Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Elértük a tengerfeneket! Szóval Palpatine császár/szenátor a legidegesítőbb Star Wars karakterek egyike...aham... :hmm:...nosss.... :?....nem is tudom.... :( .....talán.....hát, no....:45:....végül is :para:

És Yoda mennyire idegesítő már! Meg a Hanszóló....az de mekkora egy nagy idegesítő ember. Meg úgy a Szájvókerek azok is rettenet idegesítőek, a kis gyökér Szájtrógerek.

 

És valaki képes az ilyen digitális szemétre időt pazarolni.

 

szeneslapat.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivan? Most olvasom csak végig... mióta szoktuk a Frodós jelenteket áttekerni a GYU-ban és mióta szoktuk Radagastot áttekerni a Hobbitban? Ez nettó hülye. Már megint a saját maga baromságait állítja be alapnak... és ez alól az sem menti fel, hogy a végén leszögezi, ez szubjektív vélemény.

 

Sz*rjál sünt!

 

Felment a vérnyomásom...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lista borzalom.

 

De egyébként már korábban is kérdezni akartam... mi lehet ez a nagy Anakin utált? Szvsz az egyik legjobb karakter... lévén a Skywalker SAGA (EP I-VI) elsősorban róla szól. Bár valószínű, hogy újfent az én felfogásommal van gond. A lista többi nevezettje is borzalom. Jar Jar a közellenség, de Nass főnököt tették be 2. helyre és Binks nem is szerepel a listán.

 

Na elmennek ezek a bús p*csába!! Azt sem tudják már miről beszélnek!

Anakint miért utálják? Mert ő nem Luke. :D

Újabb jele a fetisizmusnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Anakin-utálatnak viszonylag egyszerű magyarázata lehet. Talán beszéltünk is már erről korábban.

 

A klasszikusban ott van Darth Vader, akire bizonyos szinten fel van építve a sztori, egy ikon. A 3 rész alatt mindenkiben kialakult egy domináns kép róla, amit valamilyen irányba eltolt az Ep.6 végkifejlete. Volt is néhány utalás a fiatalkori jellemére, de nagyon kevés. Ezek alapján minden fan elképzelte milyen is lehetett Vader fiatalon. Egész egyszerűen ezek az elképzelések az esetek döntő többségében nincsenek szinkronban azzal, ahogy Anakin-t megvalósították a prequel-ben.

Általában az szokott lenni a baj, hogy milyen nyafogós, érzelgős, bájgúnár, töketlen, hősszerelmes, tini-szépfiú, stb.. és ez mennyire összeegyeztethetetlen Vader-rel.

 

Félreértés ne essék, szerintem is tök hülyeség ez a gondolatmenet. Ellenben nekem volt szerencsém sorban látni a részeket és a fiatalkori áruló Anakin-ból simán kinézem, hogy olyan Vader lett, amilyen. Nem tudom, hogy tisztán a klasszikus alapján hogyan képzeltem volna el őt fiatalon és mennyire lett volna csalódás ehhez képest a prequel.

 

Nekem is voltak sztereotípiáim a színészválasztás kapcsán, de később megkövettem magam. Másoknak is ez lehetett a másik döntő faktor, csak ők azóta se tudtak túllépni ezen az antipátián.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki tudja, hogy a saga messze legidegesítőbb karaktere maga Darth Vader. Egyrészt folyton feketében jár, ami abszolút divatjamúlt. Össze - vissza hörög és szuszog, szavát nem érteni. Vödröt hord a fején, ahelyett, hogy a fehér bőrét kicsit megszoliztatná. Mindenkivel feleslegesen agresszív és bunkó. Elhagyta a feleségét, nem nevelte a gyerekeit, rossz apa. Egy vénemberrel buziskodik, ahelyett, hogy nőt szerezne magának. Szubjektív véleményem szerint neki abszolút nincs helye a sagaban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki tudja, hogy a saga messze legidegesítőbb karaktere maga Darth Vader. Egyrészt folyton feketében jár, ami abszolút divatjamúlt. Össze - vissza hörög és szuszog, szavát nem érteni. Vödröt hord a fején, ahelyett, hogy a fehér bőrét kicsit megszoliztatná. Mindenkivel feleslegesen agresszív és bunkó. Elhagyta a feleségét, nem nevelte a gyerekeit, rossz apa. Egy vénemberrel buziskodik, ahelyett, hogy nőt szerezne magának. Szubjektív véleményem szerint neki abszolút nincs helye a sagaban!

:lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki tudja, hogy a saga messze legidegesítőbb karaktere maga Darth Vader. Egyrészt folyton feketében jár, ami abszolút divatjamúlt. Össze - vissza hörög és szuszog, szavát nem érteni. Vödröt hord a fején, ahelyett, hogy a fehér bőrét kicsit megszoliztatná. Mindenkivel feleslegesen agresszív és bunkó. Elhagyta a feleségét, nem nevelte a gyerekeit, rossz apa. Egy vénemberrel buziskodik, ahelyett, hogy nőt szerezne magának. Szubjektív véleményem szerint neki abszolút nincs helye a sagaban!

Hatalmas. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki tudja, hogy a saga messze legidegesítőbb karaktere maga Darth Vader. Egyrészt folyton feketében jár, ami abszolút divatjamúlt. Össze - vissza hörög és szuszog, szavát nem érteni. Vödröt hord a fején, ahelyett, hogy a fehér bőrét kicsit megszoliztatná. Mindenkivel feleslegesen agresszív és bunkó. Elhagyta a feleségét, nem nevelte a gyerekeit, rossz apa. Egy vénemberrel buziskodik, ahelyett, hogy nőt szerezne magának. Szubjektív véleményem szerint neki abszolút nincs helye a sagaban!

 

Ez tényleg jó volt! :):clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm, köszönöm! :clap: Végtére is az én szubjektív véleményem is ér annyit, mint a cikk írójának szubjektív salátabárral egyenértékű véleménye! :cool: Tiszteljük a szólásszabadság eme vívmányát, hogy az is írhat cikket, kritikát...akinek talán nem kéne! Legyen az egyéni önfelismerés képessége, hogy ki miben érzi jónak magát. Persze bennünk is lehet annyi kritikai érzék, hogy finoman szólunk embertársunknak....Jancsikám, 35 kilósan ne jelentkezz kommandósnak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenki tudja, hogy a saga messze legidegesítőbb karaktere maga Darth Vader. Egyrészt folyton feketében jár, ami abszolút divatjamúlt. Össze - vissza hörög és szuszog, szavát nem érteni. Vödröt hord a fején, ahelyett, hogy a fehér bőrét kicsit megszoliztatná. Mindenkivel feleslegesen agresszív és bunkó. Elhagyta a feleségét, nem nevelte a gyerekeit, rossz apa. Egy vénemberrel buziskodik, ahelyett, hogy nőt szerezne magának. Szubjektív véleményem szerint neki abszolút nincs helye a sagaban!

Ez jó volt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, már megint ezek a véleményvezérek, ők mondják meg a tutit... Ennél (remélem) már tényleg nincs lejjebb.

 

Egyébként meg, aki beleteker a Gyűrűk urába, az megbocsáthatatlan bűnt követ el az én szememben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a tipikus "semmilyen filmet nem bírok elviselni maximálisan, mert van mibe belekötni" figyelemhajhász idióta, aki beleesik abba a borzasztó hibába, hogy rajongónak, rosszabb esetben geeknek nevezi magát. És én szégyellem magam amiatt, hogy egy ilyen paraszt egyáltalán a Saga közelébe jutott. De most komolyan, Fode és Beed az egyik legemlékezetesebb karakter(ek) a Baljósból, én imádtam őket.

A Gyűrűk Uráról meg ne is beszéljünk, ha abba valaki képes belekötni, az a lincselésre van predesztinálva.

Sikerült egy cikkben két gyönyörű "mese" igaz fanatikusait is felbőszíteni. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ezen felül most már tényleg nem akarok rugózni a prequeleken, én is szeretem őket, ha nem lennének kevesebb lenne a katarzis a Jedi visszatér végén, amikor egyben megnézem a hat filmet. De azért még megosztok veletek valamit magamról: filmesnek tanulok, elsősorban a forgatókönyvírás és a filmdramaturgia érdekel, és mióta egyre többet tudok ezekről a dolgokról, egyre jobban fáj az, hogy (leginkább a klónok támadásában és a baljós árnyakban) csomó jelenetet jobban is megcsinálhatták volna, és ez nem azt jelenti, hogy én vagyok a nagyokos, aki jobban ért hozzá, mint George Lucas, hanem hogy Lucas feláldozta a művészi színvonalat a pénz oltárán. Imádom a sagát, mind a hat részt, igazából nagyrészt ennek köszönhetem azt a pályát, amit választottam magamnak, de fáj, hogy a kedvenc filmjeim igazából filmként nem elég jók (ez nem igaz a régi trilógiára és a sith-ek bosszújára, de utóbbira is rányomja a bélyegét sok rosszul exponált történetszál).

