Ugrás a kommentre

Chapter 13: The Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szenzációs rész volt. Az eddigi legjobb a sorozatból. Ezzel és a Bo-Katanos résszel végre kezd felérni a széria a Klónok háborújához és a Lázadókhoz. Végre színre lépett Ahsoka. Tök jó, hogy egy korszakokon átívelő karakter lett belőle. A fénykardos akció jelenetek óriásiak voltak. Már nagyok ki voltam éhezve ilyen dolgokra a sok Erőhasználó hiányos, vagy mentes történet után. Ahsoka még negyvenen felül is remekel. Remélem, minél hamarabb kiderül, hogy mi történt vele a Lázadók 4. évada és A mandalori 2. évada között. Thrawnt is megemlítették. Remélem ő és Ezra is jönnek majd. Ha nem is ebben a sorozatban, akkor egy másikban. Most már érthető, hogy Zahn miért nem írhatott A Jedi visszatér után játszótó Thrawnt. Végre kiderült a Gyermek valódi neve: Grogu. Nagyon jó név. És kiderült, hogy elég sokat képezték őt. Csak a bujkálás ideje alatt elrejtette a képességeit. Talán túl sokáig is. Bírnám, ha a jövőben mégis csak visszatérnének a képességei. Előkapna egy fénykardot és elkezdene ugra bugrálni, meg kardozni. És utaltak a Tythonra is. Már alig várom, hogy lássam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mennyi perverz emberke céloz arra, hogy Yaddle játszott kicsit Yoda botjával. :) (Ezt a képet verd ki a fejedből, ha tudod, @csoli1138 :evil:)

Súgta érzékien a fülébe, hogy: Play with your stick, I will:love:

 

Na jó abbahagyom, mert tönkre tesszük szegény csolit :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Én a belső kommunikációjukat szerettem Groguval. Tuti, hogy Grogu kérte, hogy hátrláljon ki az ígéretéből, hogy hadd maradhasson Djarinnal. A búcsúpillantásában annyira ott van Ahsokának, a "szívesen, aztán jó legyél" hogy nekem nem is kérdéses ez. Remek a színésznő.

Igen, megfogalmaztad mit gondolok! Pontosan ez jött le nekem is a végén!

 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Persze jó kérdés, hogy ez azért van, mert tényleg nem képes még beszélni, vagy azért, mert a lelki sérülés miatt nem akar beszélni. Mivel látszólag megérti a szavakat, még ha nehézkesen is, úgy tűnik, hogy az utóbbi van a háttérben, de mivel nem teljesen néma és egyáltalán nem zárkózott, mégsem tűnik lelki sérültnek.

Ez tényleg jó kérdés, mert ha Yoda már 100 évesen mester volt, akkor Grogu-nak már most magasabb szinten kellene állnia. Persze lehet, hogy gyengébb, mint Yoda volt.

 

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Meg hát nem is feltétlen tébláboltak a Templomban 0-24ben a Jedik, a Klónok Háborúja alatt meg pláne nem. Simán lehet olyan, hogy valaki csak hall XY jediről de sosem találkozik vele ilyen-olyan okból, nincs ebben semmi ördöngösség. Most ha lekicsinyítem a dolgot akár egy általános iskola szintjére, ott sem ismer mindenki mindenkit, pedig egy épületbe járnak 8 évig.

Nem az ördöngösség a lényeg, hanem a gondolta, hogy ez így ment. A filmekben és minden más műben is úgy jött le, hogy mindenki ismeri a másikat. 

 

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ott a CGI.

Drága lett volna?

 

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Azért ez elég erőteljes bagatellizálás ha valóban csak nüanszokról lenne szó engem se zavarna, de eléggé feltűnő, hogy a Rebelsben a derekáig értek a lekkuk itt meg alig a melléig.

Levágatta. :D 

 

1 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Egyébként érdekes, hogy valakinek a CGI nem tűnt százalékosnak másnak Dawson hangjával, arcával kellett megbarátkoznia, de ezt ami majd kiveri az ember szemét csak kevesek említik.

Talán mert ez a többségnem nem zavaró.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt, @NorbiLordiÁllatok.. De a lényeg az hogy valószínűtlen az elképzelés és hogy valóban jó lett Grogu háttértörténete. Meglesz a kíváncsiság mire jutunk az újabb állomásunkon. Mert az biztos, hogy ha Ahsoka belépett a történetbe és nem vette magához, más sem fogja. Djarinnal marad szerintem. Továbbmegyekek. Így is szeretném. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez a sorozat alapvetése. Djarin max. az utolsó részben fog elbúcsúzni Grogutól. 

