugyanúgy megbotránkoztak rajta, és ugyanúgy gyűlölték, mint később a prequel és sequel filmeket. Hiszen mi ez már, hogyan merészelt Zahn behozni egy Luke-klónt, egy őrült jedit, vagy egy gyíkszerű Erő-immunis lényt. Micsoda szentségtörés!

 

De természetesen most nem általánosítani akarok, és tisztában vagyok vele, hogy ez csak egy hangos kisebbség. Én is szívesen olvasok Legends-képregényeket a mai napig, csak azt gondolom, hogy a tényleges kereslet rájuk sokkal kisebb, mint amekkorának első látásra tűnik.

Én nem tapasztaltam nagy megbotránkozást nagy általánosságban a klón Luke-on, az őrült sötét Jedi klónon, vagy az ysalmiriken. Legalábbis az első generációs, idősebb olvasók körében nem Mai napig nosztalgiával gondolnak vissza rá, és sokaknak ez a trilógia jelenti az igazi folytatás trilógiát. Inkább a másod és harmad generációsok lettek nagyrészt elutasítók a Thrawn-trilógiával szemben. De ott se mindenki.

A másik gondolatoddal kapcsolatban, mi szerint a Legendkra sokkal kisebb az igény már fentebb írtam. Utólag még egy gondolat hozzá: a Legends-re való igény valószínűleg előbb-utóbb csökkent volna, de ez a folyamat szerintem olyan 5-10 éven belül kezdett volna bekövetkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A fogyási számokat elnézve a kiadónál egyértelmű volt az elmúlt években, hogy ha a Legendák híveinek táboráról beszélünk, akkor nem egy agresszív, hangos kisebbségről van szó. Ez más, mint a prequel-fóbiások tábora. A Legends műveket érdeklők száma, nem csak papíron jelenik meg, hanem forintokban is. Méghozzá nem is kevésben. Ha nem így lenne, akkor a kiadó nem vesződött volna azzal, hogy 2017-2018 folyamán 15 Legendák könyvet megjelentessen. És nem vesződtek volna az elmúlt egy évben sem azon, hogy 2020-tól folyamatos legyen a Legendák kiadása. (Ami most már nem lesz.) A kánon egyébként is prioritást élvezett és élvez. Én magam is ezt tanácsoltam nekik már kb. 5 éve, mikor az új rendszert bevezették és tájékoztattam őket erről.  Az, hogy nem lesz hatásuk a korábbi Legendáknak a későbbi kánon művekre még nagyon korai kijelenteni. Szerintem bőven vesznek még át karaktereket és eseményeket.

Én sem a Legendák-rajongókra értettem az "agresszív, hangos kisebbség" kifejezést, hanem azokra, akik élből elutasítanak mindent, ami 2014 után jelent meg, és a Legendák mögé bújva szidják az új történeteket. De akkor ezek szerint tévedtem, és valóban van kereslet a régi történetek kiadására. Ennek csak örülni tudok, mert akkor így még tovább biztosítva van a folyamatos megjelenés. Csupán az volt a tapasztalatom, hogy a különböző fórumokon és facebook-csoportokban rendszerint ugyanazok az emberek szidják az új történeteket a Legendsre hivatkozva, miközben maximum a Thrawn-trilógiát és a Han Solo-trilógiát ismerik a régi történetek közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

13 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A fogyási számokat elnézve a kiadónál egyértelmű volt az elmúlt években, hogy ha a Legendák híveinek táboráról beszélünk, akkor nem egy agresszív, hangos kisebbségről van szó. Ez más, mint a prequel-fóbiások tábora. A Legends műveket érdeklők száma, nem csak papíron jelenik meg, hanem forintokban is. Méghozzá nem is kevésben.

Ha ez így van akkor minek csinálni a cirkuszt ezzel Legends vs. Kánon szavazással? Adjanak ki Legends-et ha annyira jól hoz.

