Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Diego Luna jól ki lett választva Biggs szerepére...legalábbis az arca klappol. Genevieve O'Reilly pedig tökéletes Mon Mothma. A lépegetők animációja meg se közelíti a stop motion technikát, de a Halálcsillag és az előtte kúszó fehér rombóló nagyon szép CGI lett. Komolyan mondom, ez a romboló animáció egészen olyan, mintha egy makettet fotóztak volna be.

 

rombol__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Az eredeti Halálcsillag makett birtokosa az ismerősöm. Meg is kérdezem tőle, hogy elkérték -e az eredeti makettet 3d szkennelésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Diego Luna jól ki lett választva Biggs szerepére...legalábbis az arca klappol. Genevieve O'Reilly pedig tökéletes Mon Mothma. A lépegetők animációja meg se közelíti a stop motion technikát, de a Halálcsillag és az előtte kúszó fehér rombóló nagyon szép CGI lett. Komolyan mondom, ez a romboló animáció egészen olyan, mintha egy makettet fotóztak volna be.

Ez a csillagrombolós jelenet nekem először nem tetszett, olyan furcsa (amatőr) hatást keltett, hogy nincs árnyékban, míg minden más igen. Aztán lassan, de biztosan leesett, hogy nem egy bolygó vagy valami más égitest vet árnyékot, hanem a szuperlézer "dísztárcsája". Na, eztán már instant klasszikus lett. :) Különösen tetszik, hogy iszonyú részletes. Itt végre az oldalsó ágyúk ágyúnak tűnnek, nem domborműnek.

A CGI lépegetők még nem az igaziak, de szerintem már most kenterbe verik mozgásban a stop-motion AT-AT-kat. Ezerszer inkább a műanyag hatás, mint a szaggatott mozgás. Herótom van attól. Pedig valószínűleg műanyag hatásuk sem lesz a kész filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezerszer inkább a műanyag hatás, mint a szaggatott mozgás. Herótom van attól. Pedig valószínűleg műanyag hatásuk sem lesz a kész filmben.

 

Nem a mozgásra értettem, hanem a CGI textúra vs kézzel festett makett minőségére. A kézzel festett lépegető az igazi! :D

 

Számomra ez a romboló CGI eddig az abszolút csúcs. Így kell kinéznie egy minőségi rendernek. És az is tetszik, hogy fehér, mint amilyen volt az első filmben is.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a mozgásra értettem, hanem a CGI textúra vs kézzel festett makett minőségére. A kézzel festett lépegető az igazi! :D

A CGI textúra még nyilván nem a végleges, sokat fog az még javulni. De abban egyetértek, hogy most még a makett festése szebb. De az ep7 minőségéből kiindulva, ezzel később vitába fogok szállni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CGI textúra még nyilván nem a végleges, sokat fog az még javulni. De abban egyetértek, hogy most még a makett festése szebb. De az ep7 minőségéből kiindulva, ezzel később vitába fogok szállni. :)

 

Az EPVII-ben is vannak nagyon szép animációk. Üldözés a Jakkun az például csillagos ötös CGI.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom hogy a TFA-el ellentétben itt minden cent benne lesz a látványban. Pl: nem kell méregdrágán Fordot megfizetni, nincs baleset miatt csúszás a forgatással stb Például itt már sikerült egy épkézláb várost összehozni, míg ez a TFA-nél nem jött össze: city.jpg. Gondolom azért ezzel a filmel nem akarnak olcsóskodni, végül is ez aztán abszolult a régi rajongóknak készül.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy hét múlva szakdoga leadás, de ez a trailer enyhített most elterelte a figyelmemet a stresszről :D . Mon Mothmának én is nagyon örülök, viszont engem leginkább a fehér ruhás birodalmi tiszt kiléte izgat. A fehér ruha alapján arra tippelek, hogy az ISB vezetője lesz, aki a lázadók elleni nyomozást vezeti. Ez azért is lenne okos húzás, mert egy olyan főellenlábast adnának a filmnek, akit ki lehet nyírni a végére és a CGI (vagy akárhogy is oldják meg) Tarkinnak se kéne túl sokat szerepelnie.

