Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Dexter

 

 

A vége igen csak meglepett! Tátva maradt a szám. :D Felkerült a csajszi az asztalra, és ott is maradt. :D A folytatás még jobb lesz, mert sajnos Deb -nek tűnhet úgy, hogy Dexter válogat, hogy kiket öl meg és kiket nem. Még öt rész van, de valami őrült nagy fináléra számítok. Reméljük Chuck nem látta ezt a részt. :lol:

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem teljesen értem. A hozzászólásunk miatt nem írsz? :?

 

Hát igen. Emberileg nagyon csúnya dolgot írtatok. Ez egy drámai sorozat ami nem arról szól hogy hogyan írtsunk ki minden zombit minél coolabb karakterrel, hanem hogy átlagemberek hogy élik ezt túl.

 

 

Konkrétan Lori halálára gondolok. Baromi érzéketlenül írtatok róla. Csak gondoljatok már arra hogy milyen lehet egy ilyen világban terhesnek lenni, közben vigyázni a hülye kölkömre és elviselni a még hülyébb férjemet. Ricknek támogatni kellett volna, nem haragudni rá. Azt hitték hogy meghalt azért szűrték össze a levet Shane-nel és amikor Rick megjelent Lori abba is hagyta Shane-nel. Rick nagyon tírpák volt mert jogtalanul neheztelt rá. Én iszonyú bátor döntésnek tartom hogy a halált választotta hogy a csecsemő éljen. Borzalom volt az egész. Ti meg azt írjátok hogy milyen jó hogy meghalt. Csak egy kicsit kéne belegondolni ebbe a borzalomba. Milyen világ lehet az ilyen. Vagy Carl aki végignézte anyja halálát. Ez baromi drámai.

Perrsze Daryl cool karakter de most máson volt a hangsúly. Ez egy dráma, sokszor kihangsúlyozták.

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaolvasva a hozzászólásom, igazad van Frenkie.

 

Mint embert természetesen sajnálom Lorit, de mint karaktert teljes egészében nem tudom. Az első és második évad során is ellenszenves, idegesítő nőszemély volt.

A harmadikban már korántsem volt unszimpatikus és a halála természetesen drámai volt, hogy a fenébe ne lett volna az. Az saját életét áldozta egy másikért. De ez ugyanúgy elmondható T-Dogról, bár őt ugye előtte megharapták, de ne adjisten mi is olyan helyzetbe kerülnénk mint T, nem hiszem, hogy mind így cselekednénk. És kettejük közül T-Dog egy rokonszenves alak volt számomra, még akkor is, ha a halála nem olyan tragikus a közösség számára, mint Lorié. Én, mint néző sajnálom minden szereplő halálát Dale-től kezdve Amanda-ig, de azokét jobban fájlalom, akik külön karakterként számomra kedvesebbek. Ha valakit igazán sajnálok most a csapatból az Carl és Rick, nekik valóban fontos volt Lori, lévén, hogy anya és feleség volt egy személyben. Azt viszont aláírom, hogy egy csöppet érzéketlenül írtam Lori-ról.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszaolvasva a hozzászólásom, igazad van Frenkie.

 

Mint embert természetesen sajnálom Lorit, de mint karaktert teljes egészében nem tudom. [...] Azt viszont aláírom, hogy egy csöppet érzéketlenül írtam Lori-ról.

 

Ez csak egy sorozat, felesleges szerintem magyarázkodni.

 

Én örültem Lori halálának, már nagyon irritáló volt számomra, főleg a 2. évados alakítása. :) Az utóbbi részekben azért tűrhető volt, de csak azért, mert szinte egyáltalán nem volt olyan központi szereplő, mint korábban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak egy sorozat, felesleges szerintem magyarázkodni.

 

Én örültem Lori halálának, már nagyon irritáló volt számomra, főleg a 2. évados alakítása. :) Az utóbbi részekben azért tűrhető volt, de csak azért, mert szinte egyáltalán nem volt olyan központi szereplő, mint korábban.

