Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, csoli1138 írta:

Jó rendben, nem akarom ezt tovább szaporítani, de ha neadjisten megtudja valaki egy fő karakter halálát december 17 és feledikén, akkor megköszönöm, ha spoiler mögé teszi a képes illusztrációt még a spoileres topicban is. Mindegy, bocs hogy felhoztam, nyilván az a megoldás, hogy tartsam távol magam az internettől decemberben.

Ha a vörös szőnyeges premier után elkerülöd ezt és a többi spoileres topikot meg a redditet, akkor jó eséllyel nem fogsz spoilerbe belefutni.

 

Én a magam részéről a díszbemutató után el fogom hagyni a topikot, csak egyetlen dolognak fogok utánanézni: a korábbi Palpatine-os leakek igazak-e? Azt is lehetőleg úgy, hogy ne lőjjem le, hogy konkrétan mi lesz a filmben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oscar Isaac: “What’s amazing about the story and the script is that you learn that both the Sith and the Jedi have been playing a very long game,”

 

Miért van az, hogy kb. minden nyilatkozat köszönőviszonyban sincs a leakekkel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szó: 4chan. Nem kell elhinni. Az emberünk gondolom fogta JediPaxis sztorileírását, és hozzáköltötte azt, hogy az ep6-ban látott Palpatine csak egy klón volt  :facepalm:

 

Az Execute Order 67 rész pedig egyenesen bizonyítja, hogy ez fanfiction.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szeretnék kedélyeket borzolni, de az a terem, amiben Kylo es Rey széttörik azt a páncélt, mennyire esélyes, hogy kaminói? Most csak úgy a dizájnra vagyok kiváncsi, mert fehérnek fehér, csak nekem kicsit túl birodalminak tűnik.

Csak egy haverom jön folyton ezzel, akit úgysem ismertek:P

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, starwarsfan1113 írta:

Nem szeretnék kedélyeket borzolni, de az a terem, amiben Kylo es Rey széttörik azt a páncélt, mennyire esélyes, hogy kaminói? Most csak úgy a dizájnra vagyok kiváncsi, mert fehérnek fehér, csak nekem kicsit túl birodalminak tűnik.

Csak egy haverom jön folyton ezzel, akit úgysem ismertek:P

Nem hinném, hogy az Kaminon lenne. Azért ezt nem nézem ki JJ -ből. Inkább egy hajón lehet az a terem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bence1997, nem kell konkrétan a Kaminón lennie. Akár egy az Ismeretlen Regiókba kitett kutatóállomás is lehetne. Ha szerepük lesz a klónozóknak, biztos nem magán a Kaminón lesznek. Remélem legalábbis, hogy az Új Köztársaság azért valamennyire felügyelné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ma kiderült (JJ maga vallotta be), hogy az egyik stábtag otthagyta a scriptet a szállásukon. Mielőtt a másolatát elkezdték volna ebayen terjeszteni, sikerült visszaszerezni őket állítólag. Ezzel kapcsolatban két dolog:

 

1. A JediPaxis féle leakek BIZTOSAN nem az ottfelejtett scriptből származnak, ugyanis egy kanyi párbeszédet sem tartalmaznak.

 

2. A második dolog pedig egy összeesküvéselmélet lesz :D na mármost, ha script ottfelejtődött a szálláson, valaki egészen biztosan beleolvasott. Tehát tud dolgokat. Kérdés, hol ez a valaki? Hallgat mint a sír? Szerintem nem.

Két hónapja (ekkor már kinn volt JP leakje) redditen a starwarsspeculation nevű subredditen (itt hozzátenném, hogy a StarWarsLeaks-nél ez az oldal megbízhatatlanabb) a következőket osztotta meg:

Az eddigi leakek a Trevorrow-féle scriptből valók, azonban ezt a scriptet elvetették és a Lucasfilm szándékosan szivárogtat belőle infókat.

 

Szerintem ez teljesen hihető. Ugyan kiderült, hogy a Trevorrow script nem tartalmazta Palpatine-t, ha a Lucasfilm szándékosan szivárogtat belőle, akkor hülyék lennének, ha ezekbe nem írnák bele Palpatine-t. Akkor ugyanis világos lenne, hogy a leakek nem igazak.

