Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez igy tök oké, nekem csak annyi kérésem lenne hogy ha esetleg komolyabban felmerül benned a lehetősége annak hogy abbahagyod a fórum vezetését, ahogy azt itt pedzegeted, akkor ne a bezárás, hanem az átadás mellett dönts. A fizetős részbe szerintem már most is többen szivesen besegitenénk (bár lehet hogy nem kéne más f/szával vernem a csalánt, szóval inkább maradjunk annyiban hogy én legalábbis biztosan)

Ez már kicsit OFF itt, de hasonlóan Dzséjthez én is nagyrészt a társaság miatt járok ide és bevallom még akkor is szivesen jönnék fel, ha mostantól minden Disney sorozat egy rakás sz*r lesz az ep.7 pedig az évtized filmes égésének bizonyul. És addig is szivesen beszélek SW-ről és nem SW-ről egyaránt veletek.

Biztosan lesz rá mód, ha átadásra kerülne a sor. Viszont csak úgy puszira senkire se fogom átruházni az fix. De ez még tényleg a jövő zenéje és a másik topikban le is írtam, hogy mi várható ebben a kérdésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy felemás érzéseim vannak az amerikaiak felé, egyrészt kicsit csodálom őket a mindent átható optimizmusuk miatt, másrészt ugyanezt hátránynak is érzem. Mindez csak az alábbi cikk alapján jutott eszembe (elnézést, ha már valaki linkelte):

Star Wars: The Clone Wars - Why It's Okay That It's Ending

Miközben olvastam, pont ez a két érzés kavargott bennem, pl 'the announcement made it clear that work on those stories was still underway and we will see them', 'But the point is, we are going to get all the stories made for Season 6, even if they’re not called “Season 6.”'.

Azon gondolkodtam ma délelőtt, hogy hány részről lehet szó, ami elkészült, vagy még gyártás alatt áll. Ha kész a hatodik évad, akkor az hány részt fed? S főleg az 'évad' szó alatt televíziós évadot értenek, vagy gyártási évadot? Mire értették azt, hogy a gyártás folytatódik: arra, hogy a már kész részeket szálanként egybevágják, vagy azt, hogy hetedik évadba szánt részeket is legyártanak? Míg ezt számolgattam, egészen extrém számokig jutottam: ez egészen pozitívan szélsőséges esetben akár még 70 részt is jelenthetne (gyártási évadonként 26-26 rész: 5.12-5.26, 6.01-6.26, 7.01-7.26 valamint a kimaradt 4.19-4.21). De a realitás talaján maradva ennél kevesebbről lehet szó: a hatodik évad 20-22 része mellett esetleg 2-3 lezáró szál lenne várható.

A lényeg, hogy mindegyiket mutassák be, ne nyomjanak egy részre se DELETE gombot. S akkor könnyebb szívvel tudnék a körülményekre gondolni.

 

A másik dolog, amihez szeretnék hozzászólni: a filmes topikban felmerült két gondolat: 'ne az EP7-t büntessük' és 'ne idegenkedjünk a változásoktól'.

Az elsőre azt mondom, hogy én nem az EP7-t büntetem azzal, hogy azt mondom, hogy nem érdekel, hanem a Di$neyt (bár úgysem ér semmit), mivel nem a Star Warsból ábrándultam ki, hanem a Di$neyből. S az elhatározásom nemcsak az EP7-re vonatkozik, hanem az összes Di$ney műre. De nem vagyok rugalmatlan: a megmaradt részek megfelelő mennyiségű és milyenségű tálalása esetén kevésbé lennék morcos. Itt arról van szó, hogy ha egyáltalán tényleg kiadják, akkor ne csak egy-két lezáró szálat adjanak ki, hanem az összes eddig elkészült és még befejezendő epizódot tegyék elérhetővé.

A másodikhoz: nem idegenkedek a változásoktól. Én nagyon szívesen belevágnék egy új korszakba is, hiszen írtam is, hogy milyen jó lenne látni egymással párhuzamosan futó három-négy sorozatot. A fő baj az lenne, ha a TCW-t nem zárnák le, az utódsorozata meg valami ratyi izé lenne. Na az nem kéne egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt itt a az beírásom ami tulajdonképpen majdnem ugyanaz amit Ody beírt nemrég, csak kicsit nyersebben.

