Ugrás a kommentre

Streamingek (Disney+, Netflix, HBO Max, SkyShowtime, Amazon Prime és társaik)


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

25 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

 

Hmmm... érdekes PC-n nem mutatja csak a korhatár besorolást, telón az alkalmazásban viszont igen.

 

Pcre is letöltöttem az alkalmazást így már itt is mutatja, csak simán böngészőn keresztül nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom ezt majd orvosolják, de az ep.9-nél van egy fura hiba: az elején nem jönnek fel a logók meg hogy "Réges régen...." hanem rögtön jön a Star Wars kiirás és a fő téma. A Saga filmeknél csak ennél csinálja ezt, az összes többi normálisan megy, logókkal együtt.

 

Ezt leszámitva meglepően kevés kezdeti bakit látni. A menü nagyon jól kezelhető, a keresés is jól működik. Sokkal jobb az egész mint számitottam rá pedig eleve kifejezetten jót vártam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PC-s appban sem böngészőn nincs letöltés opció, telón van, gondolom ezt majd orvosolják, valamint a PC-s appban a Fiók menüben csak a mail címet és a jelszót lehet megváltoztatni az előfizetési adatok nem elérhetőek, viszont megadják ezek böngészőn keresztüli elérési címét.

 

Már most tudom, hogy megérte előfizetni. Rengeteg a tartalom! Viszonyítási alapom nincs, mekkora a felhozatal a többi streaming szolgáltatóhoz képest?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Már most tudom, hogy megérte előfizetni. Rengeteg a tartalom! Viszonyítási alapom nincs, mekkora a felhozatal a többi streaming szolgáltatóhoz képest?

Számszerűleg kb. akkora mint az HBO Max. Bár sorozatból több van mint a Max-on. Netflixen valamivel több dolog van. DE a Netflix tele van szórva halál érdektelen saját gyártású tartalmakkal. Alig vannak érdemi, normális filmek, amik meg igen az sokszor nem az ővék, tehát simán előfordulhat hogy egyik nap még fent van a kínálatban aztán már nem. Ez nyilván ízlés kérdése is, kit mi érdekel, de a Disney+-on én sokkal több olyasmit találtam, ami érdekel.

 

Ami még vetekedhetne vele, azaz Amazon Prime. Nekik a tárjukban úgy 24 ezer film érhető elő (a Disney+-on 900), köztük rengeteg régi filmes csemegével, nem csak sikerfilmekkel, hanem másodvonalas produkciókból is van egy csomó tök szórakoztató náluk. A baj az hogy viszont az itthon elérhető Amazon Prime ennek a halovány árnyéka. Szinte csak új dolgok vannak fent, azokból meg engem szinte semmi nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez elképesztő. Tudtam, hogy nem csak a Star Wars és MCU anyagok miatt fogja ez nekem megérni, hanem a Disney további műalkotásai és még egy-két másik mű miatt is, de ez messze túlszárnyalta az elképzeléseimet. Korábban mondtam, hogy szerintem a kínálat itt nagyobb lesz, mint a Netflixnek és az HBO Max-nak együtt véve, és valószínűleg túlzás, az biztos, hogy az én ízlésemhez a Disney+ kínálata kétszer annyira közelebb áll, mint a másik kettő. Mindkét szolgáltatásnál azzal kezdtem, hogy összeállítottam egy Saját Listát. Itt is. Jelenleg kereken 100 film és sorozat lett bepakolva, amióta élesítettem a Disney+-t, és az MCU művekre csak ránéztem, mert ott már bepakolni ezeket saját listába is egy külön délutáni elfoglaltság lehet. De az SW-k már bent vannak. Naná, azzal kezdtem.

A Netflixen a listám 108 elemből áll jelenleg (mivel itt elég gyakran változik a kínálat, ez a szám eléggé változó), az HBO Maxon a lista jelenleg 86-on áll (itt meg volt egy jelentős zuhanás, amikor eltűntek a Disney és Fox alkotások). A különbség látszólag csekély, de a Netflixnek három nap múlva leszek 1 éve (újra)előfizetője, míg az HBO Maxra március 24 óta vagyok előfizető. Tehát a Disney+ úgy érte be őket, hogy lassan két órája vagyok előfizető, és egy 30+ szériát még át sem böngésztem. :) 

Elképesztő ez a kínálat. Olyan klasszikus filmekre és sorozatokra leltem rá, amikre nem is számítottam. A már említett Die Hard 3 eredeti szinkronnal, a Dokik, gyerekkorom klasszikus mesesorozatai, mint a Balu kapitány (viszont ez szerintem nem az eredeti szinkron, mert abban Kitt Konlkikernek hívták a bocsot, nem Felhőjáró Kittnek - viszont úgy veszem észre, a hangok ugyanazok). De itt a teljes Alien-franchise a legjobbtól a legrosszabbig, még az AVP-k sincsenek kispórolva (a Netflix meg pont az új Jurassic-film előtt pár hónappal vette le a teljes JP-franchise-t a kínálatából... ez aztán a marketing spiritusz!). És olyan címek, mint a Starship Troopers, a Kedves ellenségem, a Marslakó a mostohám, A szikla, a Túzhányó, a Kommandó. És szinkronosak, s ahogy elnézem, ahol csak lehet, ott hangminőségtől függetlenül az eredeti szinkront vették elő.

 

Amit hiányolok, hogy böngészőből csak úgy lehet a listába tenni a műveket, ha rájuk kattint az ember. A Netflixen és az HBO Maxon ez megy előnézetből is. Illteve itt is hiányolom a Netflix ama funkcióját, hogy a filmeknél a szereplők vagy rendező nevére kattintva kiadja a hozzájuk kapcsolódó filmet (a kereső sem működik rendesen személynevekkel). Ennyit tudok most, alig két óra használat után felróni. Persze még sehol sem vagyok, hisz a tévére és a PS5-re még rá sem lőttem.

