Ugrás a kommentre

Teaser trailer


Ajánlott hozzászólás

A forgalmazónak ilyenkor fogalma sincs arról, hogy miről fog szólni a film. Ez már az utolsó Jedi/utolsó Jedik eset után kiderült.

A lengyelekre is ráhagyták a Skywalker újjászületését. Most egyszerre nem lehet valaminek a felemelkedése, újjászületése és a kora.

Valaki mellé lőtt. Vajon a J.J. Abrams vagy a Fórum Hungary? :lol2:

 

Ha ez meg egy új rend, mint ahogy a ziron tippelik, akkor ez olyan, mint ha a III. és a VI. résznek az lenne a magyar címe, hogy "Sith bosszúja" vagy "Jedi visszatér".

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, RacerX írta:

A komplett saga-t kéne Skywalker korának nevezni.

Az inkább Skywalkerek kora lenne nem? :) 

56 perccel korábban, Brodie írta:

Ha egy Skywalker rend, akkor viszont ezt kellett volna többesszámba tenni, nem a Jedit az ep8-ban (arra még most is haragszom) és még egy névelő sem ártana. 

Akkor "A Skywalkerek kora" lenne a megfelelő.

Úgyis angol nyelven fogunk itt rá hivatkozni többségében, de azért most nagyon felcseszett ez a cím, mert szánalmasan gagyi, legalább megint lehet idehaza nevetni 3 napig a Star Warson.

És csak a moziban fogom látni, meg minden alkalommal itthon, akkor is ha feliratosan nézem BD-n.

 

James Bond rajongóként már hozzászokhattam volna ezekhez (Quantum of Solace - A Quantum csendje), de ezt soha nem lehet megszokni.

 

Max. a magyar címadókon nevetnek, és akkor mi van. :) Nem hinném, hogy valakit ez a cím eltántorítana a megtekintéstől.

6 perccel korábban, Pildi írta:

Nekem sem tetszik a magyar cím, de azért nem a címtől lesz jó vagy sikeres a film itthon. 

 

Engem az érdekel most már leginkább, hogy vajon miről szól, azáltal hogy jóváhagyták ezt a fura címet, ami nem fedi az angol változatot. Elég sokatmondónak érzem a változtatást. :hmm:

Akkor sokatmondó ha tudják miről fog szólni, amit kétlek. :) Sajnos a hivatalos válasz nem igazán ad megnyugtató választ a kérdésre: miért ez? Szerintük ez "a magyar nyelvhez jobban illeszkedő, filmcímként helyét jobban megálló kifejezést..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem hinném, hogy valakit ez a cím eltántorítana a megtekintéstől.

 

Ezt én sem hiszem. Hogy tetszik vagy sem, ízlés kérdése. Hogy megfelel-e a film történetének, azt meg majd meglátjuk. :) De mindettől függetlenül özönleni fognak rá a népek, ez tuti biztos. És egyébként lehet, hogy pont ez a fura cím az, ami még azok fantáziáját is megmozgatja, akiket annyira nem hoz lázba az Ep9 moziba kerülése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem tetszik a magyar cím, mert szerintem félrevezető értelmezésekre adhat okot. Történelmi léptéket figyelembe véve általában kiemelkedő uralkodók, uralkodócsaládok vagy államfők neve után szoktuk odatenni a "kora" vagy "korszak" kifejezést, ezzel is kifejezve, hogy egy hosszabb időszakban az ő tevékenységük nagyon jelentősen határozta meg az adott állam sorsát, akár pozitív, akár negatív megítéléssel az utókor részéről. Mondok néhány példát a magyar történelemből: Szent István kora, Anjuk kora, Horthy-korszak, stb.

