Ugrás a kommentre

Chapter 16: The Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

34 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez itt nekem nem tiszta, hogy mire gondolsz

A Heroes of the Mandalore eseményeire. A Duchest Bo-Katan közreműködésével intézték el, ő hatott Sabine-ra is, amikor a csaj kicsit begőzölt, ő védte meg a többi klántól és ő vezette a felkelést. Ott volt végig, és nem egy üres hídon állt tehetetlenül, míg más elvégezte helyette a munkát. Plusz, Sabine sem érdemelte ki jobban a sötétkardot, hiszen egy polcon találta. :) 

A lényeg, hogy ott mások voltak a körülmények. Bo-Katan még csak egyszer vesztette el a trónt, és mentőkörülménynek nevezhetjük, hogy akkor egy elég váratlan fordulat hatására. A sötétkard meg eleve nem volt az övé, sőt akkor még mand'alor sem volt, csa a Jedik által kinevezett régens. A Heroes of the Mandalore-ban viszont a nép felsorakozott mögé, a birtokába került a sötétkard, ő lett a mand'alor, és ezután vesztett el mindent: a sötétkardot elbitorolta egy birodalmi tiszt, a Mandalore úgy tűnik, még jobban lerobbant, a népet meg elűzték az otthonából. Szóval Bo-Katannak most nagyon komolyat kell virítania, nem elég az, hogy a kezébe nyomják a kardot, pláne nem olyasvalaki, aki Maul óta talán először szerezte meg harcban, miközben Lady Kryze a hídon ácsorgott, és tehetetlenségére szemtanúk is vannak. Köztük az egyik embere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Thrawn kapcsán: sejtetve lett, hogy egy volt birodalmi tudta a friss tartózkodási helyét. Valószinüleg nem birodalmi viszont volt birodalmiakból esetleg lehet hogy a saját birodalmát akarja épitgetni.

Ez tetszene. Okosan kellenne megcsinálni, és bekötni az ST vilagába, ami hihetetlen, de még innen is 27 évnyire van. 

 

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Pershing eléggé bőbeszédűnek tűnt, szerintem őt ki fogja nyírni Gideon (vagy személyesen a börtönben, vagy külső segítséggel), hogy ne beszéljen, Gideon pedig megszökik. De lehet ezzel a Rangers of the New Republic fog foglalkozni bővebben.

Jó ötlet, díjaznám ha így lenne, mert elvégre annak is szólnia kell valamiről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Pershing eléggé bőbeszédűnek tűnt, szerintem őt ki fogja nyírni Gideon (vagy személyesen a börtönben, vagy külső segítséggel), hogy ne beszéljen, Gideon pedig megszökik. De lehet ezzel a Rangers of the New Republic fog foglalkozni bővebben.

Szerintem meg a Mandi 3. évada fog ezzel foglalkozni. Giancarlo azt mondta, hogy a következő évadban mégtöbbet fogjuk látni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Okosan kellenne megcsinálni, és bekötni az ST vilagába, ami hihetetlen, de még innen is 27 évnyire van. 

Csak 25 évnyire, 5 évvel játunk az ep6 után, az ep7 pedig 30 évvel az endori csata azután kezdődik. De azért durva belegondolni, hogy Rey és Finn még meg sem született, és a jövőbeli Kylo Ren is még csak 5 éves.

 

Azt meg most olvasom, hogy Bib Fortunát ugyanúgy Matthew Wood játszotta itt, mint az ep1-ben. :) Azért ez a Bib is megírhatta volna a saját kis Star Wars Sagáját, hiszen ő is csatlakozott azon szereplők sorába, akik immár három érában vannak benne. Bár a végére úgy nézett ki, mint aki megette Jabbát. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Csak 25 évnyire, 5 évvel játunk az ep6 után, az ep7 pedig 30 évvel az endori csata azután kezdődik.

Én úgy tudom 32 évvel utána játszódik. 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Azt meg most olvasom, hogy Bib Fortunát ugyanúgy Matthew Wood játszotta itt, mint az ep1-ben. :) Azért ez a Bib is megírhatta volna a saját kis Star Wars Sagáját, hiszen ő is csatlakozott azon szereplők sorába, akik immár három érában vannak benne. Bár a végére úgy nézett ki, mint aki megette Jabbát. :D 

Az end credits jelenet (marvelizálódunk) hatalmas volt. Boba két perc alatt trónfosztást hajtott végre. Ahogy agyonlövi Bib Fortunát, majd leb*ssza a trónról a francba és a helyére ül, az nerdgasm. :lol: Fennec pedig spatchkát szürcsölget. 