Így van. És meghalni sem fog. A szemünk láttára biztos nem. Ahsoka is halhatatlan, pedig már a Duel of the droidsban is halálra aggódtam magam érte. Hiába, még gyerek voltam, és olyan egy dimenziós, hogy mivel a sithekben nincs, meg kell halnia. 

Most meg ott tartunk hogy az egész PT esszenciája ott rejlik a csajban és akkora élmény őt a 6 után életben látni, hogy nem is igaz. Nem kell idénre mozifilm. Ha ez jön tv-ből, elvagyok nélküle. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Drága lett volna?

Jah, akkor okosabban kellene beosztani a lóvét, legközelebb ha a fénykard animációra nem lesz akkor 5000 forintos játék fénykardokkal fognak hadonászni, bár itt az is üdvözülésre találna.

 

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Levágatta. :D 

:roll:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán mert ez a többségnem nem zavaró.

 

Na ez az egyik nagy gáz itt a társaságban, hogy nem tudomásul van véve és aztán elfogadva, ha valami sz*rul van megcsinálna, hanem kapásból úgy van elkönyvelve, hogy az igazából hú de jó. Az ellenvélemények, diverz nézőpontok meg szép lassan kikopnak lásd Wolffe írását

18 órával ezelőtt, Wolffe írta:

Azokhoz nem írtam inkább semmit, mert a jókat nem akartam újra leírni sokadszorra (itt se), a rosszra meg nem vevők itt annyira.

 

Többek között, ezért is vagyok jóval kevésbé aktív magam is, meguntam vitatkozni az ilyen dolgokon. 

  • Dühítő 1
  • Zavaros 3
  • Szomorú 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem itt a többségnek, hanem a rajongói tábornak an-block a világban. 

 

Én őszintén lesz*rom ha Ahsokának 20 centivel rövidebb a lekkuja. :)

 

Az viszont mellbevágó, hogy eltűnsz miután tök jól elvagyunk, aztán most előjössz, hogy mi mekkora köcsögök vagyunk mert nem fogadjuk el a diverz alláspontokat. WTF?  Wolfee pont el lett fogadva, jókat is írt. 

 

Szóval nem igazán értem mi a probléma mert valószínűleg nem is itt van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Jah, akkor okosabban kellene beosztani a lóvét, legközelebb ha a fénykard animációra nem lesz akkor 5000 forintos játék fénykardokkal fognak hadonászni, bár itt az is üdvözülésre találna.

Vannak azért prioritások nyilván. Ha a fénykardok nem férnek bele, akkor majd nem tesznek bele fénykardpárbajt, de ne aggódj, nem lesznek játékfénykardok. Amúgy pedig már csak azért sem helytálló a hasonlatod, mert itt nem arról van szó, hogy vmi hulladék gagyi minőségben oldották meg Ahsoka kinézetét, hanem arról, hogy egy adott elem nem úgy néz ki rajta, ahogyan eddig gondoltuk, hogy kellene. De ettől még a jelmez makulátlanul fest, igazi minőségi munka a kivitelezése. A koncepció más kérdés, de simán el tudom képzelni, hogy majd egyszer kiderül ez is miért ilyen lett. A 7. TCW évados fénykardjain is gerjedt a feszültség, aztán jött magyarázat. Más kérdés, hogy kinek kielégítő, kinek nem, de ez már ízlés dolga.

19 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Na ez az egyik nagy gáz itt a társaságban, hogy nem tudomásul van véve és aztán elfogadva, ha valami sz*rul van megcsinálna, hanem kapásból úgy van elkönyvelve, hogy az igazából hú de jó.

Szerintem senki nem mondta, hogy ez így hú de jó, csak egyszerűen elfogadjuk és túllépünk rajta. Nekem meg Maul feltámasztásának a módja nem tetszik a mai napig, vagy Talzin zöld füstölgős varázslatai. De az Ep.9 sith tőrös megoldása sem tetszik, ahogyan azok a kántáló sith nemtudommilyen lények se az Exegolon. Na bumm, ez van, nem jöhet be mkinek minden. Ettől még elfogadom, hogy ezek így sikerültek, nekem nem jön be, ettől még megemésztem, hogy így van.

 

De ha ez megnyugtat, én is jobban örültem volna, ha hosszabbak a lekkui, de csak akkor, ha sikerült volna úgy megoldani, hogy mozgás s ugrándozás, harc közben se nézzen ki rosszul.

Amúgy a CGI kapcsán nemcsak az árat érdemes nézni, hanem az időtényezőt is. Nem tudom mekkora csapat dolgozik az egyes részeken és mennyire szoros a tempó, de a számítógépes utómunkálatok is elég időigényesek. Lehet az időbeli és anyagi költségek összessége már nem érte meg ezen erőfeszítéseket. 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem zavaró, hogy egy idősebb Ahsokát látunk, maga a színésznő kora is megfelelő, mégis a fiatal Ahsoka lekkuit kapta meg. Pedig még a TCW utolsó évadában is meghosszabították, hogy jelezzék az eltelt időt. Tökéletesen oldották meg az öregedését eddig.

