Ugrás a kommentre

Akkor/Most


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyobb lenne a troll fenyegetettség is, pláne ahogy közelednek az új részek. Minden fikázó először a "starwars.hu"-t írná be, aztán győzhetnénk moderálni őket. :)

 

Csak úgy lehetne regisztrálni, ha az illető előtte néhány szóban összeírná, hogy miért SZERETI az Episode I-et! :D (A Jar Jar utálat még nem lenne kizáró ok...ennyit azt hiszem még könnyíthetnénk is a regisztráción.)

 

Valamit nagyon benézett a Starlog 1986-ban. :D

(Is Star Wars fandom dead? - Halott a Star Wars rajongás?)

 

starlog109cover_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A Kenner ekkorra hagyta abba a klasszikus figurák forgalmazását. Talán ebből vontak le valamilyen fals következtetést, mert akkor már nem lehetett több pénzt kisajtolni az OT figuráiból.

(By mid-1985, the demand for Star Wars merchandise had slowed and Kenner discontinued production of its action figures.)

1995-ben újraindították a forgalmazást, ami a mai napig tart. Azért milyen érdekes, hogy a rajongás fokmérője az eladott termékek száma. Egyes rosszindulatú pletykák szerint ezért született a prequel, hogy új igényt teremtsenek. Nyilván a széria "feltámadásában" közreműködő pénzemberek szeme előtt más nem is nagyon lebegett, de azért (szerencsére) ez nem csak róluk szól.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na csak sikerült megnéznem végre az archivált fórumokat, jó volt újra látni a pár hozzászólásomat, az oldalt is, és azt is jó visszanézni milyen jó közösséget alkottatok már akkoriban :)

Én akkoriban kezdtem el sűrűbben írogatni mikor már atávozás küszöbén voltatok akkoriban nem értettem miért hagyják el annyian a fórumot, de most így belegondolva ha egy starwars.hu-n külön topic kell a prequel kedvelőknek az nem egy jó jel, persze nekem szerencsém volt, hogy az ottmaradt igazi rajongókkal tudtam jó kapcsolatot kialakítani.

 

Nagyon jó volt látni a sok ismerős nevet amikor rátaláltam erre a fórumra és csatlakozom Zééé-hez, Ody le a kalappal, hogy ilyen jó szellemiségű, SW fórumot hoztál létre és a többieknek is jár a tisztelet, még egyszer köszönöm és örülök, hogy itt lehetek köztetek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Most olvastam el Palpi történetét és nagyon megtetszett az, amit a rajongásának történetéről írt. Ráadásul nemrég volt a Baljós árnyak hazai bemutatásának 15. évfordulója és ez bennem is felhozott néhány emléket.

Igaz én nem a PT alatt ismertem meg a Saga-t, bár az igaz, hogy korábban - már csak életkoromból fakadóan is - csak felületesen követtem a SW eseményeit, így az előzmény trilógiával mélyült el igazán a rajongásom. Azonban mégis az OT volt az, ami után először rajongónak vallottam magam. Ez még 1997-ben volt (napra pontosan nem emlékszem mikor :D ), amikor még óvodás voltam. Sok mindenre nem emlékszem abból a korszakból, ez a dátum is csak onnan van meg, hogy a film megtekintése utáni születésnapomra egy csomó SW-os figurát kaptam, amit egy fényképen anno megörökítettünk és az albumból derült ki, hogy 97'. A figurák közül sajnos csak Bossk van meg (a többiekkel ellentétben neki nem hiányzik egy végtajga sem :P ), mert a többit elajándékoztam a keresztfiaimnak.

Szóval volt ez a nap valamikor 97'-ben, amikor apukám jött értem az óvodába (ez nem sokszor fordult elő, mert ő általában sokáig dolgozott) és mondta, hogy van egy meglepetése, ugyanis nagybátyáméknak megvolt az 1995-ös THX-es VHS kiadás, ő meg kölcsönkérte és mikor hazamentünk egyhuzamban megnéztük egymás után mindhárom filmet. A filmekből, hogy akkor egész konkrétan melyikről mi volt a véleményem, már sokra nem emlékszem (sőt, szinte semmire sem), volt azonban egy pillanat, ami beleégett az emlékezetembe. Amikor A Birodalom visszavág vége felé elhangzik az, hogy "...együtt fogjuk uralni a galaxist, mint apa és fia.", akkor egyfajta szinkronicitásként faterral hirtelen, akaratlanul is egymásra néztünk. Ez az egy pillanat volt az, amire még ma is tisztán emlékszem, hogyha visszagondolok a SW-al való megismerkedésemre.

