Ugrás a kommentre

2x05 - Entombed


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Már előzetesen láttam, hogy a spoilermentes topicban sokaknak nem tetszett,  illetve Rixon sem volt elájulva az összefoglaló videó címe alapján.

 

Tehát alacsonyra tettem a lécet, nem voltak nagy elvárásaim. És mégis! Nagyon jó epizód lett szerintem! Nem csak az általam imádott Indy vibejait hozta, hanem a Jedi Fallen Order zeffo-síremlékes nyomozásait, régészkedéseit, amit a játék egyik legerősebb, legizgalmasabb részének éreztem (és remélem, ez megmarad a Survivorban is).

 

Filler-filler, nem volt híres mellékkarakter, stb, de olyan jó hangulatú volt az egész, Phee Genoaról nekem beugrott Hondo is kissé, meg Omegához való viszonyában a Hondo-Ezra viszonyra lehet ráismerni. Érdekes, hogy mintha kicsit le akarnák cserélni Cidet a bolondos mentorfigura szerepkörében, és ha belegondolok, hogy már volt némi utalás Cid múltjára, illetve hogy lesz trandoshan gang a jövőben, simán el tudom képzelni, hogy Cid "átáll a sötét oldalra", és a helyét Phee Genoa veszi át.

 

A furcsa robot-kaiju tönkrement, de simán el tudom képzelni, hogy valaki, mondjuk a Birodalom, még később rátalál és megszerelik. Ami viszont nem teljesen világos, hogy ezeknek a csapdáknak, amik védték a kaijut, mi volt a funkciója, ha a "jutalom" az, hogy a kaiju kontrollálhatatlanul lő mindenre, ami él és mozog. Nem tudom, hogy ezt hogyan zabolázhatta volna meg még akár olyasvalaki, aki tudja, hogy mit fog kapni a szív megszerzése után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ami viszont nem teljesen világos, hogy ezeknek a csapdáknak, amik védték a kaijut, mi volt a funkciója, ha a "jutalom" az, hogy a kaiju kontrollálhatatlanul lő mindenre, ami él és mozog.

Olyan  funkciója lehetett ez, mint autóban a riasztó. :) Ne tudják ellopni, és csak juthasson a vezérlőterembe aki ismeri és tulajdonolja a gépet. 

 

9 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nem tudom, hogy ezt hogyan zabolázhatta volna meg még akár olyasvalaki, aki tudja, hogy mit fog kapni a szív megszerzése után.

Nekem úgy tűnt ehhez szakképzet legénység kell, hisz nagy volt a terem is. Biztos van valami technikája, mert ha nem lehet irányítani akkor sok értelme nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szimpla kalandnak elment, de szerintem ilyen is kell. Sok mást nemigen tudok írni róla. Tetszett a "Tallneck" lépegető, meg a kalandoros Indy/Aphra feeling, és az utalások a Jedik előtti (több tízezer évvel korábbi) ősi időkre.

Phee kapcsán lehetett volna még fűszerezni a dolgokat: pl. kíváncsi lettem volna, hogy kalózként elárulta volna-e a csapatot a kritikus pillanatban, hogy övé legyen a teljes jutalom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a rész, úgy érzem jól áll a sorozatnak, hogy több különböző stílusú kalandot is behoznak az évadon belül, ahogy a TCW-t is elég színes történetszálak tarkították, a kevésbé komolytól, a húsbavágó drámáig. Az előző rész versenyzős pörgését most felváltotta a klasszikus felfedezős, sírrablós sztori, ami magán viselte a műfaj összes jellegzetességét, de ezzel együtt kifejezetten szórakoztató volt. Omega volt ezúttal is az események katalizátora, akin látszott, hogy csak úgy issza Phee szavait és teljesen elvarázsolják a nő - valószínüleg sok tódítással elláttott - elbeszélései a különböző kalandokról. Itt is az a dinamika bontakozott ki, hogy a többiek nincsenek meggyőződve egy adott akció fontosságáról, de Omega meggyőzi őket és végül kötélnek állnak. Ebben az esetben nem volt olyan morális vetülete az egésznek, mint az előző epizódban Cid megmentése kapcsán, de ismét Omega volt az események mozgatórugója. 

