Ugrás a kommentre

Az Obi-Wan Kenobi sorozat


Fulcrum

Ajánlott hozzászólás

Nem is tudom mire számítsak, mit szeretnék ettől a sorozattól! A Ewan által megformált Kenobi a kedvenc SW karakterem.

Nem is vagyok egyedül vele, hiszen Madnesst nyert és döntős sem egyszer volt.

Akár egy nyugisabb sori, lesz akár egy mozgalmasabb valószínüleg nagyon nagyon a kedvünkre való lesz.

Mert remek a témaválasztás. Egy szimpatikus Jedi, aki remete lett. Nem kevesebb dologra vigyáz mint a kiválasztott sorsának zálogára. Az erő világos oldalának reménységére.

Megtudhatunk új dolgokat az erőről. Akár Qui-Gon-on keresztül. Elmélyíthetik Anakin/Obi-Wan viszonyát, akár flashbackeken kereszül.

De ha ez mind nem lesz, csak sivatag, magány és Vader inkvizítora idetalál mg az is nagyon betalál.

De nem kizárt, hogy minden elfér benne. Nyugi-kaland. Dráma-vidámság.

Hatalmas csemege lesz. Jobban várom mint bármelyik bejelentett projektet, beleértve a Mandi 3. felvonást is, pedig azt is nagyon várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ewan a forgatásról jelentkezett Jimmy Kimmel műsorában. Volt egy interjú is, ahol McGregor az alábbiakat osztotta meg:

 

- Május 4.-ét úgy ünnepelték meg, hogy leforgattak egy Ewan számára nagyon speciális jelenetet egy olyan színésszel, akivel eddig még nem dolgozott.

- Az öltözékkel kapcsolatban azt mondta, hogy kicsit az Új Reményhez hasonlító ruházata lesz. (Ő úgy fogalmazott, hogy pre-prequel :D)

- Örül, hogy visszatért. Nagyszerű forgatókönyvek készültek, remek emberekkel dolgozik a sorozaton. Kiemelte újra, hogy a Volume -nak hála végre látják is a körülöttük lévő közeget.

 

Remélem szivárognak ki néha-néha dolgok. :D

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 11. - 17:47, Bence1997 írta:

Remélem szivárognak ki néha-néha dolgok. :D

Jon Favreau és Dave Filoni elhagyta a Kenobi sorozatot. Azt nem tudom mennyire szóltak bele a dolgokba, de biztos megérzi majd a nép a hiányukat. 
Lehet egy másik SW projekten fognak dolgozni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jon Favreau és Dave Filoni elhagyta a Kenobi sorozatot. Azt nem tudom mennyire szóltak bele a dolgokba, de biztos megérzi majd a nép a hiányukat. 
Lehet egy másik SW projekten fognak dolgozni...

Mert közük nincs hozzá, ahogy az Andornál, a Landonál és a The Acolytenál sem. Szerintem csak annyiról van szó, hogy Favreau csinált egy tutorialt a led falhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 hours ago, Cpt. Rex said:

Jon Favreau és Dave Filoni elhagyta a Kenobi sorozatot. Azt nem tudom mennyire szóltak bele a dolgokba, de biztos megérzi majd a nép a hiányukat. 
Lehet egy másik SW projekten fognak dolgozni...

Ők csak a Mandovers sorozatain dolgoznak, a többire nagy ráhatásuk nincs. De én teljesen megbízom Deborah Chow-ban, a Mandalori első évadában ő rendezte az egyik legjobb részt, a Sin-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Jon Favreau és Dave Filoni elhagyta a Kenobi sorozatot. Azt nem tudom mennyire szóltak bele a dolgokba, de biztos megérzi majd a nép a hiányukat. 
Lehet egy másik SW projekten fognak dolgozni...

Soha nem is dolgoztak rajta tudtommal, szóval nem "hagyták el"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég készült egy interjú Ewan McGregorral, amiben habár nyilván nem árult el túl sok mindent, azért tett egy-két érdekes utalást:

 

 

Annyira jó újra látni ott a Prequel poszterekkel a háttérben. :)

 

Kicsit visszarepít a korai 2000-es évekbe.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 15. - 23:18, LordGravon írta:

Kicsit visszarepít a korai 2000-es évekbe.

