Ugrás a kommentre

Chapter 13: The Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Általában így szokott lenni, történik valami nagy horderejű, aztán utána jön egy fillér rész (bár ebben az évadban azokra se lehet panasz btw). Az utolsó 2 rész ami tuti odab*szós lesz, a jövőheti szerintem fillér lesz, bár ne legyen igazam :D Arra leszek kíváncsi vajon Boba felbukkan e még ebben az évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a következő epizód egyfajta filler lesz. A kövi részt Robert Rodriguez rendezte, a 2. részt Peyton Reed. Az egyfajta filler volt. Szerintem Robert is ugyanezt hozza el nekünk. Az utolsó két részre várom Gideont. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Szerintem a kövi résznek benyomnak egy fillert, mert az már rég volt :D de ne legyen igazam

Erre most én is nagy összeggel mernék fogadni. 

 

Amúgy Elzbeth katonáinak öltözete olyan volt, mint valami Csernobili vegyvédelmi ruha. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka! Végre, teljesült egy vágyam: élő sorozatban látni a togruta hölgyet. Már csak a lottó ötöst kellene megnyernem és elégedett is lennék! :)

Nem sok esélyt látok arra, hogy találkozunk még vele ebben a sorozatban, mert mandi és Grogu útja más felé fog menni, Ahsoka meg hajkurássza tovább Thrawnt. Szerintem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 27. - 22:07, Ody Mandrell írta:

De a legérdekesebb a vége, ahogy Djarin viszi Gorgut, és Ahsoka a háttérben szinte meghajol előtte. Nem tudom, de bennem keltett egy olyan érzést, hogy több van a háttérben, mint amit Ahsoka előadott Gorguról.

Most már biztos vagyok benne, mert az előbb vettem észre, hogy kacsint is rá a végén. Ezek valami turpisságon törik a fejüket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban volt róla szó (nincs kedvem visszakeresni és beidézni), hogy BY beszéd általi kommunikációja mennyire visszamaradottnak tűnik a relatív korához képest. Én azt sem zárnám ki, hogy (az egyértelmű hátráltató tényezők mellett, mint folytonos menekülés, a Birodalmi fogság stb.) ez egy faji jellegzetesség, hisz Yoda 900 éve alatt sem tanult meg rendesen beszélni. Lehet az ő fajukban az érzéseken/Erőn általi kommunikáció a dominánsabb, és hacsak nem fektetnek komolyabb hangsúlyt a beszédben történő megnyilvánulásra, akkor nem is biztos (vagy sokkal nehezebben) képesek megtanulni a beszédet. Ezt támasztja alá, hogy Yoda a templomban történő meditálás során megérezte Qui-Gon/Anakin lelki állapotát, illetve a Kashyyykon is fizikai reakciót váltott ki előle a jedi társainak halála, ami mind sugallja, hogy ezek komoly hatással voltak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megvolt a rész második újrázása is. Na, all at all, ez volt eddig szerintem a legjobb a sorozatban. Nem is feltétlenül a látvány miatt, mert néha, főleg a rész végi ünneplésnél, kicsit low budget hatást keltett. De ezen, meg Ahsoka lekku-ain nem is pattognék többet, mert történetek azért ebben érdekesebb dolgok is. Rögtön a kezdés a Corvussal, amikor a harmadik részben Bo-Katan erdőbolygót emlegetett, én is @Dzséjt-hez hasonlóan Naboo, vagy Kashyyk szerű bolygóra számítottam. Ehhez képest, kaptunk egy teljesen lepusztult, leégett világot, ahol  élet se nagyon van, azokon a benga nagy lényeken kívül a háttérben, amik a fát eszik. Elsőre Ahsoka ostroma, és harca az őrökkel kellően látványosra sikeredett, a köddel és a fehér fénykardokkal együtt. Már itt megjelenik a magisztrátus a beskar lándzsával, amúgy első nézésre nekem még nem jött le az, hogy az a lándzsa ugyanaz, mint amit felajánl Mandonak:|. Aztán meg jön Mando, és kis társa, Grogu:D. Ez konkrétan a legjobb dolog a részben, hogy megadja a gyermeknek a háttér történetét, ami elsőre nekem hihetetlenül hatott. A coruscanti jedi templomban képezték, és túlélte a 66-ost. Nem semmi. A meditációs, és a tréninges részek, illetve a harc Calodan városban remekre sikeredtek, pláne Ahsoka és Morgen Elsbeth párbaja. A lándzsa átadása pedig jól előkészíti a Din-Gideon párbajt. Na, hogy a Tythonon mi lesz, az nagyon kiváncsivá tesz, elvégre a mély magban van, és ahhoz hogy oda eljussanak, mind Mandona, és mind Gideonnak át kell vágnia az ÚK területén. 10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Iqvi írta:

Rögtön a kezdés a Corvussal, amikor a harmadik részben Bo-Katan erdőbolygót emlegetett, én is @Dzséjt-hez hasonlóan Naboo, vagy Kashyyk szerű bolygóra számítottam. Ehhez képest, kaptunk egy teljesen lepusztult, leégett világot, ahol  élet se nagyon van, azokon a benga nagy lényeken kívül a háttérben, amik a fát eszik.