 

A menü viszont szerintem eddig itt a legjobb böngészőn. Könnyen átlátható, gyors és imádom, hogy a sorozatokon belül nem csak feldobja az összes filmet, de felajánl kronológiai sorrendet vagy témákra bontva is. Nagyban megkönnyíti a szemezgetést. A Netflix menüje sajnos böngészőben hajlamos kifagyni, az HBO Maxén meg megzaladt a dizájner keze, és kissé átláthatatlanná vált.

 

És mindezek tükrében azt mondom, a Netflixnek k*rvára össze kéne kapnia magátt, mert mind a szolgáltatás tartalma, mind annak minősége (kevés szinkron, néha felirat sincs, a 4K-t meg eleve magasabb csomagban adják) már köszönő viszonyban sincs a konkurenciáéval. Ha nem lenne rajta olyan sorozat, amit nézek, simán le is mondanám, csak már annyira elkényelmesedtem, hogy a gépre ezeket inkább nem töltöm le (meg azért még így sem horribilis az ár).

 

S pont ezért, már én is biztos vagyok benne, hogy megérte az árát. Kedvezményesen is (remélem mindenki megkapja a mailt), de ez a kínálat ezen a minőségen teljes áron is simán jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is előfizettem :yeah:

Ebédszünetben mindjárt megnézem a tévén is :D 

 

Szerk: Minden működik! Tényleg szuper a kínálat! Sajnos még jó sokára megyek nyugdíjba, hogy ezt ki tudjam használni. :D De a letöltögetésnek vége, hál'Istennek...

És végre ki tudom használni a 4k tévénket is SW fronton meg jó pár sorozat esetében. :D 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Nem is tudtam hogy a szinkronoknak külön jogaik vannak. Nem semmi. Azt hittem az hozzátartozik a filmhez. De szerintem megoldották.

Én is hallottam már erről. Állítólag a régi szinkronok jogait nem mindig sikerül a forgalmazónak megvennie, vagy olyan sokba kerül, hogy jobban megéri újraszinkronizálni. E miatt alakult az ki, hogy többfajta szinkron is előfordul ugyanannál a filmnél.

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Rebels sorozat szinkronosan is fent van. A négyes évad is szinkronos. Ez új?

 

Még a "Harc az Endor" bolygón is fent van a kínálatban :D A Resistence-ből viszont csak az első évad van fent! Lehet pont azért mert a második évadhoz nincs még szinkron?

A Lázadóknál mind a négy évadot leszinkronizálta a Disney. Arra emlékszem, hogy a negyedik évadot tv-ben néztük. Még anya is élt akkor. Ő is nézte. Emlékszem az utolsó résznél sírt is, mert azt hitte,

Spoiler

Ezra meghalt. Aztán nekem kellett elmagyaráznom, hogy nem halt meg, csak eltűnt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzétek már meg nekem, van-e angol, magyar felirat a filmekhez, sorozatokhoz? 

Nekem ez fontos, mert rühellem a magyar szinkront, főleg a 2000 utániakat. A Ponyvaregénynek még jó szinkronja volt, meg a Die hard trilógiának anno. :) 

 

Vajon a régi Kacsa meséknél eredeti MTV-s szinkron van? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, azért egy fekete pont jár (egyelőre): nincsenek fent a netflixes MCU-sorozatok. Pedig már átkerültek a Disney+-ra. Pedig ezeket vártam, mert újra szerettem volna nézni. Főleg most, hogy elkezdték jobban integrálni ezeket is az MCU-ba. De remélhetőleg a közeljövőben ezek is helyet kapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, felfedeztem egy hibát: a Saját listánál csak 100 filmet listáz ki, ha ennél többet vettél fel, akkor azok már nem jelennek meg... Szóval a fent említett adat nem pontos, valószínűleg már akkor is túl voltam a 100-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Gondolom ezt majd orvosolják, de az ep.9-nél van egy fura hiba: az elején nem jönnek fel a logók meg hogy "Réges régen...." hanem rögtön jön a Star Wars kiirás és a fő téma. A Saga filmeknél csak ennél csinálja ezt, az összes többi normálisan megy, logókkal együtt.

Először nem értettem hogy lett ez a gubanc hisz ugyanazt a realease-t kéne nálunk is felpakolják, mint mindenhol máshol de aztán látom: a magyar release más hisz függetlenül attól hogy milyen nyelvbeállításokat használsz a felkúszó szöveg mindig magyarul van. Tehát ez a magyar verziója a filmnek, amiből véletlenül kimaradtak a logók meg kék szöveg :) De tippre azt mondanám, hogy ez hamar korrigálva lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, ati írta:

Ez érdekes, a Lucasfilm felvásárlásakor elhangzott hogy az Indiana Jones is a Disney tulajdonába került.

Az IP valóban a Lucasfilmnél van, de az első négy film terjesztési joga továbbra is a Paramounté.

Ami viszont érdekes, hogy jelenleg a Paramount+-on is csak a sorozat van fent, a Netflixről is eltűnt. Momentán egyik streaming szolgáltatáson sem érhető el egyik film sem. És nem lepne meg, ha kiderülne, hogy ehhez valami köze a Disney-nek is van. Mert szerintem nem nézi tétlenül, hogy az ő birtokában lévő (legendás) filmeket egy konkurens streamingen adják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig féltem, hogy majd cizellálják a feliratot, de nem! Feltették az eredetit. :D 

 

De ez a Szága kifektetett. :lol: Milyen lenne már? Star Wars Szága Fórum :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.