Egyébként a végén Felicity Jones nem egy olyan páncélt visel, mint Kallus a Rebelsben?

Ja és az újfajta rohamosztagos sisak nagyon bejövős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom hogy a TFA-el ellentétben itt minden cent benne lesz a látványban. Pl: nem kell méregdrágán Fordot megfizetni, nincs baleset miatt csúszás a forgatással stb Például itt már sikerült egy épkézláb várost összehozni, míg ez a TFA-nél nem jött össze: city.jpg. Gondolom azért ezzel a filmel nem akarnak olcsóskodni, végül is ez aztán abszolult a régi rajongóknak készül.

Hát akkor Hosnian Prime mi a fityfene, ha nem egy összehozott város? ;) Meg szerinted a roncstemető olcsóbb, mint egy város? Mindemellett, nem ezért vagy azért, de szerintem az Oscar-díjas Forest Whitaker gázsija sem éppen aprópénz, és azért Mads Mikkelsen sem egy ismeretlen arc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fehér öltözet a régi EU-ban a főadmirálisok (ld. Thrawn) egyenruhája volt, lehet hogy átvették ezt.

 

Yularen is fehérben üldögél a HCS-n és wookiepedia szerint ő valami magasrangu BBH-s volt.

 

"By the fifteenth year of the Empire, Yularen had been returned to a high command position in the ISB. Agent Kallus, who was after a crew of insurgents known as the the Spectres, answered to Yularen."

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.... CGI (vagy akárhogy is oldják meg) Tarkinnak se kéne túl sokat szerepelnie.

 

Ha benne is lesz (erről szóltak a hírek korábban), túl nagy szerepet nem jósolok neki. Nem a technikai része bonyolult a dolognak (persze az is), hanem a jogi, ugyanis meg kell szerezni Peter Cushing közvetlen hozzátartozóinak az engedélyét. Lehet, hogy a család ehhez nem járult hozzá és talán ez az oka, hogy nem is nagyon írtak többet a szerepéről. Vader benne lesz a filmben és azt írták, hogy jelentős szerep jut neki. A fehér ruhás admirális a film főgonosza. Lehet, hogy a TArkin cameo pont a jogi aggályok miatt nem jött össze és kicsit átírták a szerepet.

 

Ha viszont mégis szerepel benne, azt nagyon jól meg kell csinálni. Sokkal jobban, mint az egyébként nem olyan rossz Arnold 1984 T800 Genisys animációt.

 

Viasz bábú....talán a legjobb Tarkin hasonmás, amit valaha készítettek:

 

18j22xnewh35ujpg.jpg

 

http://kotaku.com/5804478/you-will-not-believe-this-star-wars-picture-is-real/

 

CGI Tarkin hír:

 

http://www.theguardian.com/film/2015/aug/24/star-wars-rogue-one-to-resurrect-peter-cushing-via-cgi-despite-slipper-issues

 

“This is one of the most complex and costly CGI re-creations ever,” the source said. “Cushing is a pivotal plot line as he was the one to create Darth Vader and there’s a whole back story that will come out.”

 

A legdrágább és legösszetettebb CGI kreálmány lesz. Továbbá azt írja, hogy részben Tarkin teremtette Darth Vadert, ami egy egészen új háttértörténet alapját fogja képezni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor Hosnian Prime mi a fityfene, ha nem egy összehozott város? ;) Meg szerinted a roncstemető olcsóbb, mint egy város? Mindemellett, nem ezért vagy azért, de szerintem az Oscar-díjas Forest Whitaker gázsija sem éppen aprópénz, és azért Mads Mikkelsen sem egy ismeretlen arc.

