Ugrás a kommentre

Az Ahsoka sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Már persze ha benne lesz Ezra. :D Mondjuk vétek lenne kihagyni. Továbbra is el tudom képzelni, hogy Ezra és Thrawn immár szövetségesek. 

Igen, simán lehet, hogy Helsinki Szindrómája lesz. Akarom mondani, Stockholm. :D 

1988 GIF - Find on GIFER

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután egy darabig emésztgettem a múlt heti híreket, arra jutottam, hogy ezt a sorozatot várom a legjobban.

 

Remélem, hogy Ahsoka nem fog meghalni és Filoni egy egészen különleges életutat szánt neki, ami eltér a legtöbb ismert jedi karakterétől.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Miután egy darabig emésztgettem a múlt heti híreket, arra jutottam, hogy ezt a sorozatot várom a legjobban.

 

Remélem, hogy Ahsoka nem fog meghalni és Filoni egy egészen különleges életutat szánt neki, ami eltér a legtöbb ismert jedi karakterétől.

Előbb-utóbb pedig sajnos meg fog halni, a 9. epizódban ugyanis már Erőszellemként szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. Ahsoka halálával kapcsolatban ugye mindig azon van a vita, hogy ő neki már rég halottnak kell lennie. Ez tkp. igaz is. Lucas is ezt akarta. Filoni viszont nem.

 

És van egy olyan érzésem, hogy Filoni is tudja, hogy a karakterének útja egyszer végetér. És valószínűleg keresi a megfelelő alkalmat arra, hogy ezt meglépje - mégha egy kicsit húzza is az időt.

A TCW-ben nem ölték meg, mert győzött Filoni és szerintem is jobban jártunk azzal, hogy inkább nem tért vissza a Rendhez. Ezzel mondhatni átvészelte a ROTS eseményeit.

A Rebels egy újabb alkalom lett volna a karakternek? Igen. Miért nem lett meglépve? Jó kérdés, de a válasz szerintem egyértelműen az, hogy ott Ahsoka nem főszereplő. Persze, Vader szempontjából fontos karakter, illetve nekünk, nézőknek is az. De a sorozatnak nem ő volt a fókuszpontja - ellentétben ugye a TCW-vel - hanem Ezra és a Ghost legénysége. És ez szerintem ott mutatkozott meg, amikor félbehagyták nekünk nézőknek a párbaját Vaderrel. Miért? Mert azt a párbajt Ezra látószögéből láthattuk - kivétel, amikor Ahsokát "ledobja" Vader. Azon kívül a másik 2-3 jelenetben Ezra is ott van. Azért nem láthattuk a párbaj folytatását, csak a 4. évadban, mert a fiatalabb Ezra előtt lezárult az ajtó. A 4. évadban viszont nyílt egy másik.

 

Ez a sorozat pedig egy limitált széria lesz. Mivel a Rebels folytatásaként fog funkcionálni, ezért nagyon kíváncsi vagyok, hogy a togruta kalandjai hogyan folytatódnak. Ha véget ér a pályafutása, akkor azt a "climactic story event" bekövetkeztekor tudom elképzelni. És lehet Filoni is látja ezt az eventet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ahsoka már akkora fan favorit, hogy szerintem amíg van benne kraft, nem fogják kiírni. 

Nem hiszem hogy jót tenne ha sokáig életben maradna a karakter. Szerintem most időben jó helyen vannak vele ahhoz, hogy pontot tegyenek a történetének a végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Whill írta:

Előbb-utóbb pedig sajnos meg fog halni, a 9. epizódban ugyanis már Erőszellemként szerepel.

Nem feltétlenül. A regényváltozat elég erősen utal rá, hogy Rey a világok közötti világba nyert betekintést az Exegolon. Így Ahsoka akár egy teljesen másik időből/helyről is szólhatott hozzá. Főleg, hogy Ezra mellett ő volt azon kevesek egyike, aki bejutott erre a "helyre". 

Bár abban én is bízom, hogy Filoni idővel szép lezárást ad a karakternek. Elvégre egyszer minden véget ér. Így Ahsoka élete is. :( 

Reménykedem, hogy inkább az életútjának kibővítésére koncentrálnak majd a jövőben, mert ezen a téren vannak még hiányosságok bőven. Egyrészt, az Ep3 és 4 közötti érában, másrészt a Lázadás idején (Ep4-5-6). Az Ep6 utáni korszakát remélhetőleg felöleli majd a sorozata (vagy legalábbis egy szeletét), de jó lenne, ha akár flashbackek formájában képet kaphatnánk a hiányosságokról. Én legalábbis nagyon szeretném, ha így lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Darth Sky amúgy várod a sorozatot Ahsoka kinézete ellenére is? 

