Ugrás a kommentre

Marvel


Darth Cupsy

Ajánlott hozzászólás

2020. 09. 11. - 17:04, Bence1997 írta:

A The Falcon and the Winter Soldier befejezte a munkálatait, a Wandavision pedig elkezdte az utóforgatásokat.

Egy kis korrigálás: A TFATWS még mindig forog, elvileg még Prágába is mennek. Volt egy Disney+ promó, ahol az elkövetkezendő hónapok termését mutatták meg, nem volt köztük a TFATWS. Ergo 99%, hogy jövőre jön csak.

A Wandavision idén jön, ezt megerősítették, szóval tartják még a decemberi premiert.

 

Időközben a Loki is folytatta a munkálatait. Eddig mindössze szűk két hónapot forgattak. Nagy az esély rá, hogy ebből nem lesz jövő tavaszi premier - legjobb esetben egy mid-Május. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb eltolások történtek a Marvel háza tájékán. A Disney az összes eddigi filmjét, amely a közeljövőben érkezik, eltolja újra, így az alábbi lesz a jövő évi menetrend:

 

- Black Widow (2020. november 6. -ról eltolva 2021. május 7. -re)

 

- Shang Chi and the Legend of the Ten Rings (2021. május 7. -ről eltolva 2021. július 9. -re)

 

- Eternals (2021. február 12. -ről eltolva 2021. november 5. -re)

 

Emellett még annyi bizonyos, hogy a Póki 3. része jövő decemberben fog érkezni, a 2022 -es felhozatalból pedig ami egyelőre biztos, az a februári Thor 4. és a márciusi Doctor Strange 2. A Fekete Párduc májusi premierje Chadwick halála miatt gondolom eltolódik, amíg valamilyen megoldást nem találnak.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 hours ago, Bence1997 said:

A Variety most írta, hogy valamikor jönni fog majd egy Nick Furyra fókuszáló sorozat is... :hmm:

Én annak örülnék, ha folytatnák a Luke Cage-et, a Daredevilt meg ezeket. Vagy ha ezekhez hasonló sorozatok jönnének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hova írjam, mert a Marvelt meg a DC-t egyaránt érintő téma. Leírom ide, aztán a DC-s részekre válaszoltok a DC-s topikban.

 

Szóval, szerintetek mi lehet az oka annak, hogy egy csomó képregényes sztori kitalált városokban/országokban játszódik, amikor van így is 600 milliárd valós ország/város, ahol játszódhatnának? :D Sokovia, Latveria, Starling City, Central City, Gotham... 

A zöld íjász miért nem lehet Philadelphiában, Flash meg Washingtonban, Batman meg Seattle-ben? :D

Talán azért, mert egy kitalált szuperhőst jobban tudnak szerepeltetni a készítők egy fiktív városban, amelyet ők teremtettek meg? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, caseyjones írta:

Szóval, szerintetek mi lehet az oka annak, hogy egy csomó képregényes sztori kitalált városokban/országokban játszódik, amikor van így is 600 milliárd valós ország/város, ahol játszódhatnának?

Szerintem így egyrészt kicsit fantáziadúsabbnak, kreatívabbnak tűnik. Másrészt pedig nem kötik meg magukat semmiben a "valós" helyszínekkel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szóval, szerintetek mi lehet az oka annak, hogy egy csomó képregényes sztori kitalált városokban/országokban játszódik, amikor van így is 600 milliárd valós ország/város, ahol játszódhatnának? :D Sokovia, Latveria, Starling City, Central City, Gotham... 

Sok oka van annak, egyebek mellett az, amit pb is írt. Az alkotók így szabadabbak lehetnek. Ott van például az MCU-ban New York, ami viszonylag központi szerepet tölt be, hiszen megannyi epizódnak helyszínt adott. Jellegzetes épületté vált a Stark-torony az Avengers-torony. Igen ám, viszont ez az épület sehol sincs a szintén New Yorkban játszódó Netflix-szériákban. A látképeken sehol sem látni, mert a készítőknek nem volt kapacitása arra, hogy minden epizódban, amiben látni egy látképet New Yorkról, oda betegyék. A torony csak a promóciós anyagokon szerepel. És sajnos ez csak még jobban rájátszik arra az érzésre, hogy a Netflix-szériák nem az MCU részei. Ez tehát egy jó példa arra, miért válhat problémássá egy valós város használata.