Nos, ebből a szempontból a Skywalkerek több évtizedes történetét nem lehet így értelmezni. Fontos család ugyan a Galaxis történetében, de eddig nem voltak uralkodók, nem az ő döntéseik határozták meg a csillagrendszerek, bolygók sorsát. Anakin még a Jedi tanácsba se tudott bekerülni, a klónok háborújában sem ő a fővezér, Darth Vaderként pedig Palpatine végrehajtója, akire rá lehet bízni a piszkos munkát. Az Uralkodó  megölése sem ad okot rá, hogy egy korszakot nevezzenek el róla. Nézzük a gyerekeit. Luke reménytelen eset, parasztfiúból lázadó pilóta, majd jedi mester lett, aki soha nem vállalt politikai szerepet, végül remeteként halt meg az Ellenállást segítve, újra reményt adva a Galaxisnak. Leia nevelőszülei révén hercegnői címhez jutott, de uralkodni már nem tudott az Alderaan pusztulása miatt, a Lázadásban fontos politikai és katonai tanácskozások részese, a Birodalom bukása után pedig szenátorként valósítaná meg az Új Köztársaság eszményi államát. Vér szerinti apja kilétének nyilvánosságra kerülése után politikailag megbukik, jelenleg az Ellenállás nevű kis létszámú gerrillacsoport vezetője, de itt is már háttérbe húzódik az operatív ügyek intézésénél. Végül a harmadik generáció Ben Solo, vagyis Kylo Ren. Ő vitte legtöbbre a családból, hisz egy jókor időzített gyilkossággal megszerezte az Első Rend katonai szervezet, ezzel együtt pedig megszállással a Galaxis nagy részének vezetését. Ő azonban nem tartja magát Skywalkernek, hiszen a múlt és a családja fizikai eltörlése kiemelten fontos célja az új Legfőbb Vezérnek, így a Skywalker szellemiséget benne hiába keresnénk. Mivel uralmát még nem tudta megszilárdítani, és a Saga utolsó része is valószínűleg az ő bukásával végződik majd (esetleg egy megváltástörténet véggel), így ő sem lehet egy korszak névadója. 

Mindent összevetve én is a Skywalker felemelkedése címet támogattam volna, abban azértelemben, hogy nem egy konkrét személy, hanem egy eszme - a sötétség és a fény harcából a jóra törekvés, a pozitív cselekvés - továbbélésére utalna ez a felemelkedés, és ne kelljen ahhoz a Skywalker-vérvonal részesének vagy erőhasználónak lenni, hogy az ember megtalálja magában ezt a szellemiséget. (Hmm.... Rey szerepe.) 

Mindazonáltal nagyon várom az új részt, a magyar cím furcsasága sem tántorít el a lelkesedéstől.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Griet írta:

Nekem sem tetszik a magyar cím, mert szerintem félrevezető értelmezésekre adhat okot. Történelmi léptéket figyelembe véve általában kiemelkedő uralkodók, uralkodócsaládok vagy államfők neve után szoktuk odatenni a "kora" vagy "korszak" kifejezést, ezzel is kifejezve, hogy egy hosszabb időszakban az ő tevékenységük nagyon jelentősen határozta meg az adott állam sorsát, akár pozitív, akár negatív megítéléssel az utókor részéről. Mondok néhány példát a magyar történelemből: Szent István kora, Anjuk kora, Horthy-korszak, stb.