Engem érdekelne, hogy konkrétan milyen elemekre, motívumokra, szálakra gondolsz, amiket a prequel-ben jobban kellett volna megcsinálni. Ha nem nagy fáradtság, csak írj néhány példát és hogy szerinted, valamelyest szakmai szemmel nézve hogyan kellett volna másképp megvalósítani. ;)

Emellett arra is kíváncsi volnék, hogy vajon a klasszikus trilógiának bizonyos részeire nem tudnál-e hasonló dolgokat felhozni, ha kicsit "erőltetnéd". Csak mert én úgy érzem, hogy az Ep.4-5-6 a legtöbbek szemében egy olyan "szent tehén", amit SW-fan még csak véletlenül se kritizálhat, mert szentségtörés. Hiába vannak meg ennek is a gyenge pontjai, mivel ezzel kezdődött az egész így ez az abszolút mérce, noha ez szakmailag helytelen megközelítés. Pont az időrend miatt adódik az a szubjektivitás, hogy minden SW alkotást a klasszikushoz kell mérni, noha valójában ugyanolyan prioritással kéne kezelni, mint a prequel-t. Úgy gondolom, hogyha teoretikusan az Ep.1-2-3-at kiáltanánk ki ilyen alapnak, akkor a klasszikusra lehetne elsütni egy csomó hasonló kritikát vagy kifogást, tehát ez az egész "hitvita" csak nézőpont kérdése, nincs igazán objektív igazság. ;)

 

Ez azért durva, mert néhány éve még én is úgy gondolkoztam, mint ti, mert nekem is az új trilógia a gyerekkorom (szóval tkp. én is második generációs vagyok), de az az igazság, hogy sok igazuk van az általad "első generációsnak" nevezett személyeknek, szerintem a kritikusoknak, más filmeseknek, akik nem adtak díjat az új filmeknek és egyszerű, ámde idősebb jóízlésű embereknek. Joggal gondoljátok, hogy akkor most burkoltan rosszízlésűnek neveztelek titeket, igazából csak olyanoknak, akiknek ez a gyerekkora, fiatalkora, és nem a stop-motion lépegető, és ez az, ami baromira megérthető. És az is megérthető, hogy a rohamosztagos páncélba öltözött rajongó többnapos sátorozás után csalódottan jött ki a moziból.

Igazából el kell fogadni, hogy a filmek nem a kritikusoknak vagy szakmabelieknek szól igazán, hanem az egyszerű nézőnek. Az olyan volumenű és hatású alkotásoknál, mint pl. egy SW, bizonyos szinten nagyobb prioritást kap az állandó rajongótábor kialakítása, megtartása, szaporítása. Ugyanakkor ezen tábor tagjainak többsége se filmes szakember. Márpedig a prequel a SW rajongók többségének megfelel és megüti a klasszikus szintjét, így nem tartom korrektnek azon vádakat, miszerint a pénzhajhászás miatt kidobták a Saga esszenciájának pilléreit vagy a művészeti értékeket csorbították volna.

Természetesen mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy csalódjon vagy elégedetlen legyen, de akkor az érvelésénél a saját szubjektív dolgait domborítsa és indokolja azzal a hozzáállását, ne próbálja objektív, szakmai dolgokkal megvezetni a laikusokat és általános igazságként elfogadtatni a saját véleményét. Ez természetesen nem személyesen Neked szól, csak általánosságban írom. ;)

---------------------------------------------------------------------------------------

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy nekem a klasszikussal pont az a legkomolyabb "problémám", hogy a dramaturgia és a meseszerűség túlságosan dominál. Sok jelenet és motívum valószerűtlen (nyilván a SW világában, nem a sajátunkhoz mérve) és erőltetett, túl sok logikátlanság mellett kell szemet hunyni azért, hogy hatásosabbak legyenek ezek. A prequel ilyen téren nekem jobban bejön, mert noha ott is jellemző ez a mentalitás bizonyos esetekben, de ritkábban (és az Ep.1-2-3 időrendjében egyre ritkábban).

