Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És Rey kvázi egyedül győzi le Palpatine-t? Hát remélem ez nem igaz, Rey már így is elég nagy Mary Sue :D

Én is remélem, hogy nem igaz.

 

Egyébként korábban honnan terjedt el az, hogy a Ren  lovagok Luke tanítványai voltak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért öli meg őket? Mondjuk ezt nem akartam tudni. :cry:

Hát akkor ne járj ide :(

 

Amúgy a frissített leírásokból kikerült a pusztakezes harc.

 

A végjátékban Rey már Palpatine trónjánál van, miközben a helyiséget a Ren lovagok őrzik. Kylo megérkezik fénykard nélkül (a Rey ellen vívott korábbi párbaj során elveszíti a fénykardját). Rey megérzi a jelenlétét, megnyitja az Erőkapcsolatot kettejük között, majd odaadja neki a kapcsolaton keresztül Anakin fénykardját. Kylo pedig azzal a karddal győzi le a Reneket. Reynél meg Leia régi fénykardja marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Yoda József írta:

Benne vannak a Renek a szivárgásokban: Kylo kinyírja őket puszta kézzel, fénykard nélkül

Mindet? Ennek már az első trailer is ellentmondani látszik, nem? Ott mintha egy Rent nyársalna fel Kylo az egyik kereszt-pengével..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Legyűrték Snoke-ot és most Palpatine-t? Kylo megint magának akarja majd a hatalmat? :P  

Szerintem Palpatine legyűrését Kylo nem igen éli túl. Ha tényleg egyedül kell kiiktassa a Reneket, vacak állapotban érkezhet Palpatine elé. A Pretorianusoknak se állt neki egyedül.

 

Emlékszel még a sminkpalettára, amit az utolsó forgatási napon a sminkese posztolt? Nem sok piros, lila és fekete festék maradt benne. Nem kevés seb és zúzódás lesz Driveren a film végére.

 

17 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Én is remélem, hogy nem igaz.

 

Egyébként korábban honnan terjedt el az, hogy a Ren  lovagok Luke tanítványai voltak?

A TLJ-ben Luke azt mondja, Ben fél tucat tanítványt magával vitt, míg a maradékot lemészárolta.

 

Abból, hogy hat tanítvány tartott Bennel, sokan - köztük én is - a Renekre asszociáltak, hisz ők is hatan vannak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Süni írta:

Szerintem Palpatine legyűrését Kylo nem igen éli túl

"Having returned to full strength, Palpatine then shoots lightning into Ben, forcing him to fall into a bottomless abyss, never to be seen again." :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, csoli1138 írta:

Mindet? Ennek már az első trailer is ellentmondani látszik, nem? Ott mintha egy Rent nyársalna fel Kylo az egyik kereszt-pengével..

 

Az tuti, hogy egy Ren? Azt a jelenetet nagyon sokszor visszanéztem, mert nagyon csípném, ha Ren lenne, de egyikükről se merném kijelenteni, hogy ő volna az. A gránátos pofa meg a húsbárdos hasonlítanak talán, de a gránátosnak a sisakja, a húsbárdosnak meg a bárdja mérete nem stimmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Bence1997 írta:

J.J -ék nem tanultak Rian -éktől a kiszivárogtatások ellen?

Redditen olvastam egy lehetséges okot erre...

 

Rian filmjének utómunkái nagyrészt a Lucasfilmnél zajlottak, ahol valószínűleg sokkal nagyobb biztonság is van. Míg Abrams filmjeinek utómunkái a Bad Robotnál zajlottak, ahol ezek szerint sz*r a biztonság. Abrams Trek filmjei is kiszivárogtak annak idején...

 

Amúgy a Ben "beleesik egy lyukba és többet nem látjuk" kizárt, hogy igaz legyen... Egy vélemény redditről, ami meggyőzött, hogy ez tuti kamu:

 

Ben Solo's arc has been pointed into a redemption arc with a beautiful happy ending since TFA came out. The dude isn't even evil, not even a sith, just a confused kid, whose life has been hell ever since he was born. Life is ahead of him ffs. It's gonna be the reverse version of his grandfather's tragedy. This character has been built up for something bigger. This tormented young man has been created to be sympathetic for a reason.

He's also a favourite one. He's incredibly popular and beloved among children and adults as well.

JJ said it's pretty fun what would happen to Kylo in episode IX.

I don't think JJ would have said that, unless he's some kind of fucked up sociopath lmao

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Yoda József írta:

"Having returned to full strength, Palpatine then shoots lightning into Ben, forcing him to fall into a bottomless abyss, never to be seen again." :lol:

 

Vagy mégis, mert majd szépen felemelkedik, mint a Snoke-képregényben a szakadékból. (Volt pletyka valami antrigravitációs jelenetről is.) 

 

Oszt kinyírja Rey-jel Palpit, majd tényleg meghal, mert ezzel el is fogyott minden életereje. Kifacsart magából mindent.

 

Mi meg fogjuk majd a fejünket, hogy JJ mekkora troll, utalva a címre, aminek a mögöttes tartalmán annyit agyaltunk, miközben nincs is mögöttes tartalma.

 

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Redditen olvastam egy lehetséges okot erre...

 

Rian filmjének utómunkái nagyrészt a Lucasfilmnél zajlottak, ahol valószínűleg sokkal nagyobb biztonság is van. Míg Abrams filmjeinek utómunkái a Bad Robotnál zajlottak, ahol ezek szerint sz*r a biztonság. Abrams Trek filmjei is kiszivárogtak annak idején...

 

Amúgy a Ben "beleesik egy lyukba és többet nem látjuk" kizárt, hogy igaz legyen... Egy vélemény redditről, ami meggyőzött, hogy ez tuti kamu:

 

Ben Solo's arc has been pointed into a redemption arc with a beautiful happy ending since TFA came out. The dude isn't even evil, not even a sith, just a confused kid, whose life has been hell ever since he was born. Life is ahead of him ffs. It's gonna be the reverse version of his grandfather's tragedy. This character has been built up for something bigger. This tormented young man has been created to be sympathetic for a reason.