 

Egyetlen kis hiba, hogy Bib érdes hangja teljesen a múlté lett. Wan a wanga. 

 

De hogy ne feledjük ide rakom ezt. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hájas Bib Fortuna egyébként valszeg egy Legendákból vett ötlet. Bár kicsit kicsavarva. Ugye a Legendákban úgy volt hogy Bib Fortuna végig azt tervezte hogy átveszi Jabba helyét. Aztán megszökött a bárkáról a robbanás előtt és vissza is ment a palotába, de ott a B'omarr szerzetesek elkapták és kivették az agyát. Végül aztán egy hájas twilek, bizonyos Firith Olan akarta Jabba trónját. Mintha itt a két ötletet egybegyúrták volna: Bib Fortuna itt is időben meglógott a bárkáról viszont a kánonban sikeres volt a hatalomátvétel és ő lett a dagadt twilek. Mindenesetre itt egy kép Firith Olanról. Szerintem eléggé hasonlit a most látott Fortunához :)

cUTxLMB.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Én úgy tudom 32 évvel utána játszódik.

Nem, 32 év az ep1 és az ep4 között van. Az ep6 és az ep7 között "csak" 30 év van.

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyetlen kis hiba, hogy Bib érdes hangja teljesen a múlté lett. Wan a wanga. 

Én is hiányoltam, de sajnos a hangját adó Erik Bauersfeld 2016-ban elhunyt. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehetett volna torzítani. Amikor a fiatal Luke-ot megidézik, ez nem lehet probléma. 

Persze, vagy kereshettek volna egy reketesebb hangot. Vagy Wood maga változtathatta volna el a hangját. Elvégre, elég sok mindenkinek adta már a hangját az SW-ben, ráadásul eredetileg hangmérnök. Szóval tuti, hogy meg tudták volna oldani, pláne úgy, hogy Hamil hangját meg visszafiatalították (neki ma már elég reszelős a hangja, de itt az nem volt hallható, úgy beszélt, mint az ep6-ban - először azt is hittem, hogy csak korábbi hanganyagokat mond fel, de aztán olyan dolgokat kezdett mondani, amiket korábban sosem hallhattunk tőle). 

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Szerintem ez a rész is azt mutatja, hogy Luke Skywalker neve egyáltalán nincs a köztudatban öt évvel az Endor-Jakku után. Az erre fogékonyak nyilván tudják ki ő, de Din és a többiek számára egy misztikus személy jelent meg egy misztikus, eddig nem látott szektából, aki biztonságba helyezte Grogu-t. A név itt nem volt fontos. 

Mondjuk az ex-lázadó Cara akár fel is ismerhette, vagy legalábbis, sejthette ki ez a fura kölyök fénylő spádéval. Luke a Halálcsillag elpusztítása után elég ismertté vált a Szövetségben. Plusz ő az Alderaan utolsó hercegnőjének a testvére, márpedig Leia nyilván ismert egy alderaani számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is az, hogy nem borult mindenki Luke nyakába még nem jelenti azt, hogy nem tudták ki az. Djarin-ról el tudom képzelni, ő nagy szektás volt, és gyakorlatilag a külvilágtól elzárva nevelkedett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézve amúgy a szegényes udvartartást, Bib Fortuna korántsem volt akkora nagyjátékos, mint Jabba. Szerintem a "bűnszervezete" kimerült a palota körüli helyi farmerek megsarcoltatásában és zaklatásában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Elnézve amúgy a szegényes udvartartást, Bib Fortuna korántsem volt akkora nagyjátékos, mint Jabba. Szerintem a "bűnszervezete" kimerült a palota körüli helyi farmerek megsarcoltatásában és zaklatásában. 

Az is lehet, hogy csak azért volt ott mert hűvös van. :D

 

3 perccel korábban, Whill írta:

 Remélhetőleg még Rey-el is találkozik.