Valószínűleg olyan világ volt amit leírtál, csak jött Elzbeth és felégette az egész bolygót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Ezek szerint valaki megtanította neki a Force-healinget is. Vagy nem?  Szegény Anakin. :( Így meg durvábban hangzik Palpatine "Not from a Jedi." mondata.

Szerintem tuti nem a jediktől tanulta meg. Az Erőképességről tudjuk, hogy nemcsak tudatos tanulás útján lehet elsajátítani őket, hanem ösztönösen is. Ez akkor történik, amikor az Erőérzékeny olyan környezetben találja magát, ahol egy adott képesség kiemelten segíti a boldogulását, szüksége van rá. Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy ilyenkor a delikvens erősen elkezd koncentrálni arra, hogy milyen jó lenne, ha vmi megtörténne, ezzel pedig megszólítja az Erőt, amely lehetővé teszi neki ennek megtörténtét.

Anakin pl. a fogatversenyzéssel fejlesztette a reflexeit, egyre jobb akart lenni, így az Erő segítségével már képes volt picit belelátni a jövőbe, amivel elérte azt a hatást, mintha mkinél jobb reflexei lennének. Vagy amikor Ezra arra kényszerült, hogy a Lothalon "parkourozgasson", akkor ráállt ezekre az ugrálásokra, amikor pedig úgy hozta a sors, hogy egy hatalmasat kellett ugrania, akkor ösztönösen tudta az Erőt használni erre. Vagy a csecsemő rodián a TCW-ban, amikor szerette volna megmozgatni a felette lévő játékait, amiket nem ért el. Annyira akarta, hogy egy idő után képes volt telekinézissel rá. Vagy Rey is akkor tanulja meg az elmemanipulációt, amikor Kylo turkál a fejében és molesztálja.

Grogunál is el tudom képzelni, hogy olyan körülmények között tartották a rosszabb évei során, ahol a gyógyításnak nagy hasznát vette, nagyon szeretett volna segíteni másokon, így ösztönösen képes lett rá. Pl. össze lehetett zárva sanyarú körülmények közt tartottakkal, akiket folyamatosan bántottak, gyakran megsérültek, Grogu pedig volt annyira fogékony az Erőre, hogy idővel képes legyen segíteni rajtuk.

 

Anakin helyzete érdekes, kérdés mennyire tudta volna ezzel a képességgel megmenteni Padmét. Szerintem semennyire. Eleve, ez a gyógyítás nem közvetlenül a halál kapujából vagy a halálból hozza vissza a másikat, hanem konkrét sérüléseket gyógyít. Persze, ha abba a sérülésbe előbb-utóbb belehalna az illető, akkor kvázi megmenti a haláltól. De olyat csak egyszer láttunk eddig, amikor tényleg visszahoztak vele vkit, amikor Ben megmentette Rey-t, de ehhez alighanem kellett a diád is.

Padméról Anakin azt álmodta meg, hogy belehal a szülésbe, ez végül úgy valósult meg, hogy belehalt a lelki fájdalomba, amit Anakin és a háború alakulása okozott neki. De fizikailag nem volt semmi problémája vagy sérülése, nem akart tovább élni. Nem gondolom, hogy ilyen esetben lehet valakin Erőgyógyítással segíteni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg gondolom nem minden Jedinek vannak azonos képességei, valakinek simán megy XY képesség, míg a másik ha belegebed se tudná megtanulni. Baby Yoda-nak gyanítom alapból megvan ehhez a képessége és ösztönösen használja, nem gondolom hogy ez olyan amit minden Jedi tud. Akkor a csatákban is Jediket használtak volna, nem szanitéceket. Meg így Palpatine se tudta volna átállítani Anakint, mert mondhatta volna neki, hogy maradjon el magának, ugyanezt tudják a Jedik is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 28. - 17:20, csoli1138 írta:

A lényeg ha este megnézem a nejemmel, lefogadom hogy ezt nem fogja szóvá tenni.