Sorolhatnám a lecsúszott Oscar díjasokat akiket fillérekért meg lehet venni ( Cuba Gooding jr vagy Hilary Swank), tehát maga a díj már nem árfelhajtó tényező manapság, szerintem. Whitaker sem az a sokmillió dolláros sztár akire a gatyája rámegy (amelett viszont jó karakterszínész, jó látni Őt bármiben) a produkciónak (lásd kisköltségvetésű Erőnek erejével) Az meg a tök más ha mutatnak egy digitális mate painting felhőkarcolós várost 5 másodpercig, meg egy green screnn előtti erkélyt a színészekkel szintén 5 másodpercig, mint egy bejárható várost utcákkal, terekkel, piaccal miegymás, szóval valódi díszletekkel megépítve, ahova betolod a kemarát és forgatsz. De most nem a két film közötti árkülönbséggel akarok vagdalkozni, hanem hogy a Rogue One esetében talán sikerült a költségvetést optimálisabban , mindenféle havária eseményt sikeresen elkerülve (forgatókönyv kidobása újraírása kapkodva fél év után, Ford bokatörése miatti kényszerszünet, láblógató stábtagok fizetése a semmi munkáért) ténylegesen a látványra költeni. Bár nem ismerjük a költségvetését. Valóban a roncstemető az a fénypontja,( rendkívül eredeti elgondolás a régi világ maradványait bemutatni, nekem nagyon tetszik) a TFA-nek. Valami új roncsot sikerült azonosítanod esetleg ? Most ez a két hajóroncs ami izgat föleg a lentebbi, ami olyan ismerős, de nem tudom honnan. kép1.jpg :)

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az origon láttam előszőr(nehogy előre kiírják mikor lesz hisz akkor tudják az érintettek) totál meglepett nem is számítottam rá. Nem leszek népszerű, de ez valami borzadály. A Zs-filmes Forest Whitaker, Palm Beach-en lövöldöző Lépegetők, a mostanság divatos(azaz a normális sw-világában elképzelhetetlen karakter) kemény kötésü csaj na ne már.

Ezt nemhogy éjfélkor, de talán nappal sem nézem meg. Elkezdődött az amit Dzséjt jósolt hogy az sw-ből szemetet csinálnak a profitért.

Komolyan ez a 100 %-os borzadály. Kár hogy ezt a napot is megéltem.

Nem lepődtem volna meg hogyha Michaek Dudikoff vagy a 8 Oscar-jelölt Lorenzo Lamas is tiszteletét teszi.

Most ezt komolyan miért? Miért kell az sw-ből Sharknadot csinálni??

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...a mostanság divatos(azaz a normális sw-világában elképzelhetetlen karakter) kemény kötésü csaj na ne már.

Szóval akkor Reyt, Herát, és Sabine-t is SW idegennek tartod? Ráadásul miért lenne elképzelhetetlen karakter?

Ráadásul ez az SW idegenség egy borzasztó mondvacsinált dolog. Azért mert eddig nem fordult elő egy bizonyos karaktertípus, miért ne létezhetne? Azért, mert a New Hope-ban nem szerepelt egyetlen fekete színész sem, Lando SW idegen lett volna a ESB-ben?

A messzi-messzi galaxis igen nagy és változatos. Baromi unalmassá válna egy idő után, ha folyton ugyanazokat az archetipusokat hoznák a szereplők.

Igenis legyenek tökös csajok a Star Warsban, akik nem csak az aktuális férfikarakter partnerei, hanem önmagukban is megálló egzisztenciák. Személy szerint épp ezért tartom szánalmas dolognak, hogy az EPVII után már azon ment a csámcsogás, hogy Rey vajon melyik sráccal fog összejönni a következő részekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az origon láttam előszőr(nehogy előre kiírják mikor lesz hisz akkor tudják az érintettek) totál meglepett nem is számítottam rá. Nem leszek népszerű, de ez valami borzadály. A Zs-filmes Forest Whitaker, Palm Beach-en lövöldöző Lépegetők, a mostanság divatos(azaz a normális sw-világában elképzelhetetlen karakter) kemény kötésü csaj na ne már.