Hát igen. Néha kicsit úgy érzem én le is ragadtam ott. Hihetetlen, hogy már 21 van. Olyan élénken él bennem a várakozás a 2-re és a 3-ra.

Persze ezek a plakátok az én otthonomban is ki vannak téve keretben, talán ezért is maradt velem az a korszak, mert nap mint nap látom őket.

Azon kevesek közé tartozom, akiknek többet jelent a PT mint az OT, magam is felemás érzésekkel írom ezt le, de azt hiszem így van. McGregor filmjeit is nagyon szeretem, bár nem mindet, volt pár próbálkozása azért ami nem könnyen fogyasztható, de az sw miatti rajongásom miatt egy időben majdnem mindent megnéztem tőle.

Szóval, hogy visszatér Ő és vele a star wars, az egy nagyon nagy várakozás nekem újra. Bár mondtam már ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Még egy kis információ Ewan McGregortól. Az "Actors on Actors" c. Variety sorozat 13. évadában ugye lesz egy epizód, ahol Ewan és Pedro fognak beszélgetni.

 

Ewan azt mondta az egyik részletben, hogy éppen a forgatásról érkezett. Nagyon örül, hogy egy csomó olyan emberrel dolgozhat együtt, akikkel Pedro is dolgozott a Mandalorian első két évada alatt. Továbbá Deborah Chow fogja rendezni az összes epizódot. :)

 

szerk.: továbbá annyit mondott, hogy újra 6 éves gyerekként érezte magát, amikor elsétált pár rohamosztagos mellett, illetve van egy jelenete a jawákkal. :D

 

 

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp most néztem meg a beszélgetését Pedro Pascal-lal.

 

Jó látni, hogy mennyire lelkesedik a sorozat iránt. :)

 

Kíváncsi lennék, hogy mi lenne a véleménye arról, amit Filoniék csináltak a karakterével a The Clone Warsban, meg hogy eleve az a sorozat mi mindent tett azért, hogy közkedveltebb legyen az előzmény trilógia, vagy legalábbis annak a korszaka, még olyanok körében is, akik továbbra sem szeretik azokat a filmeket.

 

Mondjuk sejtem, hogy legalább nagy vonalakban informálták azokról, amiken Obi-Wan keresztül ment a háború során, főleg Satine-nal és Maul-lal kapcsolatban.

 

Ezekről feltehetőleg szó lesz majd a sorozatban, mert Obi-Wan biztos fog gondolni rájuk időnként és hogy mi lehetett volna másképp, ha sikerül jobb döntéseket hoznia, még Anakin bukása előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy népszerűtlen leszek ezzel a véleményemmel, de én egyáltalán nem akarom, hogy legyen utalás Satine-ra. Már eredetileg is a TCW egyik legnagyobb hülyeségének tartottam az Obi-Wan és Satine közötti viszonyt, szerintem teljesen karakteridegen Obi-Wantól. Ő Qui-Gonnal és Anakinnal szemben egy sokkal szabálykövetőbb Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Whill írta:

Lehet, hogy népszerűtlen leszek ezzel a véleményemmel, de én egyáltalán nem akarom, hogy legyen utalás Satine-ra. Már eredetileg is a TCW egyik legnagyobb hülyeségének tartottam az Obi-Wan és Satine közötti viszonyt, szerintem teljesen karakteridegen Obi-Wantól. Ő Qui-Gonnal és Anakinnal szemben egy sokkal szabálykövetőbb Jedi.

Még a legszabálykövetőbb Jedinél is simán előfordulhat, hogy szerelmes lesz, ugyanis ezt az érzelmet nehéz irányítani, vagyis nem érezni. Az pedig, hogy nem lett belőle komoly kapcsolat, pont hogy nem karakter idegen. Sőt! Obi maga döntött úgy, az érzései ellenére, hogy betartja a fogadalmát. Na, ha valami, akkor ez az igazi szabálykövetés. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez talán már kicsit OFF lesz, de ha már a nem népszerű véleményeknél tartunk; bár én kedvelem Satine-t és a kapcsolatát Obi-Wannal, szerintem ha lett volna vér a készítők pucájában, akkor Asajj Ventresst tették volna meg Kenobi plátói szerelmének.