Persze, hogy várom! Sok lehetőséget látok benne úgy történetmesélés, mint karakter- és univerzumépítés szempontjából. Kissé még mindig hihetetlen, hogy tényleg saját sorozatot kap. A megjelenésén kényetelen leszek túltenni magam.

Bár a lekkuk kapcsán Brian Matyas azt mondta a 13. fejezet után, hogy a közeljövőben beszélni fognak még róla (gondolom, hogy miként lehetne hosszabb). Lehet, hogy épp az Ahsoka sorozatra gondolt, ahol már más méretei lesznek. Igaz, az meg akkor a The Mandalorianben látottakkal fog ütközni, de én nem bánnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 19. - 22:31, Darth Sky írta:

Nem feltétlenül. A regényváltozat elég erősen utal rá, hogy Rey a világok közötti világba nyert betekintést az Exegolon. Így Ahsoka akár egy teljesen másik időből/helyről is szólhatott hozzá. Főleg, hogy Ezra mellett ő volt azon kevesek egyike, aki bejutott erre a "helyre". 

Bár abban én is bízom, hogy Filoni idővel szép lezárást ad a karakternek. Elvégre egyszer minden véget ér. Így Ahsoka élete is. :( 

Reménykedem, hogy inkább az életútjának kibővítésére koncentrálnak majd a jövőben, mert ezen a téren vannak még hiányosságok bőven. Egyrészt, az Ep3 és 4 közötti érában, másrészt a Lázadás idején (Ep4-5-6). Az Ep6 utáni korszakát remélhetőleg felöleli majd a sorozata (vagy legalábbis egy szeletét), de jó lenne, ha akár flashbackek formájában képet kaphatnánk a hiányosságokról. Én legalábbis nagyon szeretném, ha így lenne.

Ez a Zirón van valahol: "George Lucas hű padawanja egy új rajzzal ismét Gandalfhoz hasonlítva nyugtatta meg a közönségét: ahogy Gandalf legyőzte a halált, úgy Ahsoka is. (Sőt nem is egyszer, gondoljunk csak A klónok háborúja Mortis-szálára, vagy éppen a Lázadók Világok közti világára.)"

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A sorozat logója is azt sugallja, hogy lesz itt misztikum bőven. 

És egyes idióták szerint ez már igazolta is, hogy a WBW-vel fogják meg nem történtté tenni a sequelt :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 19. - 22:12, Iqvi írta:

Nem hiszem hogy jót tenne ha sokáig életben maradna a karakter. Szerintem most időben jó helyen vannak vele ahhoz, hogy pontot tegyenek a történetének a végére.

Ez őrület, hogy egy karaktert csak úgy lehet lezárni, hogy meghal. Nem, nem, nem igaz, és borzalmas divat ez, amit a Trónok harca indított el. Ráadásul a Star Wars egy mese, a mesék persze nem végződnek mindig happy enddel. De azért nekem kicsit sok, hogy az egyedüli lezárás az lehet, hogy valaki meghal. Nekem az is tökéletes befejezés lett volna pl. Boba Fettnek, ha soha többé nem látjuk, miután ráült Jabba trónjára.

 

Az is világos, hogy nem lehet mindenkinek pozitív vég, pl. Maulnak, Kylonak, Darth Vadernek nem lehet az a feloldása a tetteik után, hogy boldogan élt, míg meg nem halt. De egy olyan pozitív figurának, mint Ahsoka, igen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ez őrület, hogy egy karaktert csak úgy lehet lezárni, hogy meghal. Nem, nem, nem igaz, és borzalmas divat ez, amit a Trónok harca indított el. Ráadásul a Star Wars egy mese, a mesék persze nem végződnek mindig happy enddel. De azért nekem kicsit sok, hogy az egyedüli lezárás az lehet, hogy valaki meghal. Nekem az is tökéletes befejezés lett volna pl. Boba Fettnek, ha soha többé nem látjuk, miután ráült Jabba trónjára.

Az is világos, hogy nem lehet mindenkinek pozitív vég, pl. Maulnak, Kylonak, Darth Vadernek nem lehet az a feloldása a tetteik után, hogy boldogan élt, míg meg nem halt. De egy olyan pozitív figurának, mint Ahsoka, igen.

