Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meglepő, hogy téged nem kértek fel. :D 

Mivel a szerkesztőségben a The Last of Us népszerű, ezt valószínűleg akkor is a nálam magasabb pozícióban lévők kapták volna meg, ha még én is magasabb pozícióban lennék. De szeptember óta már csak a hébe-hóba bedolgozó külsős kategóriájába esek, szóval szóba sem jöttem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

@NorbiLordi

  Spoiler elrejtése

Egy bloater/shambler vagy a Rat King át tudna menni, de ezek egyike sem lehetett jelen azon a gépen. A bloater/shambler a fertőzés negyedik fázisa, több év kell ahhoz, hogy egy fertőzött elérje ezt a szintet, ráadásul elég helyspecifikusak - a bloaterek a száraz, a shamblerek a vizes (tengerpartok, sok esőzéssel járó területek) területeken alakulnak ki. Szóval, Austin környékén shambler feltűnése évek múlva is esélytelen. A Rat King pedig több mint húsz év alatt alakult ki nagyon-nagyon-nagyon specifikus környezetben, nagyon valószínű, hogy egynél több nem is nagyon létezik belőle a világon és az az egy Seattle-ben van. Ám egy sima runnernek (első fázis), stalkernek (második fázis), de még egy clickernek (harmadik fázis, ennek már valamivel nagyobb ereje van, mint egy olyan embernek, mint Joel) is ellent tud állni egy sima lakásajtó is. Persze a stalker és a clicker is esélytelen, hiszen ezek egyike sem létezett még az Outbrake Day során, mert a második fázis eléréséhez is minimum két hét kell, a harmadikhoz meg több mint egy év.

A runnerek csak nagy tömegben tudják áttörni az ajtókat, de kétlem, hogy a repülőgépre felosont egy egész horda valakinek a kofferében. :) Szóval legfeljebb az jöhet szóba, hogy a pilóta alakult át, de azt is kétlem, hogy felengednének egy pilótát rángatózó végtagokkal, amik ugye az első tünetek. Arról nem is beszélve, hogy a látási és a gondokodási képesség is egyre romlik, ahogy a cordyceps elhatalmasodik az emberen (első sorban az agyat és a szemet támadja, a harmadik fázisban már teljesen vakok a fertőzöttek), így ha valaki akkor ül fel gépre, amikor már csak órákra van attól, hogy runneré váljon, képtelen lenne repülőt vezetni. Autót se, de talán már biciklit sem.

 

Mondjuk az is igaz, hogy ez a játék alapján van, de ahogy elnézem, a sorozatban a fertőzés lefolyásának idejét drasztikusan átgyúrták. Amikor beviszik a kölyköt a karanténzónába, ott van egy tábla, ami azt sugallja, hogy a játékbeli 12-24 óra csak akkor él, ha az ember lábát harapják meg (bár a játékban inkább 12-48 óra lehet, áldozattól és sérülés mértékétől - nem a helyétől! - függően). Míg a sorozatban, ha nyakon, arcon vagy fejen harapnak, 5-15 perc alatt átalakulsz. Ez megint csak elég nagy értelmetlenség, minek kell ilyen szupervírussá tenni a cordycepset? Bár van egy sanda gyanúm.

 

Játék (és lehetséges sorozat) spoiler.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Mondjuk jópofa (értsd: a k. anyjukat!), hogy pont a világ egyik lényegi részét, a fertőzés szigorú szabályait rúgják fel ok nélkül vagy mondvacsinált okokra hivatkozva. Jóval gyorsabb fertőzés, nuku spórák, teljesen új fertőzöttek? Így lehet egy érdekes hátterű szörnyhordából tucatzombit csinálni... Ráadásul, mintha a sorozatban "vámpírok" lennének, legalábbis mindegyik gyanúsan olyan pózt vett fel, mintha az áldozat nyakát szívta volna.

 

 

 

Spoiler

Akkor maradhatunk annyiban, hogy a szokásos bullshit. Ezek a repülők már csak ilyenek, ha eljön a vég akkor hullanak mint a legyek :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Yep, heti rendszerességgel jön. Az HBO Max-ra nem kerülnek fel a sorozatévadok egyszerre. Kivéve, ha kritikus vagy, mert nekik volt lehetőségük az egészet egyszerre megnézni, azért is van most tele a net évadkritikákkal.

 

@NorbiLordi

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Igen, ez vezetett félre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

Oktass picit Last of Us-ból! 

Nem játszottam vele. De nézni fogom, terveztem is, mióta tudom, hogy lesz, meg is volt az első rész! 