 

A sorozat elején még eléggé ott volt köztük a szikra, aztán ez alábbhagyott, miután behozták Satine-t, aki szvsz elég kiszámítható választás Obi-Wannak, csakúgy mint Quinlan Vos lett az Ventressnek, a Dark Disciple sztoriban. A páncélos lovag megkapta a hercegnőt, a tetkós goth boszi pedig a Jedi Rend másodrangú rosszfiúját.

 

Sokkal érdekesebb lett volna, ha két látszólag ellentétes személyiség között alakul ki valami, akikben egyébként elég sok közös van.

 

Mindketten fiatalon vesztették el a mesterüket, ami már egy jó megalapozója lehetett volna a köteléküknek, csak a különbség ugye az, hogy Obi-Wannak még ott volt a Jedi Rend, Ventressnek viszont nem maradt senkije, csak a dühe, ami végül Dooku-hoz vezette.

 

Mindketten a maguk nevében stílusos, karizmatikus és intelligens harcosok: Ventress egy sötét hölgy, míg Obi-Wan egy brit úriember az űrben. :D

 

Tehát nem is csoda, hogy az az általam említett szikra ott volt közöttük.

 

Katie Lucas egyszer mondta is, hogy szerinte "együtt lettek volna", ha a TCW élőszereplős sorozat lenne és a szinkron színészeknek is tetszett a két karakter közti kémia, szóval abszolút megléphették volna.

 

A TCW már eleve feszegette Obi-Wan határait és szerintem ez is csak még emberibbé tehette volna a karaktert, plusz lett volna abban valami édes irónia, ha a látszólagos "tökéletes" szabálykövető jedi az, akinek titkon bejön a "rosszlány", ami már egyébként is eleve így volt. :D ;)

 

Ventressnek sem lett volna szerintem karakteridegen, ha kiderül róla - ami ha jól tudom, valamelyest így is volt a Dark Disciple-ben - hogy a keménysége ellenére a felszín alatt vágyik a saját "daliás lovagjára, aki majd megmenti őt saját magától".

 

Ennek csak az lett volna a hátulütője, hogy jócskán át kellett volna írni Mandalore sztoriját, de a Dark Disciple még valamelyest megmaradhatott volna a már ismert formájában, ha mondjuk Quinlan Vos helyett ismét Obi-Wan ölti magára a fejvadász szerepét, Rako Hardeenként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/liam-neeson-shuts-down-obi-wan-kenobi-rumors-1234965916/

 

Liam Neeson azt mondja, őt nem keresték a sorozattal kapcsolatban. Persze tudjuk, Ewan McGregor is évekig hazudott, szóval bármi lehet még :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remélem egyszer megkérdezik tőle, hogy ismeri-e a TCW-t. Ez engem is érdekelne.

Gondolom hallhatott róla, de valószínűleg nem látta.

 

A Pedro Pascal-lal való beszélgetése alapján csak a The Mandalorian-t és a filmeket látta a Prequelek óta. Elmondása szerint a Mando volt az, ami igazán visszahozta őt a Star Wars világába.

 

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pontosan. Obi mutatja meg, hogy kellett volna Anakinnak is kezelni a Padmé iránti érzelmeit. 

Szerintem az Kanan volt a Rebelsből.

 

Anakinnak az egyik legnagyobb problémája pont abból adódott, hogy a jedikkel nem tudott volna beszélni ezekről a dolgokról, mert a Rend tiltotta a romantikus kapcsolatokat és sejtésem szerint a növendékeiknek csak nagyon felszínes elképzelései voltak a témáról.

 

Erre elég bizonyítékkal szolgál Anakin megkérdőjelezhető viselkedése Padmé körül a 2. részben vagy az hogy Ahsoka nem igazán érti, mi az, amit Lux Bonteri iránt érez a TCW 3-5. évadában. (Ezért is lett volna fontos számára a Nyx Okamis sztori, amit végül megváltoztattak a 7. évadra.)

 

Maga Obi-Wan pedig indirekt módon bevallotta a 2. évadban, hogy valahol bánja azt, hogy fiatalabb korában nem engedett a Satine iránti érzéseinek és később elmondja neki, hogy elhagyta volna érte a Jedi Rendet, ha megkéri rá.

 

Persze, ettől még továbbra is tiszteletre méltó az, hogy képes őt elengedni, miután Maul megöli.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, RacerX írta:

Ezek szerint Indira Varma egy birodalmi tisztet játszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.