He's also a favourite one. He's incredibly popular and beloved among children and adults as well.

JJ said it's pretty fun what would happen to Kylo in episode IX.

I don't think JJ would have said that, unless he's some kind of fucked up sociopath lmao

"He's also a favourite one."

 

Nálam vitathatatlanul. Egy sorban van a druszájával és az apjáva.l (Meg persze Csubival., de ő ugye más.)

 

Van ráció ebben a gondolatmenetben, pláne, ha azt veszed, hogy generációjának talán legkülönlegesebb színészére írták a szerepet. (Aki ráadásul nem is akarta elvállalni azt, és csak azután mondott igent, hogy a teljes sztoriját elétárták nagy vonalakban.)

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

@Süni Van az a kereszt a hozzászólások előtt, azzal több beírásra is tudsz válaszolni egy posztban. :) Csak azért mondom, hogy ne kelljen mindig nekem összevonni a pár perc eltérésű írásokat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Redditen olvastam egy lehetséges okot erre...

 

Rian filmjének utómunkái nagyrészt a Lucasfilmnél zajlottak, ahol valószínűleg sokkal nagyobb biztonság is van. Míg Abrams filmjeinek utómunkái a Bad Robotnál zajlottak, ahol ezek szerint sz*r a biztonság. Abrams Trek filmjei is kiszivárogtak annak idején...

 

Amúgy a Ben "beleesik egy lyukba és többet nem látjuk" kizárt, hogy igaz legyen...

Aha, akkor nem csoda, hogy a TFA története is korán kiszivárgott.

 

Ben/Kylo Ren sorsát én sehogyse tudom elképzelni úgy, hogy Ben Solo visszatér a fényre néhány perc erejéig, hogy aztán a vén salabakter röhögve elintézze Vader unokáját úgy, mint ahogy azt Anakin tette ő vele. :(

Néha elgondolkodom azon, hogy vajon mit szívnak a szivárogtatók? Különösen az ilyen lyukbetömködéseknél. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Miért öli meg őket? Mondjuk ezt nem akartam tudni. :cry:

Ezt a topikot még te hoztad létre, és ott a címében a "SPOILERES" kifejezés. Nem tudom, mit vártál. :P

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Mindet? Ennek már az első trailer is ellentmondani látszik, nem? Ott mintha egy Rent nyársalna fel Kylo az egyik kereszt-pengével..

A szivárgás szerint az egy őslakos valamelyik új bolygón.

És elvileg nem sok szerep jut nekik, és általában ha feltűnnek, akkor is inkább "háttérelemként".

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

OFF

@Süni Van az a kereszt a hozzászólások előtt, azzal több beírásra is tudsz válaszolni egy posztban. :) Csak azért mondom, hogy ne kelljen mindig nekem összevonni a pár perc eltérésű írásokat. :D 

Fúúú, köszi! Csodálkoztam is, hogy ezt mások, hogy csinálják! :D

 

@Yoda József:
Vagy Palpatine épp megölné Reyt, de Kylo, hogy megmentse, Rey elé veti magát, de eltalálják Sidious villámai, és utána esik bele a lyukba. :P

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

... a szekta tagjai a lelküket a páncéljaikhoz kötötték (ez állítólag a Képes útmutatóból kiszivárgott infó)...

Wow! Azonnal a Fullmetal Alchemist anime jutott eszembe (amit most nézek és kegyetlen jó!)
Kíváncsi vagyok erre a húzásra, ha valóban igaz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

A simát vagy a "Brotherhood"ot?

Most már a Brotherhood-ot, előtte néztem meg a simát. Hát észvesztően jók! De ez off volt itt, sorry! Sorozatok topic-ban érdemesebb folytatni! )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Yoda József írta:

"Having returned to full strength, Palpatine then shoots lightning into Ben, forcing him to fall into a bottomless abyss, never to be seen again." :lol:

"Valamiért a Star Warsban szeretnek mindig ilyen mély lyukakat építeni, ahova minden részben leesik valaki"  (Dancsó Péter)

 

Szerintem Kylo Ren lesz az első, aki kimászik a lyukból. Erre utalhat az epizód alcíme, az utóbbi részek esetében mindig a film vége felé derült ki, hogy miért az lett az epizód címe ami.

Az is lehet, hogy esés közben felszedi a Falcon és felrepül vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mennyi esély van a kémjelentések valódiságára, de bízom benne, hogy kevés. Két dolog is eléggé lehangoló, ha igaz...

 

- Azt állítják, hogy Palpatine nem szellem, nem klón, vagy bármi hasonló, hanem ténylegesen túlélte az Ep6-ot. Mondanom sem kell, hogy ez hány sebből vérzik, és miért nem tetszene. :pfff:

- A másik Kylo megváltása... róla azt lehet olvasni, hogy besegít Rey-nek Palpatine ellen, de az öreg végül elintézi. Ezzel gyakorlatilag ugyanúgy a "jó" oldalon fejezi be pályafutását, mint Anakin/Vader. Egyrészt, ezt már láttuk korábban, nem kéne ismételni. Másrészt, ennek milyen üzenete van? Kövesd el a legszörnyűbb bűnöket az életben, mindig megválthatod magad egy jó cselekedettel a végén. Persze értem az érme másik oldalát is, miszerint sosem késő megváltozni és helyesen cselekedni, de mint írtam, ennek bemutatására ott volt Anakin/Vader. Kylóból ne csináljanak jót a végére. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

34 perccel korábban, Darth Sky írta:

- A másik Kylo megváltása... róla azt lehet olvasni, hogy besegít Rey-nek Palpatine ellen, de az öreg végül elintézi. Ezzel gyakorlatilag ugyanúgy a "jó" oldalon fejezi be pályafutását, mint Anakin/Vader. Egyrészt, ezt már láttuk korábban, nem kéne ismételni. Másrészt, ennek milyen üzenete van? Kövesd el a legszörnyűbb bűnöket az életben, mindig megválthatod magad egy jó cselekedettel a végén. Persze értem az érme másik oldalát is, miszerint sosem késő megváltozni és helyesen cselekedni, de mint írtam, ennek bemutatására ott volt Anakin/Vader. Kylóból ne csináljanak jót a végére. :clap2:

Kylo-ból lehet jó, nekem ezzel nincs bajom. Bár ez megint nem kicsit hajazna a ROTJ végére...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs bajom Kylo átállásával, csak akkor ne haljon meg... Maradjon életben úgy, hogy ugyan megtért, a korábbi tetteiért kapott az élettől valamilyen büntetést, amivel élete hátralévő részét le kell, hogy élje. Nekem ez így kellőképpen különbözne Vader megtérésétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

- A másik Kylo megváltása... Kövesd el a legszörnyűbb bűnöket az életben, mindig megválthatod magad egy jó cselekedettel a végén.