Mikor játszódik a játék? Mert itt 2003-2023 a két szám. Joel 36,majd 56? 

Szükséges volt e ez, mert Pedro még megőszülve is nehezen 56 nekem. Van e lánya a játékban? Színesbőrű-e, vagy csak érzékenyítés volt ez. 

Trágár-e ennyire a játék? Tehát ez autentikus g*ecizés, vagy túl van tolva? 

Amúgy jó felvezető volt, drámával, a világgal meg vagyok elégedve, szeretem az ilyen témát, a végén nem volt nagy cliffhanger, de a Depeche Mode - Never let me down again nagyon megdobta nekem a zárást, nem tudom @Ody Mandrell nézi-e, de azt ő is értékelte volna!

Ó, és mennyi várható ebből, két játék van, ugye, tudjuk meddig ér el az első évad és hány rész lesz? 

Köszönöm előre is a válaszokat! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Mikor játszódik a játék? Mert itt 2003-2023 a két szám. Joel 36,majd 56? 

A játék esetében a nyitány 2013. szeptember 26-27-én játszódik (az eredeti The Last of Us 2013-ban jelent meg, ott ezét van akkor az Outbrake Day), majd a fő cselekmény 2033 nyarától 2034 közepéig tart. Gondolom ez lesz majd a sorozatnál is, csak ott az évszámokból ki kell vonni egy tizest.

 

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szükséges volt e ez, mert Pedro még megőszülve is nehezen 56 nekem. Van e lánya a játékban? Színesbőrű-e, vagy csak érzékenyítés volt ez.

Az időugrásra szükség van (arra, hogy tíz évvel korábbra helyezték a történetet, nincs). A sztori, legalábbis eddig, ugyanaz, mint a játékban. A cselekmény részleteiben eltér (itt-ott rövidítettek, máshol alaposan változtattak), de eddig a fontos pontok ugyanazok, sokszor a párbeszédek is, csak az útvonal kicsit más, míg eljutnak A-ból B-be. És igen, a játékban is van lánya, de ott hőfehér bőre van és szőke (és Joel és Tommy sem volt "mexikói" beütésű). Fentebb tettem be a játékbeli Sarah-ról képet.

Hogy ez mennyire volt érzékenyítés... Hát lehet ez volt a cél, csak ennél a franchise-nál totál felesleges. A játékok is elég érzékenyek, egyesek szerint túl is tolták (ezzel én személy szerint nem értek egyet, de hát manapság az érzékenyítésre is érzékenyek az emberek :) ).

 

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Trágár-e ennyire a játék? Tehát ez autentikus g*ecizés, vagy túl van tolva? 

Így egy rész után azt mondom, a sorozatban talán még kicsit vissza is fogták a dolgot. A játékban baromi sokat káromkodnak, különösen Ellie, nála a fuck nagyjából kötőszó.

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ó, és mennyi várható ebből, két játék van, ugye, tudjuk meddig ér el az első évad és hány rész lesz?

Az első évad 9 részből fog állni, és feldolgozza a teljes első játékot, valamint annak kiegészítőjét, a Left Behindot. A második évad pedig a The Last of Us Part 2-t fogja feldolgozni - sőt úgy hírlik, hogy egy bizonyos hölgy, aki főszereplő lesz a folytatásban, már az első évadban is megjelenik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az első évad 9 részből fog állni, és feldolgozza a teljes első játékot, valamint annak kiegészítőjét, a Left Behindot. A második évad pedig a The Last of Us Part 2-t fogja feldolgozni - sőt úgy hírlik, hogy egy bizonyos hölgy, aki főszereplő lesz a folytatásban, már az első évadban is megjelenik.

 

Akkor össz-vissz 2 évadosra tervezik? Mondjuk jobb mintha feleslegesen húznák és elmegy egy gagyi irányba, hogy mindegy csak történjen valami

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Akkor össz-vissz 2 évadosra tervezik? Mondjuk jobb mintha feleslegesen húznák és elmegy egy gagyi irányba, hogy mindegy csak történjen valami

