Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Ez még a vártnál is bokalefosósabb lesz, nagyon durva

Azt tudtam, hogy Ewan és Hayden csípték egymást, de nem gondoltam volna, hogy Ewan ennyire örülni fog neki, hogy újra együtt dolgozhatnak. Mindenesetre Haydennek szerintem messzemenőkig Anakin szerepében volt a legjobb alakítása, ráadásul nem is alakult túl fényesen a karrierje. Neki itt visszatérni pláne hatalmas élmény lehet majd.

 

Amúgy ez a sorozat megint egy olyan szintű kapocs lesz a PT és OT között, ami egészen különleges módon tudja majd szolgálni az univerzum egységességét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Tényleg, jobban belegondolva ez a mondat eddig nem volt igazán megmagyarázva. 

Én mindig átvitt értelemben gondoltam Obi és Anakin EPIII-as Mustafaros párbeszédére. 

 

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Viszont Vader azt mondja a Halálcsillagon hogy tanitványodként hagytalak ott, de most én vagyok a mester(mondjuk ez a magyar szöveg, remélem az angol is ez). Nekem ez azt sugallja hogy az EP3 óta nem találkoztak.

Nekem is ez a problémám, mert az a jelenet olyan volt mintha akkor találkoztak volna újra az EPIII után. Viszont amit Bomarr írt az is jó megoldás lehet, ha frankón megcsinálják. Arra gondolok, hogy ne legyen túl tápos a harc kettejük között, mert akkor az EPIV-es vívás még gagyinak fog kinézni. 

 

Egyébként azt gondolom, hogy végre eljött az idő Hayden rehabilitálására. Remélem lesz pár jelenet a sérült, maszk nélküli Vaderről. Nálam ekkor érne révbe a karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kissé súlytalanná tenné az EP4 történéseit, ha nem sokkal (pár évvel) korábban Obi-Wan és Vader találkoztak. Főleg amikor a nagyúr mondja, hogy érez valamit az Erőben, amit nem érzett, mióta... és itt elvágja a mondatot. Ha nem az EP3-as kataklizmára (és az ezzel jéró szenvedéstragédiára), hanem egy későbbi találkozásra gondolna, az elvenné ennek a jelenetnek az élét.

 

Egyébként is, ha kiderül, hogy Obi-Wan életben van, nyugta nem lenne a Galaxisban, másrészt, az öreg számára is személyes kudarc lenne. Neki rejtőzködnie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Szerintem kissé súlytalanná tenné az EP4 történéseit, ha nem sokkal (pár évvel) korábban Obi-Wan és Vader találkoztak. Főleg amikor a nagyúr mondja, hogy érez valamit az Erőben, amit nem érzett, mióta... és itt elvágja a mondatot. Ha nem az EP3-as kataklizmára (és az ezzel jéró szenvedéstragédiára), hanem egy későbbi találkozásra gondolna, az elvenné ennek a jelenetnek az élét.

Ez kicsit olyan, mint az EPIII-ban Anakin megjegyzése Dooku felé, hogy az ereje duplára nőtt az utolsó találkozásuk óta. Akkor úgy tudtuk az az EPII, aztán kiderült, hogy utána még vagy 20x találkoztak. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A levetített anyag leírása:

 

- Ewan McGregor: "A rajongók alig várják, hogy visszatérjen ez a karakter. Elég sok idő telt már el."

- Deborah Chow: "Ez egy eléggé sötét időszak, amikor találkozunk vele. Jedinek lenni, nem mindig biztonságos. Jedi vadászok vannak odakint."

- Látni lehetett egy concept artot, amely a 66-os parancsot mutatta be: egy Jedi, fénykardját bekapcsolva védelmez 3 ifjoncot, ahogy Darth Vader betér a Jedi Templomba egy légiónyi klónkatonával. (csak nem láthatjuk részletesebben Anakin templomi mészárlását? :o)

- Ewan Obi-wanról: "Neki már egy dolga maradt, védelmezni Luke-ot."