Persze mindez abból adódik, hogy a gördülékeny és logikai bukfencektől mentes cselekmény számomra fontosabb, mint a dramaturgia. Engem soha nem fogott meg, hogy egy bombát mindig az utolsó másodpercben tudnak hatástalanítani, sőt sokszor kifejezetten idegesít is. Másnak más a fontos és ennek megfelelően másképp látja egyes filmek előnyeit, hátrányait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelne, hogy konkrétan milyen elemekre, motívumokra, szálakra gondolsz, amiket a prequel-ben jobban kellett volna megcsinálni. Ha nem nagy fáradtság, csak írj néhány példát és hogy szerinted, valamelyest szakmai szemmel nézve hogyan kellett volna másképp megvalósítani. ;)

Emellett arra is kíváncsi volnék, hogy vajon a klasszikus trilógiának bizonyos részeire nem tudnál-e hasonló dolgokat felhozni, ha kicsit "erőltetnéd". Csak mert én úgy érzem, hogy az Ep.4-5-6 a legtöbbek szemében egy olyan "szent tehén", amit SW-fan még csak véletlenül se kritizálhat, mert szentségtörés. Hiába vannak meg ennek is a gyenge pontjai, mivel ezzel kezdődött az egész így ez az abszolút mérce, noha ez szakmailag helytelen megközelítés. Pont az időrend miatt adódik az a szubjektivitás, hogy minden SW alkotást a klasszikushoz kell mérni, noha valójában ugyanolyan prioritással kéne kezelni, mint a prequel-t. Úgy gondolom, hogyha teoretikusan az Ep.1-2-3-at kiáltanánk ki ilyen alapnak, akkor a klasszikusra lehetne elsütni egy csomó hasonló kritikát vagy kifogást, tehát ez az egész "hitvita" csak nézőpont kérdése, nincs igazán objektív igazság. ;)

 

 

Igazából el kell fogadni, hogy a filmek nem a kritikusoknak vagy szakmabelieknek szól igazán, hanem az egyszerű nézőnek. Az olyan volumenű és hatású alkotásoknál, mint pl. egy SW, bizonyos szinten nagyobb prioritást kap az állandó rajongótábor kialakítása, megtartása, szaporítása. Ugyanakkor ezen tábor tagjainak többsége se filmes szakember. Márpedig a prequel a SW rajongók többségének megfelel és megüti a klasszikus szintjét, így nem tartom korrektnek azon vádakat, miszerint a pénzhajhászás miatt kidobták a Saga esszenciájának pilléreit vagy a művészeti értékeket csorbították volna.

Természetesen mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy csalódjon vagy elégedetlen legyen, de akkor az érvelésénél a saját szubjektív dolgait domborítsa és indokolja azzal a hozzáállását, ne próbálja objektív, szakmai dolgokkal megvezetni a laikusokat és általános igazságként elfogadtatni a saját véleményét. Ez természetesen nem személyesen Neked szól, csak általánosságban írom. ;)

---------------------------------------------------------------------------------------

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy nekem a klasszikussal pont az a legkomolyabb "problémám", hogy a dramaturgia és a meseszerűség túlságosan dominál. Sok jelenet és motívum valószerűtlen (nyilván a SW világában, nem a sajátunkhoz mérve) és erőltetett, túl sok logikátlanság mellett kell szemet hunyni azért, hogy hatásosabbak legyenek ezek. A prequel ilyen téren nekem jobban bejön, mert noha ott is jellemző ez a mentalitás bizonyos esetekben, de ritkábban (és az Ep.1-2-3 időrendjében egyre ritkábban).

Persze mindez abból adódik, hogy a gördülékeny és logikai bukfencektől mentes cselekmény számomra fontosabb, mint a dramaturgia. Engem soha nem fogott meg, hogy egy bombát mindig az utolsó másodpercben tudnak hatástalanítani, sőt sokszor kifejezetten idegesít is. Másnak más a fontos és ennek megfelelően másképp látja egyes filmek előnyeit, hátrányait.