Már az óvodában is SW-os cuccokkal játszottam, aztán az általános iskolában már voltak ehhez partnerek is. Két osztálytársam is nagy SW rajongó volt és ők, illetve az akkor újonnan érkező prequel trilógia szilárdította meg igazán a rajongásomat. Fénykardoztunk az iskolaudvaron (persze képzeletbeli kardokkal, nekem képzeletbeli zöld volt), meg az unalmas órákon a spirálfüzeteket cselesen megfordítva, a füzet hátuljánál kezdve mindenféle bolygókról irtunk adatokat, amiket persze mi találtunk ki. Az Ep. I azért is volt fontos az én mozis pályafutásomban, mert az volt az első film (nem rajzfilm), amit nagyvásznon láttam. Az Ep. II esetében pedig akkor voltam először egyedül, szülők nélkül, a barátaimmal moziban (az első részt anyukámmal, meg a tesómmal néztük meg). A harmadik rész meg olyan volt, hogy mikor mentem a vetítésre, úgy voltam vele, hogy már a főcím előtt is volt bennem egy adag szorongás, hogy most látok talán utoljára SW-t moziban... Közbe az Ep. II után az unokatesómmal legó díszletekkel és "színészekkel" leforgattuk az Ep. III-at, olyan 2003 környékén. :D Aztán ott volt a KotOR, ami az egyik kedvenc játékom volt anno, rengetegszer végigjátszottam, már szinte fejből tudtam a dialógusokat. Aztán ott volt még a Genndy Tartakovsky által jegyzett CW, ami miatt képes voltam hétvégén korán felkelni, hogy megnézzem a Kölyök Klub (vagy mi volt az) műsorán. Ja és persze az EU, amiből érdekes módon az első könyv, amivel megismerkedtem azonos volt azzal, amivel az egész Saga-t megismertem, ugyanis az Ep. IV regényváltozata volt ez a kötet.