Emellett például a külföldi országok, de akár egy város lakossága is rosszul reagálhatna arra, ha rossz színbe tüntetik fel őket. Sokovia például egy sablonos "ex-szovjet" ország képét festi le. '80-as évek szintjén megrekedt nyomor (aminek azért van alapja, hiszen Icarus buszt nem csak Sokoviában látni a 2000-es években, de nálunk is :D ). Ha ez nem egy kitalált ország lenne, hanem mondjuk azt mondanák, hogy Románia, azt Románia zokon veheti, problémákat okozhat.

Néha pedig maga a város vagy ország olyan specifikus tulajdonságokkal bír, hogy nem lehet valós települést használni. Az afrikai hipermodern Wakanda vagy a bűnben mérhetetlenül elsüllyed Sin City jó példák erre.

A saját, kitalált településnek/országnak nagy előnye, hogy azt találsz ki oda, amit csak akarsz, nem kell semminek sem megfelelned.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek jó gondolatok, @Dzséjt, egy része nekem is megfordult már a fejemben. 

Az a rossz ezekben a kitalált helyszínekben, hogy én nagyon szeretek ellátogatni olyan városok jellegzetes helyeire, amelyeket megannyi kedvenc filmemben, sorozatomban láttam már - pl. Washington. Gothambe például nagyon szívesen ellátogatnék, de hát nem létezik! :cry::lol: Mármint oda persze el tudnék jutni, ahol a Gotham sorozatot forgatták, de az a valóságban teljesen más. :)

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

És sajnos ez csak még jobban rájátszik arra az érzésre, hogy a Netflix-szériák nem az MCU részei.

Hát igen. :( Viszont legalább vannak kisebb-nagyobb utalások a Netflix-sorozatokban itt-ott, amivel igyekeznek összekapcsolni az MCU-filmeket a Netflix-sorozatokkal.

Az lett volna igazán nagy durranás, ha egy-két filmes hős (Kapi, Stark vagy bárki) tiszteletét tette volna a sorozatban egy cameo erejéig. De gondolom ez elég nagy összeg lett volna, így nem valósulhatott meg.

 

2020. 09. 20. - 13:41, NorbiLordi írta:

Nekem a Daredevil se jött be, 2. évad után én kaszáltam a sorozatot.

Ha van kedved, részletezd kérlek, mik voltak azok a dolgok, amik nem tetszettek, kíváncsi vagyok. :) Nagyjából sejtem, de hátha írsz valami újat. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, caseyjones írta:

Mármint oda persze el tudnék jutni, ahol a Gotham sorozatot forgatták, de az a valóságban teljesen más. :)

Tapasztalatból mondom, mint aki megjárta azt a villát, ahol felvették Anakin és Padmé naboo-i románcát és esküvőjét, úgy is iszonyú nagy a feelingje egy ilyen helyszín meglátogatásának. Lehet, hogy nem pont olyan, de akkor is, a tény, hogy ott állsz, egy ilyen helyszínen, nagy élmény. És egy kis képzelőerővel olyanná is teheted.

 

45 perccel korábban, caseyjones írta:

Az lett volna igazán nagy durranás, ha egy-két filmes hős (Kapi, Stark vagy bárki) tiszteletét tette volna a sorozatban egy cameo erejéig. De gondolom ez elég nagy összeg lett volna, így nem valósulhatott meg.

Itt nem igazán a pénz játszott közre, mert az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben például feltűnt nem is egyszer Fury, és akkor is Samuel L. Jackson alakította, de ugye a főszereplő Coulson volt, és Maria Hill is megjelent. Oké, Cobie Smulders és Clark Gregg nem akkora név, mint Samuel L. Jackson, de akkor is, az MCU sorozatokba képesek voltak Jacksont nem csak cameókra behívni. És Star Warsban is láthattuk, hogy egy Forest Whitaker simán berántanak akár egy videojátékra is (Star Wars Jedi: Fallen Order). Szóval nem a pénz, inkább a koncepció az, ami elkülönítette őket, mert úgy tűnt, hogy a Netflixes MCU-szériáknak még az Agents of S.H.I.E.L.D.-del sincs kapcsolatban (a háttérben az ottani eseményekre is voltak persze utalások). A Defenders csapatát egyszerűen koncepció szintjén el akarták különíteni a nemzetközi, illetve már csillagközi hősöktől és megtartani őket az "utca hőseinek". Aztán, hogy ezt a koncepciót az alkotók vagy a jogi okok hívták életre, az jó kérdés.