 

Bár most tulajdonképpen elindult egy erős reagálás az írásomra, amire ti viszontválaszt vártok, én úgy terveztem, hogy azon kommentemmel befejezem a rugózást a prequel filmeken (de hát ostoba vagyok, számíthattam volna erre). Mindenesetre, nemrégiben újranéztem a hat filmet, már egy jó ideje nem tudtam a Star Warssal foglalkozni, tulajdonképpen ezért kezdtem el újra látogatni ezt a fórumot, meg most úgy érzem, hogy végre tényleg történik valami a saga körül. Szóval a filmek újranézésével már akkor arra jutottam, hogy írok egy átfogó, a sagának minden elemét kiveséző elemzést tulajdonképpen szakdolgozati színvonalon, ami kiterjed majd a filmek szakmai és rajongói olvasatára (mind a hat rész), és a TCW-vel és az EU-val is szeretnék foglalkozni. Semmiképpen sem akarok hasonlítani a gusztustalan fröcsögő kritikákra, hanem választ akarok találni az egész Star Wars-jelenségre. Sok olyan dolgot érzek hibának a filmekkel kapcsolatban, amit eddig nem nagyon vettek észre (legalábbis én nem láttam ilyen kritikákat), és sok olyan dolgot fogok a filmek, a saga erényeinek nevezni, amit meg sokan támadtak és szidtak. A kritikám kiterjed majd a régi filmekre is, amikben szintén van hiba. De ez egy borzasztóan nehéz munka lesz, már néhány brainstormingon túl vagyok, de nehéz megmondani, mikor készül el, ráadásul az is benne van, hogy ráunok, vagy nem lesz időm. Azt talán meg tudom ígérni, hogy egy hónapon belül végzek vele. Így most nem is akarok kritizálásba belemenni, ez egy fórum, és ha valami nem kellő precizitással van megindokolva, akkor az a visszájára sül el, márpedig így ide írogatva elég nehéz a gondolataimat összeszedni. Ha viszonylag jó indoklást akartok hallani, érdemes megnézni a Szirmai Gergő SW-videóit, sok igazság van abban, amit ő mond, de persze legalább annyi, amivel nem értek egyet. Filmes szemmel közelíti meg az egészet, vannak helytálló dramaturgiai megfigyelései. (OFF: amúgy személy szerint nem nagyon kedvelem, őszintén megmondom: ripacsnak tartom, a megfigyeléseit meg erős többségében félremagyarázottnak, de látszik, hogy a Star Wars áll annyira közel hozzá, hogy legyenek jó észevételei)

 

Az előző posztomban hangsúlyoztam, hogy ez az egész erősen szubjektív a részemről, mégis úgy gondolom, hogy van egyfajta jóízlés, közízlés, aminek meg kell felelni. Hogy szélsőséges példát mondjak: valakinek a való világ is tetszik, ennek ellenére azt nyugodtan tényként elkönyvelhetjük, hogy az egy ízléstelen, szar műsor, aki meg azt nézi, egy primitív, vagy éppen a munka által teljesen agymosott mókuskerékben teperő ember. Bővebben nem megyek bele, hogy vajon miért nézik ennyien, miért csökken a televíziós műsorok színvonala (ugyanazért, amiért a filmeké is), de az biztos, hogy a készítők végcélja a pénz. Ahogy egy rossz, agyatlan blockbusternél is ez a helyzet, csak egy kicsit másképpen (nevezzünk meg egy sokak által gyűlölt, nyíltan agyatlan szériát: Transformers). Azt pedig tényként kell kezelni (mert a média emberei tényként kezelik), hogy a széles közönségeket megérintő szórakoztatás időről időre egyre színvonaltalanabb lesz, és ezzel az ízlés is csökken. A legszomorúbb az egészben, hogy ezt a színvonaltalanságot pedig tudatosan teremtik meg. Már ez is erősen offtopic itt is, erre is ki akarok térni az elemzésben, ugyanis sajnos a Star Wars-filmek alakulását is erősen befolyásolta a média átfogó, színvonalcsökkentő hatása (már a régi trilógián belül is), csak azért, hogy a termék (reklám, film, vagy esetleg egy konkrét brand) jobban eladható, könnyebben emészthető legyen. Voltak olyan pontok, ahol Lucasék közönségfilmre egyáltalán nem jellemző szinten mentek szembe a parasztvakítással, ez pedig a Star Wars egyik legnagyobb erénye (és ez jelen volt az új trilógiában is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszonylag jó indoklást akartok hallani, érdemes megnézni a Szirmai Gergő SW-videóit, sok igazság van abban, amit ő mond, de persze legalább annyi, amivel nem értek egyet. Filmes szemmel közelíti meg az egészet, vannak helytálló dramaturgiai megfigyelései. (OFF: amúgy személy szerint nem nagyon kedvelem, őszintén megmondom: ripacsnak tartom, a megfigyeléseit meg erős többségében félremagyarázottnak, de látszik, hogy a Star Wars áll annyira közel hozzá, hogy legyenek jó észevételei)