Nos, ebből a szempontból a Skywalkerek több évtizedes történetét nem lehet így értelmezni. Fontos család ugyan a Galaxis történetében, de eddig nem voltak uralkodók, nem az ő döntéseik határozták meg a csillagrendszerek, bolygók sorsát. Anakin még a Jedi tanácsba se tudott bekerülni, a klónok háborújában sem ő a fővezér, Darth Vaderként pedig Palpatine végrehajtója, akire rá lehet bízni a piszkos munkát. Az Uralkodó  megölése sem ad okot rá, hogy egy korszakot nevezzenek el róla. Nézzük a gyerekeit. Luke reménytelen eset, parasztfiúból lázadó pilóta, majd jedi mester lett, aki soha nem vállalt politikai szerepet, végül remeteként halt meg az Ellenállást segítve, újra reményt adva a Galaxisnak. Leia nevelőszülei révén hercegnői címhez jutott, de uralkodni már nem tudott az Alderaan pusztulása miatt, a Lázadásban fontos politikai és katonai tanácskozások részese, a Birodalom bukása után pedig szenátorként valósítaná meg az Új Köztársaság eszményi államát. Vér szerinti apja kilétének nyilvánosságra kerülése után politikailag megbukik, jelenleg az Ellenállás nevű kis létszámú gerrillacsoport vezetője, de itt is már háttérbe húzódik az operatív ügyek intézésénél. Végül a harmadik generáció Ben Solo, vagyis Kylo Ren. Ő vitte legtöbbre a családból, hisz egy jókor időzített gyilkossággal megszerezte az Első Rend katonai szervezet, ezzel együtt pedig megszállással a Galaxis nagy részének vezetését. Ő azonban nem tartja magát Skywalkernek, hiszen a múlt és a családja fizikai eltörlése kiemelten fontos célja az új Legfőbb Vezérnek, így a Skywalker szellemiséget benne hiába keresnénk. Mivel uralmát még nem tudta megszilárdítani, és a Saga utolsó része is valószínűleg az ő bukásával végződik majd (esetleg egy megváltástörténet véggel), így ő sem lehet egy korszak névadója. 

Mindent összevetve én is a Skywalker felemelkedése címet támogattam volna, abban azértelemben, hogy nem egy konkrét személy, hanem egy eszme - a sötétség és a fény harcából a jóra törekvés, a pozitív cselekvés - továbbélésére utalna ez a felemelkedés, és ne kelljen ahhoz a Skywalker-vérvonal részesének vagy erőhasználónak lenni, hogy az ember megtalálja magában ezt a szellemiséget. (Hmm.... Rey szerepe.) 

Mindazonáltal nagyon várom az új részt, a magyar cím furcsasága sem tántorít el a lelkesedéstől.

 

Igen, ha valakinek "Kora" volt az inkább Palpatine. Másrészről az eredeti cím a "Felemelkedés" értelmezhető hatalomra jutásként, valaminek az élére kerüléseként, vagy meghatározóvá válásként ez lehet politikai vagy eszmei ahogy te is írod. Azonban ha ez a "Felemelkedés" végbemegy és utána huzamosabb ideig ki is tart akkor már az lehet kor, korszak. Nem tudom, hogy a szinkron stúdiókat valamennyire beavatják-e nagy vonalakban, hogy megkönnyítsék a munkájukat, de ha igen akkor lehetséges, hogy a magyar cím a jövőbe mutató. Úgy értem, hogy míg az angol cím magát az eseményt nevezi meg addig mivel nem érezték eléggé magyaríthatónak (bár nemtudom miért) a szinkron stúdió inkább a következményt nevezi meg a címnek és ez többé kevésbé végtére ugyanazt jelenti.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem prózaibb oka van, hogy a cím jelentését megváltoztatta a magyar forgalmazó. A Skywalker felemelkedése nagyon "eszperente nyelven" hangzik, sok az e magánhangzó egymás után. Kimondva, és ami fontosabb, leírva (plakáton vagy a főcímben) nem hangzana olyan jól, és hosszabb is, mint a Skywalker kora. Valószínűleg a rövidebb és könnyebben kiejthető cím mellett tették le a voksukat, viszont így a film üzenete és a cím nem biztos, hogy összhangban lesz egymással. Decemberben minden kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

Őhm ezeket a fordításokat nem kell a Disneynek leokéznia?

„Ahogy annak idején a Baljós árnyak forgalmazója, úgy most mi is a magyar nyelvhez jobban illeszkedő, filmcímként helyét jobban megálló kifejezést kerestünk annál, mint amit a nyersfordítás – egyik lehetősége – ad.

Ezt a címet a Disney jóváhagyta.

Az utolsó Jedik esetében csupán az okozott fennakadást, hogy a jóváhagyáskor a stúdiónak nem volt tudomásra róla, hogy nálunk a Jedi szónak jelzett a többesszáma.”