Hát, úgy néz ki, ha csak nem találnak majd még ki valamit. Maga a világ azért rejt magában lehetőségeket spin-offokra. Eleve van egy húsz éves lyuk, amit szabadon be lehet tölteni, még a játékok sem nagyon zavarnak bele. Lehetne sorozatot alapozni arra, hogy miképpen élt Joel és Tommy abban a húsz évben, de akár képernyőre vihetnék a FEDRA és az FRK (angolul WLF) közti háborút is. Két évaddal bőven meg lehetne alapozni a világot a tévében is ahhoz, hogy aztán más történetekkel folytassák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól hangzik @Dzséjt, akkor ez tömör és végiggondolt lehet. Érdekes akkor az idővonal, hogy a nem túl távoli jövő helyett alternatív ma lett a cselekmény. Mondjuk mindkettő előzménye egy alternatív múlt. Nem baj. Ma már mindent lehet. A Terminátor filmek is addig öregedtek, míg saját idővonalukat lehagyta/lehagyja miénk. Látszólag már nem törődnek ezzel, hogy 2050-70-eket írjanak, a lényeg a sztori és a karakterek. Melyik a jobb játék - iletve a sori miatt kérdezem- a jobb sztori? Az 1 vagy a 2?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Melyik a jobb játék - iletve a sori miatt kérdezem- a jobb sztori? Az 1 vagy a 2?

Mindkettő más. Az első inkább egy road movie-ra hasonlít, míg a második egy bosszú sztori. A Part 1-ben a határok élesebbek, fekete-fehérnek tűnik a világ, a Part 2-ben sokkal szürkébb minden, a határvonal a jó és a rossz között elhomályosodik. Szerintem mindkettő jó, inkább az a döntő, kinek melyik zsáner jön be jobban.

Amúgy a The Last of Us Part 2 eléggé megosztotta a rajongókat, mert van benne egy fordulat, ami sokak tetszését nem nyerte el (amihez sajnos az is hozzájárult, hogy egy elk*rt g*ciputtony, aki nem tudott rászáradni a lepedőre, már a megjelenés előtt kitette a netre ezt a fordulatot, és sok mindenki kontextus nélkül, csak úgy szimplán leírva szembesült vele, így már előre megutálták), szóval jelenleg az a program a játékvilág The Last Jedija, de talán ezen a fórumon ez inkább jó ajánlólevél, :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 Mondtam én @Dzséjt hogy várjunk az értékitélettel a sorozatig.;)

 

2023. 01. 17. - 11:41, Donát írta:

Ahh a Last of us hetente jön? Basszus, valamiért azt hittem egyben teszik fel az egészet.

 

Ezen úgy felhúztam magam hétfőn hogy meg sem néztem az első részt. Teljesen biztos voltam benne hogy felrakták egyben. Na akkor 9 hét múlva elkezdem nézni és ledarálom. Pedig imádom a játékot és

alig vártam hogy elkezdődjön a sorozat.

 

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem nézem, de a zene biztos tetszett volna. :) 

 

Szerintem adj neki egy esélyt. A játékvilág Rian Johnsonja írta. Brutálisan jó a történet, a karakterek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mindkettő más. Az első inkább egy road movie-ra hasonlít, míg a második egy bosszú sztori. A Part 1-ben a határok élesebbek, fekete-fehérnek tűnik a világ, a Part 2-ben sokkal szürkébb minden, a határvonal a jó és a rossz között elhomályosodik. Szerintem mindkettő jó, inkább az a döntő, kinek melyik zsáner jön be jobban.

Amúgy a The Last of Us Part 2 eléggé megosztotta a rajongókat, mert van benne egy fordulat, ami sokak tetszését nem nyerte el (amihez sajnos az is hozzájárult, hogy egy elk*rt g*ciputtony, aki nem tudott rászáradni a lepedőre, már a megjelenés előtt kitette a netre ezt a fordulatot, és sok mindenki kontextus nélkül, csak úgy szimplán leírva szembesült vele, így már előre megutálták), szóval jelenleg az a program a játékvilág The Last Jedija, de talán ezen a fórumon ez inkább jó ajánlólevél, :) 

Értem. Utolsó kérdés :

Neked hogy tetszett az 1. rész? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Frenkie írta:

 Szerintem adj neki egy esélyt. A játékvilág Rian Johnsonja írta. Brutálisan jó a történet, a karakterek.

Sajnos a zombik nem az én világom, meg úgy amit tudok róla, az alapján teljesen hidegen hagy. Nektek jó szórakozást hozzá. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Értem. Utolsó kérdés :

Neked hogy tetszett az 1. rész? 