Érdekes, mert akkor ezt pont ellentétesen látjuk. :)

 

Nekem szimpatikus Szirmai, nem vagyok rajongója, de követem a YT munkásságát. Nyilván sok szubjektummal dolgozik, elvégre egy ilyen csatornán nem igazán lehet annyira mélyen csak szakmai kérdésekkel foglalkozni. Tény, hogy sok magyarázata vagy megállapítása elég belemagyarázós és inkább tükrözi a saját értékrendjét, mint a művel kapcsolatos alapigazságot, de mivel sokszor tanulságosan látja a világ történéseit, így elnézem neki. :)

 

Ellenben a SW, vagyis prequel kritikája szerintem messze az egyik, ha nem a leggyengébb munkája. A sok fröcsögés és zsigeri gyűlölködés, elutasítás mellett elenyésző az érdemi észrevétel. Gyerekesen áll a témához és totálisan elfogult, így az érvei döntő többsége röhejes bullshit. Érződik az egészen, hogy nem az észrevételeiből született a kritika, hanem eleve megrögzött prequel-fikázó és erre a fonalra kereste az elemeket, amik így nagyon erőltetettek és hiteltelenek lettek.

Ráadásul olyan tárgyi tévedéseket is tartalmaz, amit nem igazán tudok hova tenni vagy tolerálni egy elvileg SW rajongó és elvileg szakember esetében, még akkor se ha amolyan "hobbikritikus" is. Kicsit a Puzsér-féle "fikázzunk szénné úgy egy filmet, hogy mindenkinek, aki csak egyszer is látta egyértelmű legyen, hogy én még csak végig se néztem vagy egy szót se értettem meg az egészből" vonulathoz hasonlítható. :)

 

Az említett részletesebb írásoddal kapcsolatban pedig csatlakozom Donáthoz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen írásra én is kíváncsi lennék. Sajnos csak külföldön (nem is lehet csodálkozni rajta) érhető el megfelelő színvonalú SW írás. Olyan ami kellően mélyen érinti a SAGA -t és nem előítéletektől hemzsegő és a tömegnek megfelelni akaró.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Alapvetően kedvelem a Baaad Movies videóit (Sorter és BlackSheep) de ezzel most kihúzták a gyufát:

 

Katt ide!!!

 

Első felindulásból írtam. Erősen nem értek egyet a videó első néhány percével, de érdemes tovább nézni!

 

Megnézve a videót okával, nos alapvetően nem értek egyet a legtöbb dologban, bár a listája nem volt rossz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően kedvelem a Baaad Movies videóit (Sorter és BlackSheep) de ezzel most kihúzták a gyufát:

 

Katt ide!!!

 

Első felindulásból írtam. Erősen nem értek egyet a videó első néhány percével, de érdemes tovább nézni!

 

 