Ez több szempontból is vicces.

 

1. Úgy beszélsz Kyloról mint egy bűnbánó gonoszról, aki ugyan végig tudta hogy életében felhalmozott egy tonnányi gonoszságot, de az elszámolás pillanatában elég csupán aprópénzzel fizetnie érte. Ezzel csak az a baj, hogy Ő nem hiszi azt hogy bárkinek tartozna, vagy hogy bármilyen "jó" cselekedettel meg kellene vásárolnia bárkinek a megbocsájtását. Kylo nem szorul mások ítéletére, mert az Ő fejében mások a rosszak, mindkét oldal, akik rosszat tettek vele. Nem véletlenül akarja maga mögött hagyni az oldalakat, mert számára egyik sem adott semmi jót. Azokat a bűnöket amiket Te "legszörnyűbb bűnöknek" tekintesz először neki kell bűnként felfognia és feldolgoznia, nem pedig mások előtt bocsánatossá tennie. Nem egy járási bíróságnak kell felmentenie ahol majd tételesen elszámolják, hogy mekkora súlya van a cselekedeteinek és ezért mekkora jóvátétel az "igazságos". Ebben az értelemben a megváltás nem attól jön hogy elköveti a "jó" cselekedetet, hanem amikor szembesül azzal, hogy hibázott és őszintén megbánja azt. A "jó cselekedet" nagysága lényegtelen, mert csupán jelzése a változásnak, nem pedig az ára a megváltásnak.

 

2. Az eredendő bűnöket amitől ilyen lett nem ő követte el, hanem rajta követték el. Kylo mindig valaminek vagy valakinek az eszköze volt. A kezdetektől fogva különlegesnek titulálták és az egekig tornázták vele szemben a kib*szott elvárásokat - mindkét oldal csak dobálta, mérte és számon kérte ami egy ilyen lelkileg gyenge embert pillanatok alatt összeroppantott. Ez az ami benne magányt és gyűlöletet szült. Végül az elvárásoknak az lett az eredménye, hogy magára maradt a hülye kényszerképzeteivel. Ehhez párosult a szar család, a rossz nevelés (ill. annak a hiánya), a rossz tanítás Luketól, és a hatalom csábítása. Kylora különösen illik az erő sötét oldalának azon tulajdonsága hogy a "gyengéket" könnyen elemészti. Mert Ben lelkileg kib*szott gyenge és azért lett belőle az ami.

 

Ez a srác nem egy fekete-fehér figura, pont ettől lett qrva jó és számomra az egyedüli hiteles az új karakterek közül.

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lefordítottam az ebben a spoilerboard-ban lévő sztorit: https://docs.google.com/document/d/1k-gO17Y1ENyq2aahYqDAFgeMrqP95qaNhIaLtiFLDAE/edit

 

A spoilerboard JediPaxis és Jason Ward szivárogtatásaiból építkezik főleg. Bevallom, ez volt az első alkalom, hogy részletesen is foglalkoztam a szivárgással, eddig csak átfutottam őket. Most viszont végigolvastam elejétől a végéig, és ez megerősített abban, hogy a végső sztori szerintem ettől jócskán el fog térni. A szövegben rengeteg dolog katyvaszos, bugyuta, és nem egyértelmű. A szivárogtatók minden bizonnyal képben vannak a film helyszíneivel, és hogy azok hogy követik egymást a filmben, láttak egy-két kulcsjelenetet, de a részletekkel egészen biztosan nincsenek tisztában.

 

A szövegben pirossal jelöltem meg azokat a részeket, amelyek szerintem egyértelműen hibásak, és máshogy lesznek a filmben. Kékkel pedig a saját megjegyzéseimet jelöltem. Egy-két helyen lehet, hogy bugyután fogalmaztam, azokon a helyeken elnézéseteket kérem. Fogadjátok sok szeretettel, íme tehát a The Rise of Skywalker feltételezett sztorija:

 

A film az Exogol bolygón indít, egy irányítótornyot látunk, amely elkezd egy jelet sugározni. Morajlás hallatszik a bolygó felszíne alól, majd a „Sith-flotta” csillagrombolói kiemelkednek a föld alól.

Kylo Ren legfőbb vezér jól tudja, hogy elődje és korábbi mestere, Snoke tudása mögött valamilyen sötét hatalom rejtőzik. Az Első Rend vezetőjeként azzal tölti az idejét, hogy megtalálja ennek a bizonyos sötét erőnek a forrását. Hux és Pryde tábornokok ugyan követik a legfőbb vezért, de már kezdenek idegesek lenni emiatt, szerintük ez az egész egy veszett ügy, és csak Rend idejét és erőforrásait pazarolják vele. Kylo első jelenetében éppen egy támadást vezet egy bolygó ellen, ahol reméli, hogy megtalálja Darth Vader „Wayfinder” eszközét. A „Wayfinder” ismeretlen régióbeli koordinátákat tartalmaz, és Kylo úgy hiszi, ott majd felfedheti Snoke hatalmának forrását. Kylo Ren utat kaszabol magának az őslakosok gyűrűjében egy kastély/torony felé, ahol meg is találja a Wayfindert egy ládában. Mielőtt hozzáérne, PTSD-szerű látomásai támadnak Luke-ról és Han-ról, ezután pedig Palpatine hangját hallja, ahogy szólítja magához. (Szerintem ennek a Wayfindernek több szerepe is lesz, nemcsak koordinátákat tartalmaz)

