Ugrás a kommentre

Chapter 13: The Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

14 perccel korábban, Camee írta:

25 éves vagyok, így nem gyászolom....nem kell magadból kiindulni.... Képes vagyok objektívan (amennyire ez humán területeken lehetséges), de úgy gondolom, hogy inkább ti vagytok fanatikusok akik ha egy szarra SW-t nyomtatnak, egyből nyaljátok.... Nem tudom, ez biztos védekezés nektek, egy másik univerzumba való menekülés, passz valami ilyesmi.

A következő ilyet törlöm, és nyomatékosan kérek mindenkit, ne válaszoljatok erre! Te meg fogd vissza magadat vagy isten veled. Ha nem tudod elviselni, hogy ezen a fórumon nem vagyunk kíváncsi a fikázásra, el lehet menni. Nem árultunk zsákbamacskát, a szabályzatunkban nyíltan ott van az, amire itt számítani lehet:

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

Ez a fórum azért létezik, hogy a Star Warsról konstruktívan és pozitív szellemben beszélgessünk. Nem az a célunk, hogy mindenki ódákat zengjen, de elsősorban nem azért járunk ide, hogy azt olvassuk, mennyire rossz a prequel, a sequel, stb.

 

Minden további ide vonatkozó hozzászólást törlök! Erre a posztra se válaszoljatok, mert azt is törlöm. Ott a vélemények és javaslatok topik, tessék élni vele.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért életrevaló kis kölyök lehet ez a Grogu (de meg kell még szokni, hogy már ne Baby Yodát vagy BY-t írjak). Túlélte a 66-os parancsot a Jedi Templomban, aztán még két évtizedet segítséggel és talán néhány időszakot egyedül is. Lehet, hogy beszélni is tud, csak a megpróbáltatások miatt nem akar? :hmm:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért életrevaló kis kölyök lehet ez a Grogu (de meg kell még szokni, hogy már ne Baby Yodát vagy BY-t írjak). Túlélte a 66-os parancsot a Jedi Templomban, aztán még két évtizedet egyedül. Lehet, hogy beszélni is tud, csak a megpróbáltatások miatt nem akar? :hmm:

Annak kifejezetten örülök, hogy végre van neve. Az is nagyon jól megvolt csinálva, hogy reagált folyton rá mikor elhangzott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy nekem miért tetszett igazán az epizód, arra egyszerű a válasz: Ahsoka! Ezzel együtt nagyon furcsa volt, mikor először megpillantottam. Tegnap este direkt újranéztem a 2008-as TCW mozifilmet, ahol először pillanthattuk meg őt és akkoriban még kifejezetten nem kedveltem a karakterét, de aztán az évek során szépen lassan a kedvenc női karakteremmé vált a SW-ban, de az idei TCW sorozatzáró után még talán a kedvencemnek is mondanám úgy általánosságban (ahogy bánt a klónokkal, egyszerre volt vezető és megmentő abban a fináléban és végig a Jedi értékeket képviselte, úgy is, hogy már nem volt tagja a Rendnek). Viszont a Rebelses Ahsoka is más volt azért, mint akit korábban megszokhattunk, már csak az életkorából és az őt közben ért tapasztalatok miatt is. Ezek után nem tudtam mire számítsak egy itteni Ahsokától, de elsőre mindenképpen szokatlan volt őt így látni, egy másik számára ismeretlen karakter (Djarin) nézőpontjából. 

 

A fizikai megjelenése csak az elején volt számomra idegen Ahsokának, aztán szépen lassan megszoktam és egyre inkább úgy éreztem, hogy ő Ahsoka (persze ha rá gondolok, akkor fejben nem egyből Rosario Dawson arca fog beugrani, de teljesen jól hozta Ahsokát) és az animációs vs. élőszereplős megjelenítésben szerintem továbbra is élen jár a sorozat. Mondjuk Dooku animációs változatát nagyon nehezen tudnám összeegyeztetni Christopher Lee-vel. Szóval jól sikerült Ahsoka és nagyon tetszett, hogy azért rajta is nyomot hagytak az évek. Látszik, hogy egy tapasztalt, megfontolt karakter lett, de nem veszett ki belőle a segíteni akarás, a jószándék sem, mindemellett nem viselkedett egy ilyen megváltóként sem az epizódban, hogy akkor majd ő megoldja Djarin és Grogu összes gondját, hanem inkább az aktuális epizódikus kalandban volt igazán szerepe. Félelmetes belegondolni, milyen utat járt be Ahsoka is, míg ide jutott és én már alig várom a következő szereplését, hogy többet is megtudjunk róla. Még, ha nem is lesz benne a sorozat keretei között nagyon a Thrawn/Ezrás kaland (remélem Thrawn szerepére pole pozícióban van Benedict Cumberbatch), de látjuk még akár egy másik széria során, hogy mi lett velük, mert amit itt megpendítettek az egy igazi SW kánaán. Ezzel a résszel és Ahsokával, gyakorlatilag mindkét jelentős animációs vonalat (TCW + Rebels) sikerült behozni az élőszereplős vonalra egy húzással és ebben Ahsokának a kapocs szerepe megkerülhetetlen.

