Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Inkább azt magyarázza meg, hogy miért vannak olyan tyúkok, amik tudnak aranytojást tojni, amikor a legtöbb meg általában nem tud.

 

Erre nagy szüksége volt a világnak. Amikor gyerekként néztem a Birodalom visszavágot, máson sem járt az eszem. Csak valaki azt magyarázná már meg, hogy Gandalf hogyan tud fényt csiholni a botja végéből. Na kérem, a Hobbitban erről nem esik szó, pedig ugye a te egyébként helytelen okfejtésed szerint ami egyszer sagava dagad, ott elfér a magyarázat. Az igazság ezzel szenben az, hogy a nők is szebbek, ha csak éppen kivillan a cicijük, nem kell őket teljesen lemezteleníteni, mert akkor megfosztjuk a női testet attól a misztikus szépségtől, amit kortalanul lehet csodálni. A mese szépsége, hogy nem tol mindent az orrod alá....és dagadhat attól még sagava, semmi nem indokolja, hogy a misztikumától feleslegesen megfosszuk. Hovatovább erőszakot követ el a mesén, aki magyarázni próbálja, hogy Peter Pan a szép gondolatok hatására miért tud repülni. A mese önműködő, ha pedig magyarázni kell, akkor nem mese.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek veled! Én jobban szeretem a pt-t, mint az ot-t. :)

Én nem szeretem jobban, én egységben tekintek a filmekre.

 

Mintha megmagyaráznák, hogy a mesebeli aranytojást tojó tyúk hogyan tudja arannyá változtatni a tojást. Nagy szüksége van rá a mesének.

Szüksége? Nem. Ez már lefutott dolog. Ha újra megemlítődnének a midik, az nem a 8 "sara" lenne.

Hanem a PT-é továbbra is. És ez nem "sár" amúgy sem.

Én nagyon üdvözölném a dolgot! Pont olyan lenne, mint a 7-ben a klónsereg, vagy a sithek említése:

Gyönyörű összefűzése az egésznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónhadsereget tényleg jó, hogy megemlítették és abban is igazad van, hogy a midik továbbra is a PT sara lenne! De ettől még nem válik jó ötletté az, ami alapvetően is ostobaság. Egyébként az JW Rinzler féle Making of Star Wars könyvben idézik Lucastól, hogy a jediség nem biológiai adottság kérdése, hanem tisztán elhivatottságé. Még be is van keretezve a mondat, de most nem keresem elő, mert az a könyv nagyon vaskos. Ezt csak azért írom, mert Lucas a PT-re átalakította az egyébként jól múködő koncepcióját. Az OT értelmezése tökéletesen működött, azt viszont üdvözöltem, amikor a TCW-ben Lucas Mortison keresztül mutatta be az erő két oldalának a filozófiáját. Annak például volt helye a történetben és kicsit megtámogatta a kiválasztottság mítoszát is. Ugyanezt gondolom a TCW Yodás történetfonaláról is. Azok a részek tökéletes összhangban működnek az OT mesés gyökereivel. Nincs szájbarágás, minden magától érthetődö és saját jogán működőképes.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy apróság és ezzel be is fejeztem: a midik max mélyitették a "tyúk vagy a tojás?" elméletet.

Mert annak misztikuma simán megmarad, hogy egyesekben miért van több? Akikben nincs annyi, azok ugyanolyan varázslatos lényeknek tekinthetnek másokat, akik tudják használni őket.

Nekem nem sérül a mese, ha egy mondatban rátérnek a 8-ban az tuti!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon ügyes! És máris egy gyors következtetés:

Sima egyágú kardja lesz! Felteszem, az amit megpróbál átnyújtani Luke-nak-amit eddig is használt.

Tudom ez evidens-nek is tűnhet, de párszor már elmélkedtünk a kedvenc botjából kiindulva, hogy talán készít magának egy kétágút..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erősen kétlem, hogy duplapengéjű fénykardja lenne, vagy kettőt használna. És azt is, hogy ha lenne új fénykardja, akkor eltérnek a zöld vagy kék színtől. Szerintem ezzel nem fognak variálni.

Egyetértek, de én egy dupla zöldet adnék a lánynak, Luke meg eltenné tarcsiba a kéket és nyomja Ő is a zölddel!

Sw ep VIII: Green Day! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez érdekes: mostanában jelenik meg a Bloodline című könyv, ami rávilágit az ST korszak politikai hátterére. Kiderül, hogy az új Szenátusban miért kapott hajba Leia a vezetőséggel. Volt is róla szó az EU részlegben. Ami kritikát olvastam róla mind elvolt ájulva hogy mennyire jó.