Mióta feltűnt a kis zöld lény én ezt szeretném. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Whill írta:

Szomorú belegondolni, hogy Grogu végnézte a régi Jedi-rend bukását, és valószínűleg Luke-ét is végig fogja. Nem is biztos, hogy ez a befejezés nevezhető-e happy end-nek. Remélhetőleg még Rey-el is találkozik.

Csak nehogy annak a bukását is végignézze. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vad ötlet, de lehet, hogy a sith szekta valahogy megszerezte Grogut? Ez magyarázná, hogy Luke miért kereste az Exegolt. 

Már az is épp elég, hogy az egyensúly felborulása miatt kezdte keresni az Exegolt, valami más megoldást kell találnj Grogura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg Luke egyetlen tanítványát sem ismerjük, aki odaveszett anno Kylo árulásakor. Ha később kiderül, hogy Grogu is köztük volt, az sokkal inkább súlyt adna a történteknek és egészen másfajta érzülettel néznénk az idevágó jeleneteket az EP8-ban. Én ebben az opcióban reménykedem, igazából az lenne a megindítóbb, ha Grogu története nem végződne happy end-del és hiába a sok évtizedes bujdosás, a sorsát nem kerülheti el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Jelenleg Luke egyetlen tanítványát sem ismerjük, aki odaveszett anno Kylo árulásakor. Ha később kiderül, hogy Grogu is köztük volt, az sokkal inkább súlyt adna a történteknek és egészen másfajta érzülettel néznénk az idevágó jeleneteket az EP8-ban. Én ebben az opcióban reménykedem, igazából az lenne a megindítóbb, ha Grogu története nem végződne happy end-del és hiába a sok évtizedes bujdosás, a sorsát nem kerülheti el.

Ironikus lenne. Túlélt szinte mindent, még a templomi mészárlást is, de ezt már nem tudta... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak 25 évnyire, 5 évvel játunk az ep6 után, az ep7 pedig 30 évvel az endori csata azután kezdődik. De azért durva belegondolni, hogy Rey és Finn még meg sem született, és a jövőbeli Kylo Ren is még csak 5 éves.

 

Azt meg most olvasom, hogy Bib Fortunát ugyanúgy Matthew Wood játszotta itt, mint az ep1-ben. :) Azért ez a Bib is megírhatta volna a saját kis Star Wars Sagáját, hiszen ő is csatlakozott azon szereplők sorába, akik immár három érában vannak benne. Bár a végére úgy nézett ki, mint aki megette Jabbát. :D 

Remélem szépen lassan pár év után a disney is felvállalja és legándákká minősíti az új trilógiát. By the way, ez a star wars amit a rebels és a mando testesít meg. Külön tetszett, hogy mennyire tisztelettel, letisztultan, egyszerűen bántak Luke karakterével. Elképesztő volt!!! Óriási pillanat. Remélem mikor majd újraalkotját a 6 utáni világot, ezt a vonalat fogják tovább vinni. Óriási gratula Filoninak, nem hiába ő lesz a disneynél is a vezetője az sw projektnek. Az animációs és a mostani sorozatban is óriásit bizonyított.

  • Nem értek egyet 4
  • Zavaros 1
  • Vicces 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ja, nyilván. :lol: Luke karakterét szépen hozzá fogják igazítani az ST filmekhez. 

Nem a karakteréhez, hanem a korábban felépített dolgokhoz... nem mindegy....meg nem gáz beismerni ha hibáztunk :) Azért ezt nagyon finoman a disney is úgy néz ki belátta és megteszi ilyen gesztusokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Camee írta:

Remélem szépen lassan pár év után a disney is felvállalja és legándákká minősíti az új trilógiát. By the way, ez a star wars amit a rebels és a mando testesít meg. Külön tetszett, hogy mennyire tisztelettel, letisztultan, egyszerűen bántak Luke karakterével. Elképesztő volt!!! Óriási pillanat. Remélem mikor majd újraalkotját a 6 utáni világot, ezt a vonalat fogják tovább vinni. Óriási gratula Filoninak, nem hiába ő lesz a disneynél is a vezetője az sw projektnek. Az animációs és a mostani sorozatban is óriásit bizonyított.