Bár susognak arról, hogy talán Matt Murdock feltűnik a következő Spider-Manben és természetesen Charlie Cox játszaná. De ez csak halovány pletyka. Bár a Disney+ léte lehetségessé tenné, hogy jobban összefonják a filmes MCU-t a sorozatokkal. Az Endgame meg is nyitotta a szorosabb összefonódás lehetőségét Edwin Jarvis szerepeltetésével.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 minutes ago, Dzséjt said:

Bár susognak arról, hogy talán Matt Murdock feltűnik a következő Spider-Manben és természetesen Charlie Cox játszaná. De ez csak halovány pletyka. Bár a Disney+ léte lehetségessé tenné, hogy jobban összefonják a filmes MCU-t a sorozatokkal.

Ennek nagyon örülnék! Szerintem Póki és a Fenegyerek párosa remekül működik. Pár éve olvastam egy képregényt, amely kettejükről szól, és bitang jó volt (Jean DeWolff halála a címe). Emellett már egy ideje nézem a '90-es évekbeli Spider-Man rajzfilmsorozatot, és a harmadik évadban van egy igencsak ütős, kétrészes szál, amely ugyancsak Pókemberről meg a Fenegyerekről szól, és nálam eddig határozottan a sorozat legjobb két része.

 

Quote

Itt nem igazán a pénz játszott közre, mert az Agents of S.H.I.E.L.D.-ben például feltűnt nem is egyszer Fury, és akkor is Samuel L. Jackson alakította, de ugye a főszereplő Coulson volt, és Maria Hill is megjelent. Oké, Cobie Smulders és Clark Gregg nem akkora név, mint Samuel L. Jackson, de akkor is, az MCU sorozatokba képesek voltak Jacksont nem csak cameókra behívni. 

 

Jogos végül is. Meg a The Defendersre is le tudták szerződtetni Sigourney Weavert, és szerintem Jon Bernthal sem egy olyan jelentéktelen név.

 

 

 

 

Ha már a sorozatokról beszélünk: azt tudom, hogy a Marvel netflixes sorozatait kaszálták. Ez azt jelenti, hogy nem is tudták rendesen befejezni őket, vagy pedig igen, csak a kasza miatt kissé összecsapott lett? Most nézem ezeket a sorozatokat végre a helyes sorrendben, és amennyiben elég erősen érződni fog, hogy kaszálták őket, akkor felkészítem magam lelkileg... 

Nem akarok úgy járni, mint a Spider-Man: Unlimited című sorozattal: az a rajzfilm zseniális, a kedvenc SM-sorozatom, de a végén olyan csalódott voltam, mert elkaszálták a sorozatot, és akkora cliffhangerrel ért véget, hogy legszívesebben teljes erőből belevertem volna a fejem a falba. De ez nem a sorozat hibája, ettől még ugyanúgy imádom, és ajánlom mindenkinek. 13 részes csak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha már a sorozatokról beszélünk: azt tudom, hogy a Marvel netflixes sorozatait kaszálták. Ez azt jelenti, hogy nem is tudták rendesen befejezni őket, vagy pedig igen, csak a kasza miatt kissé összecsapott lett? Most nézem ezeket a sorozatokat végre a helyes sorrendben, és amennyiben elég erősen érződni fog, hogy kaszálták őket, akkor felkészítem magam lelkileg... 

Erre sajnos nem tudok választ adni, mert egyiknek sem láttam az utolsó évadát még. De tudtommal nem volt tervezett a kasza, viszont, amennyit láttam, az alapján eleve minden évadot úgy írtak meg, hogy legyen elejük, közepük és végük. Plusz itt azért bőven van esély arra, hogy az egyes karakterek sztorija folytatódik valahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha már a sorozatokról beszélünk: azt tudom, hogy a Marvel netflixes sorozatait kaszálták. Ez azt jelenti, hogy nem is tudták rendesen befejezni őket, vagy pedig igen, csak a kasza miatt kissé összecsapott lett?