Az én barátnőm, aki a TCW-ből csak a mozifilmet látta, a sorozatból meg max jeleneteket (a Rebelsből meg konkrétan semmit), rögtön kérdezte, hogy a csápjainak nem-e kellene hogy hosszabak legyenek. Alábecsülöd a nők frizura megfigyelő képességét :P

giphy.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt, de több jobb is volt már az évadban. Ahsoka átültetése a valódi vászonra szerintem tök jól sikerült. Nekem nem igazán tűnt fel semmi a csápjaival kapcsolatban, de azóta láttam itt képeket és valóban rövidebbek. Nekem inkább a fénykard mozdulatai voltak furák, mintha nem mindig a legjobb szögből mutatták volna, vagy fura lett volna a koreográfia vagy nem tudom, de többször is kizökkentett a fénykardos mozgása, főleg a faluban.

 

Ami viszont érdekesebb, hogy Ahsoka is a régi, vaskalapos Jedi tanítást viszi tovább: ha van kötődés, akkor nincs tanítás. Anno sok beszélgetés volt arról, hogy vajon Luke ezt maga mögött hagyja-e, tudván, hogy az apját vissza tudta hozni a kötelék révén. Nos, Luke lehet, de Ahsoka Anakin példáján okulva marad a régi Jedi tanításoknál.

 

Jó volt még hallani Thrawn nevét illetve én is megdöbbentem, hogy a Beskar a fénykardnak is ellenáll. Grogunak meg épp itt volt az ideje, hogy megtudjuk a nevét és az előtörténetét. Bár kaphatott volna valami jobban illő nevet is. :D Összességében a 4. helyre teszem az idei rangsorba (1>4>3>5>>>>>>>>2)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez esélyes is. Nekem tetszene ha az amúgy is speciális fénykard ezzel méginkább növelné értékét. 

 

Egyébként azt furcsáltam, hogy miközben Djarin semmit nem tud a Jedikről, a fénykardot ismeri. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez esélyes is. Nekem tetszene ha az amúgy is speciális fénykard ezzel méginkább növelné értékét. 

 

Egyébként azt furcsáltam, hogy miközben Djarin semmit nem tud a Jedikről, a fénykardot ismeri. 

A "lasersword" megnevezés nekem arra utal, hogy nem ismeri :P 

 

Amúgy más: A sorozat egyik hairstylistja szerint ez Elsbeth Dathormir egyik utolsó túlélője :hmm: ez azért furcsa nekem mert nem tűnik éjnővérnek :D éltek ott emberek is?

 

lr7p7cy70a261.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Korábban volt róla szó (nincs kedvem visszakeresni és beidézni), hogy BY beszéd általi kommunikációja mennyire visszamaradottnak tűnik a relatív korához képest. Én azt sem zárnám ki, hogy (az egyértelmű hátráltató tényezők mellett, mint folytonos menekülés, a Birodalmi fogság stb.) ez egy faji jellegzetesség, hisz Yoda 900 éve alatt sem tanult meg rendesen beszélni. Lehet az ő fajukban az érzéseken/Erőn általi kommunikáció a dominánsabb, és hacsak nem fektetnek komolyabb hangsúlyt a beszédben történő megnyilvánulásra, akkor nem is biztos (vagy sokkal nehezebben) képesek megtanulni a beszédet. Ezt támasztja alá, hogy Yoda a templomban történő meditálás során megérezte Qui-Gon/Anakin lelki állapotát, illetve a Kashyyykon is fizikai reakciót váltott ki előle a jedi társainak halála, ami mind sugallja, hogy ezek komoly hatással voltak rá.

 

Én erre eddig még nem gondoltam, de érdekes lenne, ha Yoda különös beszédstílusa tényleg így be lenne ágyazva az adott faj specifikumába. Szerintem kezdetben Yodának ezzel csak egy ilyen plusz különlegességet akartak adni, hogy ilyen furcsán beszél (eleve elég furcsa jelenség volt a termetével és a megjelenésével, kontrasztban azzal, ahogy Luke egy "nagy harcost" elképzelt) és aztán ez maradt rajta a karakteren, sajnos Yaddlet nem hallottuk beszélni, meg Grogut sem - még - ahhoz, hogy kiderüljön ez tényleg a fajukra jellemző, vagy csak az öreg beszélt ilyen furán. Az is elképzelhető, hogy Grogut mikor nagyon fiatalon a Templomba került, ott tanították volna meg beszélni, de ez nem fejeződött be és utána az azt követő években vagy nem tanult meg rendesen beszélni, vagy csak valami olyan nyelven (az is egy szempont lehet, hogy lehet a saját fajának a nyelvét tudja, de azon maximum Yodáékkal tudna kommunikálni verbálisan), amit a többiek akik kapcsolatba kerültek itt a sorozaton belül vele, ők meg nem értenek. Amúgy tetszik az ötleted, jópofa lenne, ha ez megvalósulna, itt ugye Ahsoka is az Erőn keresztül kommunikál vele és az jutott eszembe még, hogy ugyan az Erőszellemekkel is verbálisan, beszéd által kommunikálnak akiket a filmekben láthattunk, de valamilyen szinten mégis az Erőn keresztül történik az is.

