Ugrás a kommentre

FAN képek, videók, írások mindenkitől


kudar

Ajánlott hozzászólás

Ez is tükrözi, hogy a Jedi Rend dogmatikus, konzervatív tanai mennyire nem voltak jók.

-Vajon Luke ugyanezen úton indult-e el?

-Ez vezetett-e vajon Ben áttéréséhez?

-Vagy egy új módszert próbált és az sem jött be?

 

 

Remélem a IX. részben ezekre is fény derül! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes és jópofa kép.

 

Ez is tükrözi, hogy a Jedi Rend dogmatikus, konzervatív tanai mennyire nem voltak jók.

Ez szerintem egy eléggé túlzó és elnagyolt megállapítás. Mondjuk a konzervatív szó eleve furcsa a jedik kapcsán, de nem is ez a lényeg. A szerelemhez és hasonló mély lelki kötődésekhez való hozzáállásuk jóval összetettebb kérdéskör annál, mintsem hogy elintézzük ennyivel. Még persze Satine-t is oda lehetne tenni Obi mellé és akkor pláne hú de szép lett volna minden. Csak ki tudja mi lett volna akkor, ha a jedik nem veszik szigorúan ezeket a dolgokat. Sokkal súlyosabb következményei is lehettek volna, nyilván nem poénból találták ezt ki anno. Pont Anakinnál azért látjuk is hova vezetett a kivételezés.

 

Most arról nem is beszélve, hogy igazából semmiképp se lehetett volna így. Vagyis nagyon sok mindennek kellett volna totálisan másképp történnie, nem a Renden múlott ez. Eleve Anakin átállása se csak ezen múlott, ráadásul Sidious nélküle is simán végigvitte volna a tervét, aztán akkor ő is ment volna a levesbe, a többiekkel együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szerintem egy eléggé túlzó és elnagyolt megállapítás. Mondjuk a konzervatív szó eleve furcsa a jedik kapcsán, de nem is ez a lényeg. A szerelemhez és hasonló mély lelki kötődésekhez való hozzáállásuk jóval összetettebb kérdéskör annál, mintsem hogy elintézzük ennyivel.

 

Lehet, csak se időm se kedvem oldalakon tartó levezetésekhez, de ezt már talán le is írtam valahova. Meg a való életben is azt tartom, hogy "sok beszédnek sok az alja". :)

 

Még persze Satine-t is oda lehetne tenni Obi mellé és akkor pláne hú de szép lett volna minden. Csak ki tudja mi lett volna akkor, ha a jedik nem veszik szigorúan ezeket a dolgokat. Sokkal súlyosabb következményei is lehettek volna, nyilván nem poénból találták ezt ki anno. Pont Anakinnál azért látjuk is hova vezetett a kivételezés.

 

 

Nem azt mondom, hogy kivételezzennek (egyébként Legends Ki-Adi-Mundi) hanem egységesen mindenkinek "járjanak" ezek a dolgok.

Súlyosabb következményei is lehettek volna? Vagy nem. Ezt nem tudhatjuk.

 

Most arról nem is beszélve, hogy igazából semmiképp se lehetett volna így. Vagyis nagyon sok mindennek kellett volna totálisan másképp történnie, nem a Renden múlott ez. Eleve Anakin átállása se csak ezen múlott, ráadásul Sidious nélküle is simán végigvitte volna a tervét, aztán akkor ő is ment volna a levesbe, a többiekkel együtt.

 

Nem csak ezen, de azért számottevő része volt benne. Hogy végig vitte volna-e vagy sem szintén nem tudhatjuk.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, csak se időm se kedvem oldalakon tartó levezetésekhez, de ezt már talán le is írtam valahova. Meg a való életben is azt tartom, hogy "sok beszédnek sok az alja". :)

Jó, csak így meg igazából lóg a levegőben, amit írsz. ;)

 

Nem azt mondom, hogy kivételezzennek (egyébként Legends Ki-Adi-Mundi) hanem egységesen mindenkinek "járjanak" ezek a dolgok.

Súlyosabb következményei is lehettek volna? Vagy nem. Ezt nem tudhatjuk.

Amit tudunk, hogy Anakint túlkorosan kezdték nevelni, erős volt a tudatos kötődése édesanyjához. Ebből aztán lett egy igen komoly lépés a sötét oldal felé. Együtt voltak Padméval, majd jöttek a rémálmok, így Anakin újfent elkezdett lépkedni a sötétség felé. Meg akarta menteni a feleségét? Igen. Támogathatták ezt a jedik? Nem. És akkor se tették volna, ha "legális" a kapcsolat, hiszen ettől még nem fognak szembemenni a halállal, már ha egyáltalán lehetséges is. Szóval ebből a szerelemből is lett egy még komolyabb esés a mélybe. Gyakorlatilag két szoros kapcsolat (amit a jedik amúgy tiltanak), mindkettőből baj lett.

 

Hogy végig vitte volna-e vagy sem szintén nem tudhatjuk.

Miért ne vitte volna végig? A kezében volt minden, a jedik zömét a 66-os paranccsal irtotta ki, a Szenátust politikai úton állította maga mellé és hozta létre a Birodalmat. A gyanútlan szeparatistákat vagy jedi kölyköket kis túlzással bárki lemészárolhatta volna, ehhez nem kellett Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Találtam egy jó kis képet ahol az alkotó nagyon sok Sith Nagyurat lerajzolt a legtöbbnél tudtam egyből a neveket, párnál azt, hogy hol találkoztam vele és utánakerestem, de így is maradt ki jó pár. Megszámoztam a Nagyurakat ha esetleg valaki felismerné a hiányzókat annak nagyon örülnék. :)

 

És akkor a lista:

szerk.:beraktam spoilerbe hátha valaki próbára akarja tenni magát, hogy hányat ismer fel :)

 

 

1 Naga Sadow

2

3

4 Andeddu

5 Exar Kun

6

7 Vitiate

8 Marka Ragnos

9

10 Phobos

11 Baras

12 Plagueis

13 Nihilus

14 Traya

15

16 Raptus

17 Sion

18 Sidious

19

20

21 Tenebrous

22 Maul

23

24 Vader

25 Malgus

26

27 Tyranus

28 Maladi

29

30 Marr

31 Malak

32

33 Githany

34

35 Revan

36 Talon

37 Zannah

38

39

40 Nihl

41 Bane

42

43 Ludo Kressh

44 Cognus

45 Wyyrlok

 

sith lords teszt.jpg

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Mindössze hét készült belőle, most megveheti az egyiket

 

A Star Wars-rajongók valószínűleg felverik majd annak a rohamosztagos sisaknak az árát, amelyet 178 ezer dollárért kínálnak árverésre. Az 1976-ban Tunéziában forgatott Tatoiine-jelenethez mindössze hét darab készült belőle. A forgatás után a "legénység" egyik tagja vette magához és őrizte harminc évig.

 

16809470_fe2877ffc626fb022f551243e92716e0_wm.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.