 

 

 

Konkrétan mi volt a bajod a hölggyel a 2. évadban? Tényleg kiváncsi vagyok mert sokan utálták de nem tudom miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan mi volt a bajod a hölggyel a 2. évadban? Tényleg kiváncsi vagyok mert sokan utálták de nem tudom miért.

A nyavalygásával, depressziójával, kétszínűségével meg a rémunalmas jeleneteivel volt bajom. Végre többé nem kell szenvednem, amikor meglátom az ábrázatát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead - 1. évad

 

Az 1. részt kicsit lassúnak éreztem, sok volt benne az üresjárat (ami egy Pilotnál nem túl előnyös), de a 2. résztől kezdve beindult a sorozat, minden egyes rész nagyon jó lett. Azt hittem, majd képembe vágják a sablonos világvége sztorit és az értelmetlen öldöklést, de szerencsére nem így történt. Meglepően minőségi drámát kaptam helyette, számomra a sztori sem volt kiszámítható néhány apróságot leszámítva. A karaktereket jól megírták, mindegyikük kellően különböző jellemre sikerült, eltérő motivációkkal. Áradozhatnék még, de a lényeg, hogy eddig baromi jó!

 

Kíváncsi vagyok a folytatásra, remélem, nem olyan lapos a 2. évad, mint azt néhány helyen olvastam...

 

Ezzel maximálisan egyet tudok érteni:

Ez egy drámai sorozat ami nem arról szól hogy hogyan írtsunk ki minden zombit minél coolabb karakterrel, hanem hogy átlagemberek hogy élik ezt túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszcsapás S1

 

Avagy Chris Ryan’s Strike Back… Az időközben nem hivatalossá vált, hatrészes első évad, amit az amerikai Cinemax csatorna kvázi rebootolt az új Válaszcsapás sorozatával. A kevésbé ismert évad, ami kiválóan megágyazott a későbbi populárisabb folytatásának… és ami természetesen hazánkban megint csak nem jelenet meg - folytatásával ellentétben.

 

No. Amit illik tudni róla. Ez a Strike Back az angol Sky csatorna sorozata, az ismert író, szaktanácsadó és tévés-személyiség Chris Ryan azonos című regénye alapján, aki saját katonai tapasztalatairól írt abban. Szolgált a SAS-ban, járt Irakban – nemhiába érezni hát úgy, hogy a TV-ben a valóságot látjuk. A hat részes évad valójában háromszor két részből, három dupla epizódból áll, amik három különböző helyszínen három jól elkülöníthető történetet mesélnek el. Az egészet sokan hasonlítják a 24-hez, de szerintem nem jó az összevetés: már csak azért sem, mert Jack a Redemption leszámítva nem hagyta el az USA területét, meghatározva és korlátozva ezzel az egész sorozat mondanivalóját – itt viszont a külsős helyszíneknek fontos hangulati és tartalmi jelentősége van. Ha mindenképp viszonyítani akarnánk, akkor leginkább a Homelandhoz, illetve a 24:Redemptionhoz lehet viszonyítani. Hangulatilag és helyszínileg egyaránt.

 

Az első szín Irak. Öböl-háború, balul sikerült túszejtő akció, amiért John Portert, a SAS tisztjét tartja mindenki (még talán maga is) felelősnek. A pszichés szenvedés megváltása egy retúrjegy Irakba, ahol már az MI6 (ld. még James Bond) újdonsült tagjaként próbál kiszabadítani egy túszt. A dupla epizód hamar elröpül, izgalmas, de ami a legfontosabb: HITELES, ami a képernyőn történik. A helyszín meg az arabok miatt erősen Homelandes a hangulat, de ez nem baj. Az aktuális akció mellett pedig a háttérben feltűnik egy másik történeti szál, a kétség és rejtély magját ültetve el agyunkban. A felütés tehát kiváló.