 

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Ami viszont érdekesebb, hogy Ahsoka is a régi, vaskalapos Jedi tanítást viszi tovább: ha van kötődés, akkor nincs tanítás. Anno sok beszélgetés volt arról, hogy vajon Luke ezt maga mögött hagyja-e, tudván, hogy az apját vissza tudta hozni a kötelék révén. Nos, Luke lehet, de Ahsoka Anakin példáján okulva marad a régi Jedi tanításoknál.

 

Ahsokát biztos befolyásolta Anakin példája, de ő maga tudomásom szerint nem tanított senkit és azért a felnőtt éveiben hatással lehetett rá az Ezra - Kanan kapcsolat is, ahol a 'World Between Worlds'-ben ő segítette át Ezrát Kanan elengedésén, így van pozitív tapasztalata is arról, hogy meg lehet haladni ezeket a félelmeket. Nekem az epizód során végig az volt az érzésem, hogy Ahsokának más feladatai vannak és ő nem igazán akarta most semmiképpen magára vállalni ezt a szerepet (ebben persze benne van az is, hogy neki a készítők is más szerepet szánnak a sorozat, esetleges jövőbeni sorozatok miatt), ezzel együtt nem csak kifogás volt Anakin emlegetése és jogosak is lehetnek a félelmei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka döntése kapcsán szerintem több tényezőt is érdemes figyelembe venni.

  1. Ahsokának még sosem volt tanítványa, aligha jó ötlet ebbe egy olyan traumatizált gyerkőccel belefogni, mint Grogu. 
  2. Ahsokának megvan a maga küldetése, Ezra megtalálása, ami egyébként a jedik jövője szempontjából is fontosabb, mint egy esetleges új tanítvány.
  3. Grogu elszakítása Dintől egy újabb nagy trauma lenne a gyermeknek, de láthatóan Djarin sem lelkesedett ezért.
  4. Ahsoka 42 éves, nem él veszélytelen életet, Grogunak meg még akár 850 éve is lehet hátra. A tanítása és jövője szempontjából olyan megoldást kell találni, ami hosszútávon is működik, mivel más fajok meg nem élnek évszázadokon át, így egy közösség kell Grogunak, aki felvállalja a nevelését, ill. a tagjai közé fogadja. Ahsokának nem sok értelme lenne magához venni, hiszen neveli mondjuk 20-30 évig, ez alatt kialakul egy szoros kötelék az irányába is, utána mégis kénytelen lesz lepasszolni vkinek, különben magára marad újfent elhagyatottan. Mindezt úgy, hogy Grogu ekkor még mindig csak max. 80 éves lenne, ami még ugyanúgy egy kisgyereknek felel meg. Szóval még csak nem is tudná Ahsoka felnevelni, még kamaszkorba se lépne a gyerkőc, mire az "anyját" már várná az Erővel való egyesülés.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:

Egy esetleges Mandi-Gideon párbaj esetén az lenne nagy koppanás ha a sötét fénykardnak nem állna ellen a beskar. :D

Ez nem is alaptalan felvetés.

 

A sötétkard simán átvágta Sabine alkarvédőjét. Mivel egy mandalorian készítette, aki később mandik ellen is használta, logikusnak tűnik, hogy olyan fegyvert alkotott, amivel kárt tehet a beskarban. Érdekesség, hogy a mandik elsődleges fegyvere, a WESTAR-35 (rendeszeresen használták a TCW-ben, a Rebelsben és most a Mandiban is) szintén simán áthatol a beskaron, míg más, hagyományos fegyverek nehezen boldogulnak vele. A WESTAR-okat pedig a mandik gyártják.

 

21 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem a kövi résznek benyomnak egy fillert, mert az már rég volt :D de ne legyen igazam

Szerintem nem lesz filler, ha csak a Tythonra sem olyan kerülővel mennek, mint a Corvusra, de azt kicsit gáznak érezném. Mintha egy RPG lenne, amiben a hős sosem tud a világmegváltó főküldetéssel foglalkozni, mert állandóan talál egy útba eső, álldogáló NPC-t, aki mellékküldetéssel látja el. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Dzséjt írta:

A sötétkard simán átvágta Sabine alkarvédőjét

 

És Sabine páncélja hány százalékos Beskar ötvözet volt? :D szerintem ez is számít. Elsbeth is kihangsúlyozta, hogy a lándzsa az tiszta beskar. Nekem pl. Djarin páncélja is sokkal ellenállóbbnak tűnik a lövésekkel szemben, mint a Sabine-é.

 

Vagy minden mandalorinak pure beskar páncélja van?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.