Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pedig Dzséjt jól rá világított, hogy a második Halálcsillag darabjaira robbant és nem atomjaira. :)

 

Azt csak az előbb olvastam. Jól mellélogikáztam akkor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Tarzaan írta:

Az RO-ban azért ezen a téren érvényesült a fizika, és a sithek osszújában égett a legkörbe belépő lezuhanó űrhajó.

Minél nagyobb egy test annál nehezebben ég el a légkörben. Ezt tudhatnád. Erről a dínók tudnának mesélni...

 

1 perccel korábban, Rog írta:

 

Azt csak az előbb olvastam. Jól mellélogikáztam akkor. :D

No problem, hála égnek van kibúvó. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Minél nagyobb egy test annál nehezebben ég el a légkörben. Ezt tudhatnád. Erről a dínók tudnának mesélni...

 

 

Erre értem, hogyaz már akkora mozgási energia, hogy kihalási esemény, de semmiképp ne mmarad úgyegyben, hanem hatalmas kráter lesza környékén.

 

De a nagy baj nemnez, hanem a méret...

 

 

De simán lehet, hoya filmben így benne sem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az amúgy kissé fura, hogy Rey fénykardja hibátlanul működik. Ennek szerintem úgy lenne értelme, ha új kyber kristály lenne benne. Hiszen Kylo pengéje is azért olyan instabil, mert sérült a benne lévő krisály. Rey-é meg gyakorlatilag kettétört.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Tarzaan írta:

 

Erre értem, hogyaz már akkora mozgási energia, hogy kihalási esemény, de semmiképp ne mmarad úgyegyben, hanem hatalmas kráter lesza környékén.

 

De a nagy baj nemnez, hanem a méret...

 

 

De simán lehet, hoya filmben így benne sem lesz.

Értem. Nos majd meglátjuk. Lehet, hogy az a roncs több száz kilométerre van onnan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Tarzaan írta:

Erre értem, hogyaz már akkora mozgási energia, hogy kihalási esemény, de semmiképp ne mmarad úgyegyben, hanem hatalmas kráter lesza környékén.

 

Lehet hogy a kráter telt meg vizzel :) Mondjuk nem mintha az űr vagy a bolygóknak bármi köze lenne a realitáshoz az SW-ben. Minden planétán lélegezhető levegő van az űrben meg van hang. Az űroperában az aranyszabály hogy a fizika szabályait a látvány és a hatás kedvéért nyugodtan felül lehet irni. Ez azóta igy van mióta az SW létezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Tarzaan írta:

Az RO-ban azért ezen a téren érvényesült a fizika, és a sithek osszújában égett a legkörbe belépő lezuhanó űrhajó.

Az RO-ban hol? Amikor az űrben hullottak a bombák? Amikor a csillagromboló roncsok lefelé zuhantak, miközben eredendően nem abba az irányba mozogtak? Nincs az a fizika, ami a csillagrombolókat ráirányítaná az alattuk lévő pajzskapura. Ami pedig az Invisible Hand roncsát illeti, igen, égett, ennek ellenére földet ért, és egész egyben volt. Anakin, Palpatine, Obi-Wan és R2 még le is szálltak róla karcolás nélkül.

12 perccel korábban, Tarzaan írta:

Amúgy van olyan elmélet, hogy kiberkristályt menne keresni Rey kardjába.

Amit simán vehetnének a fekete piacon is, mint Ezra.

12 perccel korábban, Tarzaan írta:

Ami a fizikát illeti, bizonyos dolgok SW-n belül kb elfogadottak voltak, de ezeket a Disney éra eléggé felrúgja.

