Ugrás a kommentre

A The Book of Boba Fett sorozat


Iqvi

Ajánlott hozzászólás

Én egyébként igy jártam a rész végével. Az epizódot középen le kellett állítanom egyszer és mielőtt újra belevágtam volna felnéztem különféle fórumokra, ahol leírták hogy ami a végén van az nagyon lassú meg nagyon rossz. Felkészültem a legrosszabbra aminek az lett a végeredménye hogy pont a végével igazából nem is volt különösebb bajom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve, de a SW oldalán végre elérhető az első két rész ep guideja. :)

 

Ep1:

https://www.starwars.com/series/the-book-of-boba-fett/chapter-1-stranger-in-a-strange-land-episode-guide

 

Ep2:

https://www.starwars.com/series/the-book-of-boba-fett/chapter-2-tribes-of-tatooine-episode-guide

 

LOL, még Trivia Gallery sincs. :o

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem se lenne baj, ha nem rendezne többet Rodriguez. Számomra nagyon tehetséges rendező, de valahogy ennyi tapasztalattal is egy kicsit vegyes színvonalúak, amiket csinál. Mert egyes elemek kiválóak, mások meg röhejesek. Én pl. a The Tragedy-t (Mando s02e06) imádtam. A pilot is rendben volt, de azért ott éreztem némi esetlenséget. De ha még rendez, akkor gyorsan és fájdalommentesen essünk túl rajta, és a finálét remélem, más csinálja. Az a baj, hogy most már elkezdenek jönni az átfogóbb megállapítások, hogy 3 rész után nem túl jó a sorozat. Ami nagyon igazságtalan, mert szerintem a múlt heti TÉNYLEG az egyik legjobb SW-kontent volt, amit valaha láttam.

Három rész után hogy lehet átfogó megállapításra jutni? Ráadásul ebből a háromból egy tök jó, egy zseniális egy meg simán ok volt? :hmm: IMDB-n is 8.0-án áll a sori, 20k szavazat után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most épp nem olyan erős rész jött ki. Ha jövő heti ütős lesz akkor majd pozitiv irányba indulnak a vélemények. Emiatt nem aggódnék. Eddig ami nagyon ment a Lucasfilmnek azaz évadzárók. A Mandónél mindkét évad remekül zárt, de ugyanigy idén például a Bad Batch is - már ha az utolsó két részt egybe nézem, akkor ott elég ütős eseménysoroknak voltunk a tanúi. De a Rebelseknél és az utolsó TCW évadoknál se lehetett erre panasz. Szerintem a Boba is ütni fog, ha már meglesz a teljes kép. 

Azt mondjuk én se bánnám, ha Rodriguez nem az évadzárót dirigálná, mert valahogy az akciók nem annyira fekszenek most neki. Pont egy interjúban mondta, hogy a COVID fenyegette őket, ezért őrült tempót diktált, hisz félt tőle hogy bármikor jöhet egy lezárás. Favreau-ék meg voltak lepődve, hogy mennyi anyagot forgatott le milyen rövid idő alatt. Lehet jobb lett volna ha kicsit többet tököl a jelenetekkel.

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lesz egy musical epizód is? WTF? :para:

Ez csak egy poén a podcast-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha minden igaz, akkor a következő epizódok így fognak lemenni:

 

4. rész: Kevin Tancharoen fogja rendezni, ezt egy werkfilmből derült ki. Az epizódban nagy valószínűséggel megkapjuk a(z)

Spoiler

ebédes/vacsorás jelenetet, ahol Boba összehívja Mos Espa 3 nagy családját.

 

5. rész: Bryce Dallas Howard fogja ledirigálni ezt az epizódot.

 

6. rész: Mivel Favreau mellett Filoni is beszállt itt az írásba, minden bizonnyal ő is fogja leforgatni.

 

7. rész: Robert Rodriguez gondolom a finálét fogja forgatni. Szóval mindent bele fog adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Három rész után hogy lehet átfogó megállapításra jutni? Ráadásul ebből a háromból egy tök jó, egy zseniális egy meg simán ok volt? :hmm: IMDB-n is 8.0-án áll a sori, 20k szavazat után. 