 

Nem csak Ahsoka miatt volt még nagyon jó ez a rész, hanem nekem nagyon sokat adott a Gyermek karakteréhez is. Eddig csak egy cuki kis báb volt, Baby Yodaként emlegetve, aki igazán sok érdemleges dolgot nem csinált, persze megvoltak a maga pillanatai és nekem nagyon tetszett a dinamika is kettejük között Mandóval, de nem volt igazi hús-vér karakter. Most, hogy már egy nevet és egy előtörténetet, a múltjából, származásából következően már egy esetlegesen körvonalazódó jövőképet is tudunk hozzákötni, így tulajdonképpen ezzel a résszel ő nőtt a legnagyobbat a szememben. Talán nem is Ahsoka profitálta a legtöbbet ebből az epizódból. Grogu viszontagságos élete drámaivá teszi a sorsát, miken kellett keresztülmennie, hogyan maradhatott eddig életben és kinek köszönheti a korábbi megmenekülését? Amikor megemlítette Ahsoka a Coruscantot és a Jedi Templomot és Yodát egy kissé megdobbant a szívem, eszembe jutott az Ep. II azon jelenete mikor Obi-Wan Yoda segítségét kéri a Kamino megtalálásához és ott vannak az ifjak, vagy mikor Ahsoka a kristályvadászatra viszi a kicsiket az Illumra. Grogu egy egyértelmű kapcsolat a Jedik régi világához is és ezzel együtt akaratlanul is ott van benne a potenciál, hogy az új éra fontos részévé is válhat. Kíváncsi vagyok, hogy Ahsoka kire gondolhatott, mikor a Jedikre gondolt, akik majd tanítják Grogut, meg esetleg ő találkozhatott Groguval még a háború előtt a Templomban (volt egy TCW rész, mikor Palpatine Erőérzékeny csecsemőket akart befogni Cad Bane segítségével, gondolom akkor Grogu már a Templomban lehetett, vagy nem?)...

 

Maga az e heti kaland nem volt rossz, de önmagában emiatt még nem emelkedett volna nálam ilyen magasságokba ez a rész, sokkal inkább a karakterek, az utalások és kapcsolódások repítették az epizódot. A főgonosz akit le kellett győzni nem volt túl extra, de az nagyon érdekelne, hogy milyen kapcsolódási pont van közte és Thrawn között... a párbaj egész érdekes volt ahhoz képest, hogy Ahsoka azért ennél jóval keményebb ellenfeleket is legyőzött már és a lándzsás harc is látványos volt, Djarin meg igazi western pisztolypárbajt hozott. 
Emésztenem kell még a látottakat, este megnézem mégegyszer, de ez nagyon ott volt és látszik, hogy Filoni a szívét, a lelkét is beletette ebbe. Az egész rész hangulata, maga a helyszín is, a színekkel, a fényekkel kissé baljóslatú, sejtelmes volt és kaptunk is revelációkat, de az ahogy ennél a sorozatnál lenni szokott, csak még több kérdést szült maga után. Amennyiben tényleg a jövőben újabb élőszereplős sorozatok nőhetnek ki az itt elültetett magokból, akkor pedig mindenképpen történelmi jelentőségi részt láthattunk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, kész vagyok teljesen, ez megint vmi olyan brutálisan zseniális rész volt, amire nem találok szavakat. Majd írok később részletesen, sok érdekes gondolatot olvastam többetektől is, amik közül sok amúgy is feltűnt és hatalmas potenciállal bírnak. Most csak vázlatosan pár dolog.

 

Ahsoka fantasztikus volt, a kinézetét és a hangot még erősen szoknom kell, de Rosario a színészi játék tekintetében parádésan teljesített. Amennyire az ő külsejével lehet vki Ahsoka, azt tökéletesen hozta. Látszik, hogy rengeteget tanulmányozhatta az animációs karakter mozdulatait, gesztusait, mimikáját. Ezt pedig képes volt úgy átültetni, hogy minden jellegzetessége megmaradjon, mégse legyen túljátszott vagy természetellenes. Bár azt kell mondjam, Ahsoka nekem sokkal vonzóbb volt az animációs vonalon, vhogy nőiesebb, bájosabb volt. Még a baltával faragott TCW-ban vagy a már áramvonalasabb stílusú, de idősebb rebels-es verziójában is.