Fityfenét, Lucas egyáltalán nem ragaszkodott semmilyen fizikai dologhoz. Ezért járhatnak a hősei egy maszkban egy aszteroidában élő űrcsiga bendőjében, ezért van belélegezhető levegő és földi gravitáció egy gázóriáson, ahol mellesleg lebegő városban élnek. Ezért lehet élet egy bináris rendszer bolygóján. Ezért lehet fénysebességgel repülni, ezért van hang az űrben, ezért repülnek úgy az űrhajók az űrben, mintha légkörben repülnének. Ezért van fent és lent az űrben. És Lucas maga jelentette ki, hogy esze ágában sem volt soha tudományos dolgokkal foglalkozni, pont direkt úgy állt a Star Warshoz, hogy az véletlen se legyen ilyen.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így jártam. :D

Amúgy nem sokkal az első HSz után kicsit újragondoltam a dolgot. Addig jutottam hogy az a logikus hogy nagyobb darabok csak maradhattak belőle. De az a hatalmas nekem akkor is túlzás. Persze ha több kisebb darabból fércelték össze akkor bejövősebb a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 12. - 20:06, Darth Riddick írta:

Na csá!!

Na... picit jobban kifejtve a dolgot:

Elmentek ti a jó büdös pi.... akarom mondani, MIVAN? hogy még 8 (nyolc?) hónap van decemberig? Na ne csessz fel!

 

Aszem mindenképpen meg kell oldanom egy filmes/sorozatos teljes újrázást a The Rise Of Skywalker előtt, mert igénylem! Csak sajos annyira sűrű ez az év sok tekintetben (rengeteg meló, lakásvásárlás, sok más sz*r...) hogy nem tudom mikor és hogy tudom beszuszakolni jelenleg az életembe ezt a koránt sem kis vállalkozást.... pláne úgy, hogy nemrég kezdtem darálni a GOT-ot és még azzal sem tudok úgy haladni, ahogy szeretnék.... mindegy, egyéni szoc.problem... megoldom valahogy!

Komolyra fordítva a szót egyébként: a teaser valami eszméletlen király volt! Édes Istenem, de mennyire nagyon király! :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Te....Te Diznííííí csőcselék. :lol: 

Ugyan kérlek! E szavak jelentik számomra a Nirvana-t! Maga Mickey egér elevenedik meg lelki szemeim előtt szüntelen és imafüzérrel a kezemben nonstop mormolom neki magasztos imáimat! Nálam nagyobb Disney fan nemLétezik! 

Jó, picit talán túloztam (vagy nem, kit tudhassa?) :D Na de hogy egyesek magának a patás ördögnek, szó szerint a Sátánnak kiáltsák ki a Disney-t és mindent, ami hozzá tartozik, az szerintem klinikai eset, minimum intenzív osztályon a helye!

Dzséjt trailer elemzését szeretném külön megköszönni! Élmény volt olvasni! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Ugyan kérlek! E szavak jelentik számomra a Nirvana-t! Maga Mickey egér elevenedik meg lelki szemeim előtt szüntelen és imafüzérrel a kezemben nonstop mormolom neki magasztos imáimat! Nálam nagyobb Disney fan nemLétezik! 

chappelle show lol GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mekkora a figura már... az a néhány másodperc a panel színpadán és az a mondat azzal a hanglejtéssel... elképesztő volt!

Hát ő Ian! Egyszerűen fantasztikus öregúr! És ahhoz képest, hogy a filmtörténelem egyik legnagyobb genyáját alakította hihetetlen, hogy mennyire szerethető színész! :)

Na és ugye brit (ők különösen közel állnak a szívemhez!)

Bár fájóan hiányzik a neve elől egy 3 betűs szócska! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zeneileg volt már a trailer elemezve? Nekem eléggé botfülem van ehhez, de a Leia témát éreztem nagyon hangsúlyosnak, illetve a legvégén Kylo témájának variánsát is hallani véltem néhány hang erejéig. Lehet ez is a Skywalkerek felemelkedésére utal?