 

Második szín Zimbabwe. John Porter – igazán lehetne Borter, hogy a JB monogram meglegyen - ezúttal Zimbabwébe kirándul, természetesen ismét egyedül. Küldetését teljesíti, de szokás szerint saját szabályrendszere szerint jár el – ezzel viszont felesleges tűzharcokba és kalandokba bocsátkozik. Az akciósorozatot megspékelték egy ügynökszállal és néhány kimenteni való afrikaival is, ami kimondottan jót tett az epizódnak. Nézése közben totál Redemption érzésem volt, szinte vártam, mikor fut össze Porter Bauerrel. Az erős kezdés után kiváló folytatás, ráadásul s hitelesség is megmaradt.

 

Harmadik szín: Afganisztán. Csupa jó hely, mi? Porter ezúttal is küldetésben van, most egy olyan fasziért megy, aki képes a vadászgépből kilőtt rakéta röppályáját módosítani egy laptopról. Közben nemcsak a helyi hadúrral, hanem az amerikai katonákkal, illetve közvetve a CIA-val is meggyűlik a baja. Az epizód világa jócskán kinyílik, konspiráció, titkosszolgálati hatalmi harc is szerepet kap benn-, no meg a végén az első epizódban felvetett rejtély megoldása is. Egészen kiváló finálé, egy ígéretes záróképsorral – amiből, mint most már tudjuk, semmi sem lett. Az angolok akciósorozatának 6 rész után vége lett, az amerikaiak pedig rebootolák az egészet. Portren kívül senkit nem vittek tovább, neki is eléggé nyúlfarknyi szerep jutott. Épphogy csak az átkötés erejéig…

 

Tetszett az egész. Mondjuk már mikor megpillantottam Ricket a Walking Deadből már tudtam, tetszeni fog. Portrer karaktre is egészen kiváló, lehet hasonlítani Bauerhez, de én inkább talán az Elarbolva-féle Liam Neesonhoz közelítem. A háttér, az iroda figurái is nagyon jók, egyszerre katonák és ügynökök. Az egész évad képi világa, hangulata, háttere baromira életszerű és magával ragadó, szerkezete pedig kifejezetten előnyös. Jók a duplarészek, ezáltal nincsenek annyira cliffhangereke kihegyezve a befejezések. Mintha egy másfél órás akciófilmet néznénk, amin ráadásul nem látszik meg a szűkösebb költségvetési keret sem. Remek rendezői és színészi, operatőri munka – meglepő módion egy angol sorozatban. Egyaránt ajánlom az akció és a háborús filmek kedvelőinek.

 

Az M1-en nemrég ment, asszem a Moképnél vannak a jogok. Kíváncsi vagyok, valaha megjelenik-e lemezen…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhatároztam nézem már én is a Doctort tovább, ehhez elkezdtem újra nézni az 1. évadtól, ahhol Ecclestone a doki, durva, hogy van már 5-6 éve, hogy láttam az évadot, de rész végi promóról már beugrik az egész történet :D Olyan jó újra nézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Olyan jó újra nézni :)

Ez így van! :D

 

Kis hír, engem kicsit elszomorít, de legalább van. :D

Doctor Who RETURNS Christmas Day to BBC One, BBC America, and SPACE (Boxing Day ABC TV/ ABC iview) for the Christmas Special and then returns with 8 EPISODES in Spring (April) of 2013! Followed by The 50th Special in the Latter part of 2013 and a Christmas Special 2013.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe - 5x05-06

 

Nem voltak rossz részek, de nálam inkább az átlagos kategóriába tartoznak.

Az 5. részben nem volt világos, hogy ha Peter rosszul rakta össze a kockát, hogy voltak képesek a Megfigyelők megnyitni a járatot és áthozni a cuccot? De ami még lényegesebb, ha a nyitott átjáróba bekerült az antianyag, miért nem keletkezett fekete lyuk a túloldalon? Ezt valahogy nem tudtam összerakni.