 

Phee egy érdekes figura volt, részben tényleg Landóra emlékeztetett, bár a stílusa (eddig nem egy ilyen kifinomult, kissé piperkőc sármőrnek tűnt) azért kellően eltérő volt, hogy ne érezzem teljesen ugyanolyannak. Igazából ő volt az aki Omega mellett ezt az akciót előremozdította, mivel elvileg ő volt a "szakértő" aki miatt belementek a kincskeresésbe. A legjobban az a jelenet tetszett, amikor Phee és Omega együtt ülnek a Marauderen és éppen a bolygó felé tartanak. Ahogy ott beszélgettek kettesben (a háttérben a morózus Hunterrel, aki nem igazán értette mi szükség is volt erre az egészre) abban volt egy olyan meghittség, ahogy két nő tud beszélgetni. Nem teljesen egy anya-lánya kapcsolat, de valami olyasmi, amit a BB tagjai egyszerűen nem tudnak megadni Omegának.

 

Azért lehet még egyébként érdekes Phee karaktere, mert ő is egy kapocs Cid-hez. Az összes rész ebben az évadban, ami a BB jelenlegi tagjait érintette, valahogy ahhoz kapcsolódott, hogy mi a helyzet az Ord Mantell-es szállal. A serennoi út során képbe került, hogy egy nagy zsákmánnyal felszívódhatnak, mert Cid belengette, hogy nem biztos, hogy sokáig tudja folytatni az üzelmeit a Birodalom uralma alatt. A múlt heti részben pedig Cid multja került képbe és megtudhattuk, hogy a korábbi üzlettársa szerint nem megbízható, míg most Cid egyik barátja került közelebbi kapcsolatba Omegáékkal. Úgy érzem, hogy ennek a közös élménynek is lesz egy kifutása majd valamikor a későbbiekben, amikor az Ord Mantellen esetleg megjelenik a Birodalom és bonyolódik a helyzet Cid és hőseink körül.

 

Maga a rész fő fókuszát jelentő kincskeresős kaland igazán hangulatos volt. A zenék tényleg nagyon jól sikerültek, teljesen megidézték az Indiana Jones hangulatot, ami egyébként is tetten érhető volt az epizód több pontján is. Az iránytű, ami egyszerre egyfajta "kulcs" is és az egyik feladvány megoldásában kap szerepet, vagy a fejtörők, amelyek arra szolgálnak, hogy a kincs után áhítozók az eszüket használják tökéletesen hozták ezt a kalandfilmes feelinget. Omega lelkesedésén pedig látszott, hogy milyen sokat jelentett neki, hogy rész vehetett egy ilyen klasszikus kalandban. Amikor az évadnyitóban rácsodálkozott azokra a "kincsekre" amit serennon kapott abban is ott volt az, amit még az első évad Cut Lawquane-es részében is láthattunk, hogy neki szinte minde új ebben a világban, amit nem ismert, mert egy olyan steril helyen nőtt fel, mint a Kamino. Itt kicsit jobban kijött a gyermeki énje, de jó volt látni milyen jól rezonálnak egymással Phee-vel.

 

A Zeffo esetleges képbe kerülésének örülnék, egy érdekes elemét jelentették a Fallen Order játéknak, ennek a lépegetőnek a lövése pedig eléggé erősen eszembe juttatta a tomb guardianok blokkolhatatlan lézersugaras támadását a játékból. Izgalmas lenne, ha így összefűznék a régebbi korok történetét az általunk is jól ismert SW érával és erre tökéletes terep lehet egy ilyen sorozat, mint a Bad Batch, ahol a nagy egész szempontjából sorsfordító események nagyon nem lesznek, de ilyen információ töredékekkel egy fontos lépcsofokot tölthetnek be az egész SW világ történelmével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Wilde írta:

Phee és Omega együtt ülnek a Marauderen és éppen a bolygó felé tartanak.

Észrevetted, hogy Omega pont úgy ül, mint Phee? Egyértelműen lenyűgözte a nő a sok mesés sztorival. Egy gyereknek ezzel nagyon lehet imponálni.

 

47 perccel korábban, Wilde írta:

Úgy érzem, hogy ennek a közös élménynek is lesz egy kifutása majd valamikor a későbbiekben,

Szerintem is ezt szolgálta az epizód: összehozni a csapatot és főleg Omegát, Phee-vel. Ráadásul kölcsönösen megmentették egymás életét is néha. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Annak a fura jószágnak jó vastag bőre lehetett, lepattant róla a blaster lövedék, de még a energia nyil is...  Érdekes. :) 

Szegény Zilót ezért kínozta Palpatine. A hadseregnek akart olyan ellenálló páncélt, mint a bőre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is az a bajom ezzel a résszel, hogy meglehetősen súlytalan. A kincsvadászos tematikával nincs baj, de ehhez képest a próbatételek nem túl érdekesek, sőt igazából a csapat kettészedése is teljesen felesleges volt, hiszen aztán Techékkel nem történik semmi és hamar visszatalálnak Hunterékhez, ráadásul minden akadály nélkül. 