Ziro.hu-ról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Griet szép fejtegetés a Skywalkerekről, főleg mert in-universe tekintetted. Nézői szempontból viszont helytálló lehet a cím hisz az egész SW tulajdonképpen az ő történetüket meséli el, az van a fókuszpontban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 18. - 19:41, Kenobi tábornok írta:

Nálam ez a teaser a második kedvenc lett a Zsivány után szorosan. A Zsivány továbbra is az eslő de ez közel van hozzá. :)

Érdekes ízlésed van. A teaser fele azzal telik el hogy Rey a sivatagban egy közeledő tie elől (háttal elfelé) fut és aztán visszafelé (a gép fölé) szaltózik egyet. A teaser FELÉBEN! Ha valaki meg tudja nekem magyarázni hogy ennek mi értelme van az öncélú visualon kívül, annak fizetek egy fagyit. Ilyen erővel akár a hátára is dobhatta volna magát és aztán pókjárásban körözhetett volna, legalább akkor nem fordít hátat a rátámadó ellenségnek. 

 

Ennél a jelenetnél inkább a vágásnál mutathatták volna meg milyen pengék, mert szerintem zavaró hogy Rey kvázi 2x veszi elő a kardját (a szemből snittben már ereszti le a karját, míg az ezt követő hátsó nézetben még csak nyúl felé és le sem emelte az övéről). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 04. 30. - 9:05, Ody Mandrell írta:

Nézői szempontból viszont helytálló lehet a cím hisz az egész SW tulajdonképpen az ő történetüket meséli el, az van a fókuszpontban.

Nekem semmi bajom a címmel (de mint kiderült én mindent máshogy látok meg értelmezek mint ti).

 

Szerintem nem a 9 részre vonatkozik a Skywalkerek kora (vagy felemelkedése) hanem arra ami a 9 rész után következik majd.

 

Már nincs olyan hogy jedi meg sith, és a gyerek az istállóban sem ezeket mondta hanem azt hogy "Skywalker". És nem hiszem hogy egy személyre, vérvonalra vagy a családnévre utalt. Pont erről szólt a TLJ. Az erő amúgy sincs vegytisztán valakiben csak az egyik oldalon, Ben pedig látványosan lefedi az erő mindkét oldalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nekem semmi bajom a címmel (de mint kiderült én mindent máshogy látok meg értelmezek mint ti).

 

Szerintem nem a 9 részre vonatkozik a Skywalkerek kora (vagy felemelkedése) hanem arra ami a 9 rész után következik majd.

 

Már nincs olyan hogy jedi meg sith, és a gyerek az istállóban sem ezeket mondta hanem azt hogy "Skywalker". És nem hiszem hogy egy személyre, vérvonalra vagy a családnévre utalt. Pont erről szólt a TLJ. Az erő amúgy sincs vegytisztán valakiben csak az egyik oldalon, Ben pedig látványosan lefedi az erő mindkét oldalát.

 

Amúgy ezt több helyen olvasom meg hallom,de még mindig nem értem miért mondják ezt az emberek lehet velem van gond mikor a filmbe igaz most néztem megint ezen jelenetet, de nálam a szinkronban azt mondja: ''Luke Skywalker Jedi mester''

 

Most akkor,ha megnézem a könyvet:  3 gyerek volt ugye- Temiri, Oniho, Arashell Sar. Itt ugye Oniho aki előadja a történetet és itt a köny is említi ''Luke Skywalker Jedi mester '' csak ugye jön az istállómester Bargwill Tomder, és nem fejeződik be a sztori. Temiri az aki a seprűvel áll a végén. 

 

Szóval nemtudom melyik jelenet ez vagy én maradtam le e valamiről.  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isten ments, hogy védelmembe vegyem a címadókat, mert, én is nagyon meg vagyok lepve, hiszen úgy tűnt, hogy ezt könnyen meg lehet oldani. De elgondolkodtam, és még korán van elátkozni ezt a címet. Nem igazi szinonímák a felemelkedése és a kora, de bizonyos kontextusban működhet egyik a másik helyett. Ha Skywalker révbe ér, célt ér elér egy fontos állapotot, állomást, az lehet az ő időszaka, kora. Eljött/eljön az ő kora, most ő számít, felmagasztalódott/felmagasztalódik felemelkedett/felemelkedik. Szolgálhatja ez a történetet, várjuk ki a végét! Én annak örülök, hogy nem lázadása lett. Kitellett volna tőlük. 