Belenéztem, egy borzasztó ostoba idióta csinálta. A régi-trilógiát sem értette. Azt mondja abban az volt hogy bárkiből lehetett Jedi-loavg. Idióta.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondanám, hogy kit érdekel egy újabb divat-prequel-hater jajveszékelése és figyelemhajhászása, de nem teszem. Azért, mert elköveti azt a k*rva nagy hibát, mint az összes olyan fikázó, akit nem lehet szó nélkül hagyni. Ez a tag is, mint oly sokan mások, általánosít, központosít, és saját "szerény szubjektív véleményét" mindenható etalonként próbálja beállítani, hogy minél nagyobb tapsot és elismerést kapjon a többi divathatertől. Mi az hogy "ahogy a rajongók 90%-a is pontosan azt gondolja, hogy...", meg hogy "minden rajongónak összeszorul a gyomra" ? Ez az, amivel lesz*rja a kalapács nyelét, hogy általános érvényűnek képzeli a nem túl sok fantáziával kiötlött sablonszövegét. Szinte viszonthallhatjuk ugyanazokat a dumákat, amit minden hater ajnároz az Internet minden zugában. Érdekes, hogy pozitív dolgokat nem említ, biztos olyat nem olvasott más fórumokon vagy a Facebookon. A rajongó szó jelentése után meg szintén nem nézett körül a neten. Röviden hamis, figyelemhajhász, sablonos, csontig rágott, üres, a gyűlölködők táborában és saját gondolatmenete szerint ezzel az összes Star Wars "rajongó" körében való elismerésre pályázó, logikátlan, sz*r szöveg az egész. A komment szekciót meg nem is említem, mert az egy szellemi fekete lyuk.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondanám, hogy kit érdekel egy újabb divat-prequel-hater jajveszékelése és figyelemhajhászása, de nem teszem. Azért, mert elköveti azt a k*rva nagy hibát, mint az összes olyan fikázó, akit nem lehet szó nélkül hagyni. Ez a tag is, mint oly sokan mások, általánosít, központosít, és saját "szerény szubjektív véleményét" mindenható etalonként próbálja beállítani, hogy minél nagyobb tapsot és elismerést kapjon a többi divathatertől. Mi az hogy "ahogy a rajongók 90%-a is pontosan azt gondolja, hogy...", meg hogy "minden rajongónak összeszorul a gyomra" ? Ez az, amivel lesz*rja a kalapács nyelét, hogy általános érvényűnek képzeli a nem túl sok fantáziával kiötlött sablonszövegét. Szinte viszonthallhatjuk ugyanazokat a dumákat, amit minden hater ajnároz az Internet minden zugában. Érdekes, hogy pozitív dolgokat nem említ, biztos olyat nem olvasott más fórumokon vagy a Facebookon. A rajongó szó jelentése után meg szintén nem nézett körül a neten. Röviden hamis, figyelemhajhász, sablonos, csontig rágott, üres, a gyűlölködők táborában és saját gondolatmenete szerint ezzel az összes Star Wars "rajongó" körében való elismerésre pályázó, logikátlan, sz*r szöveg az egész. A komment szekciót meg nem is említem, mert az egy szellemi fekete lyuk.

 

Pontosan ez a lényeg. Ahogy ezt előadja, ráadásul borzalmasan idegesítő már a hangja is. Annyit még hozzátennék, hogy ezek a nem is tudom micsodák még a régi részeket sem értik és úgy mer véleményt mondani a prequel-ről. A hülyéje szerint a régi részekben mindenki lehetett Jedi-lovag aki akart és ezt elrontottta Lucas a midichlorianokkal. Mi van? Ezek szerint akkor Solo-ból is lehetett volna? Nem lehetne ezeket valahogy kitiltani az Internetről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicc, hogy az EpIV-V-VI alapján valóban bárki lehetne Jedi. Vannak ugyan olyan elejtések, mint, hogy "a Te családod átjárja az Erő", de lényegében nincs kimondva, hogy erre születni kell. Sőt: azt látjuk, hogy az EpIV elején Luke csak egy átlagos ember, aztán egy kis tanulással az EpVI-ra már mennyi mindent tud. Tehát a következtetés eme 3 rész fényében akár igaz is lehetne. Csakhogy az EpI-II-III pont azzal csavar az egészen, és teszi drámaibbá és kilátástalanabbá az eredeti trilógia történetét, hogy behozza a midi-chlorianokat, és megmutatja, hogy miért is volt olyan kevés reménye a lázadóknak: akárkiből nem lehet Jedi, az Erőérzékenyeket üldözték és megsemmisítették (Rebels), aki pedig maradt, az meg egyszerű galaxislakóként próbált csak változtatni egy olyan rezsimen, amit egy hatalmas tudású gonosz vezetett.

 

Tehát a prequel nem hogy elvett az eredeti trilógiából, sokkal inkább hozzáadott, és ez az, amit csak azok képesek látni, akik nem dogmatikusan állnak hozzá az Er... eredeti trilógiához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.