Eközben az Ajan Kloss-on Leia ott folytatja, ahol a bátyja abbahagyta Rey képzését. A lány meditációs gyakorlatokat végez, kevés sikerrel. Mérgében megkéri Leiát, hadd csináljon inkább fizikai gyakorlatokat. Úgy tűnik, fizikálisan erősebb, mint mentálisan, és az is kiderül, hogy sok harag lakozik benne. Dühében levág egy fát, ami ráesik BB-8-re, a droid meg is sérül. Edzés után megpróbál Luke-kal kommunikálni, de semmi sem történik, Luke nem jelenik meg. Végül Rey Leiának adja a fénykardját, mert úgy érzi, nem érdemli azt meg. (Később nem írja a szivárgás, hogy Rey mikor kapta vissza a kardot, egyszerűen csak nála van később, így szerintem ez a rész itt hibás)

A következő jelenetsorban Kylo Ren és Ren lovagjainak társaságában van, valamilyen sötét kastélyban vannak. A kastélyt egy majomszerű lény birtokolja. A lény segít Kylo Rennek megjavítani a fénykardját, és aktiválni a Wayfindert. A Renek ott sertepertélnek a helyszín körül, amíg a majomember dolgozik.

A Wayfinder aktiválása után Kylo a megadott koordinátákra utazik. Útja az Ismeretlen Régióba vezet, az Exogolra. Egy hatalmas lebegő kocka mellett landol. A kocka alatt egy liftet pillant meg, amely a bolygó belseje felé vezet. Beszáll a liftbe, ami leviszi őt a felszín alá. Kiszállás után elhalad néhány hatalmas szobor mellett, majd egy halálán lévő öregembert talál, aki egy ágyban fekszik, és bizonyos fenntartó készülékekhez van kötve. Az öregember azt állítja, hogy ő Darth Sidious. Kylo megfenyegeti őt a fénykardjával.

Palpatine nem válaszol, amikor Kylo a II. Halálcsillagon ért haláláról kérdezi őt, egyszerűen csak annyit mond: „És most mégis itt vagyok!”. Palpatine gúnyolódik Kylo felfogásán, miszerint a múltat el kell törölni. Szerinte a múlt a kulcs a jövőhöz. Az endori vereség után elhagyta az ismert galaxist, hogy az Ismeretlen Rágióban építse újjá a Birodalmat. Megparancsolja Kylo-nak, hogy hozza elé Reyt. Azt is elárulja, hogy a hatalmas flottájának minden egyes csillagrombolóját felszerelték a Halálcsillag technológiájával, így akár egyetlen csillagromboló is képes egy egész bolygó elpusztítására. Huxot és Pryde-ot megbízza, hogy nagy számban raboljanak el gyerekeket, akiket kiképezve felszerelheti az armadáját. A Sith flotta évekig készült, a Birodalomnak pedig szüksége van egy uralkodóra. Palpatine Rey származását is felfedi Kylo előtt. (Szerintem ez az egész Kylo-Palpatine találkozás másmilyen lesz, ennek valószínűleg nem ismeri JediPaxis a részleteit)

Finn és Poe jópár idegen lény társaságában az Ezeréves Sólyom fedélzetén egy jeges aszteroida bázishoz tartanak, ahol egy első rendi informátorral találkoznak. Az informátor egy idegen lény, Boolio-nak hívják. Miután átadta az információkat tartalmazó adat enkódert, az Első Rend megérkezik és támadást indít. A hőseink fénysebességgel elmenekülnek, azonban a nagy sietség közepette nem számították ki az ugrási koordinátákat, így valamilyen veszélyes terepre tévednek. Miután azt is megússzák, visszatérnek az Ajan Kloss-ra, az Ellenállás titkos bázisára. Rey mérges, mert a Falcon megsérült Poe-ék manővere közben, Poe pedig mérges, mert BB-8 megsérült Rey edzése közben. Kisebb szóváltás kerekedik közöttük.

Az adat enkóder segítségével az Ellenállás is felfedezi a Sith-flotta létezését és Palpatine visszatérését. A tanácskozáson felmerül, hogy esetleg klónozta magát, de nem erősítik meg és nem is cáfolják ezt ebben a jelenetben. Elvetik a gondolatot, miszerint Snoke Palpatine-nak dolgozott. Finn kifejezi az aggodalmát az elrabolt gyerekek miatt. Leia megemlíti, hogy van egy ismerőse, aki kapcsolatokat próbál keresni az Ismeretlen Régióban régóta, és talán ő tud segíteni.

Magas rangú első rendi tisztek tanácskoznak egy teremben, Hux, Pryde és Kylo társaságában. Boolio fejét az asztalra hajítják. Kylo kijelenti, hogy tudja, kém van az Első Rend sorai között, ugyanakkor egyelőre nem akarja felfeni a kilétét, mert arra számít, ez majd előcsalja Reyt a rejtekéből. Az egyik tiszt szerint a Sith-flotta nem megbízható, erre Kylo megfojtogatja és a plafonhoz vágja (az nem derül ki, hogy meg is öli-e…)

Leia elküldi a csapatot (Poe, Finn, Rey, Chewie, BB-8, C-3PO) a Pasaana-ra. Amikor megérkeznek, egy hatalmas fesztivál közepén találják magukat. Megpróbálnak elvegyülni a tömegben, ami nem túl meglepő módon, a 7 láb magas, tetőtől talpig szőrös Chewie-nak nem igazán megy. Egy kisgyereknek szimpatikus lesz Rey, és ajándékoz neki egy nyakláncot. Amikor nevét kérdezi válaszol: „Rey”. Amikor a családnevére kérdez, akkor azt feleli, hogy nincsen családneve. Ebben a pillanatban, ismét összekapcsolódik Kylo Rennel az Erőn keresztül. Sértegeti a lányt, emlegeti a szüleit, akik eladták őt. Azt mondja érzi, hogy magányos, nincs senki, aki megértené őt. „Kivéve én” – teszi hozzá Kylo. Kylo elragadja a Rey nyakában lévő nyakláncot, ebben a pillanatban megszakad a kapcsolat. Kylo megvizsgálja a csillagrombolóján a nyakláncot, és kideríti, honnan származik.