 

b9b5d4a0cb317156bfda4aaa0fadfcff.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, ati írta:

Nekem zavaró, hogy egy idősebb Ahsokát látunk, maga a színésznő kora is megfelelő, mégis a fiatal Ahsoka lekkuit kapta meg. Pedig még a TCW utolsó évadában is meghosszabították, hogy jelezzék az eltelt időt. Tökéletesen oldották meg az öregedését eddig.

No igen, pedig Filoni volt itt az agytröszt, Ahsoka apja. :) Érdekes lesz majd rákérdezni tőle, hogy is van ez és miért lett ilyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az teljesen egyértelmű, hogy a TCW-s megjelenéséből indultak ki, nemcsak a lekkuk kapcsán. De a vastagabb száj, a kerekebb/szögletesebb arc, a csíkozás mind erre utal. Az persze jó kérdés, hogy miért történt így. Egyébként emlékszem, hogy a Rebels után meg azon ment a vekengés, hogy másképp van a mintázata a fejcsápoknak, ill. másképp áll a homlokánál. Aztán mki megszokta, most pedig már szóba se kerülnak azok a különbségek, a Rebels megoldása is ugyanolyan tökéletesnek van beállítva.

 

Én továbbra is megvárnám, hogy kiderül-e olyan infó, ami ezt univerzumon belül indokolja. Most kicsit úgy érzem, mintha néhányan a togruta biológia felkent doktora lenne. :D 

 

Nekem amúgy sokkal furcsább pl. Dawson testalkata. Valahogy sokkal zömökebb, strammabb, mint amilyen Ahsoka volt, pláne a Rebels-ben. A TCW elején még ugye fiatal lány, utána az új modelljénél is még egy lányról beszélünk, nyilván törékenyebb külsővel. Viszont a Rebels-ben egy kifejezetten vékony és látszólag törékeny nőt látunk, élőben kicsit olyan, mintha azt a majdnem 10 évet kondizással töltötte volna. :) Számomra sokkal finomabb, nőiesebb az animációs külseje, de nem akadok fenn rajta, mert azért nem egyszerű feladat megoldani a tökéletes élőszereplős megjelenést. Rosario alakítása pedig pazar, így el tudok tekinteni attól, hogy lettek volna jobb tippjeim arra, hogy ki játszhatta volna el őt, aki jobban passzolna hozzá kinézetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megmondom őszintén, amíg itt el nem kezdődött a diskurzus róla, nekem marhára nem tűnt fel, hogy a lekkui nem tökéletesen úgy vannak ahogyan az a nagykönyvben megvan írva. Engem sokkal jobban lekötött ami a képernyőn történik, mint hogy azt figyelgessem mekkora az akkora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Én megmondom őszintén, amíg itt el nem kezdődött a diskurzus róla, nekem marhára nem tűnt fel, hogy a lekkui nem tökéletesen úgy vannak ahogyan az a nagykönyvben megvan írva. Engem sokkal jobban lekötött ami a képernyőn történik, mint hogy azt figyelgessem mekkora az akkora.

Így voltam én is vele, de az SW rajongó már csak ilyen: minden apróságot számon tart. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így voltam én is vele, de az SW rajongó már csak ilyen: minden apróságot számon tart. :P

 

Ezzel nincs is semmi baj :) Csak Bo-Katan haját se álltunk neki méricskélni hogy valóban centire pontosan akkora e mint az animációsban volt. Hébe-hóba akadnak pici eltérések a médiumok között, ennyi szerintem belefér.

 

Az is lehet hogy Ahsoka fázott aztán összébbmentek a lekkui, nem tudhatjuk :D 

 

Szerk: Pont akkor tette be Bence a megoldást amikor elküldtem, most már mindenki megnyugodhat :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Ezzel nincs is semmi baj :) Csak Bo-Katan haját se álltunk neki méricskélni hogy valóban centire pontosan akkora e mint az animációsban volt. Hébe-hóba akadnak pici eltérések a médiumok között, ennyi szerintem belefér.

 

Az is lehet hogy Ahsoka fázott aztán összébbmentek a lekkui, nem tudhatjuk :D 

Persze tudom, de annak is igaza van, aki ezt szóvá teszi. Van benne ráció. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

Na szőrszál- és lekkuhasogatók..