Amúgy a bagolyszerű lényen kívül (ami akár Morai-ra is utalhat) loth macska egyértelműen megjelent, kiváló húzás volt. A fehér fénykardok pedig nagyon bejöttek. Az is nagyon tetszett, hogy azért elég könnyedén megmutatta, hogy ki a ház úrnője. Nemcsak óriási karizmával, de a képességeivel is dominálta a jeleneteket. Amúgy elég sallangmentesen és bárminemű bizonytalanság nélkül ledarált mkit, nem finomkodott. :D 

Azt is imádtam, ahogy Ahsoka Anakinra reflektálva utasította el először Grogu tanítását. Úgy tűnik végül teljesen elfogadta, hogy egykori mesterét elragadta a sötét oldal. Az is izgalmas kérdés mit tudhat vajon a megtéréséről. Itt egyértelműen a negatív és sith oldalára hegyezte ki a "megemlékezést", lehet nem tud arról, hogy végül megtért. Jut eszembe, Anakin eggyé válása az Erővel nemcsak egy esetleges Luke-kal történő beszélgetést, de akár egy ahsokásat is felvethet akár.

A másik, ami nagyon tetszett, ahogyan Ahsoka kommunikált Groguval. Az Erőn keresztül. Eleve annyira szépen, bájosan, kedvesen, ahsokásan állt hozzá a gyerkőchöz.

 

De Djarin is nagyon emberien viselkedett. Nem gondoltam volna, hogy arc nélkül is ennyire jól ki lehet fejezni érzelmeket és egy karakter jellemét. Azt amúgy csak én gondolom a dolog mögé, hogy Djarin mennyire nehezen vált volna meg Grogutól, mennyire nem akarta elengedni? Ugye azt mondja Ahsokának, hogy mindjárt viszi neki a gyermeket, a hajón pedig azt, hogy eljött a búcsú ideje. Aztán még látványosan hosszú ideig bíbelődik vele, húzza az időt, mindent elkövet, hogy még legyenek közös pillanataik. Végül a lány jön el, mert Djarin lehet másnapra se ért volna oda hozzá. :D 

 

Thrawn, hát persze, hogy Thrawn, mert a szálaknak össze kell érniük, az egységet meg kell teremteni, a korábban elvetett magvakat gondozni kell. Annyira csodálatos látni ezt a hozzáállást és tudatosságot. Ötletes volt az is, ahogyan ezzel kvázi magyarázzák miért nincs ténylegesen lehetősége Ahsokának magához vennie Grogut. Szerintem a Djarinnak tett "ígérete" alapján még akár bele is menne nagy duzzogva, de neki küldetése van. Ez egyben számomra azt is jelenti, hogy bizony egyértelműn fognak építeni erre a szálra, de tuti nem a Mandoban. Ez tisztán kimutat ennek a sorozatnak a kereteiből, ahogyan így Ahsoka útja is.

Istenkém, de mennyire várom már azt a művet is, ami majd ezzel az Ahsoka-Sabine-Ezra-Thrawn vonallal fog foglalkozni. Ha meg azt visszacsatolnák a Mandohoz, pl. azzal, hogy esetleg Yoda és Grogu faja is az IR-ból származik, na akkor megint letenném a hajam. Apropó, most ugyan képbe kerültek lehetséges jedik a folytatás kapcsán Grogunál, de szerintem egyre valószínűbb, hogy végül mégse egyenes úton fog valamely jedihez kerülni, hanem visszakanyarodhatunk oda, hogy a fajára kerüljön a fókusz. Lehet mindkét vonal élénken élni fog a Mandoban, aztán majd ezek a végén érnek össze vhol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, pb69 írta:

Az is izgalmas kérdés mit tudhat vajon a megtéréséről. Itt egyértelműen a negatív és sith oldalára hegyezte ki a "megemlékezést", lehet nem tud arról, hogy végül megtért.

Ebben most nem vagyok biztos, de úgy rémlik, hogy az, hogy Darth Vader megtért, csak 6 évvel az ep7 előtt lett köztudomású, addig Luke ezt mindössze Leiának és Hannak mondta el. Legalábbis valami ilyesmi rémlik a Vérvonalból.

 

12 perccel korábban, pb69 írta:

Azt amúgy csak én gondolom a dolog mögé, hogy Djarin mennyire nehezen vált volna meg Grogutól, mennyire nem akarta elengedni?

Szerintem is szándékosan húzta az időt, és az a tény, hogy végül Ahsoka ment el hozzá, nekem erőteljesen azt jelzi, amit írtál is: Djarin másnapra sem ért volna oda. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy bennem csak most tudatosult, hogy a beskar ilyen szinten ellenáll a fénykardok pengéjének. Hirtelen nem tudom volt-e már olyan korábban, amikor ez ilyen egyértelműen látszott, simán lehet, hogy csak vmiért nem esett le nekem, hogy ez így van, de elég durva. És valóban, ez előrevetíti azt, hogy Gideon párbajozhat a Sötétkarddal a kezében Djarin ellen. Amúgy is tetszett, hogy Mando egy újabb csecsebecsével gazdagodik, de így meg aztán pláne. Innentől nem is tudom elképzelni, hogy ez ne ebbe az irányba mutasson.