Rey figyelmezteti a társait, hogy az Első Rend tudja, hol vannak. Azon nyomban rohamosztagosok tűnnek fel, akik lerohanják őket. Azonban valaki a tömegből segítségükre siet, majd biztonságos helyre viszi őket. A megmentő nem más, mint Lando Calrissian. Lando mesél egy tőrről, ami segíthet megtalálni, amit keresnek. Sok évvel ezelőtt, Luke és Lando kerestek egy Ochie nevű Sith-lojalistát. A küldetésük Sith relikviák keresése volt, ez vezette el őket Ochie-hoz, aki tud a Wayfinderekről. Pasaana-ig követték őt, azonban csak a hajóját találták meg, magát Ochie-t nem. Arra a kérdésre, hogy miért maradt a bolygón, ha nem találták meg Ochie-t, a következő történet a válasz: abban az időben, amikor ő és Luke keresték Ochiet, az Első Rend elrabolta a gyerekét. Miután nem sikerült a gyerekét megvédenie az Első Rendtől, Luke és Lando útjai elváltak, ő pedig itt maradt. Lando úgy gondolja, az Első Rend a néhai Lázadás hőseinek gyerekeit akarja az ellenséggé tenni, egyfajta bosszú gyanánt.

TIE Fighter hangokat hallani közeledni, ekkor hangzik el a klasszikus mondat Lando szájából: „I have a bad feeling about this”. Útba igazítja a többieket Ochie hajója felé, majd elbúcsúzik tőlük. Hőseink követik a nyomot, miközben siklókkal menekülnek a sivatagban az Első Rend elől. Eközben a Ren lovagjai is megérkeznek a Pasaana-ra. A Sólymot megtalálja az Első Rend. A siklós üldözés közben az üldözők életüket veszítik, hőseink pedig végre megtalálják Ochie hajóját. Amikor Rey megpillantja a hajót, emlékképek ugranak be neki. Ez az a hajó, amelyet a TFA-beli látomásában láttunk, amelyik elhagyja a Jakkut. Mielőtt Rey következtetésekre jutna, a föld kettéhasad alattuk, hőseink pedig a mélybe zuhannak. Földalatti alagutakat találnak, ahol megtalálják Ochie maradványait és a tőrt. Az is kiderül, hogy Ochie nemcsak egy Sith-lojalista volt, hanem egy Sith-orgyilkos. Rey nagyon erős kapcsolatot érez a tőrrel, de nem igazán tudja értelmezni.

Rey úgy tudja, a Sith-orgyilkosoknál hagyomány volt, hogy titkokat írtak az efféle tőrökre. A tőrön lévő írást senki sem tudja értelmezni, így odaadják 3PO-nak. 3PO szerint ősi Sith nyelven íródott a szöveg, de a programozásának korlátjai miatt nem tudja lefordítani. Ugyanakkor nagyjából el tudja olvasni, így kiderül, hogy az egyik Wayfinder pozíciója van rajta, de pontos fordítást nem tud adni 3PO. Chewbacca elteszi a tőrt, majd a csapat megpróbál kijutni az alagútrendszerből. A kiút során belefutnak egy hatalmas agresszív „homokféregbe”, ami hátrálásra készteti őket. Rey viszont észreveszi, hogy a féreg sérült.

Rey egy eddig nem látott módon, az Erő segítségével meggyógyítja a férget, lenyugtatva azt, így hőseink folytathatják tovább a kifele vezető utat. A kijáratnál az Első Rendbe ütköznek, rájönnek, hogy valószínűleg a Sólymot is megszerezte a Rend, így kétségbeesésükben Ochie hajójával próbálnak elmenekülni.

Rey elcsalja Kylo Rent, hogy időt nyerjen a barátainak. Miközben ők harcolnak egymással, a Ren lovagjai Ochie hajója felé tartanak. Chewie megpróbálja feltartani őket, de elfogják őt, a tőrt elveszik tőle, majd egy Első Rendi fogolyszállítón köt ki. Rey és Kylo észreveszik a történéseket. Rey megpróbálja a fogolyszállítót az Erővel visszatartani, míg Kylo az Erővel messzebb lökni próbálja a hajót. Kylo kezd felülkerekedni, ami feldühíti Reyt. Haragjában villámok törnek elő a kezéből, elpusztítva a szállítót és minden utasát. Rey látva, hogy mit tett, megtörve magába roskad.

Mindezek után, Poe, Finn, 3PO és BB-8 el tudnak indulni Ochie hajójával, és épp időben fel tudják venni a zavarodott Reyt is út közben. Lando, Sólyom, tőr és Chewbacca nélkül tehát, hőseink elhagyják a sivatagbolygót. Rájönnek, hogy nincs náluk a tőr, de nincs veszve semmi, mert a tőrön lévő felirat ott van 3PO memóriájában. A terv az, hogy 3PO programozását meghack-elik. Az új úticéljuk Kijimi. BB-8 közben megtalálja D-O-t Ochie hajóján, be is kapcsolja a droidot.

Hőseink megérkeznek a Kijimire, ahol Poe régi ismerősébe, Zorri Blissbe ütköznek. „Színes múltjuk van”, Poe ráadásul a mai napig tartozik neki. Kisebb összetűzésbe keverednek, végül Zorri elviszi őket Babu Frikhez, aki segíthet meghack-elni 3PO-t. Frik végigvezeti őket egy hosszú sikátorban egy droid hajóhoz (ez gondolom egy régi szeparatista hajó lehet).

Közben Kylo Renékhez vált a film, kiderül, hogy a Ren lovagjai lekövették a csapat útját a Kijimiig.