 

Sajnos ilyenek az emberek, főleg a kommentszekciók pocskondiázásra éhes hada. Nagyon könnyedén bélyegeznek meg bármit, akár felszínesen megnézve, idő előtt, nem a látottakra nyitottan, hanem a látottakat az előítéleteikhez korrigálva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez messzire visz, de tleg, bármilyen SW sorozat, film megjelenik, mindig arról szól a kritikák fele, hogy mikor szakadnak már el a Skywalkerektől, mikor mernek nagyobbat ugrani az idővonalon? Ha egy sorozatnak az a címe, hogy The Book of Boba Fett, tényleg ezen kell leverni a port, hogy nem egy KotOR, nem egy Legacy? Mintha egy ételkritikus egy somlói galuskán azt kérné számon, hogy nem bableves.

 

Meg egyébként miért van ez, hogy a Star Warsnál ezt kötelezően meg kell hallgatni mindig? A Marvelnél soha nem hallottam azt, hogy miért csinálnak még egy Pókembert...

 

A Star Wars-galaxis hatalmas, és felfedezésre vár, de könyörgöm, be kell látni, hogy némely figurái is olyan ikonikusak, hogy szeretnénk látni az ő sorsukat is. Sőt, elsőként, mert sajnos az idővel már nem lesznek alkalmasak arra, hogy eljátsszák ezeket a figurákat az eredeti színészeik. Használjuk ezt ki. Aztán utána tovább lehet lépni, amit már így is tesznek az Acolyte-tal, a HR-rel, és sejthetően a leendő mozifilmes Star Wars-tartalmakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Meg egyébként miért van ez, hogy a Star Warsnál ezt kötelezően meg kell hallgatni mindig? A Marvelnél soha nem hallottam azt, hogy miért csinálnak még egy Pókembert...

A MArvel most éli azt a korszakát, amit a SW a 70-es, 80-as években. Ha abbahagynák 30 évre, majd hirtelen újrakezdenék a tartalomgyártást, ott is ugyanez menne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 12. - 9:21, csoli1138 írta:

Bizonyos értelemben meg tudlak érteni titeket. Unokanővérem, aki rajongásom mozgatórugója volt, mondta 2002-ben,hogy nagy csalódás neki Temuera Jango Fettje, és így Boba is. Mert mindig is egy szőke kékszemű hideg svéd fickót képzelt a páncél alá. Nem tudom ennek volt e könyv alapja, vagy csak a fejéből pattant ki, de meg lehet érteni, hogy nehezen fogadta be ezt a Hawaii, latin szeretőt.. :) Engem sosem zavart a 2002ben született új karakter és karakter háttér. És van valami bibi azzal is ahogy hangzik a Boba. Bibi-Boba.. :) talán a magyar baba szóra való átállás bántja a fülünket, nekem sem a kedvenc karakter nevem. De überelte a Kandzsi-klub. Számomra az a legkutyább sw elvenevés ami valaha elhangzott. A hideg kiráz tőle olyan suta szerintem. 

Nincs bajom a karakterrel, sőt..

Jango Fett nagyon badass fejvadász volt, én személy szerint sajnáltam, hogy ennyi szerep jutott neki, na meg az ifjú Boba se kapott túl sokat. :(  Többet láttam volna a TCW-ben is, de hát nem igy lett, talán még a TBB-ben kaphat valamennyi szerepet, de még ez is kétséges. Azért reménykedem benne, hogy feltűnik a TBB-ben! :) 

 

Ezzel a sorozattal azoknak szerettek volna kedvezni szerintem, akik nagyon szerették az alap trilógiás Boba-t. Ezért én azt látom ebben, hogy ez amolyan tisztelet lerovás a rajongók felé(meg persze pénz is van benne :D ). 

Kibővitik Boba Fett történetét, akinek ez tetszik azzal sincs semmi gond, sőt.

Viszont engem ez a nyugdijas Boba sorozat valahogy nem mozgat meg. Persze megnézem az összes részt, de én kritikát nem fogok irni róla, mert ez a sorozat nem nekem készült, és igy nincs jogom kifejteni a véleményemet.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három rész alapján én a Mandalorian-t egyelőre erősebb sorozatnak érzem. Itt az első és harmadik részt én csak simán átlagosnak mondanám, mint tök jónak, a második viszont egyértelműen kiváló volt. Az évad végére okosabbak leszünk.

