Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2023. 03. 13. - 19:14, Ody Mandrell írta:

Nem kötözködésből kérdezem, de mi értelme ennek a sorozatnak? Ha már a játék annyira jó volt és remek élményt adott, teljesen felesleges volt ebből sorozatot csinálni. Persze tudom miért csinálták ($), de akkor is.... Minden az összehasonlításról szól, hogy milyen volt a játékban és milyen itt. Ennek mi értelme? :) 

Nem mindenki nagy játékos, pl. csak szudokuzni szoktam telefonon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 13. - 19:14, Ody Mandrell írta:

Nem kötözködésből kérdezem, de mi értelme ennek a sorozatnak? Ha már a játék annyira jó volt és remek élményt adott, teljesen felesleges volt ebből sorozatot csinálni. Persze tudom miért csinálták ($), de akkor is.... Minden az összehasonlításról szól, hogy milyen volt a játékban és milyen itt. Ennek mi értelme? :) 

Számomra volt értelme, hogy elkészült ez a sorozat, mert a játékkal biztos nem játszottam volna soha. A sorozat viszont nagyon tetszett, ahogy többször is írtam már. :) Hogy mennyire a pénzre mentek rá, ebbe nem mennék bele, mert ezt a ST-re is szokták mondogatni - nyilván nem teljesen jó példa, mert az nem adaptáció, de abban hasonló a gondolatmenet, hogy annál is sokakban felmerült a kérdés, hogy volt-e értelme megalkotni. 

Azt biztos tudták a készítők, hogy nagy eséllyel a játékot játszóknál nem tudnak majd nagy babért learatni, hiszen egyértelműen kimaradtak részek, mások meg másképpen történtek. De el akarták mesélni ezt a történetet azok kedvéért, mint én, mert érdemes elmesélni. Egyébként megnézhetnéd, és akkor magad is megítélheted. :P 

 

2023. 03. 14. - 15:44, Dzséjt írta:

De azért kíváncsi vagyok @Pildi véleményére is, hiszen szülőként ő talán másképpen látja a végkifejlet okait.

Azt hiszem,

Spoiler

én sem hagytam volna ott sem az igazi, sem a fogadott gyerekemet, hogy kísérletezzenek rajta. Még ha biztos lett volna, hogy valóban ezzel a módszerrel megtalálhatják az ellenszert, még akkor sem, de nekem nem is az jött le a sorozatból, hogy ez biztos volt. Volt egy elméletük erről, és jobb híján egy élő emberen akarták kipróbálni. 

 

Simán lehet, hogy a műtét, a kísérlet nem sikerül, Ellie meghal, hiába, az emberiség pedig mégsem menekül meg. Megéri feláldozni egy ember életét ennyire bizonytalan kimenetel mellett? Ráadásul annak a gyereknek az életét, aki miatt Joel már annyit kockáztatott maga is. Ők kölcsönösen megmentették egymás életét sokféle értelemben, és Joel számára meg különösen fontos lett ez a kapcsolat, hiszen ez hozta őt vissza az életbe (addig csak vegetált). Lehet, hogy nem volt minden bemutatva a sorozatban, de az azért nagyon átjött, hogy mire idáig eljutottak, Joel kb. bármit és mindent megtett volna Ellie érdekében, hogy megvédje. Hogy hagyhatta volna ott meghalni egy kísérletben?

 

Abban a világban csak úgy maradhatott valaki életben, hogy gondolkodás nélkül és bármi áron megvédte magát. Mivel Ellie most már Joelhez tartozott (meg is beszélték, hogy utána vele megy), őt is minden áron megvédte. Én nagyon megértem, hogy ehhez képest az emberiség érdeke lényegesen kisebb súllyal esett latba. Hiszen az egész sorozat erre épült: vannak ők ketten, és van mindenki más, egy sor akadály, amit le kell győzni, először azért, hogy a lány eljusson oda, ahová küldték, azután meg azért, hogy életben maradjon. Az lett volna karakteridegen, ha Joel simán elmegy és vissza sem néz. Nem emlékszem már pontosan, hogy is volt az első részben, de nem kizárt egyébként, hogy Marlene azért is őt kérte meg erre a feladatra, mert egyrészt Joel könyörtelen és profi fegyverforgató, másrészt nem jellemző rá a kötődés. Arra senki nem számított, hogy egy rendkívül erős apa-lánya kapcsolat alakul majd ki közöttük.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Pildi írta:

Egyébként megnézhetnéd, és akkor magad is megítélheted. :P

Nincs az az isten, hogy én ezt megnézzem. Egy-két youtube részletet láttam, de elég is volt. Erőszakos, durva és gusztustalan. Pont beleillik a mai mainstream irányzatba. Erre még rá jön, hogy nem szeretem a poszt apokaliptikus irányzatot. A sequelt pont kár volt idekeverni, de gondolom azért írtad mert nekem tetszett. Inkább ezer Jar Jar Binks, mint ilyen sorozat. Azért örülök ha tetszik, jó szórakozást a folytatáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A sequelt pont kár volt idekeverni, de gondolom azért írtad mert nekem tetszett. Inkább ezer Jar Jar Binks, mint ilyen sorozat.

Csak példaként írtam, mert minden filmre és sorozatra rá lehet fogni, hogy csak a pénzért készült, és a sequelt is bántották már hasonlóképpen, amit én is méltánytalannak érzek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az utolsó The Last of Us epizód különbségei. Fentebb nem említettem, de az epizóddal amúgy a játék történetének gyönyörű keretét amúgy jól tacsra vágták. Bár, hogy ez lesz, azt már akkor lehetett tudni, amikor egy tök ismeretlen embert láthattunk meg először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Szeptember 1-jén jön Az Idő Kereke második évada. Jönnek a seanchanok, ailek, Kitaszítottak.

https://ew.com/tv/the-wheel-of-time-season-2-first-look-photos-premiere-date/?fbclid=IwAR3yBAGx-nf-y8ZxyQf66h2ZmEA3Lgn5HZu1RRf9th3UTllLxAUw41QzVKo

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Igen. Az is teljesen más hangulatú volt, mint az első könyv, de megértettem, hogy azt a korszakot mesélte el, amire a könyvben csak röviden utaltak. A császári szál kifejezetten tetszett is.

Úgy tűnik, hogy ezt a vonalat viszik tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az első évad még sok helyen követte a könyv fonalát - amiket jó is volt látni. Aztán csomó olyan újítás volt számomra, amitől padlót fogtam nem jó értelemben, és csomó olyan ami egyszerűen zseniális lett, pl a Császár szála, amire úgy látom eléggé rá is mennek a 2. évadban. Yes! :D

k7mocqfn3w5b1.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Saint X (avagy hogy tehet tönkre emberéleteket egy véletlenül megcsúszó láb)

 

Soha nem gondoltam volna, hogy egy ilyen sorozatot bármikor is végig nézek, de annyira beszippantott a hangulata az elejétől fogva, hogy nem tudtam abbahagyni. A könyvet nem olvastam és nem is fogom. Nekem elég ez a széria, itt is tökéletesen átérezhető a dráma.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.