Nade ami ide kapcsolódik: a regény írója elárulta, hogy több sztori-elem Rian Johnson javaslatára került be!

 

Jennifer Heddle:

"Some of the story ideas and elements in this novel came straight from Rian Johnson, director of the forthcoming Episode VIII."

 

Izgalmasan hangzik. Ez alapján én elkezdtem reménykedni, hogy az ep.8-ban egy kicsivel több politika lesz, de legalábbis jobban elmagyarázza, hogy kiféle miféle ez a Köztársaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Izgalmasan hangzik. Ez alapján én elkezdtem reménykedni, hogy az ep.8-ban egy kicsivel több politika lesz, de legalábbis jobban elmagyarázza, hogy kiféle miféle ez a Köztársaság.

Én is ebben reménykedem. Azért ezek biztató hírek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem szeretem jobban, én egységben tekintek a filmekre.

 

 

Szüksége? Nem. Ez már lefutott dolog. Ha újra megemlítődnének a midik, az nem a 8 "sara" lenne.

Hanem a PT-é továbbra is. És ez nem "sár" amúgy sem.

Én nagyon üdvözölném a dolgot! Pont olyan lenne, mint a 7-ben a klónsereg, vagy a sithek említése:

Gyönyörű összefűzése az egésznek.

 

 

Egységesen tekintek a filmekre én is. Csak a PT pont azt hozta el, amit elképzeltem: rengeteg jedit, klónokat, Palpatine intrikáit, Kenobit és Anakint. Valahogy nekem a PT világa szélesebb, kitárultabb. De ez nem jelenti az, hogy az OT-t ne szeretném. Sőt, én még az antológia filmjeit is szeretni fogom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez érdekes: mostanában jelenik meg a Bloodline című könyv, ami rávilágit az ST korszak politikai hátterére. Kiderül, hogy az új Szenátusban miért kapott hajba Leia a vezetőséggel. Volt is róla szó az EU részlegben. Ami kritikát olvastam róla mind elvolt ájulva hogy mennyire jó.

Nade ami ide kapcsolódik: a regény írója elárulta, hogy több sztori-elem Rian Johnson javaslatára került be!

 

Jennifer Heddle:

"Some of the story ideas and elements in this novel came straight from Rian Johnson, director of the forthcoming Episode VIII."

 

Izgalmasan hangzik. Ez alapján én elkezdtem reménykedni, hogy az ep.8-ban egy kicsivel több politika lesz, de legalábbis jobban elmagyarázza, hogy kiféle miféle ez a Köztársaság.

Hú ez tényleg nagyon jól hangzik és remélem tényleg meglépik! Ki KELL bontani a történetet, a hátteret.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lila nem a sötét oldalról visszatért jedik színe? Vagy ez nettó baromság?

 

Ilyen még a Legendsben sem volt, legalábbis én nem láttam sehol, most meg szerintem pláne nincs ilyen.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lila nem a sötét oldalról visszatért jedik színe? Vagy ez nettó baromság?

Bruttó. :D

 

Amúgy én azt sem fogadtam el soha, hogy a különböző színek különböző jedi "irányzatokat" jelölnek. Pl. az idősebb Skywalker és Kenobi tök más személyiségek, mégis kék mindkettőé. Kizártnak tartom a dolgot, hogy bárki is figyelembe vett volna ilyesmit akármelyik epizód készítésénél.

 

Mace kardja pedig azért lett lila, mert Sam Jackson így akarta, és kész. :D Mellesleg ahogy gondolkoztam ezen a Rey fénykardja témán, arra jutottam, hogy lehet, hogy az lenne a legjobb, ha a Skywalker-kardot használná. Végre lenne egy normális gazdája, aki nem hagyja el. :D Esetleg csinálhatna mellé egy zöldet, és a kéket másodlagosként használhatná, nekem az is tetszene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan tudod, hogy ő nem hagyja el? :)

Mert a férfiak hagyják állandóan szerte a cuccaikat, a nők szépen vigyáznak rájuk. :D

 

(Na jó, ez persze általánosítás, és nem mindig így van. :) De Rey esetében láthattuk, hogy vigyáz a dolgokra, BB-8-et sem hagyta elkallódni. :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már az ep 7 alapján is kijelenthető, nem? :P

Ez tegnap estefele nekem is eszembe jutott csak semmi kedvem nem volt azt a hozzászólásomat szerkesztgetni. Úgy voltam vele hogy legfeljebb majd valaki beszólja azt a TFA-s dolgot. Kicsit már bánom hogy nem találgattam hogy ki fogja elkövetni. Érdekel hogy eltaláltam volna-e. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.