Ezt nemhogy éjfélkor, de talán nappal sem nézem meg. Elkezdődött az amit Dzséjt jósolt hogy az sw-ből szemetet csinálnak a profitért.

Komolyan ez a 100 %-os borzadály. Kár hogy ezt a napot is megéltem.

Nem lepődtem volna meg hogyha Michaek Dudikoff vagy a 8 Oscar-jelölt Lorenzo Lamas is tiszteletét teszi.

Most ezt komolyan miért? Miért kell az sw-ből Sharknadot csinálni??

 

Adj neki egy esélyt. Az olyan véncsontoknak mint mi, azoknak csinálták, és nálam betalált rendesen. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igenis legyenek tökös csajok a Star Warsban, akik nem csak az aktuális férfikarakter partnerei, hanem önmagukban is megálló egzisztenciák.

Nem, nő csak akkor lehet lényeges karakter, ha szexualizálva van, vagy ha valakinek a valakije. Önmagában csakis a fehér férfi lehet a menő, a sztár, a kemény. ;)

 

Mellesleg nekem tetszett a teaser, de nem fogok előre ítélkezni. Az Ep7-nél a szkeptikusok táborába tartoztam először, és teljesen magába szippantott. A Rogue One-nál inkább a bizakodók táborába tartozom, de még bármi lehet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi megint elszállt az agyad.

Elnézést, lentebb korrigáltam magam (remélem). Egyébként nem hiszem el hogy megint leírtam, az "olcsóskodás" kifejezést. Visszavonom, mert igazságtalan a TFA készítőivel szemben, valójában törekedtek hogy tisztességesen megcsinálják. Csak nem minden alakult a tervek szerint.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen nem tudok betelni vele. Engem nagyon megfogott. A "Halálcsillag összeszerelése Mon Mothma beszéde alatt" jelenet már most ott van a személyes top10 SW momentum között :yes:

Dettó! Fura, de kb. annyira várom mint az ep.7-et. Azt hittem kicsit lehúzza majd a filmet, hogy nem a Saga része, de egyáltalán nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Zs-filmes Forest Whitaker, Palm Beach-en lövöldöző Lépegetők, a mostanság divatos(azaz a normális sw-világában elképzelhetetlen karakter) kemény kötésü csaj na ne már.

Csak három dolgot nem értek. Mitől lett Forest Whitaker Zs-filmes, miért baj, hogy most kapunk egy trópusi bolygót, és miért nem illik az SW világába egy keménykötésű csaj? Hogy miért nem értem ezeket?

- Mert Forest Whitakernek igenis vannak k*rva jó filmjei, ráadásul az SW azért sosem az A-listás sztárok gyűjtőhelye volt (Mark Hamill, Carrie Fisher vagy Hayden Christensen hol is van az ABC-ben?), pláne nem mellékszereplők szintjén, de azért főszereplők szintjén is inkább csak az ep1-2-3-ról mondható el ez, és ott sem minden esetben.

- Mert ha még egy homokozót, erdőséget vagy jéglabdát behoztak volna, hülyét kaptam volna. Az ep7 után eleve nem értem, miért elátkozott egy dolog, hogy kapunk egy olyan bolygót, amilyen a filmekben még nem volt. Amin mellesleg van egy láthatóan szép méretes város.

- Mert már így is akad épp elég kemény kötésű csaj a Star Warsban. Asajj Ventress, Bo-Katarn Kryze, Hetedik Nővér, Aurra Sing, Naa'leth, Talia, Ketsu Onyo, Steela Gerrera, Phasma százados, de azért Leia Organa, Padmé Amidala, Rey, Sabine Wren, Ahsoka Tano, Hera, Talzin anya, Aayla Secura, Barriss Offee, Luminara Unduli, Shaak Ti, Adi Gallia vagy Satine Kryze sem éppen egy törékeny virágszál. Szóval egy ilyen illusztris névsor után most nagy hirtelen miért lett a Star Warsba nem illő egy határozott, vagány, kemény csaj, azt nem értem.