Szerintem Ahsoka esetében inkább azzal van a "gond", hogy egyszerűen túl erős és fontos karakter (minden szempontból) ahhoz, hogy csak úgy háttérbe tegyék. Nyilván nem kell meghalnia vkinek ahhoz, hogy lezárják a sorsát, de egy ilyen kaliberű szereplő esetében mképp indokolni kell, ha az események fősodrából kimarad. Ennek egyik feloldása, ha meghal, lehet más is, de egy idő után görcsössé válik már az, hogy mindenből "kimentsék" vmi indokkal.

Nyilván az egész problémakörre egy megfelelő huszárvágás lenne, ha elszakadnánk azoktól a korszakoktól, amiben ő is ténykedik és létezik. De amíg folyamatosan olyan sztorikat kapunk, amely az ő korában játszódik, ott folyton bele fogunk futni, mert nem megkerülhető a karaktere.

 

Más kérdés, hogy immáron élőszereplős verziót is kapott, ami igazából lehetővé teszi azt, hogy sokat szerepeljen még. Amennyiben megtalálják a helyét, rendben van, most kapja is az új sorozatot. Meghalnia ott sem kell majd, de az ő sorsának elvarrásánál is fontos, hogy ne csak hihető és logikus legyen, de a karakter szellemiségét se sértse. Én már simán el tudom képzelni azt, hogy amíg ezen az idővonalon maradunk, addig Ahsoka is velünk lesz, és csak akkor veszünk búcsút tőle, amikor már teljesen más vizekre eveznek az univerzummal. Így neki sem kell meghalnia, ahogyan korábban Luke-nak, Leiának, Hannak, vagy most Rey-nek, Finnek, Poe-nak sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jon Favreau a GMA-ban vett részt ma, ahol elejtett egy-két információt erről a sorozatról. Elmondta, hogy ő és Dave executive producerek és főleg Filoni lesz az, aki írni fogja a sztorit. Jelenleg is körmöli a scriptet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 19. - 22:00, Bence1997 írta:

Na igen. Ahsoka halálával kapcsolatban ugye mindig azon van a vita, hogy ő neki már rég halottnak kell lennie. Ez tkp. igaz is. Lucas is ezt akarta. Filoni viszont nem.

 

És van egy olyan érzésem, hogy Filoni is tudja, hogy a karakterének útja egyszer végetér. És valószínűleg keresi a megfelelő alkalmat arra, hogy ezt meglépje - mégha egy kicsit húzza is az időt.

Hát, az elmúlt 5 évet elnézve, nincs már túl nagy súlya annak, hogy George mit akarna. A Lucasfilm szeret inkább a saját feje után menni, amióta ő nincs ott.

 

Talán Filoni tartja a leginkább fontosnak Lucas vízióját, de ugye még ő is szembe megy vele, ha neki úgy tetszik.

 

2020. 12. 19. - 22:00, Bence1997 írta:

A Rebels egy újabb alkalom lett volna a karakternek? Igen. Miért nem lett meglépve? Jó kérdés, de a válasz szerintem egyértelműen az, hogy ott Ahsoka nem főszereplő. Persze, Vader szempontjából fontos karakter, illetve nekünk, nézőknek is az. De a sorozatnak nem ő volt a fókuszpontja - ellentétben ugye a TCW-vel - hanem Ezra és a Ghost legénysége. És ez szerintem ott mutatkozott meg, amikor félbehagyták nekünk nézőknek a párbaját Vaderrel. Miért? Mert azt a párbajt Ezra látószögéből láthattuk - kivétel, amikor Ahsokát "ledobja" Vader. Azon kívül a másik 2-3 jelenetben Ezra is ott van. Azért nem láthattuk a párbaj folytatását, csak a 4. évadban, mert a fiatalabb Ezra előtt lezárult az ajtó. A 4. évadban viszont nyílt egy másik.

Filoni egy pár éve az egyik Star Wars Celebrationön mesélt arról, hogy a malachori párbaj korai verziójában Ahsoka beleszaladt volna a sérült maszkú Vader pengéjébe és akkor az életének utolsó pár pillanatában szembesült volna azzal, hogy ez valóban Anakin, de ezt a befejezést túl brutálisnak tartotta, így végül nem lépte meg.

 

Arról is beszélt, szintén valamelyik Celebrationön, hogy a Twilight of the Apprentice után Ahsoka sorsa eredetileg meghatározatlan időre a levegőben maradt volna, de mivel a karakter nagyon pozitív fogadtatást kapott a rajongóktól, amikor a Rebelsben visszatért, Filoni úgy döntött, hogy a 4. évadba is belerakja egy kicsit.