 

Ez pedig több szempontból is remek húzás. Ez a sorozat Djarinról szól, a nemezise vélhetően végig Gideon lesz. A nagy összecsapásnak köztük kell lezajlani, ez így van rendjén. Másrészt nem tudom kiféle, miféle Gideon, mennyire spíler, de azért egy Erőhasználóval szemben ő 99% eséllyel baromi kevés lenne. Djarinnak inkább lehet méltó ellenfele, azt el tudom fogadni. De pl. az, hogy Ahsokával párbajozzon, hát abból számomra nehéz lenne egy igazán komoly és izgalmas párbajt kerekíteni, mert Ahsoka szerintem az aktuális hangulatától függően 1 vagy 3 perc alatt vágná zsebre.

 

Apropó párbaj. Annyira tudtam, hogy az a nem tudom milyen parancsnok forma nem fogja ténylegesen megadni magát, de persze Djarin is. Elég halva született ötlet volt egy mandalorival belemenni egy ilyen párbajba. Külön tetszett, ahogy Din még el is hiteti a fazonnal, hogy lankad a figyelme, látványosan távolabb teszi a kezét a fegyveréről, ezzel provokálva a jóembert, aztán persze repül a golyó. Tipikus Djarin-féle húzás.

 

Amúgy fura, hogy az a magisztrátust vezető nőszemély Ahsoka szerint egyértelműen Thrawn közvetlen beosztottja. Nem tudom mi van a drága jó admirálisunkkal, pont az IR-ba menekült, ahol az ER is ténykedett, de én nem vagyok biztos benne, hogy neki abban a szervezetben már szerepe lett volna. Viszont feltételezhetően itt még bőven él, ha már Ahsoka ennyire keresi. Az is elég egyértelműnek tűnik, hogy az ezen a bolygón ügyködő trógereknek nincs közük Gideonhoz, mivel ő tud róla hol van épp Djarin és Grogu, akit keres is, viszont nemcsak nem tűntek itt fel, de az itteni banda nem is tudott semmi Mandoról. Ha kapcsolatban lettek volna, akkor a moff nyilván leadja a drótot, hogy szitu van. 

Ezekből nekem ez úgy áll össze, hogy Thrawn aktívan dolgozik vmin a háttérben, tőle függetlenül Gideon is. Ők nem egy slepp. Viszont közben az ER is építkezik, ahogyan Sidious is szintúgy. Azt még nem tudjuk, hogy hozzájuk van-e bmi köze akár Gideonnak, akár Thrawnnak. Az viszont simán elképzelhető, hogy nem, így Thrawn már nem szolgálja a Birodalom maradványait, de Sidious-t se. Hanem egy független fazon, saját tervvel. Nagy kérdés mi lehet ez, és hogyan áll az összes többi szervezet és szereplő szándékaihoz, terveihez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyaúristen mi volt ez a rész. Látványilag, zeneileg, történetileg szerintem ennyire dark epizód egyik sorozatban sem volt még.

 

Ahsoka nekem kb 2 mondat erejéig volt furcsa, de csak a hangja miatt. Utána már egyáltalán nem tűnt fel semmi, annyira Ahsoka-t hozta Dawson minden szempontból. Mondjuk én nem tartottam tőle hogy bármi probléma lehet ebből, sejtettem hogy okkal választották őt erre a szerepre.

 

Csóri Baby Yoda miken mehetett át (csak azért sem fogom Grogu-nak hívni :D ), bennem már felmerült, hogy vajon ösztönből használja e az erőt, de akkor megerősítést nyert, hogy kapott valamennyi kiképzést. Kíváncsi vagyok kiderül e bármikor, hogy ki menekítette ki őt a 66-os alatt, és hogy vajon ő vele mi lett végül? Nem csodálkozok rajta ezek után, hogy nem nagyon akarja mutogatni az erejét, meg hogy humora sincs az egészhez. Gondolom tisztában van vele hogy ez számára milyen veszélyeket rejt.

 

Azt is megtudtuk, hogy értelmileg sokkal fejlettebb mint ahogy azt a baby kinézete sugallja. Az Ahsoka által említett apafigura szerepet szerintem ez a concept art nagyon jól kifejezi:

 

The-Mandalorian-Concept-Art-Din-Djarin-B

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész jó. Dawson, mint Ahsoka szintén, viszont a lekkuk és a szarvak méretét sikerült rendesen elk*rni, akkorák, mint Asoka 2. karaktermodeljén amit a TCW 3. évadában kezdtek el használni. A lekkuk épp cici fölé érnek, a szarvak épp elkezdtek hegyesedni plusz kaptak valamilyen okból hátrafelé dőlésszöget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak szőrszálhasogatás. Engem egyáltalán nem zavart. Valószínűleg technikailag nagy kihívás lett volna a sminkmestereknek, hogy természetesnek hasson. Ha ez a legfontosabb dolog, amibe bele lehet kötni, akkkor az alkotók szerintem jól dolgoztak.