A Luke Cage/Punisher kettősről nem tudok nyilatkozni, előbbinél 2 részt, ha láttam, utóbbiba meg még bele se kezdtem.

A Jessica Jones sorozatnál az utolsó évadot még nem láttam.

 

Az Iron Fist nyitott maradt. Legalábbis még szerintem lett volna benne legalább 1 évad. A vége folytatásért kiált.

A Daredevil ezzel szemben szerintem korrektül befejezte a történetét. Persze a vége sejtet egy 4. évadot, de ha esetleg nem folytatnák, mondhatni egy szép befejezést kapott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Dzséjt said:

Sok oka van annak, egyebek mellett az, amit pb is írt.

Egyébként én kifejezetten csípem ezeket a kitalált helyszíneket, mindegyik olyan egyedi és magával ragadó. Meg egy idő után már roppant unalmas, hogy minden New Yorkban játszódik, mintha nem létezne más város a világon. 

Csak a logikát nem igazán értettem, hogy amíg az egyik képregényhős egy valódi városban tevékenykedik (Pókember, Daredevil, Luke Cage, Vasember...), addig egy csomó másik meg fiktív településen (Batman, Flash, Zöld Íjász...). Ott van például a Fekete Párduc: ahogy írtad is, Wakanda olyan egyedi tulajdonságokkal bír, amely egy létező helyen elképzelhetetlen. Viszont például a Zöld Íjász esetében szerintem semmi nem indokolja, hogy egy kitalált helyszínen játszódjon a sztori. Ettől függetlenül persze bírom nagyon Starling Cityt. :)

De gondolom erre az a legjobb magyarázat, hogy a legtöbb képregényhős más-más szerző/rajzoló kezei közül került ki, és valamelyik alkotó jobban csípi a fiktív helyszíneket, valamelyik meg a valósakat.

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

 

 

Ha van kedved, részletezd kérlek, mik voltak azok a dolgok, amik nem tetszettek, kíváncsi vagyok. :) Nagyjából sejtem, de hátha írsz valami újat. :)

Nem tudom, nekem valahogy unalmassá vált, már igazából az első évad végére, de azért végigküzdöttem magam a 2. évadon is. Én szerintem sok az a 20-22 rész, ha fele ennyi lenne szerintem jobb lenne. Még azt se mondanám, hogy azért nem tetszett mert másabb a formátum a filmekhez képest, mert a Gotham-et lazán végignéztem és ugyanilyen hosszúak voltak az évadok. Egyszerűen érdekeltelenségbe fulladt nálam a dolog, így a többi Marvel sorozatba én már bele sem kezdtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Ha már a sorozatokról beszélünk: azt tudom, hogy a Marvel netflixes sorozatait kaszálták. Ez azt jelenti, hogy nem is tudták rendesen befejezni őket, vagy pedig igen, csak a kasza miatt kissé összecsapott lett?

A The Punishert jól lezárták, nem maradtak benne elvarratlan szálak. Bár nyitott a vége, nem érződik félbehagyottnak a sorozat. 

A Luke Cage és Jessica Jones már homályosabbak, mert nekem sajnos annyira felejthető volt az a két sorozat, hogy a részletek kiestek. De azt hiszem, a fontosabb szálakat ezekben is sikerült lezárni. 

Viszont az Iron Fist végén tényleg nagyon érződik, hogy folytatást szántak neki.

 

5 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Én szerintem sok az a 20-22 rész, ha fele ennyi lenne szerintem jobb lenne.

A Daredevil évadok 13 részesek voltak. Vagy félreértettem valamit? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár susognak arról, hogy talán Matt Murdock feltűnik a következő Spider-Manben és természetesen Charlie Cox játszaná. De ez csak halovány pletyka. Bár a Disney+ léte lehetségessé tenné, hogy jobban összefonják a filmes MCU-t a sorozatokkal. Az Endgame meg is nyitotta a szorosabb összefonódás lehetőségét Edwin Jarvis szerepeltetésével.

Bizonyos körökben azt suttogják, hogy azért várnak DD bemutatásával, mert a Netflix-szel közös szerződésük megakadályozza, hogy bármit is kezdjenek vele a Netflix kihagyásával. Így vagy visszavásárolják teljes mértékben a karaktert, vagy várnak a szerződés lejárásáig, hisz nem akarnak a konkurens streaming platformra tartalmat készíteni.