 

Amúgy meg a TotA-ban van egy jelenet, ami csak Vader és Ahsoka párbajára fókuszál, úgy hogy Ezra már nincs a közelben, szóval itt megdőlt az elméleted. :P

 

Filoni egész egyszerűen nem akarta megölni. E mellett azt is mondta egyszer, hogy szerinte Ahsoka többet érdemel annál, hogy csak egy katalizátor legyen Anakin bukástörténetében.

 

2020. 12. 21. - 13:19, IndianaAndrisSolo írta:

Ez őrület, hogy egy karaktert csak úgy lehet lezárni, hogy meghal. Nem, nem, nem igaz, és borzalmas divat ez, amit a Trónok harca indított el. Ráadásul a Star Wars egy mese, a mesék persze nem végződnek mindig happy enddel. De azért nekem kicsit sok, hogy az egyedüli lezárás az lehet, hogy valaki meghal.

Egyetértek. Kanan is csak azért halt meg, mert Freddie Prinze Jr. meggyőzte Filonit, hogy ez a helyes döntés.

 

Értem én, hogy a Star Wars szeret költői lenni és utalgatni magára, de pl. abszolút nem szükséges minden mentor karaktert megölni ahhoz, hogy a főhős önállósodhasson, csak azért, mert Obi-Wan elindította ezt a trendet az OT-ban.

 

A Jedi: Fallen Orderben kellemes újdonság volt az, hogy a végén Cere életben maradt, annak ellenére, hogy Cal akkor már lovag. Ez egy példa arra, amikor szembe mennek a megszokott sémával és működik.

 

Én speciel örülnék neki, ha Ahsoka a halála előtt teljes életet élhetne és újra tartozhatna valahová, vagy valakihez. ;) Ez is benne van a pakliban és szerintem megérdemelné, azok után, amiken keresztülment.

 

Kanan is a jedisége ellenére megtapasztalhatta, hogy milyen gyakorlatilag családapának lenni, mielőtt eggyé vált az Erővel, szóval a lehetőség ott van.

 

Ez fikció. A határ a csillagos ég, de a Star Warsban még az se. :)

 

2020. 12. 21. - 13:19, IndianaAndrisSolo írta:

Az is világos, hogy nem lehet mindenkinek pozitív vég, pl. Maulnak, Kylonak, Darth Vadernek nem lehet az a feloldása a tetteik után, hogy boldogan élt, míg meg nem halt. De egy olyan pozitív figurának, mint Ahsoka, igen.

Szerintem mondjuk Ben Solónak abszolút nem kellett meghalnia a TRoS-ban.

 

Lehetett volna az is, hogy életben marad és zarándok útra indul az Ismeretlen Régiókba, miután megígéri Reynek, hogy egy nap majd újra látják egymást, vagy egyszerűbb esetben, ott maradhatott volna vele titokban a Tatooine-on. :idn:

 

Ventress sem halt meg azonnal, miután meglátta a fényt, hanem inkább afféle maga útját járó anti-hőssé vált, pedig ő sem volt valami patyolat tiszta, de ez már OFF.

Szerkesztve: - LordGravon
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most olvasom a Sorozatjunkien, hogy mit jelent a limitált széria. Ugye az eddig bejelentett sorozatok közül csak ezt illették ilyen jelzővel. A leírás alapján ez nem összeegyeztethető a miniszériával.

 

Papíron a minisorozat ugye az 1 évados széria, aminek van eleje, közepe és vége. És nincs folytatása. Vagy legalábbis nem tervezik alapból folytatni, de ugye már a 2000-es években láttuk, hogy a minisorozatos besorolás nem gátolta meg a csatornákat abban, hogy kisajtoljanak egyes minik alkotóiból második évadot. Azonban ilyenkor a terv (általában) egy évad volt, a második szezon inkább afféle ad hoc következményként volt jelen.)

 

A limitált sorozat viszont folytatódhat minden további nélkül. Mindössze annyit árul el számunkra az, hogy valami limitált, hogy a szezon lezárt (de adott esetben folytatható) történettel rendelkezik – a készítő szerint lezárttal, mert ha nyitott befejezést akar, akkor megteheti. Ilyenek tipikusan az antológia sorozatok vagy bizonyos könyvadaptációk, amik a teljes művet lefedik.