  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Szerintem csak úgy tartja a fejét éppen, azért tűnik rövidebbnek.

Biztos, hogy nem :D 

 

Egyértelműen rövidebbek, és nem csak kicsivel. Ha csak egy kicsi különbség lenne, akkor elfogadnám azt, hogy másképp tartja a fejét, és ezért úgy tűnik, de itt nagyságrendi különbségek vannak. 

 

Egy kicsit amúgy lehetett volna a lekkukon javítani cgi-vel, néhol nekem erősen látszott, hogy valami műanyagszerű cuccból rakták őket össze :D a gyűrődések oldalt. Kicsit olyan cosplayes hatást keltett.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Biztos, hogy nem :D 

 

Egyértelműen rövidebbek, és nem csak kicsivel. Ha csak egy kicsi különbség lenne, akkor elfogadnám azt, hogy másképp tartja a fejét, és ezért úgy tűnik, de itt nagyságrendi különbségek vannak. 

 

Jah én ezt csak ironikusan írtam :D Ahogy Merfolk is írja, ha csak ebbe lehet belekötni akkor nagy baj nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát meg az is kérdés, hogy Shaak Ti esetében ez milyen megoldás. Ugye neki egy pár másodperces jelenete van össz-vissz, ráadásul ott is kb. tök mozdulatlan. Ehhez képest Ahsoka szerepel egy teljes részben, lehet többet van képernyőn, mint egy fontosabb szereplő egy filmben. Ráadásul sokat mozog, harcol, ugrál stb., szóval sokkal ügyesebb megoldásra van szükség ahhoz, hogy jól nézzen ki és természetesnek hasson, messze nem elég az, amit a másik togruta kapcsán megoldottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, most csak egy szösszenet röviden, mert Ahsokáról kell még cikket írnom meg beadandó is van. Nálam ez a rész egyértelműen Grogu-é. Az, hogy kiderült a neve, és a története, hogy 22 éves csecsemőként élte túl a 66-os parancsot és utánna 28 éven át majdhogynem egyedül, az hihetetlenül sokat adott hozzá a karakteréhez, legalább annyit mint az első erőhasználata a mudhorn elleni harcban. Ezután nagyon kiváncsi leszek arra hogy mi fog történni a Tythonon, hiszen az fogja meghatározni Grogu egész sorsát.The Tea GIF by moodman

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap majd elolvaslak titeket, most csak beírom, hogy imádtam a részt és azt tetszett benne, hogy szinte minden képkockája úgy meg volt komponálva mintha egy festmény lenne. egy győnyörű festmény.

Ahsoka működik, naná hogy! Zseniális találat Rosario Dawson. Michael Biehnt mindig örömmel látom. A beskar lándzsa odabaty, szupi volt na.

nyomokban az első évad 4. részének stílusára emlékeztetett főleg a felütés, de hát ez nyilván más így.

És már csak 3 rész? :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történelmi pillanatnak lehettünk tanúi. Persze fel lehet hozni Saw Gerrerát, mint az első olyan animációs karakter, akit elsőként átemeltek élőszereplősbe. Ezt nem vitatom, az is hatalmas volt, pláne Forest alakításában. Bo-Katan volt a második ilyen, aki két héttel ezelőtt mutatkozott be, Katee pedig fantasztikus volt. És most elérkeztünk mondhatni a vízválasztóhoz. Tudtuk, hogy jön Ahsoka. Tudtuk, hogy Rosario Dawson fogja alakítani. A hang, a karakter külleme, a kinézet, a mozgás, ezek nagyon fontosak voltak itt. Ha csak egy valami félremegy, akkor már nem igazi az élmény. Sikerült Filoninak megcsinálnia? Jelentem: igen, méghozzá nagyon is.

 

Node a rész kezdése már-már merész. Az ember arra számítana, hogy akkor most azt fogjuk látni, ahogy Din és a gyermek megérkezik Corvusra és nagy nehezen megtalálják Ahsokát. Filoni „hold my beer”t kiáltott és már az elején behozta a togrutát a képbe. Egy nagyon epikus nyitánnyal fűszerezve. A kezdés a haranggal és ahogy a lakosok félve befutnak a házaikba, itt már érezni a feszültséget, hogy valami lesz. A katonák ha jól emlékszem, a leak katooniaknak hívta. Érdekesek voltak, tetszett a kinézetük. És a bolygó is jól nézett ki. Dzséjthez hasonlóan én is felvoltam rá készülve, hogy itt most akkor megismerünk egy újabb zöldelő környezetet, mint a Skywalker Saga erdős bolygói. A készítők azonban csavartak egyet a dolgon és elénk tártak egy kiégett erdőt, a maga színárnyalatával az egész megvett engem kilóra.