 

Az is furcsa, hogy a "kincs" amúgy egy irányíthatatlan és lomha fegyver. Ha esetleg itt tényleg a zeffo nép jelenik meg, az egy érdekes adalék, de ha nem, akkor még erről sem beszélhetünk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Phee később fontos szerepet kap, akkor ez egy jó rész volt neki, mert a karaktere teljesen átjött, jól megalapozták. Legközelebb, ha megjelenik, már tudjuk, kivel állunk szemben. A múltheti részben Cidnél ilyen alapozóra nem volt szükség, mert ő már velünk van egy évada, a csapattal is volt már közös akciója. Nála már megvannak az alapok, a földszint is szépen ki lett építve, most már a következő szinten dolgoznak.

Illetve, nekem az az aspektus még tetszett, hogy mennyiben más lehet egy legendához képest a valóság. Eltelt több tízezer év, és lényegében egy harci jármű slusszkulcsából mesebeli kincs lett.

 

Amúgy ez a Phee nem valami szerencsés név. Az ember véletlen kihagy egy h betűt, és máris kellemetlenné válik a szó jelentése. :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy ez a Phee nem valami szerencsés név. Az ember véletlen kihagy egy h betűt, és máris kellemetlenné válik a szó jelentése. :)

 

Gondolod? Egy olyan nyelven, ahol a Richardot teljesen helyénvaló Dick-nek becézni? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltak ezzel így páran. :D Az biztos, hogy nagyon látványos és hangulatos, én is megnéztem már ötször, pedig nem is a kedvencem. :P 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legelső rész az évadban, amit nem néztem újra. Az első 2 részt 2x, a 3. 6x, a 4. 4x néztem újra.. :D 

 

Na majd a kövi rész.... 

Spoiler

Irány a Kashyyyk. :) 
Tribe cimmel. :P 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy jó pár embernek itt, nekem is kellemes meglepetés volt az epizód. A Fallen Order miatt szép emlékeket ébresztettek a letűnt civilizáció romjai. Tetszik a gondolat, hogy réges régen mielőtt a Köztársaság felemelkedett volna jóval fejlettebb civilizációk uralták a galaxist, amelyek azóta teljesen a múlt ködébe vesztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 26. - 22:05, Ody Mandrell írta:

Észrevetted, hogy Omega pont úgy ül, mint Phee? Egyértelműen lenyűgözte a nő a sok mesés sztorival. Egy gyereknek ezzel nagyon lehet imponálni.

 

Ráadásul Phee egy olyan mesés személyiség, ami egyik BB tagra sem jellemző és tényleg remekül tudott kapcsolódni Omega gyermeki énjéhez, amit a hosszas Kaminoi elzártság is táplált. Az első útja során még az organikus talajra is hogy rácsodálkozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett az epizód, nincs bajom a kalandozásokkal, amelyek a világot bővítik, és kíváncsian vártam, mit fognak végül találni kincsként. :) Nekem nem mindig ugrik be az áthallás más művekkel, de ez most igazán olyan volt, mint Az elveszett frigyláda fosztogatói. A sejtelmes zene és a csapdák, meg amikor kivették a Hegy Szívét a helyéről, beindult az összeomlás. Annyira megidézte ezt a filmet, hogy rögtön utána meg is néztük.  

Az epizód kapcsán nekem is újfent feltűnt, hogy Omega mennyire szomjazik a tapasztalatokra, a tudásra, a kalandokra, egyszóval az életre. Ráadásul nem fél semmitől. Nem nagyon tudom benne Jango-t látni, talán csak a vakmerőség a kivétel, de ez nem is baj. Látszik, hogy tudósnak nevelték Kamino-n, s ha nem jut ki onnan, lehet hogy fel sem fedezi magában ezt a vonalat, most viszont kiszabadult. Nem kétlem, hogy még jó pár kalandban lesz ő az események katalizátora. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jövök ide is. Pótoltam. Ez egy tipik Indiana Jones kitekintő nekem. Nem illeszkedik szorosan a főszálba, vagy nem látom át a szőttest. Annyira talán igen, hogy egy újabb sikertelen próbálkozás az „életmódváltásra”. Fiúk, jány ez így nem fog menni...:whistle:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.