Jarvis szerepelése meg főleg azért (is) valósult meg, mert a Russo testvérek anno rendeztek az Agent Carter sorozatban, így ismerték az ottani karaktereket és történéseket, így könnyű volt beleszőni a Bosszúállókba

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Daredevil évadok 13 részesek voltak. Vagy félreértettem valamit? :hehe:

Na ebbe jól belefutottam :D Én valamiért úgy emlékeztem hogy több volt ennél, biztos az epizód hosszok miatt. De a lényegen így sem változtat, nekem unalmassá vált az egész :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 minutes ago, NorbiLordi said:

szerintem sok az a 20-22 rész, ha fele ennyi lenne szerintem jobb lenne.

Egy évad csak 13 részes volt... :D Bár a DD-részek általában 55 percesek voltak, a Gotham-epizódok meg 42-3 percesek, de még így is hosszabb a Gotham. :D 13 rész (ha mindegyikre 55 percet számolok) 715 perc, 22 epizód (43 perces részekkel számolva) 946 minutum.

36 minutes ago, Darth Sky said:

Viszont az Iron Fist végén tényleg nagyon érződik, hogy folytatást szántak neki.

De ugye nem olyannyira, hogy a falat fogom kaparni tőle, amiért nem készült folytatás? :cry:

Már sok filmet láttam, amelynek folytatást sejtetett a vége, mégse lett belőle semmi, és abszolút nem is bántam. Remélem, itt is így lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Nabopolasszar said:

Hát én inkább a sorozattól kapartam a falat, minthogy a befejezésétől :D

Egyszer már nekifutottam, talán a 7. epizódig jutottam. Valóban nem volt egy nagy szám. De ezúttal végignézem kronológiai sorrendben az összes Marvel-sorozatot.

Egyébként nekem a Jessica Jones első évada sokkal kevésbé tetszett, mint az a 7 rész az Iron Fistből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2/1/2018 at 10:17 AM , JakeSully said:

Sose értettem, miért kell ezt csinálni. :( Én egyaránt kedvelem mindkét franchise-t. Nem tudom, miben lenne jobb az egyik a másiknál. Mindkét oldalon vannak béna meg erős karakterek, filmek, rajzfilmsorozatok stb. egyaránt. Én a két franchise közt annyi különbséget látok, hogy az egyiket DC-nek hívják, a másikat meg Marvelnek...

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Marvel az utóbbi időkben megtalálta She-Hulk és a mai nap megtalálta Ms. Marvel szerepére a megfelelő színészt.

 

- She Hulk megformálója nem más lesz, mint Tatiana Maslany.

 

- Ms Marvel megformálója nem más lesz, mint Iman Vellani. A lány még nem szerepelt se filmben, se sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 9/29/2020 at 8:28 PM , NorbiLordi said:

Nem tudom, nekem valahogy unalmassá vált, már igazából az első évad végére, de azért végigküzdöttem magam a 2. évadon is. Én szerintem sok az a 20-22 rész, ha fele ennyi lenne szerintem jobb lenne. Még azt se mondanám, hogy azért nem tetszett mert másabb a formátum a filmekhez képest, mert a Gotham-et lazán végignéztem és ugyanilyen hosszúak voltak az évadok. Egyszerűen érdekeltelenségbe fulladt nálam a dolog, így a többi Marvel sorozatba én már bele sem kezdtem.

Nekem is unalmas volt néha a Daredevil, de tényleg csak néha.

Én imádom benne azt, hogy nemcsak egy olyan sorozat, amelyben a főhős megmenti a világot és happy end, hanem sokkal összetettebb: bepillantást nyerhetünk a New York-i alvilágba, Wisk mahinációiba... Meg az egész amolyan krimi/jogi sorozat hatását is kelti elég erősen, ami megint csak egy plusz pont.

Az első évadban engem amúgy egy óriási csalódás ért, mégpedig az, hogy az utolsó részig kellett várni Daredevil normális ruhájára, és addig csak abban a kezdetleges fekete ruhájában űzte az ipart...

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azokat a sorikat elég lazán letudtam. Csak a Daredevil-The Punisher-The Defenders triót intéztem el. A védelmezőset ki is hagytam volna ha Fenegyerkőc nem lenne benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.