 

A Disney részéről teljesen érthető, hogy nem érdekli őket a Legends, és nem is akarják kiadni. Nekik semmi érdeke nem fűződik ehhez, a későbbi művek nem azokra épülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Whill írta:

Simán lehet, hogy kiadnak majd egy négysorozatos crossovert, ahhoz pedig mind a négy kelleni fog

Oké, ezt már elképzelés szintjén is imádom.:yes: De aztán ne valami 5-6 részes semmiség legyen. Ha már négysorozatoa crossover, én a 10 füzetet tartom méltónak.;) 

 

A legends, kánon képregény dologhoz csak annyit, hogy akit eddig érdekeltek a Legends képregények, azok már rég elolvashatták a neten, mert a fordítások megtalálhatóak. Értem hogy forintosítva, mindkettő jól hoz, de előbbinek már semmi történeti hatása nincs. Az hogy átvesznek egy karaktert szerintem nem az. Lásd thrawn, akinek a teljes életét átírták. Szóval én azt szeretném a kiadótól ha a kánon menne, hogy minél kisebb legyen a lemaradásunk. Ja és még azt, hogy adják már ki végre a Poe Dameront, mert szegény sorozat méltatlanul el van hanyagolva, de a filmekhez fontos lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vidámabb vizekre evezve, kíváncsi vagyok, hogy az új korszakban látni fogjuk-e a Ktath'atn királynőt a Sikolyok Fellegvárából. A sztori végén egyértelműen be lett lengetve, hogy valamilyen formában visszatér még. Érdekes lenne látni, hogy milyen, ha mondjuk egy egész rendszert elfoglalnak, és nyílt háborút vívnak a Birodalom ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Whill írta:

Vidámabb vizekre evezve, kíváncsi vagyok, hogy az új korszakban látni fogjuk-e a Ktath'atn királynőt a Sikolyok Fellegvárából. A sztori végén egyértelműen be lett lengetve, hogy valamilyen formában visszatér még. Érdekes lenne látni, hogy milyen, ha mondjuk egy egész rendszert elfoglalnak, és nyílt háborút vívnak a Birodalom ellen.

Hát ez jó kérdés. Nem tudom mennyire férne bele ebbe a szűk egy évbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Ha ez így van akkor minek csinálni a cirkuszt ezzel Legends vs. Kánon szavazással? Adjanak ki Legends-et ha annyira jól hoz.

 

A Disney részéről teljesen érthető, hogy nem érdekli őket a Legends, és nem is akarják kiadni. Nekik semmi érdeke nem fűződik ehhez, a későbbi művek nem azokra épülnek.

A Disney adott egy szűk listát, hogy mely bizonyos kiadható Legendákat tartalmazott. A könyveknél nem szerepelt olyan, melyeket érdemes lett volna kiadni. Viszont nagy meglepetésre képregényes listát is adtak. Bár ott is tele voltak olyanokkal, melyeket felesleges lenne kiadni. Közösen, a kiadó vezetéssel mazsoláztuk ki, hogy mely Legends képregényeket lehet még érdemes jövőre kiadni. És ekkor felmerült két lehetőség. 1. Még utoljára lehet élni azzal a lehetőséggel, hogy 2020-ban jelenjen meg Legends képregény is és ezt kihasználják. Persze ezek mellett kánon képregény is megjelenik. 2. Hagyják a csudába az egészet és haladjanak a kánon képregényekkel. És erről kérdezik meg most az olvasókat a Jedi Könyvtár oldalon. Mivel most például nincs túl sok szavazat különbség a Crimson és TIE fighter között, így valószínű, hogy az egyes opció lesz a nyerő. De lesz még egy szavazás is ugyanilyen kánon és Legends képregény kategóriákkal, ami változtathat ezen. (Ha ez megnyugtat, a második szavazás kánon jelöltjeit én mindenféleképpen erőltetni fogom, mert szükség lesz rájuk. Még akkor is, ha kevesen szavaznának rájuk.)