A SW-ot tekintve nem voltam kifejezetten aktív a neten, egyedül a jedirend honlapját olvasgattam. Egyszer voltam egy olyan klubnapon, amit az a Barta Zoli szervezett, ahová egyébként egy ismerősöm hívott el, még olyan 2010 körül. Egyedül arra emlékszem, hogy ott voltak Anakin és Padmé szinkronhangjai. Aztán évekkel később találtam rá erre a fórumra a TCW okán és az utolsó (teljes) évadot már itt követtem végig Veletek. Már alig várom a Rebels-t a hasonló közösségi élmény miatt, hogy a jövő évi Ep. VII-es gigapremierről ne is beszéljünk! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem a PT-vel ismerkedtem meg eme nagyszerű Univerzummal, hanem valamikor 95-ben a THX-es verzióval 6 éves voltam szóval halványultak az emlékek, de pár dolog azért megvan :) Délelőtt volt és talán 7vége, mert szüleim nem dolgoztak, viszont elmentek vásárolni(nagynéném vigyázott rám) valami délelőtti beszélgetős műsor ment,nem nagyon figyeltem rá, mert nem mese volt :) hanem játszogattam,de az egyik riport témája a Csillagok háborúja új VHS kiadásáról szólt. Hangosan megszólalt a főcímzene erre felkaptam a fejem. Mutogattak belőle jeleneteket is, ami nagyon megmaradt bennem: Bespin, mikor Vader és Luke szemben állnak és bekapcsolják a fénykardjaikat, utána némi harcot is mutattak még. Már ekkor nagyon megtetszettek az űrhajók (szerintem előtte semmi nemű sci-fi-vel nem találkoztam)és a "világítós kardok" :). Vége volt a riportnak tovább játszottam, nem sokkal később hazaértek szüleim, gyerek lévén mivel tudtam, hogy vásárolni voltak, természetesen odaszaladtam hozzájuk és kérdeztem, hogy hoztak-e nekem valamit. Volt csoki, játék, aztán előkerült a táskából a THX-es trilógia (bár nem hiszem, hogy azt konkrétan nekem vették, bár ezt még sosem kérdeztem, na majd ha haza megyek :) ) amikor megláttam elképedtem és mondtam, hogy képzeljétek el ez most volt a TV-ben megnézhetem? Aztán édesapám berakta a videóba és már ment is a maraton :). Egyből a kedvenc filmem lett. Akkoriban lévén nem állt rendelkezésre ennyi média termék, ilyen könnyen, mint most. Sokszor megnéztem, ennek sajna a szalag látta kárát, ma már végignézhetetlen :( , de még megvan. Amit most ezzel a fejjel különösen nagy kincsként tartok, az az amit kicsiként mindig áttekertem, de talán ez az oka, hogy az még lejátszható, az nem más mint minden rész előtt egy pár perces interview Lucas és Leonard Maltin között amelyben az adott filmről beszél meg, hogy a jelenlegi filmek egy nagy egész középső része és, hogy azon részek története is kész van. PT előtt mindig is reménykedtem, hogy ezek is elkészülnek és hol tartunk most? Elkészült az előzmény készül a folytatás örülök, hogy megéltem,meg fogom élni(már ha minden igaz :D ) ezen dolgokat :) A mai napig évente legalább egyszer végignézem a 2 trilógiát :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hangulatosak ezek az írások. :) Én pl. ebből az ominózus Lucas interjúból tudtam meg, hogy lesz előzmény trilógia. El se akartam hinni amikor a végén kimondta, hogy megcsinálja! Azonnal lázba kerültem ami a mai napig tart. :) A '95 -ös THX csomagot én itt helyben a videótékában vettem meg. Emlékszem naponta jártam a csajhoz, hogy van-e már. Aztán egyik este elém rakta. Óriási élmény volt abban a minőségben megnézni a filmeket. 23 éves voltam akkor. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem naponta jártam a csajhoz, hogy van-e már. Aztán egyik este elém rakta.

 

Azt hittem ezt így fogod folytatni: Két nap múlva a film is megérkezett. If you know what i mean :lol: :lol: :lol:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A '95 -ös THX csomagot én itt helyben a videótékában vettem meg. Emlékszem naponta jártam a csajhoz, hogy van-e már. Aztán egyik este elém rakta. Óriási élmény volt abban a minőségben megnézni a filmeket. 23 éves voltam akkor. :)

Én meg 4. :D Azt se tudtam, hogy létezik SW. Az ősök vagy egyéb rokonok egyáltalán nem rajongók. 99-ben, 8 évesen láttam először SW filmet. De ami a SW-ban nekem a legkülönlegesebb, hogy egyszerűen nem lehet kinőni. Jóval később (legalább 7 évvel) láttam a többi részt, azóta persze mindet számtalanszor. Minden egyes alkalommal új és új tartalmat, tanulságot, réteget fedeztem/fedezek fel bennük. A mai napig élvezettel nézem bármelyiket, unalom vagy fásultság nélkül, annak ellenére, hogy szinte fejből tudom a forgatókönyveket. :) A régi kedvenc jelenetek noha átértelmeződnek valamilyen szinten, de még mindig imádom őket és ugyanolyan intenzív érzelmeket képesek kiváltani belőlem, mint anno. Ez pedig igazán ritka kincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vagyok vele. Nem lehet megunni. Annyira tökéletes hangulata van az egésznek és annyira hihető az a másik galaxis, hogy képtelenség ráunni. Persze a bővítések és tágabb értelmek mindig löktek egyet az SW rajongáson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Kicsit nosztalgiáztam a régi sw.hu fórum maradványait lapozgatva, és eszembe jutott, hogy ha a 10 évvel fiatalabb énünknek megmutatnák a fórumnak a most aktuális címlapját vajon mit szólna? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit nosztalgiáztam a régi sw.hu fórum maradványait lapozgatva, és eszembe jutott, hogy ha a 10 évvel fiatalabb énünknek megmutatnák a fórumnak a most aktuális címlapját vajon mit szólna? :D

 

 

Én azt sem hinném el a múltban hogy 10 év múlva is menni fog az oldal , ilyen intenzitással és ilyen normális közösségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi sw.hu...