 

A másik kérdés, ami felmerülhet, hogy akkor hogy lehet, hogy a kiszivárgott infókat a közzétett footage-ek igazolják? Erre többféle magyarázat létezhet: a film helyszínei nem változtak drasztikusan a Trevorrow féle scripthez képest. Valamint, a szivárgásokban tényleg van olyan infó, ami ténylegesen a filmből van. Azért mert a Lucasfilm ezeket szándékosan kiszivárogtatta, mert ezek a promóanyagokban így is úgy is szerepelnek, tehát nem gond, ha kiszivárognak.

 

Szóval szerintem a következő történt:

 

A Lucasfilm fogta a Trevorrow scriptet, beletette Palpit, beletett jópár dolgot a valódi filmből, és kiszivárogtatta.

 

És ehhez kapcsolódva, megosztanék néhány szivárgást a fentebb említett illetőtől, amelyek szerintem itt nem lettek megosztvaz.
Ugyanis én azt gondolom, ő lehet az, aki ténylegesen beleolvasott az ottfelejtett scriptbe. Ezt írta magáról: "I've worked menial jobs for companies affiliated with film production for awhile now, so I'll just share what I know thus far..."

 

És itt vannsk a szivárgások (amelyek szvsz sokkal, de sokkal jobban hangzanak a JP-félénél, és hihetőbbek is):

 

- Palpatine is back, I don't know in what "form" though. He appears to be the main "villain" when introduced but we quickly realize that actual real villain is a concept, it's some element of the dark side itself (the part that actually makes it evil). At some point we almost feel sorry for Palpatine, it's like he went too far with the dark side. In the process we learn alot more about the dark side and force in general.

 

- Palpatine almost acts as a messenger to the audience, like a plot device to explain these concepts.

 

- Kylo is definitely the main character. The conflict of the movie is in how he addresses this true nature of the dark side.  - Kylo's motivation for turning to the dark side is that he wants to be Vader, he's obsessed with Vader. So apparently we learn some things about Anakin in this film that weren't clear before, and this is the closest thing to a "twist".

 

- Rey is apparently like a "ray of light" that finally helps remove the darkness that clouds the Skywalker family. Unclear where she came from, possibly created by the force.

 

About scenes with Anakin...

- There are 3, they are all flashbacks. The first one is sorta fan service, it may be only with Anakin and Luke.

 

- In the second, it's just Kylo and force-ghost Anakin, and it's clear that they are communicating in private without anyone else knowing. In this scene they talk about death and about how Anakin wanted to save (and possibly later resurrect?) Padme (we get new information here). It also provides additional context to why Palpatine now looks the way he does, and the horrible toll that misuse of the force can take on someone.

 

- The third scene with Kylo and Anakin is short, something is said that sets the ball rolling or Kylo's "fall".

 

És ezek azok, amik annyira már nem tetszenek, és sok függ a megvalósítástól:

 

- Palpatine survived the fall down the reactor shaft, but only by giving into an extreme practise of an obscure area of the dark side that nobody had fully used before. 

- We initially only get more background on this aspect of the dark side during the flashback of force-ghost Anakin's second meeting with Kylo (alone). He explored this at some point in the hopes of resurrecting Padme but it was too messed up to do.  

- Palpatine is kinda used to explain to the audience how messed up this part of the dark side is. He is not the same Palpatine we know from before, he is severely messed up both physically and mentally/spiritually. It's to the point where the viewer might even feel sorry for him. An analogy in real-life I guess would be radiation poisoning.  

- Palpatine first appears because he has returned with the KOR from the unknown regions. They were sent out to look for idk what but probably the source of the darkside. It is unclear who is actually in charge of who when we first see them. 

- Kylo appears threatened by Palpatine, but quickly Kylo and the viewers realize that he is not a threat anymore, but what he got involved in with the darkside is.  

- Palpatine's death in the movie is a strangely emotional moment, and is not at the very end

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebbe is beleolvastam! Hogy lehet ekkora k*csög? :roll::D Tehát ez a fickó elolvasta a teljes könyvet? Vagy ha nem akkor miért nem? 

Ha te elolvasnád az egész könyvet, ki mernéd posztolni nyilvánosan az egész sztorit? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze az is lehet, hogy túlkombinálom :D de ezután a "ottfelejtettük a scriptet a szálláson" után már bármit el tudok képzelni :o Azért ez elég durva biztonsági hiba egy ekkora produkciónál

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.