Látom nem sikerült megérteni korábban, amit írtam a Disney álláspontjáról. Nem érthető egyáltalán, hogy a Disney-t miért nem érdekli a Legends és miért nem akarják eladni a könyvek jogait, ha arra van igény, és van vállalkozó kiadó, aki kiadná. Itt nem az a lényeg, hogy a későbbi művek nem azokra épülnek. A Szukits Kiadó eredetileg Legends képregényekkel nem is akart foglalkozni, ott csak kánonnal. A könyveknél akartak foglalkozni Legendákkal. És a kánon könyveknél MINDEN felnőtt regény és Young Adult regény megjelent és meg is fog jelenni. Ezek mellé akartak Legendák regényeket kiadni, melyekre még bőven van kereslet. És ezért abszolút igazságtalan és totál ostoba a hozzáállásuk. Hiszen a kánon pártiak minden kánon felnőtt regényt és YA-t megkapnak. Akkor most ezek mellé nem tudom megérteni, miért nem férhet bele x mennyiségű Legendák regény is, ha már egyszer van rá komoly kereslet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 13. - 7:53, Darth Revan9 írta:

De lesz még egy szavazás is ugyanilyen kánon és Legends képregény kategóriákkal, ami változtathat ezen. (Ha ez megnyugtat, a második szavazás kánon jelöltjeit én mindenféleképpen erőltetni fogom, mert szükség lesz rájuk. Még akkor is, ha kevesen szavaznának rájuk.)

Hm ez érdekesen hangzik, ez a szavazás mikor lesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom, hogy a Dooku nem regényként, hanem csak hangoskönyvként és annak a szövegkönyveként jelent meg. Ha valahol, szerintem itt indokolt lett volna a prózai forma, hiszen maga a történet sok morális filozofálgatásnak adhatna alapot. Én nem bánom, ha adnak ki hangoskönyveket, de akkor azok legyenek kevésbé jelentős sztorik, és az érdekesebb/fontosabb karakterek háttértörténetei jöjjenek regényben. Régóta vártam, hogy jöjjön egy Dooku-könyv, de erre most már hiába várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Nagyon sajnálom, hogy a Dooku nem regényként, hanem csak hangoskönyvként és annak a szövegkönyveként jelent meg. Ha valahol, szerintem itt indokolt lett volna a prózai forma, hiszen maga a történet sok morális filozofálgatásnak adhatna alapot. Én nem bánom, ha adnak ki hangoskönyveket, de akkor azok legyenek kevésbé jelentős sztorik, és az érdekesebb/fontosabb karakterek háttértörténetei jöjjenek regényben. Régóta vártam, hogy jöjjön egy Dooku-könyv, de erre most már hiába várok.

Nem sok hangos könyvhöz volt szerencsém (egyszer a Gyűrűk Urát kezdtem el hallgatni, mert be volt gyulladva a szemem, de már rohadtul untam csukott szemmel csak feküdni :D ), de mi azzal a baj, ha annak szövegkönyvét kapjuk meg? A hangoskönyv az nem az, hogy lényegében felolvasnak egy könyvet, ami ugyanúgy rendesen meg van írva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nem sok hangos könyvhöz volt szerencsém (egyszer a Gyűrűk Urát kezdtem el hallgatni, mert be volt gyulladva a szemem, de már rohadtul untam csukott szemmel csak feküdni :D ), de mi azzal a baj, ha annak szövegkönyvét kapjuk meg? A hangoskönyv az nem az, hogy lényegében felolvasnak egy könyvet, ami ugyanúgy rendesen meg van írva?

Ezt a Dookus hangoskönyvet úgy képzeld el, mint egy forgatókönyvet.

Itt bele tudsz nézni:

https://www.amazon.com/Dooku-Jedi-Lost-Star-Wars/dp/0593157664

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

Ezt a Dookus hangoskönyvet úgy képzeld el, mint egy forgatókönyvet.

Itt bele tudsz nézni:

https://www.amazon.com/Dooku-Jedi-Lost-Star-Wars/dp/0593157664

Ahha akkor ez nem is hangos könyv, hanem inkább "rádiójáték ".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
20 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Gondolom a szavazásra bocsátott, Han Solo:Imperial Cadet és a Vader:Dark Visions jönnek majd ugye?

Szerintem előbb-utóbb csak jönnek. Meglátjuk mi lesz.

20 órával ezelőtt, Whill írta:

Remélem mire eljutunk az Empire Ascendant-hoz, addigra már megjelenik a Han Solo: Imperial Cadet, és a Target Vader is. Valance elég fontos karakter lesz az elkövetkező években.

Én is úgy vélem, hogy az Imperial Cadet és a Target Vader az Empire Ascentant miatt fontos lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.