Én is elakadtam már pár dolgon, vitatkozni is szoktunk nem csak egymás és az sw ..szát .... ni. Például a 8, a mai napig jobban tetszene nekem, ha Luke zöld karddal manifesztálódott volna... De hagyjuk ezt.. Először is egy togrutának montráljai vannak. 

Biztos vagyok benne hogy ezt nem benézték hanem így döntöttek. Én például látom hogy Grogu mikor animált és mikor báb. Szerintem kipróbálták animált montrálokkal és ahogy mozognia kellett ebben a részben, az egyszerűen nem nézett ki jól. Gondolom úgy keringtek volna a csápok mint Tiplee és Tiplar antigravitációs haja. Ez egy megvalósítás béli ok lehet. Aztán a  nézői asszociációs kielégítés. A legtöbben a TCW-ból ismerik. Mi van ha úgy döntöttek azzal a kinézettel esik le a legtöbbeknek a Tantusz, hogy ki is ez. Jöhet a példám az életből? Szinte minden ismerősöm nézi a Mandit. Komolyan. Animációs sw-t viszont csak én és @Hitman

KB.. Higgyétek el nagyon sok embernek Ahsoka egy ismeretlen jedi. Még rajongóknak is. Tudom. Rengeten kerülték az animációs sorikat csupán a műfaj miatt. Hogy miről maradtak le az más kérdés. Sokan emiatt fognak rájuk menni lefogadom. És ha ez kell in universe hajlandó vagyok belemenni egy magyarázatba is. Jöttem a lekku-és Montrálfodrász poénnal, de mindegy. Teljesen beszippantott a rész nem merült fel bennem a kérdés miért rövidebbek így még kell kérdezni fontos e ez egyeltalán? 

Szerk.. 10 percig küzdöttem telóról.. De korábban is írtam. A praktikusságot. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze tudom, de annak is igaza van, aki ezt szóvá teszi. Van benne ráció. 

Persze hogy van, csak történnek szerintem érdekesebb dolgok is a sorozatban amiről lehet vitázni meg diskurálni :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, pb69 írta:

Én úg tudom, hogy lekkui is. Ha jól  rémlik, a fenti szarvszerű kinövések a montrálok, ami lelóg, az lekku náluk is.

Akkor biztos így van. 

A lényeg ha este megnézem a nejemmel, lefogadom hogy ezt nem fogja szóvá tenni. A star wars nak nem csak fanatikus rajongói vannak szerencsére. 

A rész magával ragadó hangulatos, Ahsoka és Gorgu minden jelenete netto arany!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, csoli1138 írta:

A lényeg ha este megnézem a nejemmel, lefogadom hogy ezt nem fogja szóvá tenni.

Lehet meglepődsz majd. :P 

3 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ahsoka és Gorgu minden jelenete netto arany!!

Ezzel maximálisan egyetértek. Többen kiemelték már Grogu, de tényleg baromi jó, ahogy mindig felkapja a fejét a kicsi, amikor a nevén szólítják. Élvezi, hogy végre az lehet, aki, lehet évtizedek óta nem hallotta már a saját nevét. Kenobi-szindrómás már ő is. :D 

 

Volta az a rész, amikor Ahsokának nem lebegtette vissza a követ, utána meg magához hívta a lány Dint, hogy van egy jobb ötlete, mert Grogu rejtegeti az erejét. Azt hittem az lesz a játék, hogy hirtelen rátámad Djarinra, hogy ezzel ugrassza ki a nyulat a bokorból. :) De aztán más lett a vége. Az se volt rossz, ahogy Dinnek nem esett le, hogy Ahsoka hozzá beszél. Lehet a sisak hátránya? :D Érdekes amúgy, hogy ez a sisak-téma nem került szóba, pedig Ahsokának is furcsa lehetett, hogy Djarin egyszer sem veszi le. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó rész volt. Végre nem CSAK fanservice-ből állt a rész. A Mando és Grogu kapcsolata, nem csak jó volt, de érzelmileg is átjött. Ahsoka is jó volt, de nyilván animációs formában a megvalósításnak gyakorlatilag csak pénz szab határt, viszont ettől a rész nem lesz jobb vagy rosszabb. Egyébként jól lett behozva Ahsoka, ez mondjuk szerintem sokkal fontosabb, mint, hogy egy az egyben ugyanolyan legyen. És az is tetszett, hogy miért nem tanítja Grogu-t, apropó Grogu, tetszett a háttértörténete. 

 

A Din vs Ahsoka is jó volt illetve Ahsoka részeleji akciója is ott volt a szeren. Din kapott egy lándzsát ami beskar-ból van. Úgyhogy a párbaj be lett készítve. A részvégi zene egy picit fura, de pozitív értelemben. 

Most viszont ezután a rész után, nagyon várom a folytatást.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.