Bár több kérdésedre is megadtam a választ, amikre amúgy ott voltak a válaszok az előző oldalon szereplő "rövid" írásomban, erre már nem vagyok hajlandó válaszolni. Lapozz vissza! :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is végignéztük a Wendesday-t, egyszerűen remek volt! Még úgy is, hogy már elég magas elvárásokkal ültem le elé, de szemernyit sem csalódtam. A végére megsejtettem, ki lesz a szörny (nyilván nem az, aki a leggyanúsabb :P ) , de az odavezető út is végig izgalmas volt, no meg szörnyen hangulatos. :) Nem ismerem az alapművet, így önmagában nézve tudok csak véleményt formálni, ami egyértelműen pozitív. Jenna Ortega meg valami eszement módon jó Wendesday volt. Egy élmény volt már csak egyedül őt nézni, de a többi szereplő sem maradt szégyenben, kezdve a farkaslány barátnőtől az iskolaigazgatóig, de mindenkit fel lehetne sorolni. Napi egy epizódot néztünk - hát alig bírtam ki másnapig, kivéve természetesen az évadzárót, amit jó szokás szerint muszáj az előtte lévő rész után azonnal megtekinteni. :D 

 

Ha vége lesz a The Last of Us-nak, abba is belekezdünk. Nem akarok egy hetet várni a következő részre, a napi egy epizód szintén egy jól bevált módszer. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár több kérdésedre is megadtam a választ, amikre amúgy ott voltak a válaszok az előző oldalon szereplő "rövid" írásomban, erre már nem vagyok hajlandó válaszolni. Lapozz vissza! :P 

Rendben, visszalapozok! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us - 1. rész

 

Ismerem a történetet, tavaly szeptemberben végigjátszottam mindkét játékot (az elsőt már másodjára, a folytatást most először) és nagyon szerettem is őket, a második rész sokkal többet markol, de az első részt kerekebbnek éreztem. Úgy álltam neki a sorozatnak, hogy nagyjából tudtam mire számítsak és igazából azt is kaptam, amit vártam. Ott volt benne az a dráma, az a feszültség, ami a játékot is jellemezte, de mindezt viszontlátni egy TV sorozatban, ami mégis csak egy passzívabb élményt kínál teljesen más érzést nyújtott. Olyan volt, mintha egyszerre valami ismerőset és egyben újat is látnék. Szerintem a legnagyobb hozadéka ennek a sorozatnak, hogy egyrészt olyanokat is be tud vonzani és leültetni a képernyők elé, akik egyébként nem ülnének oda egy játék kedvéért és így azok is megismerhetik ezt a tényleg nagyon remekül megírt történetet, akik amúgy nem gamerek, vagy csak nem rendelkeznek Playstation-nel. A másik pozitívuma pedig az lehet, hogyha ez tényleg nagyot szólna ez a játék (nálam máris olyan eseménysorozat lett ebből, amit úgy várok, mint a SW-n kívül talán legutóbb a HotD-t), akkor megnyithatná az utat egy sokkal érzékenyebb, hozzáértőbb játékadaptációs gyakrolat felé. Persze itt abból szempontból könnyű dolguk volt a készítőknek, hogy már maga az alapjáték is szinte filmre termett és ezt talán könnyebb adaptálni, mint egy olyan játékot, ami kevésbé kifinomult narratív szerkezettel rendelkezik (most hirtelen a Tomb Raider adaptációk jutottak eszembe), de szerintem rendkívül sok olyan játék van még, amelyik megérdemelné azt figyelmet és szeretetet, amelyet azoktól kaphatna meg, akik amúgy nem játékosok és így nem is hallottak talán az adott játékról.

 

Azzal kezdeném, hogy nekem a legjobban a nyitás tetszett, ami egy olyan jelenet volt a talk show-val a 60-as évekből, ami egyáltalán nem volt benne a játékban, a vészjósló hangulatot viszont tökéletesen megalapozta. Ezzel a későbbi események sem tűntek olyan derült égből villámcsapás szerű dolognak, ahogy a játékban megtapasztaltuk az egészet. Azáltal, hogy Sarah több időt kapott az elején és még egy nappal előrébb kezdődött itt sztori, így jobban megismerhettük és hozzám most közelebb is került egy kicsit, mint a játékban. Ráadásul az is hozzáadott az atmozsférához, hogy végig ott volt ez a feszültség, hogy kis jelekből ugyan már következtetni lehet arra, hogy mi lesz, de még nem történik meg és egy ilyen vihar előtti csend érzést kölcsönzött a kezdő szekvenciának.