 

Természetesen nem azt állítom hogy az nem rajongó aki most nem szomorkodik a a kaszán. Dzséjt, nem tudom honnan veszed hogy én sértegetni akartam az írásom ellenére. Rég ismerjük egymást itt sok emberrel, és nagyon jó kapcsolatokat ápolgatunk. Senkit nem tartok itt alacsonyabb rendü rajongónak(illetve egy volt de ő már elment). Azt aláírom hogy a fogalmazásom nem igazán jó mert félreérthető. Én elfogadtam azt hogy neked van egy stílusod de mögötte egy normális ember van. Ha ilyet látsz legközelebb akkor ne a legrosszabra gondolj először. Riddick ez neked is szól. A nyers fogalmazás mögött nem bántás van.

Arról van szó hogy nekem furcsa hogyha valaki rajongó és egy nem EU-kategóriába tartó sorozat megszűnik akkor az neki ugyanaz mintha megszünne mondjuk a Spartacus. Mégegyszer. Nekem furcsa, de ez nem azt jelenti hogy aki nem ilyen az már nem rajongó. Mindenki azt szeret és néz amit akar. A másik hogyha itt rajongói-szinteket nézünk én azért elég alul vagyok hozzátok képest. Jóval többet tudtok űrhajókról, bolygókról lényekről EU-ról mint én. főleg nekem nem lenne okom ilyeneket gondolni.

 

A többit Ody megírta. Sajnos engem sem érdekel most hogy a többi sorozathoz képest ezt milyen jól lezárták. Persze, ez nyilván el fog múlni, jönnek új dolgok stb. Volt évek óta egy megszokott rend alig vártam a szombatokat meg az évadkezdéseket. Ez most megszünt. Kis túlzással olyan mintha kirúgtak volna a munkahelyemről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick ez neked is szól. A nyers fogalmazás mögött nem bántás van.

 

Idézek magamtól:

 

Nem bántottál meg, de azért erre reagálnom kell...

 

Szóval nyugi ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ottani idő szerint tegnap este végül bemutatta Miki egér is a következő évadra szóló műsortevét (cikk itt, vagy ebben az utolsó bekezdés). TCW sajnos nincs benne :cry: De ez utóbbi cikkben olvasható, hogy: 'the company is “working closely with LucasFilm, Kathleen Kennedy and director Dave Filoni (Star Wars: The Clone Wars) to explore new Star Wars content for our platforms,” to be detailed later this year.'. Remélem ez alatt egy TCW-hez felérő minőségű sorozatot értenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody nagyon szépen megfogalmazta mindazt, amit én is érzek a Disney döntésével kapcsolatban. Valóban, amikor az a fickó, akivel George Lucas aláírta a szerződést elkezdett beszélni arról, hogy milyen gondosan fognak bánni a Star Wars franchise-al, csak először hittem el. De azután csak álszent, gondosan megtanult, demagóg szavakat láttam benne, pontosan azt, amit hallani akarunk. Bírtam, amikor a Star Wars világának sokszínűségéről beszélt, aztán úgy be fogja szüntetni az EU-t, mint annak a rendje.

 

De hogy visszakanyarodjak a TCW-s témához, továbbra is alig hiszem el, hogy ez megtörtént és hogy ennek így kellett megtörténnie. Egyszerűen így lelőni a legminőségibb Star Wars tartalmat csak azért, hogy utána elindítsanak egy olyan sorozatot, amely valószínűleg a Marvel rajzfilmek színvonalát üti csak meg... Nonszensz. Mintha csak a Disney körbe akarná jelölni a területét, kihangsúlyozni a dominanciáját, hogy "a Star Wars márpedig a miénk." Sajnos a szerződés aláírásakor a két fél teljesen másra gondolt. Lucas a kezükbe adta a számára legkedvesebb örökségét, azt, amin generációk nőttek fel és szórakoztak... A Disney pedig megvett egy újabb, profitszerző márkanevet, amit hozzácsapott a többi nagy névhez, amit felvásárolt...

 

Gunji, bár úgy lenne, amit írsz, de képtelenségnek tartom, hogy kasza után még ennyi rész megjelenjen a sorozatból, ráadásul úgy, hogy nem kerül adásba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nem azt állítom hogy az nem rajongó aki most nem szomorkodik a a kaszán. Dzséjt, nem tudom honnan veszed hogy én sértegetni akartam az írásom ellenére. Rég ismerjük egymást itt sok emberrel, és nagyon jó kapcsolatokat ápolgatunk. Senkit nem tartok itt alacsonyabb rendü rajongónak(illetve egy volt de ő már elment). Azt aláírom hogy a fogalmazásom nem igazán jó mert félreérthető. Én elfogadtam azt hogy neked van egy stílusod de mögötte egy normális ember van. Ha ilyet látsz legközelebb akkor ne a legrosszabra gondolj először. Riddick ez neked is szól. A nyers fogalmazás mögött nem bántás van.