Remélem Leia öröksége valahogy tovább él majd a filmben, és nem csak a kaland, harc, fénykardok, űrcsaták, Erő lesz hangsúlyos, és Palpatine sem veszi el a figyelmet. Ennek Carrie filmjének kell lenne, valahogy az ő történetét is le kell zárni, lehetőleg nem tragikus végkifejlettel.  Szerintem Leia tragédiája nem nem csak az, hogy elveszít mindenkit, akit szeret, és Köztársaság - amiért oly sok mindent feláldozott - elbukott, hanem az is, hogy  a politikai karrierjét és az anyaságot nem igazán tudta egyensúlyba hozni, plusz az Erőt is fenntartásokkal kezelte, így akaratlanul is eltolta magától a fiat, akit végül a sötét oldalon, és az ellenség vezetőjeként láthat ismét.  

Belegondoltatok már, hogy mekkora jelenet lehetett volna egy anya-fiú személyes találkozás? (Úgy hiszem, Kylo nem tudná megölni az anyját.) Szem nem maradt volna szárazon a moziteremben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok felelőtlenül kijelenteni semmit, de ha sikerül - ha nem is a premier megtekintésre - de egy későbbi esetleges közös (fórumos) EP IX nézésben jó lenne végre részt vennem. Sokszor azt sem tudom, hogy mire számítsak a hétvégén, nem hogy 8 hónappal előre.... de azon leszek, hogy össze tudjam hozni a dolgot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég vegyes lett a teaser (nyilván egyedül leszek a véleményemmel, de engedtessék meg ha már képkockás elemzést is olvashattunk itt). :-D

 

Először is az, hogy az elején több mint egy perc (a teaser teljes két percéből) Rey hörömpő cirkusz világszámával megy el, aztán a kétszer 5 másodperces snitt az ölelkezéssel és a halálcsillag maradványainak szemlélésével, ahol szintén Rey van fókuszban a karakterek között - számomra világosan mutatja hogy a kilencedik részben ki az akin a hangsúly lesz. Ez nem csupán vágás kérdése (nyilván egy trailerbe úgy vágnak össze dolgokat ahogy akarnak, attól még nem feltétlenül arról fog szólni a kész film), mert a jelenetekben a kompozíció és a hangsúly kiemelése is a lányon van - ez számomra egyértelmű üzenet és egyben lelombozó is.

 

Én eddig ettől az "instant" kiscsajtól semmi maradandót nem kaptam az eddigi két részben, sokkal jobban várok Kylo revelációjára és a Skywalker történet befejezésére. A műkönnyes ölelkezés, a hatásvadász, pózőr beállás, majd a dupla rittberger csupán a szokásos kellékek a "megszokott" lartpourlart cucchoz, amivel vastagon megszórták a guberáló lánykát, de ettől egy centivel nem hozták most sem közelebb.

 

Az összes többi jelenet sokkal izgalmasabb. Lando pár másodperc alatt vigyorra húzta a szám, és engem is elgondolkodtatott hogy Kylo miért nem kaszabol a kardjával. Alapvetően feelinges a teaser, nekem a kis robot is tetszik, valamint az a jelenet is amiben a második vonal gárdája 3PIO-val és Poe-val dzsankázik a siklóval, és hangulatos a kacaj a végén Palpatinetól. De ez is patchwork: nekem fura egy kicsit hogy miért kellett Palpatine-t beletuszkolni az EP9-be, az biztos, hogy akármennyire is cool lesz (amiben nem kételkedem) nem lenne rá szükség, ha Snoke-ot nem húzzák le mindenféle sidenote nélkül a WC-n az előző rész végén.

 

Biztos van akinek ez a teaser maga a mennyország és örülök hogy örülnek, nekem ez egyenlőre kevés. Remélem lesz még trailer Kylo-s témában is.