Voltak dolgok amiket megváltoztattak és itt nekem az volt, ami leginkább zavaró volt, hogy ha ezek nem lettek volna, akkor végig az az érzés maradt volna meg bennem, hogy teljesen olyannak érződött az élmény, mintha ott lettem volna a játékban. Nem azt mondom, hogy elkezdtem a levegőt markolni a kontrollert tapogatva, de tényleg olyan volt, mintha egy az egybe visszaköszönt volna a játék. A Bostonban játszódó jelenetekkel is jól érzékeltették ezt a posztapokaliptikus világot, azt, hogy mennyire megváltozott minden. Talán az immerziós hatás miatt is választhatták azt, hogy 2013 helyett 2003-ra teszik a történet kezdetét, így érdekes belegondolni, hogy ez akár most is történhetne. Már nem emlékszem tisztán, de egyszer mintha Ellie rácsodálkozna a Facebookra, ami 2003-ban még nem létezett, de hogy volt e más olyan újdonság ebben az intervallumban, ami elhangzott a játékban és így a szerepeltetése, megemlítése inkonzisztens lenne az idővonallal az hirtelen nem jut eszembe.

 

A szereplők még mindig szokatlanok, annyira hozzámnőttek azok az arcok, akiket a játékban látunk, hogy nehéz átállítani magamban azt, hogy ő most Joel, vagy ő meg Ellie, de ettől függeltenül a színészi játékra nem panaszkodnék, mert a saját eszközkészletükkel jól tudják életre kelteni ezeket a karaktereket. Ráadásul remek színészeket is kértek fel erre a feladatra, amit a TLoU játékok egyik sajátossága, hogy kifejezetten szívszorító, drámai jeleneteket kapunk a játékokban és ezeket érdekes lesz viszontlátni élőszereplős formában, ahogy egy hús-vér ember idézi meg azt a szendvedést, örömöt, fájdalmat, amit az egyébként szintén kiváló arcanimációkkal prezentáltak nekünk a játékban és van egy olyan érzésem az első rész alapján, hogy Pedro Pascal ebben remekelni fog.

 

Én nagyon várom a folytatást és valószínűleg hétfőnkén rögtön nézni fogom, mert teljesen be tud szippantani ez az adaptáció. A zene ugyanazt a bizsergető érzést képes kiváltani, a képi világ esztétikája nem csak megidézi a játékbeli jelenetket, de tényleg úgy ézrődik, mintha ott lennék a már ismert helyszíneken és az egésznek a hangulata abszolút visszaadja a játék világát. Látszik rajta, hogy nagyon nagy tisztelettel és szeretettel nyúltak az alapműhöz, hozzáértő módon, ami érthető is, hiszen Neil Druckmann is ott van a kormányrúdnál. Én tudnám ajánlani ezt azoknak is, akiket nem érdekelnek a "zombis" dolgok, mert ez a történet alapvetően nem róluk szól, hanem az emberről és az emberek közti kapcsolatokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us

Nos, végül mi sem vártuk meg a végét, megnéztük az első részt. Remek volt!

 

A The Walking Dead-et nézte a család, de onnan én 2-3 rész után lekoptam, valahogy nem érdekelt igazán ez a posztapokaliptikus történet, hangulat.

 

Ezzel szemben itt most nagyon tetszett a bevezetés,

Spoiler

egyből megérintett Joel személyes tragédiája, és ahogy 20 év múlva állnak a dolgok, az is valahogy sokkal jobban bejött.

No és nem hagyhatom ki Pedro Pascalt sem. :love: Remekül áll neki ez a szerep! 

 

2023. 01. 19. - 21:03, Wilde írta:

Szerintem a legnagyobb hozadéka ennek a sorozatnak, hogy egyrészt olyanokat is be tud vonzani és leültetni a képernyők elé, akik egyébként nem ülnének oda egy játék kedvéért és így azok is megismerhetik ezt a tényleg nagyon remekül megírt történetet, akik amúgy nem gamerek,

Ezt magam is nagyon tudom értékelni, mert biztos, hogy sosem fogok PS játékokkal játszani. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Pildi írta:

The Last of Us

Nos, végül mi sem vártuk meg a végét, megnéztük az első részt. Remek volt!

 

A The Walking Dead-et nézte a család, de onnan én 2-3 rész után lekoptam, valahogy nem érdekelt igazán ez a posztapokaliptikus történet, hangulat.

 

Ezzel szemben itt most nagyon tetszett a bevezetés,

  Spoileres tartalom megtekintése

No és nem hagyhatom ki Pedro Pascalt sem. :love: Remekül áll neki ez a szerep! 

 

Ezt magam is nagyon tudom értékelni, mert biztos, hogy sosem fogok PS játékokkal játszani. 

Kicsit szerkesztettem rajta mert Frenkie pl még nem látta. Bár ő ismeri a sztorit, jut eszembe. :lol: De más nem biztos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

Köszi a szerkesztést! Nem gondoltam bele, hogy ez egy spoiler. :oops:

Igazából nem az, mivel már werkfilmekben is szerepelt ez a dolog. Sőt konkrétabban kimondták, mint ahogy te megírtad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.