 

Nagyon tetszett az atmoszféra az elején lévő akciónál. Ahsoka igazán elemében volt. A vadászó stílus mondjuk elsőre fura volt nekem, de a prezentálás mesteri volt. Minden „shot” gyönyörű volt. Ahsoka remekül festett. Rosario hozta a karaktert. Két dolgot jegyeznék meg:

Az első, hogy a hangja szerintem ott volt a szeren. Rosario megtette, ami tőle várható volt és bár Ashley hangját nem hallottuk, szerintem semmi probléma nem volt vele. Pláne úgy, hogy itt egy jóval idősebb Ahsokát láttunk, aki a negyvenes éveiben van már. A másik, az a kinézete. Nagyon jól nézett ki, amit kicsit furcsának találok így két megtekintés után, az a lekkui. Picit hosszabbra számítottam – mi az hogy, a Rebels végén a derekáig ér kb. a lekkuja, itt meg kb. a TCW lekkui köszöntek vissza.

 

De ezen kívül nem volt semmi bajom a karakterrel. Filoni remekül szőtte tovább a karaktere útját. Nézzük most Din és a gyermek sztoriját:

A gombos téma újra előkerült, ha jól emlékszem, ezt az előző évadban is eljátszották, amikor Mandi leszállította a gyermeket a Kliensnek. Valahogy éreztem, hogy a gombot még visszahozzák a történetbe, nem is csalódtam.

 

A város érdekes volt, jól bevoltak fenyítve a lakosok. A megkínzott emberek látványa szörnyű volt, sajnáltam őket. A bíróhoz megérkezés ázsiai vonalat hozott, Filoni le se tagadhatná, hogy az Avatar inspirálta őt. Nagyon tetszett a helyszín, igazi japán stílus. A beskar dárda megint csak egy érdekes adalék a sorozathoz. Jó, mondjuk fel lehetne megint tenni a kérdést, hogy hát hogy a fenébe kerül elő egy újabb beskar. Ez egy ilyen sorozat, véletlenek történnek mindig. Nem akadtam fel ezen.

A rövid kis párbaj Ahsoka és Din között jól nézett ki, Din szépen elhárította Ahsoka támadását. Kell nekem egy beskar. Valaki nem tud szerezni nekem egyet? :D

 

Elsőre furcsának találtam a jelenetet Ahsoka és a gyermek között, nem beszéltek, aztán jöttem rá, hogy nem muszáj beszélni, máshogy is megy a dolog. A jelenet, amikor Ahsoka felemeli a gyereket gyönyörű volt, már előre látom magam előtt a több ezer rajzot.

 

Szóval kitudódott a gyermek neve: Grogu. Yoda és Yaddle után azt hinné az ember, hogy egy újabb Y -al kezdődő név kerül elő, de nem és meg kell mondjam, örülök ennek. A Grogu szép név, illik is a gyermeknek.

A múltjának egy szelete is kitudódott: Grogut a Jedik tanították! Wtf??? :o Meglepő információ, ezek szerint a egészen 22 éves koráig volt a Rend tagja? És adott a kérdés: ki szöktette meg a templomból? És hogyan jutott el az Arvala-7 -re? Nem sok jedi maradt a templomban a 66 -os parancs idején. Főként ifjoncok és néhány mester/tanítvány páros. Jocasta Nu bejöhet a képbe, eltudom róla képzelni. De eszembe jutott még Quinlan Vos is, igaz, ő a Boz Pityn volt az EpIII idején, szóval Vos kihúzva a listáról. Kcaj és Rancisis esetleg? Mindkettő túlélte a jedik kiírtását, elképzelhető, hogy valamelyikük elmenekült a kölyökkel.

 

Apropó, Morai is feltűnt, ahogy láttam.

 

A tréning megidézte egy kicsit a TESB hasonló edzését, tetszett az egész setting, Ahsoka tanítása. A gomb itt újra előkerült, amire rögtön rácuppant Grogu. Anakin megemlítése megmelengette a szívemet, mondjuk az, hogy nem tud még Anakin megtéréséről, kicsit fura. 5 év telt el a ROTJ óta, ezidő alatt nem kereste fel Anakin Ahsokát? Hát milyen dolog ez Anakin.

A harc a városban döfi volt, a kettévágott harang meseszépen nézett ki. Ahsoka nem aprózta el, mint Batman, úgy vetette rá magát az ellenségre. A loth-macska is befigyelt.