 

És hogy miképp lehet folytatni egy limitált sorozatot? Két fő út mutatkozik: az egyik, hogy tovább viszik a szereplőket (feltéve, ha nem semmisül meg mindenki), ahogy azt tenni akarták például a Sharp Objects, vagy tenni akarják a Little Fires Everywhere esetében, vagy pedig évados antológiává válnak és a címre vagy koncepcióra felhúznak egy teljesen új, szellemiségben stimmelő sztorit, ami például felmerült az Unbelievable, de még a Chernobyl esetében is, akár úgy is, ahogy a The Haunting of Hill House és a The Haunting of Bly Manor kezelte, külön címmel, vagy a The Alienist esetében alcím alkalmazásával.) (Forrás: Sorozatjunkie)

 

Vagyis könnyen lehet, hogy lesz ennek 2. évadja is? És amolyan antológiaszerű mesélés lesz, mint pl. a TCW-nél, annyi különbséggel, hogy itt 1 évad lesz 1 sztori? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel már az elején tisztázták, hogy ez, a Mandi és a RotNR (meg talán még a bobás sorozat is) egy hatalmas befejezésben egyesül, így biztos, hogy az Ahsokának lesz folytatása legalább egy formában, abban a "kataklizmikus befejezésben", és ezek a sorozatok egy antológiaszerűen felépített sztorit mesélnek el. ;) 

 

Nem kell itt misztifikálni semmit, meg tanakodásra sincs ok. Nézz rá az MCU Defendersére, ugyanazt a felépítést kapjuk meg most is. Az egyes karakterek köré épített sorozatok összeállnak egy új sorozattá, ami már a korábbi főhősökből álló karakterek csapatára épít. Aztán szétválnak, és lehet folytatni a korábbi sorozatokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A KRT megszellőztetett néhány PLETYKÁT:

 

Spoiler
  • Az Ahsoka sorozat a pletykált "Rebels folytatás"-sorozat

  • Sabine feltűnik a sorozatban

  • Eredetileg tényleg egy animációs sorozatban kívánták folytatni a Rebels félbehagyott történetszálait, de végül a Mandalorian 1. évadának sikere miatt úgy döntöttek, élőszereplős terepre viszik a történetet, annak ellenére, hogy már eléggé előrehaladott álapotban volt az animációs sorozat gyártása.

  • Dave Filoni azonban nem vetette el a lehetőségét Ahsoka későbbi animált szereplésének, sőt, ő azt szeretné, ha a karakter történetét animációs formában zárnák le végül - ha ez igaz, ez azt jelentheti, hogy az Ahsoka sorozat sem fog pontot tenni a karakter sorsának végére :D 

  • Az Ahsoka sorozat felhasználja a Rebels sequel egyes scriptjeit.

  • Ezra és Thrawn keresése körül forog a történet

  • Nincs információ arról, hogy Zeb feltűnik-e vagy sem.

  • Tesztfelvételek készültek a Mandalorian 2. évadának forgatásán ehhez a sorozathoz is, csakúgy mint a Kenobihoz is. Temuera-ról, mint Rex is készülhetett felvétel, annak idején emiatt pletykálhatták azt, hogy Rex feltűnik a Mandalorianban.

  • A Mandalorian története (beleértve a fő sorozatot illetve a spin offjait: Ahsoka, Rangers, Boba) legalább a 2020-as évek közepéig nyúlik majd, és felmerült mozifilmek készítésének ötlete is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:
  Spoiler elrejtése

Az lesz az érdekes kérdés, hogy ez a Thrawn szál hogyan kapcsolódik majd be a fő Mandalori sztoriba.

 

Spoiler

 

Lehet, hogy ez ingatag lábakon áll, de szerintem Gideon Thrawnnak dolgozik. Néhány lehetséges érv emellett:

1. Így könnyen összejöhetne Ahsoka és Mando csapata a sorozatok összekapcsolódásánál

2. Gideon láthatólag sokat költött hatékony katonák előállítására nagy csillagrombolók építése helyett, ami emlékezet engem Thrawn Tie Defender programjára

3. Thrawn egy logikusan gondolkodó, a részleteket egésszé összerakó alak volt eddig. Ha esetleg meghallott valami kósza pletykát Palpatine visszatérésével kapcsolatban az Ismeretlen régióban, nem lenne meglepő, ha saját kísérletekkel próbálná a tézist igazolni, hogy lehetséges lenne-e így visszatérnie az uralkodónak. A Chiss birodalom sorsa szempontjából nagyon nem mindegy, hogy Palpatine halott vagy sem.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A Mandalori kimondottan az ST világát bontja ki, annak előzménye. Izgalmas lenne ebbe beleszőni ezeket a nagy neveket. Klónokat már láttunk, így bármi lesz is nagyon izgalmas. Szerintem az összes bejelentett sorozat, talán a Landot és az Andort kivéve, mind a sequelnek fog megágyazni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.