Ugrás a kommentre

Chapter 13: The Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A "lasersword" megnevezés nekem arra utal, hogy nem ismeri :P 

De tudta, hogy a kard nem viszi a beskart, azért is védekezett azzal. :)

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Yoda különös beszédstílusa tényleg így be lenne ágyazva az adott faj specifikumába.

Szerintem anno Yoda esetében ezzel a beszéddel azt akarták aláhúzni, hogy mennyire öreg. Lehet, hogy 900 éve úgy beszéltek a galaxisban, mint Yoda. 

 

1 órával ezelőtt, Wilde írta:

Nekem az epizód során végig az volt az érzésem, hogy Ahsokának más feladatai vannak és ő nem igazán akarta most semmiképpen magára vállalni ezt a szerepet

Érdekes, de bennem is ez fogalmazódott meg. 

 

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ahsokának megvan a maga küldetése, Ezra megtalálása, ami egyébként a jedik jövője szempontjából is fontosabb, mint egy esetleges új tanítvány.

Apropó Ahsoka. Kilenc év alatt nem találta meg Thrawn-t és Ezrát? Azért ez meredek.

 

Amúgy Grogu képzése tele van elválásokkal, már csak a hosszú kora miatt is. Ahsoka jó lenne mesterének, ha lenne utána valaki. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha abból indulunk ki, hogy Yoda már kb. 100 éves korában Jediket tanított, akkor szerintem Grogunak sincs szüksége több száz évnyi képzésre.

Majd előkerülése után Ezra megkezdi a zöldfülű tanítását, amit aztán később Rey befejez. Így lesz ő a későbbiekben Grogu nagymester, az Új Jedi Rend vezetője. :P  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Apropó Ahsoka. Kilenc év alatt nem találta meg Thrawn-t és Ezrát? Azért ez meredek.

5, mert Ezra keresésére leghamarabb az Endori csata után indulhattak Sabine-al, és mégis csak egy Galaxisban tűnt el, a hipertérben. Ilyen esetben egy jeditől se várhatunk csodát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

5, mert Ezra keresésére leghamarabb az Endori csata után indulhattak Sabine-al, és mégis csak egy Galaxisban tűnt el, a hipertérben. Ilyen esetben egy jeditől se várhatunk csodát.

A telexes kritikában olvastam, tudhattam volna, hogy félrevezet. :D

 

3 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem hiszem hogy tudta, nekem az ösztönös védekező reflexnek tűnt

Lehet, de akkor nagyon bátor. És ha levágja a kezét? Ez abban a helyzetben ugyanúgy benne volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már pénteken láttam, írni nem volt időm meló, szülinap stb. miatt. Ezt most már nem is pótolom, a 180+ hozzászólás magáért beszél (mindjárt neki is esek az olvasásnak).

 

Gigantikus rész volt, bevallom, egy-két résznél - Grogu-t illetően - fátyolos is lett a szemem. Egészen hihetetlen ez az alázat, alaposság és minőség, ahogy a készítők hozzányúlnak a Star Wars világához. Részről-részre egyre jobb ez a sorozat, és ki tudja, hol van még a vége. Tényleg láthatjuk végre Tythont? Még a gondolatára is beleszédülök. Fantasztikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Iqvi írta:

5, mert Ezra keresésére leghamarabb az Endori csata után indulhattak Sabine-al, és mégis csak egy Galaxisban tűnt el, a hipertérben. Ilyen esetben egy jeditől se várhatunk csodát.

Illetve azt sem tudjuk, hogy mire jutott azóta Ahsoka. Annyit tudunk, hogy most Thrawnt keresi, Sabine és Ezra pedig nincs vele. Simán elképzelhető, hogy korábban már megtalálták Ezrát, csak nem tudták végleg megmenteni. Vagy az is, hogy igen, de Thrawn nem lett meg, közben fény derült újabb fontos dolgokra, amiknek utána kell járni. Nagyon sok opció benne van a pakliban.

19 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet, de akkor nagyon bátor. És ha levágja a kezét? Ez abban a helyzetben ugyanúgy benne volt. 

Volt már rá példa másoknál. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van 1-2 tippem Ahsoka keresését illetően:

1. Ezra még mindig nincs meg, de Sabine és Ahsoka kapnak 2 nyomot, két külön helyszínen. Sabine elindul az egyik helyre - ahol Ezra után kutakodhat -, míg Ahsoka elindul a Corvusra.

2. Ezra már megvan - mondjuk így pont egy Ezra keresését bemutató sorozat válik értelmetlenné - de a fiú valami baljós dolgot közöl Thrawnról és ezért Ahsoka elindul a nyomába, míg Ezra és Sabine visszament Lothalra.

3. (ezt tartom a legelképzelhetetlennek) Ezra halott és Thrawn-nak köze van hozzá. Ahsoka ezért volt olyan darkos ebben a részben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És Sabine páncélja hány százalékos Beskar ötvözet volt? :D szerintem ez is számít. Elsbeth is kihangsúlyozta, hogy a lándzsa az tiszta beskar. Nekem pl. Djarin páncélja is sokkal ellenállóbbnak tűnik a lövésekkel szemben, mint a Sabine-é.