- Kétféle bolygót láthattak a bennfentesek. Értelemszerűen Tatooin újra feltűnik, itt kezdődik a történet. Egy concept arton azt látni, ahogy egy valamiféle teremtmény megközelít néhány rabszolgamunkást. Egy másik arton láthatunk egy vizes planétát, ahol fegyveres katonák tüzelnek egy sokkarú szörnyre.

- Chow Anakin szerepéről: "Nem tudtuk volna elmesélni ezt a történetet Obi-wanról, anélkül, hogy ne hoznánk fel Anakint vagy Vadert." Miközben egy képet látni mellette, amely a páncélban lévő Vadert mutatja, aki trónján ülve beszélget valakivel. Az illető hologramon látszódik - a bennfentes úgy sejti, hogy talán Vader a mesterével beszélget.

- Ewan alig várja, hogy újra együtt szerepeljen Haydennel.

- Chow megerősítette, hogy bizony Obi-wan és Darth Vader újra találkozni fognak - miközben látni lehetett egy képet, ahogy a kék fénykarddal rendelkező Obi-wan összeakasztja bajszát a piros fényszablyát forgató Vaderrel. :o

- McGregor tudja, hogy a harc fontos lesz a fanok számára, ezért mindent megfognak tenni annak érdekében, hogy a lehető legtöbbet kihozzák a dologból.

 

Ez srácok valami betegül király sorozat lesz, ha megérkezik. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ebben a sorozatban annyi érzelmi többlet lesz hogy szerintem szem nem fog szárazon maradni. Mind Ewan Kenobiját, mint Hayden Anakinját imádom. A kettejük közötti párbeszéd szerintem olyan katartikus sw-élményt fog adni, hogy boka lef*sás lesz. Csak belegondolva ebből már feláll a karomon a szőr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most támadt egy ötletem:

Tudjuk már, hogy Hayden benne lesz a sorozatban. Azt mondják, hogy ő lesz Vader. De szerintem kapunk Anakint is. Nem castingolták volna Haydent, ha nem is akarnak vele kezdeni valamit. Szerintem kapunk egy kis flashbacket is. Legalábbis remélem. Én mondom a vágyamat:

Nem kaptuk meg az Utapau történetszálat a TCW-ből. Semmi baj. Viszont volt egy jelenet, amelyben Anakin és Obi-wan beszélgetnek Ahsokáról, a kudarcokról, Obi-wan a jelenet végén meg is jegyzi, hogy Anakin sose térne le a Jedik útjáról, sose okozna csalódást... és soha nem is fog.

Ezt az egy jelenetet szeretném látni élőszereplősben. Az egy annyira erős jelenet, hogy élőszereplősként is működne. Ahsoka már belett mutatva élőszereplősként, kap sorozatot is, szóval miért ne lehetne megcsinálni a jelenetet? Adná az ég, hogy ez az egy jelenet bekerülne a sorozatba. Remek kiindulópontja lehetne a szériának. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Egészen más, hogy Obi-Wan eltűnik örökre szem elől - és nem lehet tudni, hogy a későbbiek során nem-e vesztette életét -, mint az, ha később újra találkoznak. 

A jedik azért nem szokták csak úgy feldobni a talpukat. Vadernek szerintem semmi oka nem volt hogy azt higyje hogy Obi-Wan meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A jedik azért nem szokták csak úgy feldobni a talpukat. Vadernek szerintem semmi oka nem volt hogy azt higyje hogy Obi-Wan meghalt.

 

Arra lennék kiváncsi miért hagyta abba Vader Kenobi keresését ha abban a tudatban van hogy él? Ha jól tudom a 2015-ös Darth Vader képregényben az Ep3 után egy darabig keresi még egykori mesterét.

Van a képregényben utalás hogy miért hagyja abba? Beleunt? Sajnos még mindig nem olvastam el azt a képregényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Frenkie írta:

Arra lennék kiváncsi miért hagyta abba Vader Kenobi keresését ha abban a tudatban van hogy él? Ha jól tudom a 2015-ös Darth Vader képregényben az Ep3 után egy darabig keresi még egykori mesterét.

