Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

Egy csomó embernek nem jön át, mit is akar az Andor mondani, mutatni. 

Ezek a karakterek egyszerű emberek, akik próbálnak boldogulni egy jogaidtól teljesen megfosztott galaxis-ban. 

(Lassan már mi is ott tartunk, de ez nem ide tartozik.)

Rengeteg embernek az SW annyit jelent, hogy vannak jedik és a csatlósaik, akik harcolnak a sith-ek, és a csatlózaik ellen, vagy épp forditva.

És ha már mást látnak, akkor azt nem tudják normálisan kezelni. Mert ezeknek az embereknek, rajongóknak, ennyit tesz az SW.

Itt meg mutatnak végre egy olyan világot, ahol a legegyszerűbb lakói a galaxisnak hogyan is tudnak boldogulni, túlélni!! :) 

Még én is megemelem a kalapom eddig, mert zseniális a széria jelenleg. 

Nagyon ott van a dramaturgia, a rendezés, még az AK-47-es blaster változata is jóféle.. :D  Kit érdekel mivel lőnek, amig remek élményt ad amit nézek. :P  

 

Az új részt meg még nem láttam, majd később.  

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akkor ne olvasd. Rá sem kell kattintani, mert azért csinálják. Csak azzal, hogy ez az index cikk ide be lett téve, kapott egy jó kis reklámot tőlünk, akik utáljuk az ilyet, és szerintem jó néhány kattintást is kiérdemeltek, sőt, ha néhányan végigolvastuk, akkor még az oldalon töltött idő statisztikáját is szépen javítottuk. Ők ezt fogják látni, ebből fogják levonni ezt a következtetést: az ilyen cikkek jók, mert hozzák a kattintást. Azzal, hogy felhívjuk a figyelmet az ilyen cikkekre és olvassuk, mi is támogatjuk ezeket a cikkeket.

Na most hallgattam rád "mester". Feljött egy IGN - "alig érdekel valakit az Andor" és nem kattintottam rá? B@ttyák meg magukat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha rangsorolnom kell az élőszereplős sorozatokat, szerintem nálam már nem kérdés, hogy az Andor az első. De meditálok rajta, ígérem.

 

Én még nem láttam a mai részt, de az első hat epizód alapján is azt már ki merem jelenteni, hogy nálam is az Andor van az élen.

 

Ez egyébként nem jelenti azt, mint ami itt felmerült, hogy akkor már mindennek olyannak kell lennie, mint az Andornak és egy sötétebb, földhözragadtabb megközelítést kell alkalmazni, csak egyszerűen üdítő látni ennek az újdonságát, hogy van egy ilyen sci-fi kém-thriller sorozat is ebben a messzi-messzi galaxisban. Szerintem pont azért jó ez a korszaka a Star Warsnak, mert annyi mindennel lehet kísérletezni, animációs sorozatok, élőszereplősek, ott volt az az anime próbálkozás is és lehet, hogy minden nem sikerül egyforma magas minőségűre, de ez a hozzáállás teret ad arra, hogy ilyen különleges gyöngyszemek is szülessenek... meg mások is, amelyek meg másként jók, de pont azért tűnik ki az Andor, mert nem minden SW sorozat ilyen és nem is kell ilyennek lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Wilde írta:

 

Én még nem láttam a mai részt, de az első hat epizód alapján is azt már ki merem jelenteni, hogy nálam is az Andor van az élen.

 

Ez egyébként nem jelenti azt, mint ami itt felmerült, hogy akkor már mindennek olyannak kell lennie, mint az Andornak és egy sötétebb, földhözragadtabb megközelítést kell alkalmazni, csak egyszerűen üdítő látni ennek az újdonságát, hogy van egy ilyen sci-fi kém-thriller sorozat is ebben a messzi-messzi galaxisban. Szerintem pont azért jó ez a korszaka a Star Warsnak, mert annyi mindennel lehet kísérletezni, animációs sorozatok, élőszereplősek, ott volt az az anime próbálkozás is és lehet, hogy minden nem sikerül egyforma magas minőségűre, de ez a hozzáállás teret ad arra, hogy ilyen különleges gyöngyszemek is szülessenek... meg mások is, amelyek meg másként jók, de pont azért tűnik ki az Andor, mert nem minden SW sorozat ilyen és nem is kell ilyennek lennie.

Nem, szerintem ilyen sorozat még nem volt, SW témában, mint az Andor. Nope. 

Lényegében Andor sem bűnöző, hanem itt ebben az érában, én inkább túlélőnek mondanám most még. Ő még formálódik, a karakter fejlődésére leszek nagyon kiváncsi majd a továbbiakban. Hogyan, miként jut majd el a karaktere a Rogue One-ban látott Andor szintjére. 