 

A párbaj újszerű volt, de még így is piszok látványos volt. A bírót alakító hölgyemény apja (vagy keresztapja, ez most nem ugrik be) volt Bruce Lee első tanítványa.

Egy újabb nevet dobott be Filoni, amivel valószínűleg a Rebels folytatás vagy az Ahsoka sorozat fog foglalkozni. Thrawn. A kék nemjóját neki, mi lehet a chissel? És hogy lett neki tanítványa? Milyen kapcsolatban állnak ezek ketten? Hol van Thrawn? Mi lett Ezrával? Fogoly? Vagy meghalt és emiatt volt ilyen Ahsoka? Mi van Sabine Wrennel? Kérdések egész hada cikázik most az agyamban. Jöjjön az a folytatás.

 

A lezárás szép volt, új úticél Tython, ahol a gyermek sorsa eldőlni látszik. Nem hinném, hogy Luke felkeresné a gyermeket. Ugye Ahsoka úgy mondja, hogy talán egy jedi elindul majd a nyomára, de nem csak jedi lehet az illető. Lehet Palpi megérzi a kölyköt, az is lehet, hogy Ezra jön a nyomára. Jujj de érdekes lesz a jövő.

Dinnek pedig már van egy fegyvere is, amivel harcba szállhat Gideonnal. Szuper. Már alig várom.

 

Az epizód nagyon tetszett, most hirtelen nem tudom, hogy a sorozat legjobb része-e. Ott van a legjobbak között, ez biztos. Remélem még viszontlátjuk Ahsokát, ha nem is itt, de élőszereplős formában mindenképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően szerintem jól emelték át Ahsoka kinézetét, de rész közepéig éreztem hogy valami furcsa csak nem tudtam mi az. Egyrészt mert le voltam döbbenve a brutális kezdés miatt. :D Ott a kardok elvonták a figyelmem, a kapunál pedig a szemeit néztem, hogy rendben az kék. :) Mert a színésznőé barna, de persze ezt nem olyan nehéz megváltoztatni. Aztán rájöttem hogy a lekkui rövidek kicsit. Igazából meg tudok vele békülni. Lehet, hogy nem tudták megoldani, hogy elég nagyok legyenek de mégis az akrobatikus mozgás se legyen akadály. Bár a ROTJ-ban a twi'lek táncolt is hasonlókkal. :lol:  Mindenesetre twitteren láttam pár szerkesztett képet, hogy nézhetett volna ki hosszabbakkal. Nekem így teljesebbnek tűnik az összkép, de "ennyi baj legyen".

Idézet

En2FE6bW8AsMo3w(1).jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ej, ha egy Star Wars anyaggal az a legnagyobb baj, hogy egy animációs karakter paraméterei nem felelnek meg centiméterre pontosan az élőszereplős változatával, akkor kijelenthetjük, hogy a Star Wars aranykorát éljük. :D :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Jocasta Nu bejöhet a képbe,

Jocasta kizárt, amikor visszament a templomba, akkor csak az archívumot törölte, és utánna végzett is vele Vader. Szerintem Grogut valaki az 501-esek támadása alatt menekítette ki. Az meg bárki lehetett, egy idősebb padawan, lovag, vagy akár a fennt említett mestereknis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ej, ha egy Star Wars anyaggal az a legnagyobb baj, hogy egy animációs karakter paraméterei nem felelnek meg centiméterre pontosan az élőszereplős változatával, akkor kijelenthetjük, hogy a Star Wars aranykorát éljük. :D :lol:

Azért az a pár centi lehet, hogy több mint Baby Yoda, akarom mondani Grogu teljes magassága. :lol: Ezzel a résszel tényleg ennyi volt a problémám, néhány korábbinál jóval több. Azokhoz nem írtam inkább semmit, mert a jókat nem akartam újra leírni sokadszorra (itt se), a rosszra meg nem vevők itt annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Jocasta kizárt, amikor visszament a templomba, akkor csak az archívumot törölte, és utánna végzett is vele Vader. Szerintem Grogut valaki az 501-esek támadása alatt menekítette ki. Az meg bárki lehetett, egy idősebb padawan, lovag, vagy akár a fennt említett mestereknis.