Arról van szó hogy nekem furcsa hogyha valaki rajongó és egy nem EU-kategóriába tartó sorozat megszűnik akkor az neki ugyanaz mintha megszünne mondjuk a Spartacus. Mégegyszer. Nekem furcsa, de ez nem azt jelenti hogy aki nem ilyen az már nem rajongó. Mindenki azt szeret és néz amit akar. A másik hogyha itt rajongói-szinteket nézünk én azért elég alul vagyok hozzátok képest. Jóval többet tudtok űrhajókról, bolygókról lényekről EU-ról mint én. főleg nekem nem lenne okom ilyeneket gondolni.

És ha így írod le, beleírod a megfogalmazásodba, hogy "nekem furcsa az," akkor senkinek egy szava sem lenne. Az itt leírtakat meg tudom érteni. És nem is a nyers fogalmazással van baj, hanem azzal, hogy ezek szerint amit leírsz, az nem az, amit gondolsz. Mert azért lásd be, hogy az "én furcsállom, hogy te ilyen könnyen veszed" és a "te rajongó vagy egyáltalán, hogy ilyen könnyen veszed?" között nem pusztán félreértési különbség van. :)

A rajongásnak pedig nincs mértékegysége, az sem az, hogy mi mennyit tudunk űrhajókról, hány könyvet olvastunk, hány kütyüt gyűjtöttünk be. Ez legfeljebb annak a mértékegysége, hogy mekkora kockák vagyunk. :D Te másban fejezed ki ugyanazt, amit mi űrhajók tervrajzainak bebiflázásával.

 

Amit pedig Ody írt, az is teljesen korrekt és érthető. Tudjuk jól, mennyire közel állt hozzá a TCW - meg merem kockáztatni, már közelebb, mint a mozifilmek, bár nem vagyok gondolatolvasó, de az írásából nekem ez jött le. Én csak azt az egyet kérem, hogy a dühünk miatt ne kezdjünk el célozgatni mások rajongásának mivoltára. Ez a fórum nem ezért jött létre, hanem pont az ilyenek elkerülésére. A Disney-t "kell" utálni, azt az Igor gyereket (azért ez a név telitalálat a helyzetben), akárkit, csak ne egymást.

 

A TCW lelövése ebben a formában tényleg gusztustalan. Nem a legrosszabb eset, nem is a legrondább forma, és nem is egyedi, de ettől még gusztustalan. Az fix. Pláne az ismert tények tekintetében (anyagi, kritikai és rajongói siker, plusz készen lévő epizódok).

 

Szerintem viszont a vége ettől függetlenül is szép és kerek. Azzal kezdődött, hogy Ahsoka belépett a képbe, és ezzel végződött. Megkezdte tényleges Jedi tanulmányait, most pedig befejezte azokat. Igazi Jediként hagyott ott egy Rendet, amiben már nem sok igazi Jedi van, és ami már rég nem hű önmagához. Ironikus, de kerek egész. Az, hogy ezután miért nem hallunk felőle az ep3-ban, még mindig tökéletesen magyarázható azzal, amivel sok más esemény és személy "elhallgatása" is a később játszódó eseményekben: nem került szóba. Nem merült fel olyan kontextus, amibe bele kellett volna szőni.

 

Amit szerintem még lezárhatnának:

- Darth Maul - ha már elcseszték azzal, hogy nem ölték meg. Nagyon nagy hiba volt a részükről, a karaktert ott ki kellett volna nyírni.

- 66-os parancs - ezt mindenképpen.

Más lényeges most nem jut eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Nem hiszitek el, ezzel az egésszel álmodtam (ennyire túlpörögtem volna? :D ). Az volt benne, hogy megvettem/megvettük az utolsó szezon gyűjteményes/díszdobozos DVD változatát, és egy egész lemez csak a leadatlan anyagokkal volt tele. Volt köztük egy egészen cool jelenetsorozat Assajj Ventress-szel, ahogy Anakin oldalán akciózik valami droidsereg ellen, és közben: ÉNEKELT!

 

Azt hiszem, ideje mással foglalkoznom, az agyam így tiltakozik, hogy nyugi van, valahogy megoldják majd a diznis fiúk. :)

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megértem, hogy fájadalmas a TCW ilyen befejezése. Nem így kellett volna. Főleg a Maul, Mandalore szál lezáratlansága zavaró.

De nem lehet, hogy az elkészült történetszálakat összegyúrják mozirajzfilmbe és kiadják őket DVD-n? Esetleg még valamelyik Disney csatornán is sugározhatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunji, bár úgy lenne, amit írsz, de képtelenségnek tartom, hogy kasza után még ennyi rész megjelenjen a sorozatból, ráadásul úgy, hogy nem kerül adásba...