Biztos ugyanez lesz itt is. Az összecsapás után keresi pár évig. Nem találja. Feladja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a 2017-es képregény. A '15-ös a 4-5 között játszódik. :D

 

Amúgy a Rebelsben is az volt, hogy Ahsokát akarták volna felhasználni, hogy megtalálják a megmaradt jediket. Vader még meg is jegyzi, hogy rátalálhatnak Obi-wanra, mire az Uralkodó szkeptikusan hozzáteszi: "perhaps, if he lives." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 hours ago, Bence1997 said:

Most támadt egy ötletem:

Tudjuk már, hogy Hayden benne lesz a sorozatban. Azt mondják, hogy ő lesz Vader. De szerintem kapunk Anakint is. Nem castingolták volna Haydent, ha nem is akarnak vele kezdeni valamit. Szerintem kapunk egy kis flashbacket is.

Egy flashback esetén azért ráncolnám a szemöldököm, mert akkor megközelítőleg úgy kéne kinézniük, mint a már most 15/18 éves ROTS/AOTC filmekben. Mire elkészül a sorozat, az még 1-2 év. Szerintem akármilyen szuper sminkest alkalmaznak, nehezen lenne kivitelezhető, hogy hasonlítson a két színész a közel 20 évvel ezelőtti énjükre. A Hobbit-filmekben is eléggé látszott Legolason, hogy öregebb már a Gyűrűk Ura trilógia-beli énjéhez képest, pedig a két trilógia kiadása közt csak egy évtized telt el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, caseyjones írta:

Egy flashback esetén azért ráncolnám a szemöldököm, mert akkor megközelítőleg úgy kéne kinézniük, mint a már most 15/18 éves ROTS/AOTC filmekben. Mire elkészül a sorozat, az még 1-2 év. Szerintem akármilyen szuper sminkest alkalmaznak, nehezen lenne kivitelezhető, hogy hasonlítson a két színész a közel 20 évvel ezelőtti énjükre. A Hobbit-filmekben is eléggé látszott Legolason, hogy öregebb már a Gyűrűk Ura trilógia-beli énjéhez képest, pedig a két trilógia kiadása közt csak egy évtized telt el.

Egy kis smink csodákra képes. :D

 

Viccet félretéve, szerintem Hayden remek formában van, simán eltudná játszani a huszonvalahány éves Anakint. Itt egy kép azt hiszem tavalyról:

Whatever Happened to Hayden Christensen? Why He's out of the Public Eye

 

Szerintem simán megoldható nála. :D Ewan jobban idősödött, de még ő is tökéletesen hozhatná a klónháborús énjét. Kis ránctalanítás és voálá. :D

 

A sorozat pedig márciusban már forog is és cél a 2022 -es premier. ;)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 3:02, Bence1997 írta:

A levetített anyagot nem láthattuk, de ez derült ki belőle:

 

- a forgatást jövőre kezdik

- Ewan azt mondta, hogy a legszebb az egész sorozatban, hogy újra együtt dolgozhat Haydennel. Hozzátette: a sorozat vége előtt a két karakter "keresztezi" az útját. :)

- Deborah Chow szerint a sorozat ezzel az idézettel kezdődik: "Jedinek lenni, nem mindig biztonságos".

- KK: It's the rematch of the century! :D

A végén még örülni fogunk, hogy Vader sosem fejezte be ezt a mondatot? :)

 

"Érzek valamit... Valamit, amit nem éreztem, mióta..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 11. - 12:21, Bomarr írta:

Tényleg, jobban belegondolva ez a mondat eddig nem volt igazán megmagyarázva. Tényleg fura, hogy találkozni fognak, de csak azért, mert eddig biztosnak tűnt, hogy a két trilógia között nem futottak össze, de nem gondolom hogy valós ellentmondás lenne itt. Nem rémlik hogy bármi olyat láttunk vagy olvashattunk volna ami miatt nem futhatnak újra össze.

 

Ez talán etekintetben a legfurcsább, bár ezt is meg lehet magyarázni. Mondjuk kicsit fura lenne, hogy 10 év sötét oldalon töltött idő után is még csak tanoncnak tekinti magát Vader:

 

I've been waiting for you, Obi-Wan. We meet again, at last. The circle is now complete. When I met you I was but the learner. Now, *I* am the master.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Egy flashback esetén azért ráncolnám a szemöldököm, mert akkor megközelítőleg úgy kéne kinézniük, mint a már most 15/18 éves ROTS/AOTC filmekben. Mire elkészül a sorozat, az még 1-2 év. Szerintem akármilyen szuper sminkest alkalmaznak, nehezen lenne kivitelezhető, hogy hasonlítson a két színész a közel 20 évvel ezelőtti énjükre.