Sabine-t fejbe lőtte Vader, és ezután is elevennek tűnt. Szóval szerintem az alappáncélja 100% beskar, már csak azért is, mert a Heroes of the Mandalore Part 2-ben azt mondja, hogy 500 éves a páncélja. Kétlem, hogy ne lenne tiszta beskar. Azt azonban hozzá kell tennem, hogy az alkarvédőket Fen Rau adta neki, nem az eredeti páncél részei, de miféle mandalore-i főmufzi az, aki egy silány, beskart csak nyomokban tartalmazó alkarvédőt ad annak, akiben nem csak a Mandalore jövőjét látja, hanem eleve ara képeznek, hogy helyt álljon egy fénykardforgatóval szemben?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Amúgy más: A sorozat egyik hairstylistja szerint ez Elsbeth Dathormir egyik utolsó túlélője :hmm: ez azért furcsa nekem mert nem tűnik éjnővérnek :D éltek ott emberek is?

Idén jött ki a TCW -s antology könyv, amelyben ugye POV nézőpontokból elmesélték a TCW egyes történéseit. Volt azonban egy új történet - ha jól emlékszem, Filoni felesége írta azt - amely az éjnővérekkel foglalkozott. Ott kiderült, hogy az éjnővéreken kívül van több más törzs is. Valószínűleg Elsbeth egyike ezeknek. :)

 

Jobb felbontásban Rosario mint Ahsoka, továbbá kiderült, hogy a híres kép, ahol Lucast látjuk, ahogy Grogut tartja a kezeiben, akkor készült, amikor Rosario éppen forgatott. Bevolt öltözve Ahsokának, szóval Lucas pont akkor látogatta meg a stábot, amikor épp Filoni rendezte a részt. :)

 

r/StarWarsLeaks - New hi-res image of Rosario Dawson in action as Ahsoka Tano

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Nekem van 1-2 tippem Ahsoka keresését illetően:

1. Ezra még mindig nincs meg, de Sabine és Ahsoka kapnak 2 nyomot, két külön helyszínen. Sabine elindul az egyik helyre - ahol Ezra után kutakodhat -, míg Ahsoka elindul a Corvusra.

2. Ezra már megvan - mondjuk így pont egy Ezra keresését bemutató sorozat válik értelmetlenné - de a fiú valami baljós dolgot közöl Thrawnról és ezért Ahsoka elindul a nyomába, míg Ezra és Sabine visszament Lothalra.

3. (ezt tartom a legelképzelhetetlennek) Ezra halott és Thrawn-nak köze van hozzá. Ahsoka ezért volt olyan darkos ebben a részben. :D

 

Ezek közül a kettes pont tetszene, de itt az epizódban amúgy azt nem tudjuk, hogy Thrawn-t most miért és hogyan keresi Ahsoka. Az is elképzelhető, hogy megtalálták őket az időközben eltelt 5 évben, aztán kiderült, hogy Thrawnnak további tervei vannak és utána most azért kajtat utána Ahsoka (és akár Ezra is, csak nem együtt mentek utána). Közben azért történt egy pár dolog a galaxisban mióta Ezráék eltűntek, ami befolyásolhatja őket, elsősorban Thrawnt, hogy a Birodalom alól kissé kirúgták a sámlit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Najó, Dave megint kezdi a kavarást. :lol:

 

 

That quest, we learn, is a search for the villain Grand Admiral Thrawn. The last time fans saw Ahsoka was this spring's finale of The Clone Wars, but in the actual Star Wars chronology, the last time we saw her was at the end of Rebels, venturing off with Sabine Wren to find Ezra Bridger, who vanished along with Thrawn. Where does that scene fit in with where we find her in The Mandalorian?

 

Filoni: Right. But no, it's an interesting one… That's not necessarily chronological. I think the thing that people will most not understand is they want to go in a linear fashion, but as I learned as a kid, nothing in Star Wars really works  in a linear fashion. You do [Episodes] Four, Five and Six and then One, Two, and Three. So in the vein of that history, when you look at the epilogue of Rebels you don't really know how much time has passed. So, it's possible that the story I'm telling in The Mandalorian actually takes place prior to that. Possible. I'm saying it's possible.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

j2zdiysqra261.jpg

 

Ugye ebben a részben is nagyon fájt Grogunak a foga a kis fémgolyóra és belefutottam egy érdekes elméletbe a neten. Obi-Wan az AOTC-ban fogja azt a kis gömböt, ami mutatja a galaxis térképét és ott vannak a padawanok is, akik szintén csodálattal nézik. És hát milyen a gyerek? Tetszik neki, mert csillogó, fénylik stb. Mi van ha Grogu is látta ezt vagy valami hasonlót és innen ez a vonzalom a golyóbis iránt? Nekem amúgy tetszene. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 11. 30. - 11:37, Dzséjt írta:

Szerintem nem lesz filler, ha csak a Tythonra sem olyan kerülővel mennek, mint a Corvusra, de azt kicsit gáznak érezném. Mintha egy RPG lenne, amiben a hős sosem tud a világmegváltó főküldetéssel foglalkozni, mert állandóan talál egy útba eső, álldogáló NPC-t, aki mellékküldetéssel látja el. :D

Mert az. (RPG) Side Quest kész, kapja a fejlesztéseket pl.: armor fejlesztés, dalos vagy énekes madár, JetPack, Boba páncélja ami egy Legandary Item, meg most egy lándzsát. :D

Szerkesztve: - Adrián
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ahsoka övénél az vajon az egykori padawan-tincse lehet? :hmm:

Nekem is megfordult a fejemben, de szerintem annyira nem hasonlít. Majd a visual guide talán tisztázza ezt is.

4f21633e7c61825ac0b15f57bb75f38b.jpg

 

1 órával korábban, pb69 írta:

Bár azt talán manapság már olcsóbb megoldani utómunkákkal, mint mondjuk a dupla ekkora lekkukat.

Kellett a pénz a krayt sárkányra meg a pókokra, pár centivel hosszabb lekkukra már nem futotta. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.