Frik át tudja programozni 3PO-t, hogy el tudja olvasni a tőrön lévő feliratot, de a procedúra során 3PO teljes memóriája törlődni fog. 3PO önként beleegyezik ebbe, így Frik hozzálát a módosításokhoz. Ekkor válik 3PO szeme pirossá. Most már el tudja olvasni a feliratot: a szöveg felfedi az Uralkodó saját Wayfinderének a helyét. Ezután törlődik 3PO memóriája, az újraindulás után teljesen üres fejjel ébred fel.

Poe próbálja meggyőzni Zorrit, hogy csatlakozzon hozzájuk, ám ő elutasítja. Viszont ad Poe-nak egy „első rendi százados medált”, amivel át lehet jutni a Rend biztonsági rendszerein. Eközben Kylo Ren csillagrombolója megérkezik, Rey pedig megérzi, hogy Chewbacca még életben van.

Kylo újabb Erőkapcsolódást kezdeményez. Ismét a szüleiről és a tőrről beszél neki. Ezzel a tőrrel ölték meg a szüleit. Sok évvel ezelőtt, Ochie-t felbérelték, hogy ölje meg Rey szüleit, akik megpróbálták Reyt elrejteni. Ochie sikerrel járt, Rey szülei „senkik”-ként haltak meg, akikre nem emlékezik senki. Ugyanakkor Reyt nem találta meg Ochie, így elhagyta a Jakku-t. Erre utal a TFA-beli látomás is, ahol Rey egy távolodó hajót lát: abban a hajóban nem a szülei hagyták el a Jakku-t, hanem Ochie. (Ez szerintem eléggé ellentmondásos itt a TFA látomással, szerintem Rey származásával nincsenek tisztában a szivárogtatók). Rey a beszélgetés végén kardot emel Kylo-ra, aki hárítja azt. Ezután megszakítja a kapcsolatot Kylo, és elindul le a felszínre.

Miközben hőseink menekülnek, Hux és Pryde végrehajtja Palpatine parancsát: gyermekeket rabolnak el, hogy később az Első Rend katonái lehessenek. Hőseink Ochie hajójával menekülnek, amikor arra jutnak, hogy vissza kellene szerezni a Sólymot. A korábban kapott százados medállal sikerül is észrevétlenül landolniuk. A droidok rákapcsolódnak a hálózatra, hogy megtalálják Chewiet. Eközben Reyt szólítja valami magához, úgy dönt, megkeresi, szétválik a csoporttól. A többiek megtalálják Chewiet, de a mentőakció kudarcba fullad, elfogják őket.

Reyt a tőr szólítja magához, amely Kylo lakónegyedében van. Amikor megtalálja és megfogja, látomása támad: A szülei elrejtik őt Ochie elől, Ochie pedig meggyilkolja a szüleit a tőrrel. A látomás után újra összekapcsolódik Kylo-val az Erőn keresztül. Fénykardpárbajba kezdenek így, összekapcsolódva: Kylo a Kijimi felszínén harcol, Rey pedig Kylo csillagrombolóján. Kylo felfedi, hogy több dolog van még Rey származása mögött. Ochie-t azért küldték, hogy megtalálja Reyt, és hogy elvigye őt valakihez. A szülei egyszerűen csak útban voltak. Ugyanakkor még mindig szükség van a leányra, a benne lakozó sötétség miatt. Úgy tűnik, Kylo teljesen alárendelte magát Palpatine-nak. A párbaj hevében a szobában lévő Vader sisakot eltalálják.

A párbaj végével és a kapcsolat megszakadtával, Kylo elindul vissza a hajójára, miközben Rey felkapja a tőrt, valamint Chewbacca felszereléseit. Összefut 3PO-val, akinek átadja a cuccokat. „Fuss, amíg feltartom Kylo-t!” – mondja neki. Kylo megérkezik, ezúttal személyesen is párbajoznak. A párbaj alatt felfedi, hogy Rey Palpatine leszármazottja. Amikor már minden elveszni látszik hőseink számára, Hux megérkezik és kiszabadítja őket. Hux az Első Rend árulója. A csapatnak Rey-jel kiegészülve sikerül elérniük a Sólymot, és elmenekülnek. Pryde megöli Huxot az árulásáért. Palpatine kapcsolatba lép Pryde-dal, és megparancsolja, hogy az egyik csillagrombolóval pusztítsák el a Kijimi bolygót, bizonyítva ezzel a hozzá való hűségét. Pryde eleget tesz a kérésnek. Pryde közli Kylo-val, hogy ugyan már nincs náluk a tőr, kielemezték korábban, így tudják, hogy mely koordináták szerepelnek rajta. (Ez az egész jelenetsor egy hatalmas katyvasz, nem lennék meglepve, ha filmben teljesen másképpen zajlana)

A csapat a Kef Bir óceánhold felé veszi az irányt, a II. Halálcsillag roncsaihoz tartanak. Itt van elrejtve a másik Wayfinder. Belebotlanak az út során egy helybélibe, Jannah-ba. Finnhez hasonlóan, őt is elrabolta az Első Rend gyerekkorában, de sikerült megszöknie, azóta itt él a Kef Biren. Ekkor az is kiderül, hogy ő Lando-nak a gyereke. Jannah Reynek vízi járművet biztosít a Halálcsillaghoz. Finn is Jannah titokban követik Reyt a romokhoz.

Rey mászni kezd a romok között, ez a jelenet erősen hasonlít arra, ahogyan először láttuk őt a TFA-ban.

Megérkezik Palpatine tróntermébe, ahol felfedez egy kamrát, ami a teremhez kapcsolódik. A kamrában ott lapul a második Wayfinder. Rey felveszi, ekkor látomása támad, amelyben a lehetséges jövőit látja. Ebben a látomásban szerepel a D23-as előzetesben látott piros fénykardos Rey. Palpatine hangja is hallható a látomás alatt. A látomás sokkalja Reyt, aki visszatántorog a trónterembe, ahol Kylo Ren már várja őt. Elveszi a Wayfindert és megsemmisíti, majd közli Rey-jel, hogy a másik Wayfinder nála van. (Miért mondaná el neki? Szerintem ez nem így lesz a filmben.) Ismét fénykardpárbajoznak. Eközben a galaxis másik felében egy hatalmas fényesség kezd kialudni: Leia haldoklik.