Szerintem mindkét színésszel elég kegyes volt az idő. Amúgy se biztos, hogy az ilyen flashbackekben szuperközeliket látnánk róluk, ahogy cseverésznek. Úgy tudom egyébként, hogy Ewant anno szándékosan jóval idősebbre sminkelték az Ep.3-ban, hogy közelebb kerülhessen Guiness-hez, hiszen ott is gond volt abból ki milyen idősnek néz ki. Még így is elég nehéz elhinni, hogy csak 20 év van a két Kenobi között, még poénkodtunk is rajta, hogy a Tatooine levegője igencsak meggyötörte kedvenc jedi mesterünket.

Ráadásul számomra Anakinnál is kissé megszaladt az alkotók fantáziája a 2 és 3 között, mert simán rámondtam volna, hogy eltelt újabb 10 év. Szóval ezek alapján szerintem ügyes kamerakezeléssel és sminkkel meg tudják oldani úgy a dolgot, hogy ne tűnjön fel nagyon. Még így is bőven meg fogja érni, hogy újra láthatjuk őket a szerepeikben. Akár új színészek bevonása helyett, akár a teljes szereplésük elvetése helyett is vesszük számításba, hogy visszatérnek.

 

Ewan esetében inkább az okozhat nehézséget, hogy amennyiben lesz flashback, akkor ő kétféle korában is meg fog jelenni, amik közt sok idő telik el. Tehát nemcsak a fiatalabb és már a vásznon sokat látott Kenobit kell újra hitelesen megjeleníteni, hanem ugyanazzal a színésszel az öreget is el kell tudni játszatni. Ez azért egy markánsan erőteljesebb kihívás. Bár az is igaz, hogy Obi-Want most még inkább közel kell nyomni az Ep.4-ben látott verziójához, szóval eleve kell majd rajta öregíteni is, hogy a "nagypapát" el tudja játszani. :D 

Anakinnál ilyen probléma ugye nincsen, több okból kifolyólag se. Ráadásul a Rebels-ben mintha a fiatal Anakin modelljéből indultak volna ki, amikor az arcának egy részletét látni lehetett.

 

Egyébként én annyira nem lennék biztos abban, hogy flashbackeket kapnánk. Vagy ha igen, szerintem max. 1-2-szer fog ez előfordulni. Nem követtem részleteiben a híreket, de Haydennél tudjuk már mekkora szerepre fog visszatérni? Úgy értem játékidőben és a sorozatban betöltött súlyában. Mert én annyit tudok, hogy visszatér, mint Anakin/Vader, és ennyi. Simán el tudom képzelni, hogy csak párszor látjuk majd. 

Ha jól rémlik, Hayden többször említette már itt-ott, hogy mennyire el akarta játszani a klasszikus (páncélos, maszkos) Vadert, de erre nemigen volt lehetősége, mert csak nyúlfarknyi megjelenése volt így, de azt is mennyire élvezte. Ha most a sorozatban látunk egyszer picivel többet Vaderből maszk nélkül, akkor ott lehet Hayden, ami sok rajongó és maga a színész egy nagy vágyát is teljesítené. De még akár az is, ha a teljes páncélban megjelenhet párszor. Ahogy Mandonál is alig láttunk belőle vmit, de sokaknak simogatja a lelkét, hogy Pedro van a sisak mögött.

 

Érdemes azt is hozzátenni, hogy a SW-ban szerepelni nagy kiváltság. Pl. Gwendoline is elvállalt egy olyan szerepet, ahol csak az egyik szeme látszik egyetlen egyszer pár másodpercig. Vagy nem tudom végül csak városi legenda volt-e vagy tényleg igaz, hogy egy-egy rohamosztagos szerepében nem kisebb színészek is megjelentek, mint Tom Hardy vagy Daniel Craig. Semmi nem látszik belőlük. De egy Woody Harrelson vagy Emilia Clarke is bevállaltak egy spin off szerepet, ami a filmen belül komoly megjelenés volt, de amúgy nagy súlyuk nincs az univerzumban.