 

Világépítésben viszont azt kapom, amiben reménykedtem. A Tatooine nálam most működik igazán először a prequel óta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kimászott a szörnyeteg gyomrából a Star Wars hírhedt fejvadásza, de minek?

 

Telex kritika a sorozatról három rész után. A cikk azt állítja, hogy általános érdektelenség övezi ezt a sorozatot, főleg a Mandalorianhoz képest. Én ezt egyáltalán nem tapasztalom.

  • Dühítő 2
  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkorát tényleg nem szól mint a Mandalori. Ott Baby Yoda miatt nagy szenzáció lett a sorozat. Viszont érdektelenség biztos nem övezi mert akkor nem irtak volna róla. Elvégre ez a sorozat itthon egyáltalán nem megy. Csak illegálisan lehet hozzáférni. A Telex meg ritkán ír sorozatokról. Jellemző hogy a Bad Batchről például egy sort sem írtak. Az tényleg érdektelen volt a szélesebb közönségnek.

 

Viszont kritikákat ne ide rakjatok. Ez a topikja:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Kimászott a szörnyeteg gyomrából a Star Wars hírhedt fejvadásza, de minek?

 

Telex kritika a sorozatról három rész után. A cikk azt állítja, hogy általános érdektelenség övezi ezt a sorozatot, főleg a Mandalorianhoz képest. Én ezt egyáltalán nem tapasztalom.

Sajó Dávid megint SW témájú cikket írt, de minek? :D 

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként így utólag szemlélve azért lehetett volna erősebb is a Boba reklámkampánya úgy, hogy 2021 egyetlen SW élőszereplős kontentje volt. Meg még úgy is, hogy nem akartak sokmindent ellőni a trailerben.

Boba igazából az amcsikon kívül nem sok országban "kult" karakter. Elég megnézni ezt a fórumot, hogyan vélekedtünk róla. Ahhoz képest még elég jó is a sorozat, nálam felemelte a karaktert (egyelőre). Amúgy akik szidják a TBoBF-t meg Rodriguezt, azok belegondolhatnának hogy végeredményben ez is egy Favreau-Filoni projekt! Még a végén kiderül, hogy ők is tudnak olyan kontentet gyártani amit nem kajál be mindenki? ;) Írom mindezt úgy, hogy semmi bajom az eddigi részekkel (kivéve a cicomás bandát, de azon is segíthet ha többet szerepelnek). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces, hogy egy hete még mennybe ment a sorozat, most meg a szines motorosok miatt "áll a bál". Nem ugyanez a lépték, de kicsit a Mando második évad második részére emlékeztet a helyzet, ahol Baby Yoda tojásevési szokásai körül ment a balhé, főleg a külföldi fórumokon. Ha ügyesen alakitják a sorozatot - bizok benne- akkor szerintem erre a balhéra is annyira fogunk emlékezni mint arra.

Ott is az kellett ez, hogy aztán a tojásevés kifutott valahova. Remélhetőleg a motorosok is a helyükre kerülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az SW rajongók zöme borzasztó kocka. Bármi újdonságot, vagy szokványostól eltérőt nehezen fogad be. Kis túlzással ha egy csillagromboló kicsit más ívben repül, már áll a bál a neten. 

 

Más. Szerintetek a Ren lovagok esetleg feltűnhetnek ebben a sorozatban?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Más. Szerintetek a Ren lovagok esetleg feltűnhetnek ebben a sorozatban?

Szerintem nem. Amennyire tudom, ők főleg az Ismeretlen Régiókban ténykedtek az ep7 előtt, a Tatooine meg messze esik onnan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos az SW rajongók zöme borzasztó kocka. Bármi újdonságot, vagy szokványostól eltérőt nehezen fogad be. Kis túlzással ha egy csillagromboló kicsit más ívben repül, már áll a bál a neten.

Egyáltalán nem fikáztam. 

Megnéztem a 2. és  3. részt is és nagyon vegyes az összkép nálam, eddig. 

Ha most kellene választanom hogy melyik rész volt eddig a legrosszabb, akkor kapásból a 3. jutna eszembe....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.