Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Igen, ezért is kérdeztem, hogy akkor ez most már hivatalosan kánon lett-e. :) Úgy látom, hogy igen, nagyszerű.

 

szerk: bár ez felvet néhány érdekes kérdést, mert a térképen továbbra is jelölve van a chiss fennhatóság területe, hogy csak egy példát említsek. Szóval érdekes.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a térképet akkor úgy kell nézni, hogy tudni kell mellé, melyik bolygó kánon, melyik nem. Mindenesetre érdekes így egymás mellé illeszteni a régit és az újat. Egy-két ilyen bolygónak örülnék, ha hivatalossá válna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Másnak is feltűnt, hogy amikor Rey kiegyengeti BB antennáját, mikor kihúzza és kézbe veszi, az egy hajszálvékony fekete antenna, majd amit visszatesz, az egy vaskosabb fehér?! Egy snittel később pedig megnt vékony.. szerk: ki is ollózgattam:

bb8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nézd meg jobban a jelenetet. BB-8-nek két antennája van, a vékony, amit Rey levesz, kiegyenesít és visszatesz, és a vaskosabb fehér, amihez viszont Rey nem nyúl, az végig a helyén van.

Erre most mit mondjak Dzséjt? A képek magukért beszélnek.

Nézd meg Te jobban a harmadik képet, vagy ha gondolod, a jelenetet is..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Másnak is feltűnt, hogy amikor Rey kiegyengeti BB antennáját, mikor kihúzza és kézbe veszi, az egy hajszálvékony fekete antenna, majd amit visszatesz, az egy vaskosabb fehér?! Egy snittel később pedig megnt vékony.. szerk: ki is ollózgattam:

Igen ezt már én is észrevettem. Érdekes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, bocsi, kép még nem volt, amikor a hozzászólást írtam (a két antenna meg ott virít az avataromon és látszik, hogy az egyik vastag és fehér, innét már nem volt nehéz kombinálni). Így valóban érdekes kis baki. Biztos közben cserélték a forgatásnál használt bábot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tűnt fel ez az antennás baki. Klassz találat. :cool:

Amúgy Rey-ben és Han-ban van valami bakivonzó. Mindketten szeretnek snittek közben hirtelen pózt váltogatni plusz Rey még a tatyója helyét is cserélgeti néha:

 

Ez elég meredek. Rey hol így hol pedig úgy tartja a kompresszorkerülős kütyüt plusz még liftezget is egy kicsit:

 

rLnsyT9.jpg

 

 

Itt Han hirtelen vissszatér a "csípőretettkezes" stílushoz:

 

Czc84Q9.jpg

 

 

Itt meg nem tudja hogy akarja a jobb kezét pihentetni:

 

Fz0M3Ms.jpg

 

 

Rey itt a flintát balkezes stílusban tartja és a tatyó átkerült a bal oldalára:

 

bc6GP7A.jpg

 

Néhány jelenettel későbbre pedig átváltott jobbkezes stílusra és a tatyó visszakerült a jobb oldalára:

 

uU1Qrnh.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tűnt fel ez az antennás baki. Klassz találat. :cool:

Amúgy Rey-ben és Han-ban van valami bakivonzó. Mindketten szeretnek snittek közben hirtelen pózt váltogatni plusz Rey még a tatyója helyét is cserélgeti néha:

 

Egyik sem meredek, ennyire mindig különböznek az összevágott ansnittek (egyik szereplő arca látszik, míg a másiknak a háta életlenben belelóg a képbe), és csak az a lényeg, hogy miközben nézed, ne akadjon meg a szemed (ne legyen ún. tengelytörés), a mozgások folyamatosak legyenek. Itt nincs ilyen probléma.

Az már inkább zavaró ezek közül, ha egy hasonló beállítás (főként tágabb plánok esetén) később úgy tér vissza, hogy a szereplőn valamelyik ruhadarab már máshol van (mint itt Rey táskája), az nagyon szemet tud szúrni.

Egyébként ezek elsősorban nem színészi kérdések, bár jó, ha odafigyelnek ilyesmire a forgatáson, és nem is operatőri, vagy rendezői kérdések, hanem egy ilyen már a vágóasztalon dől el, és mindig azt mérlegelik, hogy inkább használjanak egy olyan kistotált, ami felvette az egész jelenetet (amerikai filmeknél mindig rögzítenek egy ilyen felvételt, ami biztosan bevágható bárhova a végszükség esetén), vagy használják a közeliket, amik esetleg problémásak lehetnek - mert mondjuk másik felvételekből származnak, ezáltal némiképp máshogy játszották le a színészek -, viszont érzelmileg sokkal jobban építik a jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja érdekes dolgok de nálam az ilyesmik nem sokat nyomnak a latba. Nekem a bakik simán csak bakik amikből kisebbek meg nagyobbak is vannak. Szinte teljesen lényegtelen számomra hogy mi okozza őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyi az ami már idejében kiderül?

És mégis legyintenek rá. Vagy, hogy esetenként a színész -ha más nem is..hisz ő próbálja el fizikai kontakttal többször a jelenetet- vajon nem veszi észre, nem szól, hogy JJ, a multkor még nem ilyen volt az antenna? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezt valószínűleg hamar észreveszik, hiszen a BD extrái alapján minden báb-BB-8 ott volt a helyszínen, és sokszor cserélték őket, attól függően, éppen mit kell csinálni. Vagyis amikor egymás mellé került a kettő, nyilván feltűnt. De azért kétlem, hogy egy antenna miatt elhalasztják a forgatást, és a sivatag közepéről visszaküldik a bábokat egységesítésre. :)

Ha azt veszem, hogy a Star Trek TNG hét évadán át volt két egymástól eltérő Enterprise D, mert a két főmodell nem lett ugyanolyan, itt egész jól állunk.

Van, amikor a bakira rá kell bólintani, mert nem lehet mit tenni. Ekkora produkciónál az ilyen természetes. Számomra sokkal érdekesebb, hogy pl. abban a jelenetben, amiben Hant leszúrják, a forgatáson nem volt Drivernél fénykard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.