De olyanok is szívesen térnek vissza, akik anno szerepeltek, hiába fut igencsak jól a szekér. Lásd Liam Nessont, aki egy szinkronszerepért képes volt újra Qui-Gon bőrébe bújni. De még talán Samuel L Jackson is adta Windu hangját. Ewan is majd kiugrott a bőréből, hogy újra Kenobi lehessen, de pl. Natalie Portman is sokszor írogat a közösségi médiában a SW-ról. Szóval messze nem arról beszélünk, mint sok más esetben, amikor egy-egy színész a háta közepére nem kívánja egykori ikonikus szerepét és menekül előle (lásd pl. Harry Potter).

Hayden ráadásul nem is futott be komolyabb karriert a SW után se, szóval nem hinném, hogy a részéről ne lehetne egy tisztán olyan szitu ez, amivel csak nyerni tud. De alkotói oldalról is ez egy nagy dobás, a visszautasítástól nem kellett tartani, és pénzben se gondolnám, hogy Hayden akkora elvárásokat támasztana. Ezek miatt tudom azt is elképzelni, hogy akár csak rövidebb jelenetekért is simán szerződtethették.

A színésznek már csak azért is jelenthet ez sokat, mert most végre elsöprő többségben pozitív fogadtatást kap és a keblére öleli a rajongói közösség is. Anno a PT utálata miatt kapott ő is csúnya dolgokat, sokan leginkább rajta köszörülték a nyelvüket Vader miatt. Azt meg elég nehéz lehet megélni, hogy életed szerepében életed alakítását hozod, ráadásul szerintem nemcsak Haydenhez képest, de egy abszolút skálán is remek volt a színészi játéka, ehhez képest lehurrognak és gyűlölködnek, mert csuklóból elutálják az egész szerepet. Most, hogy bejelentették a visszatérését, én 1-2 mémen kívül semmi negatívabb csengésű véleményt nem hallottam ennek kapcsán, aki szóba hozza, az egyértelműen örül neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, pb69 írta:

Egyébként én annyira nem lennék biztos abban, hogy flashbackeket kapnánk. Vagy ha igen, szerintem max. 1-2-szer fog ez előfordulni. Nem követtem részleteiben a híreket, de Haydennél tudjuk már mekkora szerepre fog visszatérni? Úgy értem játékidőben és a sorozatban betöltött súlyában. Mert én annyit tudok, hogy visszatér, mint Anakin/Vader, és ennyi. Simán el tudom képzelni, hogy csak párszor látjuk majd. 

Fentebb olvashatod, hogy volt egy levetített anyag, amelyről kaptunk egy leírást. Ezek alapján elképzelhető, hogy végre látjuk, Vader miképpen cselekedett a templomban. Illetve nagy valószínűséggel amikor Vader leveszi a maszkot, látjuk majd Haydent.

Ezen kívül egy flashback jelenet óriási lenne. Én se számítanék óriási dologra. Fentebb írtam is: ha megkapnánk az utapaui jelenetet a TCW-s Crystal Crisis on Utapau történetből (ahol Anakin és Obi-wan Ahsokáról, a kudarcról és a bukásról beszélgetnek), én már elégedett leszek. Ezenfelül egy-egy klónháborús csata Haydennel, Ewannal és Temuerával (akinek nem kell látnunk az arcát) nagyon jó lenne - pláne a sok fanarton látott TCW-s páncélruháikban :yes: - de a főbb érdemi történések a jelenben, 10 évvel a ROTS után fognak történni. Deborah jedi vadászokat mond, szóval Vader mellett felfognak tűnni mások is. Corey és Noah úgy tudja, hogy ezek speciális klónok lesznek és Cody is felfog bukkanni rajtuk kívül. (Most hogy mennyire megbízhatóak a srácok, ízlés kérdése)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

 