 

Izlések és pofonok... :-D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Örülök, hogy itt lehetek köztetek! Hát az előzetesről csak annyit tudok mondani, hogy könnybe lábadt szemmel néztem végig vagy 100-szor. De amikor jön a felirat, hogy the saga comes to an end, nem bírok az érzéseimmel. Még most is a hideg ráz, annyira tetszett ez az előzetes. Senki sem megy el örökké! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Mestal írta:

Elég vegyes lett a teaser (nyilván egyedül leszek a véleményemmel, de engedtessék meg ha már képkockás elemzést is olvashattunk itt). :-D

 

Először is az, hogy az elején több mint egy perc (a teaser teljes két percéből) Rey hörömpő cirkusz világszámával megy el, aztán a kétszer 5 másodperces snitt az ölelkezéssel és a halálcsillag maradványainak szemlélésével, ahol szintén Rey van fókuszban a karakterek között - számomra világosan mutatja hogy a kilencedik részben ki az akin a hangsúly lesz. Ez nem csupán vágás kérdése (nyilván egy trailerbe úgy vágnak össze dolgokat ahogy akarnak, attól még nem feltétlenül arról fog szólni a kész film), mert a jelenetekben a kompozíció és a hangsúly kiemelése is a lányon van - ez számomra egyértelmű üzenet és egyben lelombozó is.

 

Én eddig ettől az "instant" kiscsajtól semmi maradandót nem kaptam az eddigi két részben, sokkal jobban várok Kylo revelációjára és a Skywalker történet befejezésére. A műkönnyes ölelkezés, a hatásvadász, pózőr beállás, majd a dupla rittberger csupán a szokásos kellékek a "megszokott" lartpourlart cucchoz, amivel vastagon megszórták a guberáló lánykát, de ettől egy centivel nem hozták most sem közelebb.

 

Az összes többi jelenet sokkal izgalmasabb. Lando pár másodperc alatt vigyorra húzta a szám, és engem is elgondolkodtatott hogy Kylo miért nem kaszabol a kardjával. Alapvetően feelinges a teaser, nekem a kis robot is tetszik, valamint az a jelenet is amiben a második vonal gárdája 3PIO-val és Poe-val dzsankázik a siklóval, és hangulatos a kacaj a végén Palpatinetól. De ez is patchwork: nekem fura egy kicsit hogy miért kellett Palpatine-t beletuszkolni az EP9-be, az biztos, hogy akármennyire is cool lesz (amiben nem kételkedem) nem lenne rá szükség, ha Snoke-ot nem húzzák le mindenféle sidenote nélkül a WC-n az előző rész végén.

 

Biztos van akinek ez a teaser maga a mennyország és örülök hogy örülnek, nekem ez egyenlőre kevés. Remélem lesz még trailer Kylo-s témában is.

 

Izlések és pofonok... :-D

Nem vagy vele egyedül mert belőlem se váltott ki semmi hatást se a cím se az előzetes. A kacaj a végén hangulatos meg jó,de utána egyből jött a kérdésem, hogy miért is kell ez, de arra kíváncsi vagyok miképpen hozzák vissza mert sok féle variáció van csak ez nekem kicsit erőltetett menet.  Én spec. elsőre Snoke-ot hittem akinek sokkalta jobban örültem volna. Persze a színésznek annak idején akadt váratlan dolga amit nyilatkozott szóval valamilyen formába benne lesz az biztos. 

Ami nagyon tetszett Lando jelenete na ott felröhögtem vele együtt meg Leia jelenetei amit mesterien megoldottak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, DiO írta:

Sziasztok! Örülök, hogy itt lehetek köztetek! Hát az előzetesről csak annyit tudok mondani, hogy könnybe lábadt szemmel néztem végig vagy 100-szor. De amikor jön a felirat, hogy the saga comes to an end, nem bírok az érzéseimmel. Még most is a hideg ráz, annyira tetszett ez az előzetes. Senki sem megy el örökké! 

Üdv a körünkben DiO! Remélem itt megtalálod azt a közösséget akikkel nem harcolni kell folyton hanem konstruktívan beszélgetni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.