Én Az utolsó jediket is nagyon szeretem, mert utal Reyre is, ami fontos. Egyszerre jelent kezdetet és véget, főleg Luke kijelentésének fényében; hidd el nem én leszek az utolsó jedi.. ;)

Lehet, működik majd! Optimizmus feleim! :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Most akkor,ha megnézem a könyvet:  3 gyerek volt ugye- Temiri, Oniho, Arashell Sar. Itt ugye Oniho aki előadja a történetet és itt a köny is említi ''Luke Skywalker Jedi mester '' csak ugye jön az istállómester Bargwill Tomder, és nem fejeződik be a sztori. Temiri az aki a seprűvel áll a végén. Szóval nemtudom melyik jelenet ez vagy én maradtam le e valamiről.  

Én azt tartom valószínűnek hogy annyit olvasgattad a könyvedet hogy lemaradtál az EP9 címéről. Egy biztos: Bargwill Tomder mellett még ott volt Vidkun Quisling, Conchita Wurst és Huckleberry Finn is. Akiknek a nevét SZINTÉN nagyon fontos lett volna megemlíteni hogy tisztán láthassunk ebben a kérdésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Mestal írta:

 

Elképzelhető hogy az olvasóközönséget magamban nem jól lőttem be, mert láthatóan senkinek nem ment át.  

Olvastam mit írtál, csak nem likeoltam, holott egyetértek vele. Azt viszont továbbra is állítom, hogy a mesélő kissrác Luke Skywalkert mond. Le kell ellenőrizni. Amúgy atjött elsőre is, ehhez nem kell egyetem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Tessék. Biztos hogy Luke Skywalker, Jedi Mastert mond, íme a bizonyíték, egyenesen a Blu-ray-ről

Lemaradt: mondjuk én eleve kapásból hiszek annak a TLJ-vel kapcsolatban, aki 80-szor látta a filmet. :) 

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Azt tegyük hozzá, hogy ettől még lehet Skywalker Rend, csak nagyon furán fog hangozni. 

Abszolút lehet, és nekem még tetszene is, bár tény, furán hangzana, de szerintem megszoknánk. Knights of Skywalker... Skywalker Knight... Inkább az előbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Olvastam mit írtál, csak nem likeoltam, holott egyetértek vele. Azt viszont továbbra is állítom, hogy a mesélő kissrác Luke Skywalkert mond. Le kell ellenőrizni. Amúgy atjött elsőre is, ehhez nem kell egyetem. 

Nem vitatom hogy nem ezt mondta. De nem ez a lényeg.

 

Azon b*sztam fel magam egy röpke másodpercre, hogy nem lehet normálisan ezt sem megbeszélni, mert a dolog lényegi része helyett megint megy a SEMMI tudományos magyarázata. A dolog akkor rendben lenne hogy figyu Mestal, ezt a félmondatodat benézted mert a gyerek igenis mondta a Skywalker mellett hogy jedi mester, nézd majd meg a filmben. És kész. Mert amikor a Rise of Skywalker címről beszélünk nem tudom ki a bánatot érdekel, hogy Temiri mit csinált Onihoval miközben Arashell Sar és Bargwill Tomder hová dugja Conchita Wurst-öt. Mert ez egy mű attitűd. Egy olyan reakció ami öblösen magyaráz a SEMMI-ről, csak hogy érvényt szerezzen magának, miközben nem mond SEMMI-t. Lehet hogy tévedek, de akkor lenne érdemi beszélgetés ha a mondanivaló lenne valid, nem az hogy megmutassa valaki hogy mennyi sidenote-ot képes felfűzni a SEMMI-re.

 

De hagyjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.