 

Még én magam is meglepődtem, magamon, mert ennél a szériánál nem érdekel a média, megnézem az adott részt, rá 2-3 napra a Rixon féle elemzőt, és annyi. :P 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre kijöttek az Andor tényleges nézettségi adatai és úgy tűnik, nincs mit szégyelnie. Az első hetében a kifejezetten streamingre gyártott tartalmak között a hatodik helyen végzett. Ez azért is szép mert ezeknél a listáknál azt nézik hogy az adott sorozat összes részéből együttvéve hány percnyit néztek meg. Nyilván egy sorozat amelyből már több rész kijött könnyebben teljesit jól. Ezért a hatodik hely tényleg teljesen oké, úgy hogy az Andorból még csak három epizód jött ki a vizsgált időszakban. Amerikában 624 millió percnél állt a fentebb említett módszer alapján.

 

1. Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story (Netflix), 3.66 billion minutes viewed

2. Cobra Kai (Netflix), 1.11 billion

3. The Lord of the Rings: The Rings of Power (Prime Video), 977 million

4. Fate: The Winx Saga (Netflix), 675 million

5. El rey, Vicente Fernández (Netflix), 648 million

6. Andor (Disney+), 624 million

7. The Crown (Netflix), 585 million

8. The Handmaid’s Tale (Hulu), 535 million

9. The Great British Baking Show (Netflix), 442 million

10. Stranger Things (Netflix), 416 million

 

Kiváncsiságból visszanéztem és a Boba Fett sorozat első része annak idején 389 millió perccel nyitott :o Így az Andor alaposan lepipálta! Igaz elsőre több epizóddal nyitott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már én is kijelentem amit már páran megtettetek. Az Andor nálam eddig a legjobb sw-sorozat. Ez nem azt jelenti hogy a többi rossz. Hanem azt hogy a többi sorozat 100 % ez meg 110 %.

Nemrég végeztem a 7. résszel és most már pontosan tudom miért jön be nekem ennyire. Ahogy én is felnőttem, az sw is. Ezzel a sorozattal felnőtté vált az sw. A felnöttkor minden kihívásával, minden felelősségválallásával. Gyrerekként izgultam Luke, Han, Leia miatt, akik rosszul céloztak, rossz kardforgatók voltak, de mivel mesei hősök voltak tudtam hogy nem eshet bajuk, hisz a hősök nem halnak meg és nem fizetnek be csekkeket, nem vásárolnak, nem kapank fizetést. Csak úgy vannak. Élnek egy fantáziavilágban ahol minden lehetséges. Aztán jött a PT az ST és maradt minden a régiben. Hősök, gonosztevők varázslók(Jedik) harcolnak egymással, de még mindig nincs az hogy fizetés elött már 30 kreditem maradt. Ebben a világban a rohamosztagosok mellé lőnek, a hősök mindent túlélnek(pl fagyasztás), egyfajta mesei világ amit imádtam és imádok most is.

DE. Jött az Andor és olyan szinten mélyítette el ezt a mesei világot a hétköznapok szintjére hogy ezt tanítani kéne azon egyetemeken ahol film, illetve sorozatkészítésről van szó. Számomra viszont nemcsak a hétköznapisága miatt zseniális a sorozat, hanem a felnötté válástól. Mitől leszünk felnöttek? Mikor válunk gyerekből felnötté? Mikor döntéseket hozunk és annak következményeiért vállajuk a felellőséget. Mert addig a szüleid vállalták. Most viszont te. 

Ez a sorozat ez teszi. Felnötté tette az sw mesei világát. A mesei világ azt mondja hogy az Erő legyen veled. Itt viszont nincs veled. Nicsenek Jedi lovagok hogy kihúzzzanak sz*rból. A tetteidnek következményei vannak rád nézve és eléggé súlyosak.

Tényleg csak szuperlativuszokban tudok erről a sorozatról beszélni. A színészek(szó szerint mindegyik) elképesztően jól alakítja a saját karakterét. Pár színész itt ki lett emelve ,de én hozzátenném Diego Lunát aki címszereplő bőrébe bújt. Fantasztikusan játsza a simlis, de ugyanakkor jószivü Cassian Andort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Durva, hogy a rajongók mennyire imádják ezt a sorozatot! A TFN-en ennyi ömlengést nem is tudom mikor láttam utoljára.

 

Amúgy meg:

 

IMDB: 8.1

Rotten: 95%-83%

Metacritic: 74

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, csoli1138 írta:

Mi a mentők száma? :D

Inkább hívj taxit, biztosan kijön és gyorsabb. :D 

Én is gondolkodom azon, hogy valamelyiket el kéne tolni, mert egy estére ez így lehet kicsit sok(k) lenne. Ha jól emlékszem, még sosem kaptunk egy nap két különböző témájú Star Wars matériát. Legalábbis nem úgy, hogy mindkettő mozgóképes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megvolt a Históriák, most jöhet az Andor. :D 

Nálam pont forditva van most. Most végeztem az Andor-al. Holnap este következik az animációs. 

És megint nem csalódtam a részben, piszkos jó lett ismét! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fantasy nélküli Star Wars?

 

Egy kiváló cikk a rebo.hu-n Kádas Pisti tollából, amely azt boncolgatja hogy miért is fals az olyan érvek, miszerint az Andor nem eléggé Star Wars és túl földhözragadt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.