Csak egy eszmefuttatás volt abból kiindulva, hogy ha már úgy is kifizették (vagy ingyen megkapták), akkor miért ne akarjanak bevételt, s minél több bevételt összehozni belőle. Mégis milyen ferengik ők? :hmm:

Valahogy nem tűnik túl logikusnak, hogy legyártatnak 8-10 millióért újonnan egy zárómozit, de az ingyen évadot kidobják. S amíg nem semmisítik meg a fájlokat/kópiákat, addig meg ugye Kenny, a reményhal, meg utoljára: ‘All New’ Star Wars Content Coming to Disney Channel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet vad ötlet, de mi van akkor, ha újra lesz fizetős része az SW.com-nak, mint volt a Hyperspace anno? Azért a TCW megmaradt részei durva tartalmat ígérnének. Nem gondolom, hogy így lesz....de sose lehet tudni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a TV-ben nem is, de BR-en szinte biztos megjelennek. Még csak nem is "extraként," ha igazán üzletet akarnak csinálni, mindegyik történetszál egybe vágva, a 20 perces limit miatt kivágott jeleneteket visszavágva filmként adják ki, teli extrákkal.

Bááár... némi aggodalomra azért ad okot, hogy például a Disney kiadások nagyon fapadosak. Lásd: Avengers, milliárdokat hozott, aztán a BR-en is van három extra. Erről jut eszembe, remélem az ötödik évadot azért még rendesen kiadják BR-en, mert ha nem, az nekem is megfeküdné a gyomrom. Mondjuk arról szerintem még a Warner dönt, hiszen azok gyártását még ő finanszírozta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mindenképp pozitívum: Filoni is résztvevője valamelyik új SW project tervezésének. Ugyan nem derül ki, hogy ez vajon az új sorozat-e, de valahogy kétlem, hogy egy hozzáhasonló kaliberű direktort eldugnának a játék, vagy képregény részlegen, a film direktora pedig már meg van, szóval nem sok más lehetőség van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a TV-ben nem is, de BR-en szinte biztos megjelennek. Még csak nem is "extraként," ha igazán üzletet akarnak csinálni, mindegyik történetszál egybe vágva, a 20 perces limit miatt kivágott jeleneteket visszavágva filmként adják ki, teli extrákkal.

Bááár... némi aggodalomra azért ad okot, hogy például a Disney kiadások nagyon fapadosak. Lásd: Avengers, milliárdokat hozott, aztán a BR-en is van három extra. Erről jut eszembe, remélem az ötödik évadot azért még rendesen kiadják BR-en, mert ha nem, az nekem is megfeküdné a gyomrom. Mondjuk arról szerintem még a Warner dönt, hiszen azok gyártását még ő finanszírozta.

 

Sajnos nálunk majdnem minden kiadás fapados. Nagyon ritka a kivétel. Az Avengers-t fapadosságát én sem értem. Remélem nem ilyenek lesznek az EP VII-IX blu ray kiadásai a jövöben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nálunk majdnem minden kiadás fapados. Nagyon ritka a kivétel. Az Avengers-t fapadosságát én sem értem. Remélem nem ilyenek lesznek az EP VII-IX blu ray kiadásai a jövöben.

Ha a Disney nem változtat az üzletpolitikáján, akkor de, ilyenek lesznek. A Disney DVD-k és BR-ek évek óta ilyen harmatgyengék. Jó példa a Karib-tenger kalózai, az első három rész még két lemezen jelent meg, tömve magyar feliratos extrákkal, a harmadik meg egy lemez, mutatóban valami érdektelen extrával, tök átlagos tokban. Persze addig még sok év van, de jelenleg a Disney lemezek ilyenek. Ehhez semmi köze a hazai kiadóknak. Máshol is ilyenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megígérem, hogy a jövőben minimalizálni fogom a háborgást a témával kapcsolatban, mert egyrészt nem akarom elvenni senki kedvét, másrészt pedig nincs mit tenni. Természetesen a véleményem betűről-betűre fenntartom, de úgy érzem ezen a ponton túl már inkább romboló hatású ezzel foglalkozni. Remélem hamarosan jönnek infók a többi részről, és bízzunk egy frappáns lezárásban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van a hír és van benne biztató is.

 

http://www.sg.hu/cikkek/96001/ennyi_volt_a_star_wars_sorozat

Honnan a f*néből veszi ez, hogy az új sorozat hetedik epizóddal áll majd kapcsolatban? Mégha tényleg be is jön, eddig semmi hivatalos forrás nem erősítette még meg, erre így tényként leírni :facepalm:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.