Először szinte poénból regisztráltam, csak ritkán voltam netközelben. A felhasználónévre annyira tojtam, hogy hogy rácsaptam a numerikus billentyűzetre és így lettem, a nagyon kemény "55".

Nem sok hsz-em volt az biztos, de olyan nevekkel volt pár szóváltásom, mint Oldfighter és SimonZ.

Utóbbival emailt is váltottam párat, mi több küldött nekem pár linket extra nagy felbontású sw tájképekből, amiből az alábbi van a nappaliban keretezve 2 méter 10 centi szélességben.

coruscant naplemente.jpg

Ezúton is köszi mégegyszer Zoli!! :rock:

Később kezdtem mindenhol "csoli1138" lenni, -bár ez egy másik történet- és így az starwars.hu-n is ez lettem ,bár ott úgy írtam, hogy Csoli_1138..Aztán "elmúlt az oldal".

A rajongásom nem. és szinte véletlenül keveredtem ide, valahogy a tcw-szal egy időben.

Azthiszem JinxLumosJoke theclonewars.atw.hu tcw epizódletöltő oldalának chat-boxáról keveredtem "Eszter" oldalára és onnan ide. Sokáig csak szemlélődtem, aztán eljött a regisztráció napja..

Azóta a fórum a mindennapjaim része, hisz nem sok nap telik el, hogy ne jönnék ide..Friss hírek, jó társaság, kevés öldöklés..;)

 

Rajongásom eredete:

Távol élő unokatestvéreim(Lányok!) voltak nagy rajongók a 80-as években..Voltak másolt alámondásos vhs kazijaik. azthiszem nem is láttam mindet és azokat sem egészében.

Olyan bele-bele nézegetés volt. egy példa:

Mennyit fogtam fel, ha azt képzeltem, hogy a csillagrombolók össze tudnak állni és azokból van a halálcsillag?!.. :lol2:

Hát igen a trilógiában van egy kameraállás/jelenet, amikor úgy formálnak éket egymáshoz képest, mintha illeszkedni tudnának a háromszögek..ennyi.. :facepalm:

A mérföldkő persze 95 THX verzió...

Unokatesómék(ezúttal a család másik oldala, nem a fent említett lányok) megvették a 3db kazit.

Ne ezt elkértem évente egyszer kb. és megnéztem. Itt már emelkedett a szintem; kezdtem összerakni a történet ívét, de pl.: a fénykardról még azt hittem, hogy szinváltós, afféle hangulat függő a penge milyensége.. :lol:

97: A moziban megnéztem a 4-est és a többöt nem! El sem hiszem: :fuck2:

Közben fejlődtek a lányok is a messzeségben és megvették 97-eseket angolul szélesvászonnal feliratosan.

Akkor hallottam először eredeti hangokkal. Jó párszor megnéztem azt.

A 95-ös ígéretből valóban film lett 99-re: ezt már gőzerővel vártam: Cinema magazinok megvéve, ha a címlapon star wars volt. Az ep1 trailertől alig tudtam a Penge című filmre koncentrálni a moziban. Teljes láz. Rajzolgattam is, a kiszivárgott képeket a magazinokből. Bűszkeségen a grafit-rajz Watto, mert a poén, hogy mikor papírra vetettem még azt sem tudtam, hogy kicsida-micsoda.

A netre találomra írtam be, hogy starwars.com és floppy-ra mentettem el a képeket TPM-ből.. :laugh: Sőt még az AOTC-ból is azokat a "select" képeket..asszem meg is vannak valahol..

Érdekesek azok, mert sok nem is szerepel a filmben úgy: pl.: Anakin a hálószoba fala előtt, vagy az első megjelent kép asszem Luminara keze volt az öve előtt..

De rég volt..De igaz volt.De jó most itt, nem is tudom ,hogy hol lenne érdemes lenni sw téren, ha nem itt.. swsaga! :love:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó sztori csoli. :clap:

 

Szívet melengető volt olvasni! :rock::peace:

 

Szuper történet!