A 6. részben pedig azt nem értettem, hogy ha a zseb-univerzumban lévőknek 5 nap kb. 20 év a normál külvilági idő szerint, akkor Walteréknek hogyhogy ugyanúgy telt az idő odabent, mint Astridnak odakint?

Egyébként kíváncsi vagyok, mit akarnak kezdeni ezzel a Megfigyelő-képesség dologgal Peternél. Remélem, nem lesz apránként olyan érzelemmentes, mint a kopaszok. Különben érdekes, hogy a korábbi részben látott srácról kiderült, hogy Megfigyelő. De jobban belegondolva, passzol is a képbe.

 

Kíváncsi vagyok, mi lesz még, már nincs sok hátra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na végre én is végeztem a DW 5. évaddal, ami nekem az első évad volt, és csak annyit mondhatok röviden: nagyon tetszett. :)

Bővebben:

 

Több jó dolog is van ebben a sorozatban, ami valószinűleg igaz a többi évadra is, bár azokat még nem láttam. Legelőször is a Doktor maga, aki nem csak egy igazán eredeti figura, hanem emberibb bármely embernél, s közben maga a megtestesült kozmopolita, aki mindenhol otthon van, és minden nem ellenséges életformát tolerál. :) Annyira szeretem, hogy sok alien-ről kiderült eddig, hogy védekezésből támad és a túlélésért harcol, vagyis ha segítenek neki, akkor békésen elmegy. :) Amy meg imádni való utitárs ehhez,ia csibészsége sokat hozzátesz a történetekhez, és aranyos, ahogy ők ketten Rory-val vannak, nem teljesen egyenrangú viszonyban, de mégis egymás kiegészítéseként. :)

A történetekről konkrétabban csak annyit, hogy lenyűgöző az a gazdagság, ahogy a készítők a témákkal és ötletekkel bánnak. Ez az időutazás oda-vissza, és ahogy a Doktor régi ismerősei, mint pl. River, úgy bukkannak fel, hogy ő maga sem emlékezik rá, mert még csak a jövőben fognak találkozni, zseniális gondolatok. Az évadzáró duplarész is ilyen frappáns befejezéssel zárult, miközben kiderült, hogy keretet alkot az évadnyitó duplával - az ilyesmit nagyon lehet élvezni. :D

Kedvenceket nehéz megnevezni, mert sok minden tetszett, és alig volt olyan rész, ami a többinél kevésbé, de talán a síró angyalok és Vincent voltak a legjobbak. Az előbbiek az ötletességük miatt, a Vincent pedig minden miatt, ennél éreztem azt először, hogy igazán megérintett a Doktor világa.

 

 

Közkivánatra nem a 6. évaddal folytatjuk, hanem elkezdjük előlről. Kiderült, hogy tetszik, nagyon is, szóval nincs miért kihagyni az előzményeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis hír, engem kicsit elszomorít, de legalább van. :D

Doctor Who RETURNS Christmas Day to BBC One, BBC America, and SPACE (Boxing Day ABC TV/ ABC iview) for the Christmas Special and then returns with 8 EPISODES in Spring (April) of 2013! Followed by The 50th Special in the Latter part of 2013 and a Christmas Special 2013.

Köszi, sejtettem, hogy kb. tavasszal várhatjuk az évad folytatását. Addig is elő lehet venni pár remek epizódot az eddigiek közül.

 

Fringe, jó rész volt.

Boardwalk empire, na ennek a vége most rendesen ütött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhatároztam nézem már én is a Doctort tovább, ehhez elkezdtem újra nézni az 1. évadtól, ahhol Ecclestone a doki, durva, hogy van már 5-6 éve, hogy láttam az évadot, de rész végi promóról már beugrik az egész történet :D Olyan jó újra nézni :)

 

Legyen elég ennyi: :rock: :rock: :rock:

 

Közkivánatra nem a 6. évaddal folytatjuk, hanem elkezdjük előlről. Kiderült, hogy tetszik, nagyon is, szóval nincs miért kihagyni az előzményeket. :)