A színésznek már csak azért is jelenthet ez sokat, mert most végre elsöprő többségben pozitív fogadtatást kap és a keblére öleli a rajongói közösség is. Anno a PT utálata miatt kapott ő is csúnya dolgokat, sokan leginkább rajta köszörülték a nyelvüket Vader miatt. Azt meg elég nehéz lehet megélni, hogy életed szerepében életed alakítását hozod, ráadásul szerintem nemcsak Haydenhez képest, de egy abszolút skálán is remek volt a színészi játéka, ehhez képest lehurrognak és gyűlölködnek, mert csuklóból elutálják az egész szerepet. Most, hogy bejelentették a visszatérését, én 1-2 mémen kívül semmi negatívabb csengésű véleményt nem hallottam ennek kapcsán, aki szóba hozza, az egyértelműen örül neki.

 

Meg kell hagyni, én sem csíptem Hayden-t. Eléggé kínosnak éreztem magam, amikor láttam a vásznon, mert szvsz, egész jól hozta az arrogáns karaktert. 

Ez elmúlt. 

Nagyon örülök neki, hogy Anakin/Vader szerepében újra láthatom. Imádom a PT érát, az TCW érát és a főszereplők megint feltűnnek. Mintha vajjal kenegetnének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Flashback-nek kell lennie szerintem, mert ha nem lesz és csak a páncélos Vadert fogjuk látni akkor nem volt értelme Haydent castingolni. Akkor bárki lehet alatt. Pl a Roque One-ban halvány lila gőzöm sincs ki játszotta Vadert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Obi-Wan és Vader találkozni fognak az Ep3-4 között. Eddig én is abban a hitben voltam, hogy a mustafari sorsdöntő párbajuk után csak a Halálcsillagon látták egymást viszont. Eddig semmi nem utalt rá, hogy Kenobi elhagyta volna a Tatooine-t, vagy, hogy Vadernek sikerült volna felkutatnia. Viszont ezek kapcsán semmi feloldatlan ellentmondást nem érzek abban, ha mégis találkoznak. Csak újraértelmeződik a helyzet.

 

Vader azt mondja az Ep4-ben (angol alapján írom, mert a szinkron sajnos nem túl pontos), hogy "Érzek valamit... egy jelenlétet, amit nem éreztem, mióta...", majd Tarkinnak folytatja, hogy "Egy rezgés az Erőben... amikor utoljára éreztem, az régi mesterem jelenlétében volt." Ez ugyanúgy lehetett 9-10 évvel az Ep4 előtt, mint az Ep3-ban.

Nekem inkább az a kijelentés sántít, amit Vader mond a párbaj előtt. "Amikor otthagytalak, én voltam a tanuló... most, én vagyok a mester." - Vader eleve nem tanulóként hagyta ott Obi-Want, hiszen Anakin lovag lett, és a TCW idején már egyenrangú Jedikként harcoltak. Palpatine tanítványaként pedig sosem volt mester. 

Viszont Vader Ep6-os kijelentésnek Luke felé ("Egykor Obi-Wan is azt gondolta, amit te.") sokkal több értelme lesz, ha Kenobi megpróbálja visszatéríteni egykori tanítványát a Világos Oldalra. Mert az Ep3-as beszélgetésükkor nemigen próbálkozott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nekem inkább az a kijelentés sántít, amit Vader mond a párbaj előtt. "Amikor otthagytalak, én voltam a tanuló... most, én vagyok a mester."

Szerintem azt a mondatot, úgy érdemes értelmezni, hogy Vader Obi-Wanhoz hasonlítván magát mondja amit mond. Amikor otthagyta bármennyire is volt Ő az öntelt Anakin Skywalker (bár Ep. II-höz képest van javulás ebben az irányban) azért érezte, hogy Obi-Wantól lenne még mit tanulnia. A mondat másik felében meg arra utal, hogy most már kettejük közül Ő az aki taníthatna Obi-Wannak, így kettejük közül Ő a mester, hisz akkora tudásra tett már szert, persze ez megint önteltség hisz azt feltételezi, hogy Obi-Wan már elérte a határait akkor amikor utoljára találkoztak és semmi mód nem fejlődhetett, mekkora tévedés. 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.