 

Nekem is tetszik a történeted, csoli :)

 

Köszönöm uraim és hölgyem! Kedves tőletek!

 

Karrde, láttad a mai ünnepi nosztalgia képcsokrot 2. részből? Hátha neked is tetszene..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis történet Csoli :) Megvolt azért a szépsége azoknak az időknek is mikor internet híján még óriási dolog volt egyes kiadásokhoz vagy forgatási anyagokhoz hozzájutni.

 

Bizony! egy-egy elcsípett werk-film, vagy interjú aranyat ért..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utóbbival emailt is váltottam párat, mi több küldött nekem pár linket extra nagy felbontású sw tájképekből, amiből az alábbi van a nappaliban keretezve 2 méter 10 centi szélességben.

Ezúton is köszi mégegyszer Zoli!! :rock:

 

Ezúton is szívesen! Emlékszem még 55-re... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Így mint a Fórum friss tagja én is megosztanám veletek a rajongásom történetét:

A rajongásom valamikor 3-4 éves koromban kezdődhetett mégpedig,ha jól emlékszem a Baljós Árnyakkal :) Akkoriban Darth Maul volt a Top 1 karakterem(most is kedvelem egyébként) és amikor először láttam,hogy lezuhant az aknába el is sírtam magam :cry: és az ovis farsangokon is Darth Maul akartam lenni mindig.

A hangárban játszódó jelenetet amiben Qui-Gon egy rövid ,,párbeszéd" után levágja a rohamdroidot(miután az nem akarta őket tovább engedni Coruscantra)csomószor el is játszattam a faterommal(természetesen én voltam Qui-Gon :lol: ).

Emlékszem akkoriban kifejezetten gyűjtöttem a chips-es és gabonapelyhes zacskókban az SW-s kártyákat és egyéb cuccokat.

És aztán nem sokkal a Baljós Árnyak után ismerkedtem meg az OT filmekkel,azok közül meg a Jedi visszatér fogott meg legjobban az Ewok-os jelenetek miatt :)

Az OT-ből meg Han Solo volt a nagy kedvencem és most is a top-ban van nálam.

Aztán a Klónok támadását már moziban láttam és azután már az lett a kedvenc filmem,leginkább talán a Geonosiss-i harci jelenetek miatt.

Anno kazettán rongyosra néztem kb az összes addigi filmet :)

Aztán 2005-ben meg jött a várva várt Sithek bosszúja,amit nagyon izgatottan vártam és hát nem is csalódtam mikor először láttam. Szerintem rendkívül jól felvezették Anakin átállását,de akkoriban igencsak sokkolt az,hogy ott a Mustafar-on megégett. De hát szükség volt arra a jelenetre is,mert valahogy megkellet magyarázni miért került fekete páncélba.

Az Ep III-ra készülvén az általános iskolai osztálytársaimmal a technika órákon hurkapálcikára ragasztottunk papírból kivágott SW szereplőket és harci jeleneteket rajzoltunk meg ,,fénykardot terveztünk". Azóta sajna a többiek rajongása fokozatosan elmúlt és most a korosztályomban alig vannak olyanok akik komolyabban rajonganának az SW világáért,legalábbis nekem ez a benyomásom. Szerintem nem tudják miből maradnak ki :D

És akkor ezután jött a TCW amit eleinte gyerekesnek találtam(nem mintha én olyan idős lettem volna akkor) és Ahsoka karaktere sem volt még szimpatikus akkoriban(azóta ez már megváltozott). De később fokozatosan komolyodott a sorozat és én is jobban elkezdtem nézni. Egy idő után meg már ki is lépett a TCW a gyereksorozat kategóriából úgy kb a 3.évadra.

És végül jött a Rebels amit már a kezdetektől fogva követtem és ezidáig nem csalódtam benne,néhány apróbb hibát leszámítva. Jelenleg pedig a Rebels folytatását és az Ep VII-et várom izgatottan .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt jó volt olvasni, különösen azért, mert az én rajongásom is szinte ugyanígy alakult ki. Szintén a Baljós Árnyakkal kezdtem, valamint a RotJ és az AotC volt a két kedvenc, amikor még válogattam közülük, hogy melyik a jobb, és a TCW-vel is így voltam. :D Micsoda egybeesés!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.