 

Pildi, neked is jár: :rock: :rock: :rock:

;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arrow - 1x05

 

Eszméletlen jó rész volt, nem hittem volna, hogy 5 rész után így bele tudok szeretni ebbe a sorozatba. :clap: Oliver terve baromi ötletes volt (kissé Michael Scofieldet idézte), de az egész epizód nagyon ott volt. Ha marad a színvonal és sok-sok évad lesz még, nem fogok látni a gyönyörtől... :yes: A remek karakterek, az érdekes és izgalmas sztori, érzelem, dráma, akció, fordulatok, látvány gyönyörű egyvelege, tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, Pildi: remek! :)

Én is nemrég kezdtem újra a DW-t, és visszanézve lenyűgözőek még azok a részek is, amelyek a legelső nézéskor annyira nem tudtak megfogni. Az első évad közepén tartok, a Father's Day-nél.

 

Pildi:

 

A DW 5. évada nekem sok szempontból a kedvenc évadom. Ezt a Doktort láttam először, Amyvel együtt szálltam be a TARDIS-ba (az egyik legszebb jelenet az évadban), ennek a zenéjébe szerettem bele először, és itt ismertem meg, mennyire fantáziadús az egész. Moffat, aki az 5. évadtól a sorozat showrunnere, azt mondta, akkor jó egy DW-forgatókönyv, ha a megírása után azt érzi az író, hogy épp most dobta ki egy egész estés film ötletét, és cserélte be egy 45 perces DW-epizódra. :) Ez nagyjából így is van, a legtöbb mozifilmben nincs ennyi ötlet, mint amit itt összehoznak egy-egy részben.

A Vincent nekem is nagyon tetszett, azóta is dobogós helyen van nálam (ráadásul van Gogh az egyik kedvenc festőm). Nem véletlen, hogy erre és az évadzáróra utalok a legtöbbet az évadposzteremen.

Azt javaslom, hogy karácsonykor szakítsatok egy kicsit az elejétől nézéssel, és nézzétek meg A Christmas Carolt, ami az 5. évad után jön. Ennél karácsonyibb filmet nem nagyon tudok elképzelni, szerintem szeretni fogjátok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, Pildi: remek! :)

Én is nemrég kezdtem újra a DW-t, és visszanézve lenyűgözőek még azok a részek is, amelyek a legelső nézéskor annyira nem tudtak megfogni. Az első évad közepén tartok, a Father's Day-nél.

 

Este végeztem az 1. évaddal, kár, hogy emlékeztem rá 90%ban, de így is jó volt nézni. Évad felétől csak szerintem lett egyre darkosabb? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is elég jól emlékszem még az eseményekre, de így legalább jobban tudok figyelni a színészi alakításokra és a forgatókönyvek, a történetvezetés kanyarjaira. Na meg a zenére. :)

Bár még csak a felénél tartok, de nem érzem, hogy darkosabb lenne a második fele. Durva dolgokból van az elején is, pl.

 

járkáló hullák, vagy amikor a Doktor szemrebbenés nélkül, kárörvendve végignézi egy szereplő halálát.

 

Az egyik legijesztőbb epizód, az Empty Child-dupla

 

a szerintem hátborzongató gázmaszkos gyerek (Are you my mummy?) mellett a Kilencedik Doktor életének legemelkedettebb pillanatát is megadja (Everybody lives, Rose! Just for once, everybody lives! - ebből a mondatból és a hozzá tartozó lelkiállapotból egy külön esettanulmányt lehetne írni a Kilencedik lelkivilágáról).

 

Szerintem Russell nagyon figyelt arra, hogy az emberség mindig, a legrosszabb körülmények között is ragyogjon minden epizódban.

 

Akkor is, ha ebben az évadban egy sokat szenvedett Doktort látunk. Sőt, a Doktor szempontjából szerintem éppen kivilágosodás van, ahogy Rose segítségével apránként megszabadul a múlt terheitől.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.