Which dreamworld do you live in?:lol: És mi az istenért olyan nehéz elengedni az ST gyűlöleted folyamatos prédikálását? Ja, és az ST Luke-ja számomra a best. Plyat meg logikusan nem várhatsz el, hogy a Lucasfilm, nem a Disney, kidobja a három legsikeresebb filmjét, hogy aztán újraforgassa. Üzleti szempontból illogikus döntés. Filoni meg a filmekért nem fog felelni, bár tény hogy nagy előrelépés, hogy az animációs sorozatokon túl már az élőszereplős sorozatokért is felel valamennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Camee írta:

Nem a karakteréhez, hanem a korábban felépített dolgokhoz... nem mindegy....meg nem gáz beismerni ha hibáztunk :) Azért ezt nagyon finoman a disney is úgy néz ki belátta és megteszi ilyen gesztusokkal.

Ebben a részben semmi olyan nem történt ami ellent mondana a sequelnek. Addig van még 25 év. 

 

Inkább neked kellenne elfogadni, hogy Luke eletpályájat nem Te határozod meg. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Camee írta:

Nem a karakteréhez, hanem a korábban felépített dolgokhoz... nem mindegy....meg nem gáz beismerni ha hibáztunk :) Azért ezt nagyon finoman a disney is úgy néz ki belátta és megteszi ilyen gesztusokkal.

Ha logikusan végignézed Luke életútját, és főleg azt a szakaszt ami a 6-7 közt történt vele, elkezdte felépíteni az új Jedi Rendet, majd a legnagyobb reménysége, az unokaöccse ezt elpusztította, akkor az teljesen reális, hogy abba a megtört állapotba jutott ahogy a TLJ-ben láthattuk. Itt szó sincs a karakter megszégyenítéséről, csak egy logikus karakterútról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Camee írta:

Remélem szépen lassan pár év után a disney is felvállalja és legándákká minősíti az új trilógiát. 

 

Ezt azért nem fogják megtenni, maximum ha a Disneyt vásárolja meg valaki, de lássuk be hogy ennek nincs realitása. Másrészről akkor elég sok minden más mehetne a kukába vele együtt, hisz sok műnek van kapcsolódási pontja az új trilógiához, és van nem egy ami annak közvetlen előzménye. Pont, hogy most ért az egész abba a szakaszba amikor egy nagyobb egésszé gyúrják össze, biztosan nem fogják kidobni a 3 filmet.

 

Van pár hibája az új trilógiának, nekem sem tetszik sok minden benne. Az hogy Palpi papát visszahozták nekem egyáltalán nem tetszett 1 éve, és nem tetszik azóta sem. Viszont az eltelt időszakban tucatnyi olyan infó derült ki amik által elfogadtam a dolgot, és biztos vagyok benne, hogy még több dologról lesz majd tudomásunk ami által még elfogadhatobb lesz a dolog, össze fog állni egy kerek egésszé ha betömik a lyukakat.

 

De egyébként elég visszamenni az EP 1-ig. A midikloriános dolog sem tetszett nagyon sok embernek, oszt' mégse dobta ki a Didney az EP 1-2-3at miatta amikor megvették az SW-t. Mindig van valami ami valakinek nem tetszik, ez a dolgok velejárója. 

 

YbkMwP8.jpg

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Camee írta:

Remélem szépen lassan pár év után a disney is felvállalja és legándákká minősíti az új trilógiát. By the way, ez a star wars amit a rebels és a mando testesít meg. Külön tetszett, hogy mennyire tisztelettel, letisztultan, egyszerűen bántak Luke karakterével. Elképesztő volt!!! Óriási pillanat. Remélem mikor majd újraalkotját a 6 utáni világot, ezt a vonalat fogják tovább vinni. Óriási gratula Filoninak, nem hiába ő lesz a disneynél is a vezetője az sw projektnek. Az animációs és a mostani sorozatban is óriásit bizonyított.

Szerintem meg téged kellene "legendává" minősíteni ezen a fórumon, ha így folytatod. És nem a jó értelemben vett legendává :lol:

 

Egyébként meg ha érdekel, hogy mit gondol Dave Luke-ról, az alábbit mondta el egy belsős Lucasfilm-es meetingen, ahol az új filmek irányairól értekeztek:

 

hc9o6wzdtgz41.jpg?width=640&crop=smart&a

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.