Kylo és Rey megérzik Leia halálát, ahogy Palpatine is. Ezek után biztos benne, hogy Rey számára nem maradt más, akihez fordulhatna, csak ő. Rey-t és Kylo-t is sokkolja Leia halála, de Rey hamarabb észbe kap, és kihasználva Kylo figyelmetlenségét elveszi tőle a fegyverét leszúrja Kylo-t. Rey kijelenti, hogy soha nem lesz olyan, mint ő, nem fog átállni a sötét oldalra. Az új gyógyító erejével megmenti Kylo-t a haláltól. Ezután a Wayfindert és Kylo hajóját ellopva elhagyja a bolygót, mind Kylo-t, mind a barátait itthagyva. A csapat maradéka Jannah-val kiegészülve visszatér az Ajan Kloss-ra.

Kylo megtörten és legyőzötten fekszik a Halálcsillag roncsai között, amikor az apja meglátogatja őt egy látomás formájában. „Soha nem késő visszatérni a fénybe, és jó döntést hozni”. Ennek hatására, Ben Solo szimbolikusan eldobja a fénykardját, és elhagyja a Kylo Ren nevet.

A Halálcsillagon történtek után Rey visszatér Ahch-To-ra. A film során engedett a haragnak, majdnem megölte barátját, amikor villámokat szórt, kiderült, hogy egy Sith Nagyúr leszármazottja, aki Jedik tízezreinek haláláért felelős, látott egy jövőképet, ahol a sötétséget szolgálta, valamint keresztüldöfte az ellenfelét haragjában. Ez utóbbi volt az utolsó csepp a pohárban. Úgy dönt, hogy Luke-hoz hasonlóan száműzetésbe vonul. Elsüllyeszti a hajóját, elhajítja a fénykardját. Ekkor megjelenik Luke szelleme, és elkapja a kardot. Luke elmondja, hogy tudja milyen érzés Palpatine-nal szembenézni, és hogy ez nem könnyű feladat. De Reynek meg kell ezt tennie, úgy ahogy régen Luke-nak is szembe kellett néznie Vaderrel. Luke bátorításként elmondja, Leia hitt benne. Látta benne a potenciált és remélte, hogy Rey visszaállítja az Erő egyensúlyát, ahogyan egykor Anakin is tette. Rey ekkor szeretne Leiával is beszélni, de Luke azt mondja, neki nem sikerült befejeznie a kiképzését teljesen, és nem érzi még a tudatát az Erőben.

Egy flashback-ban Leia utolsó Jedi edzését látjuk Luke elmesélésében. Kiderül, hogy Leia azért hagyta abba a kiképzését, mert látomása volt arról, hogy a gyereke meg fog halni. A beszélgetés végére Rey visszanyeri az önbizalmát, felkészül az indulásra. Mivel a hajóját elsüllyesztette és nincs mivel elmennie, Luke kiemeli az X-szárnyúját a vízből, valamint Reynek ajándékozza Leia régi fénykardját. Rey beüti a Wayfinder által szolgáltatott koordinátákat, és elhagyja a bolygót. (Szerintem ez az egész beszélgetés más körülmények között fog lezajlani. Elég furcsának találom, hogy a percekkel ezelőtt elsüllyesztett hajó nem működik, de az évekkel korábban víz alatt levő igen)

Miután a csapat többi tagja visszatért az Ajan Klossra, kiderül, R2-nak van egy biztonsági mentése 3PO memóriáiról, így visszaállítják az arany színű droidot. Ez egy régebbi 3PO, de jobb mintha teljesen üres lenne a feje. Leia haláláról is értesülnek a hőseink. Lando visszatért, meggondolta magát, szeretne segíteni ott, ahol tud.

D-O-ból kinyert információkból kiderül, hogy Ochie korábban meglátogatta Palpatine-t az Exogolon. D-O el is tudja vezetni őket a bolygóra. Az Ellenállás mozgósításba kezd, felkészülnek a mindent eldöntő csatára.

Rey megérkezik az Exogolra, és úgy, mint a film elején Kylo, rátalál Palpatine-ra. Azonban Palpatine már nem ugyanott van, ahol Kylo talált rá. Ezúttal egy hatalmas nyitott arénaszerű épületben tartózkodik, Sith-lojalisták társaságában. Palpatine valamiféle mechanikus szerkezethez van csatlakoztatva. A felettük lévő égbolt tele van csillagrombolókkal. Rey elkezd konfrontálódni Palpatine-nal.

Palpatine azt szeretné, hogy Rey lesújtson rá minden haragjával. Elismeri, hogy annak idején Luke-nak felajánlotta ezt, de azon a napon Luke-nak ott volt az apja, Rey viszont ezúttal egyedül van. Rey próbál ellenállni, de lassacskán kezdi elveszíteni a fejét. Sidious megerősíti Rey származását, és arra ösztökéli, hogy sújtson le rá a fénykarddal, azt állítva, hogy csak ezáltal nyerheti el azt a hatalmat, amivel megmentheti a barátait.

Palpatine olyan kijelentéseket tesz, miszerint Vader képtelen volt magára hagyni Luke-ot a családi kötelékük miatt, és ugyanezen kötelék miatt Rey be fogja teljesíteni az Uralkodó kívánságát. Az égen közben megkezdődik a csata az Ellenállás és az Első Rend/Birodalom között.

Ben Solo elhagyva a Halálcsillag roncsait az Exogol felé tart, hogy segíthessen Reynek. Megérkezésekor a Ren lovagjaiba ütközik, akik az aréna bejáratát őrzik. Rey odabent éppen lesújtana Palpatine-ra, amikor megérzi Ben jelenlétét. Erőkapcsolatot kezdeményez, majd a kapcsolaton keresztül odaadja neki Anakin fénykardját. Amíg Rey odabenn Leia fénykardjával a Sith lojalistákat öli meg, addig Kylo odakinn a Ren lovagjaival végez. A harc során Ben súlyosan megsérül, de Rey-hez csatlakozva készen áll megküzdeni Palpatine-nal.