 

Sorolhatnám a lecsúszott Oscar díjasokat akiket fillérekért meg lehet venni ( Cuba Gooding jr vagy Hilary Swank), tehát maga a díj már nem árfelhajtó tényező manapság, szerintem. Whitaker sem az a sokmillió dolláros sztár akire a gatyája rámegy (amelett viszont jó karakterszínész, jó látni Őt bármiben) a produkciónak (lásd kisköltségvetésű Erőnek erejével) Az meg a tök más ha mutatnak egy digitális mate painting felhőkarcolós várost 5 másodpercig, meg egy green screnn előtti erkélyt a színészekkel szintén 5 másodpercig, mint egy bejárható várost utcákkal, terekkel, piaccal miegymás, szóval valódi díszletekkel megépítve, ahova betolod a kemarát és forgatsz. De most nem a két film közötti árkülönbséggel akarok vagdalkozni, hanem hogy a Rogue One esetében talán sikerült a költségvetést optimálisabban , mindenféle havária eseményt sikeresen elkerülve (forgatókönyv kidobása újraírása kapkodva fél év után, Ford bokatörése miatti kényszerszünet, láblógató stábtagok fizetése a semmi munkáért) ténylegesen a látványra költeni. Bár nem ismerjük a költségvetését. Valóban a roncstemető az a fénypontja,( rendkívül eredeti elgondolás a régi világ maradványait bemutatni, nekem nagyon tetszik) a TFA-nek. Valami új roncsot sikerült azonosítanod esetleg ? Most ez a két hajóroncs ami izgat föleg a lentebbi, ami olyan ismerős, de nem tudom honnan. kép1.jpg :)

Persze, sorolhatnád, de attól még Forest Whitaker nem fog közéjük tartozni. Éppen ez az, hogy ő az Oscar mellett is a felszínen tudott maradni, és ha nem is lett A-listás világsztár, többet alkudhat ki az aranyszobrocskával a tarsolyában, mint mondjuk Genevieve O'Reilly, aki Mon Mothmát játssza, pedig ő már visszatérő színész a Star Warsban. (Megjegyzem, Fordnál érzésem szerint azért is szerepelt extra nagy összeg a csekken, mert nagyon nyomós indokot kellett szolgáltatni arra, hogy újra Han Solo bőrébe bújjon. Hasonló helyzet volt Sigourney Weaverrel az Alien Resurrection esetében.)

Na most, akkor neked nem a ráfordított költséggel, hanem szimplán azzal van bajod, hogy "CGI". De van egy rossz hírem: abból a városból sincs ám túl sok utca és piac megépítve, max. annyi, amennyit láttál. A háttér már ugyanaz a digitális mate paintinggel lesz megoldva, meg CGI-jal. Ne ringasd magad abba a téves elképzelésbe, hogy abból a városból több van megépítve, mint Niimából - ami mondjuk pont rossz példa, mert teljesen meg volt építve... Akkor Theedből.

Ennek ellenére persze én is örülök, hogy az ep7 többségében lakómentes övezetei és falvai után újra kapunk egy várost. Csak azért ne dobálózzunk olyannal, hogy az ep7-ben ilyen nem volt, mert ez nem igaz. Rövid ideig volt, de volt. A megvalósításnak meg őszintén szólva, baromira nem kéne számítania.

Új roncsot nem sikerült azonosítanom, nem is kerestem, és a téma nem is idevaló. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A főhős nemének a froclizását már csak azért sem értem, mert ebben a filmben Felicity Jones-on kívül gyakorlatilag az összes fontosabb szereplő férfi lesz. Mon Mothma lehetne kivétel de szerintem neki túl sok jelenete nem lesz. Nem tudom mi ez a nagy pasi imádat, hogy valakinek már ennyi is sok. Annak meg hogy a kemény nőknek nincs helye az SW-ben tényleg semmi értelme. De aki nagyon odavan a férfi hősökért annak ott lesz végülis a 2018-as Han Solo mozifilm. Abban tuti, hogy egy férfi lesz a főhős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.