Nem tudjuk, hogy Jocasta miképp menekült el a templomból. A ROTS és a DV széria Legacy's End c. történetszála között azért eltelik néhány nap. Az idő alatt Jocasta valahogy kijut a templomból és legközelebb már a DV szériában látjuk. Nem szabad elvetni Jocasta személyét se. Nem gondolnám, hogy ő lenne az a személy, akit Grogut kimentette, de az opciók között ott van ő is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mennyire kánon egyébként, hogy általános faji jellemző, hogy a togrutáknál az idő előrehaladtával nőnek a lekkuik? Ha mindenképp univerzumon belüli magyarázatot akarunk találni, akkor az nem lehetséges, hogy ez idővel változik ugyan, de nem folyamatosan csak nő? Mi van, ha ciklikusan változik, hol rövidebb, hol hosszabb, de ahogy telik az idő, a legnagyobb hossz az mindig növekszik? :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bence1997 írta:

Nem tudjuk, hogy Jocasta miképp menekült el a templomból. A ROTS és a DV széria Legacy's End c. történetszála között azért eltelik néhány nap. Az idő alatt Jocasta valahogy kijut a templomból és legközelebb már a DV szériában látjuk. Nem szabad elvetni Jocasta személyét se. Nem gondolnám, hogy ő lenne az a személy, akit Grogut kimentette, de az opciók között ott van ő is. :)

Igazából, ha Jocasta mentette volna ki Grogut, akkor nem ment volna vissza a templomba a menedékhelyéről, hanem a logikus az lett volna hogy ottmarad és kiképezi, amire minden feltétel adott volt. Voltak holokronjai, és egy training szoba kialakítása se telt volna bele sok időbe. Szerintem emiatt, Jocasta kizárható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevallom még egyetlen Mandalori részt se néztem ennyire elmélyülten, mint ezt. Kb. fél perc után beszippantott és el nem eresztett a végéig. Az a noir hangulat amit Filoni teremtett valami fantasztikus volt! :clap:

 

Vége a polgárháborúnak, de a sorozatot elnézve ez sok helyen olyan, mintha meg se történt volna. Most kezdi bontogatni szárnyait az UK, de ahova nem jutnak el (ez a többség), ott nyomor van és kiskirályok uralkodnak a nép felett, a Birodalom helyett. Cseberből vederbe. Ez Mos Pelgo után már a második alkalom, amikor nagyon jól átjön. Döbbenetes.

A Corvus kegyetlen magisztrátusa arra is példa, hogy Palpatine klónháborús terrorja még mindig érezteti hatását a galaxisban. Szegény Elsbeth kicsit olyan, mint Saw Gerrera, csak a nő átbillent a totál zakkant oldalra. Ráadásul a rossz irányba.

A bolygó és a körítés csak hab volt azon a tortán, aminek tetején a Gorgu-Djarin-Ahsoka hármas ült. Most komolyan! Az esti meditálás Ahsoka és Gorgu között azzal a lámpással olyan szinten idézte meg Yoda és Luke Dagobah-s jeleneteit, hogy arra szavak is alig találhatók. És mindez nem tolakodóan, csak finoman.

Álmomban se gondoltam volna, hogy ebben a részben megkapjuk a teljes „Baby Yoda” sztorit. Pedig ez történt! Ahsoka először előadja a nevét ami Gorgu. Nekem nagyon bejön, valahogy illik hozzá. Legenda született vele, ezt már most mondom. :D Az is megerősítést nyert, hogy nem klón és nem is standcrast a kicsike, hanem a Coruscanton nevelkedett. Aztán kiderül, hogy több mestere is volt! Nekem itt eszembe jutott, hogy esetleg lehetne Yoda és Yaddle gyermeke. Nem olvastam még a többi hozzászólást, nem tudom ez felmerült-e valakiben eddig.

Ahsoka arckifejezéseit tekintve mintha sunnyogna valamiben. Érdemes megfigyelni, hogy amikor Yoda nevét említi, akkor a félálomban lévő Gorgu feleszmél és Ahsokára néz. Az életem rátenném, hogy hallotta már a nevet, sőt ismerte is. Persze fura lenne, ha nem tudna róla, amikor egy „házban” laktak és a fajtársa volt. :D De a legérdekesebb a vége, ahogy Djarin viszi Gorgut, és Ahsoka a háttérben szinte meghajol előtte. Nem tudom, de bennem keltett egy olyan érzést, hogy több van a háttérben, mint amit Ahsoka előadott Gorguról.

 

De térjünk rá Ahsokára! Nem tudtam mit várjak a togrutától, bármelyik frontról is legyen szó. Aztán kiderült alaptalanul aggódtam, Dawson teljesen jól hozta a karaktert, nem zökkentett ki. A fehér fénykardja és az elején véghezvitt akciója, mind-mind nagyon jók voltak. Abszolút nem keltett csalódást, jól felvezették a karaktert. Aztán kiderült, hogy (talán) még mindig Ezrát és Thrawnt keresi (már csak az a kérdés, merre van Sabine?). Szinte minden jelenete ült, remekül osztották rá Grogu eredetének kulcsát. :clap:

 

A végén olyan érzésem volt, mint már Bobánál is. Egy részt, egy feltűnést kaptak, de az ő sztorijuk nem ebben a sorozatban fog kiteljesedni. Viszont azt is bátran állítom, hogy ez a széria 6-7 évadig meg se fog állni.

 

SZERK: Ja, és most minden résznél írhatom át a Gyermeket, Grogu-ra. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.