Ben érkezése örömmel tölti el Sidioust. Az Erővel összeköti Rey-t és Kylo-t, majd elkezdi kiszívni belőlük az erejüket. Ahogy az erő Palpatine-ba áramlik, megerősödik és megfiatalodik. Sidious eredeti terve az volt, hogy Rey végez vele és átveszi a helyét, de az életerejük elszívása és önmagának megfiatalítása az ő „Contingency”-terve volt (ezt nem tudom, hogy fordították le magyarra a regényekben).

Közben zajlik a csata az égen is. Az Ellenállás első célpontja az irányítótorony, amelyet a film elején láttunk. Ez látja el jellel a Sith flottát. Amikor az Első Rend észreveszi ezt, Pryde átszállíttatja a jelet, hogy innentől kezdve a zászlóshajóról sugározzák. Így akár később, ha muszáj, hajóról hajóra tudják adogatni a jelet, lehetetlenné téve a megszüntetését. Az Ellenállás megrohamozza Pryde romobolóját. Finn és Jannah landolnak a zászlóshajón, hogy elpusztíthassák. Úgy vélik, ez egy öngyilkos akció, de mindenképpen meg akarják akadályozni, hogy több gyereket raboljanak el.

Visszanyerve teljes erejét, Palpatine villámokat szór Benre, aki beleesik egy feneketlen szakadékba. Többet nem látjuk őt (LOOOOOOOOOOOOOOOOL). Sidious ezután az égen lévő Ellenálló hajókat villámozza meg. Győzködi Reyt, hogy csatlakozzon hozzá. Rey a földön fekszik, és koncentrál. Az Erőhöz fordul segítségért, és elkezd „egyesülni” a múltbéli Jedikkel. Hallani a Jedik hangját is: többek között Obi-Wan, Ahsoka, végül Leia hangját is hallani. Rey megragadja Anakin és Leia fénykardjait. Palpatine rázúdítja a villámjait. Rey felülkerekedik az Uralkodón, visszalökve a villámjait rá. A villámok végeznek az Uralkodóval, ami egy hatalmas robbanással jár, és az aréna elkezd összeomlani. Darth Sidious, az utolsó Sith Nagyúr, végérvényesen is elpusztult.

Közben Lando megérkezik a Sólyommal és erősítéssel a galaxis minden szegletéből. Kiderül, hogy a TLJ végén az Első Rend zavarta az Ellenállók kommunikációit, így a szövetségesek válasza már nem jutott el hozzájuk. Finn a csillagromboló saját ágyúival megcélozza magát a rombolót, elpusztítva azt, mielőtt egy másik rombolóra sugározták volna a jelforrást.

A jel nélkül a flotta hajói elkezdenek lezuhanni. Finn-nek és Jannah-nak sikerül elmenekülnie, a Sólyom az utolsó pillanatban a segítségükre siet. Rey is elmenekül az összeomló arénából.

A győztesek visszatérnek az Ajan Klossra ünnepelni. Látjuk ahogy a galaxis többi részén is ünnepelnek. (RotJ copy?) Poe bepróbálkozik Zorri-nál, de a lány elutasítja.

A film végén a hőseink visszatérnek oda, ahol minden elkezdődött: a Tatooine-ra. Rey szétszedte Anakin és Leia fénykardjait, és felhasználva az alkatrészeket, létrehozta a sajátját: egy aranysárga színű fénykardot. A megmaradt alkatrészeket eltemeti a homokba oda, ahol egykor a Lars farm állt. Amikor Rey csatlakozna a társaihoz, megszólítja egy idegen. Az idegen szerint nagyon régóta nem járt errefelé senki. Megkérdezi Reytől a nevét, aki Rey Skywalkerként mutatkozik be. Felvette a mestere családjának a nevét, ezzel értelmet nyer a film címe. Rey csatlakozik a barátaihoz, majd közösen, reménnyel telve nézik az ikernaplementét. Luke és Leia, mint Erőszellemek, a távolból figyelik őket. Vége. (Szerintem több szellem is ott lesz)

Szerkesztve: - Yoda József
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 7
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azt is elárulja, hogy a hatalmas flottájának minden egyes csillagrombolóját felszerelték a Halálcsillag technológiájával, így akár egyetlen csillagromboló is képes egy egész bolygó elpusztítására.

...

Palpatine kapcsolatba lép Pryde-dal, és megparancsolja, hogy az egyik csillagrombolóval pusztítsák el a Kijimi bolygót, bizonyítva ezzel a hozzá való hűségét. Pryde eleget tesz a kérésnek.

A frissített szivárgásokat, amiket a 80. oldalon linkeltem be azokat figyelembe vetted?

 

@Ody Mandrell: Már megint ott mászkálsz, ahol nem kéne. :D

 

20191031v01qjfh9.jpeg

20191031v01q0oar7.jpeg

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem olvastam el, de elismerésem!

Köszi :) Mint az látható, a film második felét szinte telepirosoztam, én arra számítok, hogy abban a felében nagyon sok mindenben tévednek. Aztán majd decemberben elővesszük ezt a hozzászólást, és megnézzük ki tévedett nagyobbat: én, vagy a szivárogtatók :) Az is meglehetősen furcsa, hogy pl. Rose-ról egy kanyi betűt nem írnak.

 

@HeirToGrievous A fentebb említett spoilerboardot folyamatosan frissítgeti a készítője, az utolsó frissítés október 24-én történt, az általad mutatott információk 22-én érkeztek. De elolvasva őket, igen, ez a verzió tartalmazza már ezeket is.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Lefordítottam az ebben a spoilerboard-ban lévő sztorit: https://docs.google.com/document/d/1k-gO17Y1ENyq2aahYqDAFgeMrqP95qaNhIaLtiFLDAE/edit


 

Hát igen.

 

Ez nem egy film. E kb. egy sorozat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.