Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...

Szóval, hol itt a kapkodás? A Han Solo film már most a második film a sorban, aminek elkészítésével a legtöbb időt töltöttek, és a még mindig tartó forgatás semmivel sem ölel fel kevesebb időt, mint amennyi idő alatt a sorozat három másik filmje is elkészült. Valószínűleg ezért is lehet előbb a premier, mert régebb óta dolgoznak rajta, ráadásul, ha megfigyelitek, a forgatást hónapokkal előbb kezdték, az év elején (az ep8 esetében is).

Gondoljátok, hogy a premier dátumának megállapításakor csak hasra ütnek, és nem számolnak előre az elkészítéssel és a marketinggel? Vagy abban a hitben éltek, hogy ezt mostanság döntötték el? Sanszos, hogy már a tavalyi üzleti évben tudták, mikor lesznek ezek a premierek, csak nekünk árulták el most.

Ha a Marvel filmeket sikerre tudják vinni úgy, hogy idén már 3 lesz, nehogy már az évente 1 Star Warsba törjön bele a bicskájuk. Egymásra fut a marketing? Na és? Mintha a Disney-nek ez új lenne. Már most láttuk a novemberi Thor: Ragnarok trailerét, aztán azt még megelőzi a jövő héten érkező Guardians of the Galaxy vol. 2 és a júliusi Spider-Man: Homecoming, aminek meg már két nagy trailere is van. Nem kispályás, amatőr kezdők csapata a Disney. Olyan ösvényen haladnak, amit ők vágtak ki.

Öt hónap két Star Wars film között? Azalatt a Disney leforgat egy újabb részt az SW-hez és az MCU-hoz, előkészíti a következő három-három epizódot mindkét franchise-hoz, megtervezi 2020-tól 2025-ig az üzleti éveit és moziba küld két MCU-t, aztán még van idejük nyaralni is egyet. :)

 

A MArvel filmeket csak azért hoztam fel, mert van pár filmjük, amely tavasszal jött ( pl. március - Logan( tudom, fox, de attól még Marvel ;) ), április - CA: TWS, május - Iron-man 3, CA: CW ill. A:AoU, meg ugye most a GotG 2 ) és ezeknek a marketingjét már ősszel elkezdték, amikor is egy előzetest kiadtak. Na már most, 2013 -ban az Iron - man 3 közvetlen a Thor 2 előtt jött ki.

Viszont a Star Wars más. Ha a HS filmnél is ugyanezt a marketinget akarják, mint a tavaszi Marvel filmeknél, akkor már az ősszel villognak majd egy előzetessel. Ami viszont egy kicsit problémás, mivel ősszel már az EpVIII marketingje dübörög. Na félreértés ne essék, én örülnék, ha már májusban SW film jönne, de azért na... azért mégis csak az elején tartunk Disney SW filmek sorában. 2( idén jön a 3. :) ) film jött ki eddig, és még sok hátravan. Szerintem úgy lenne a legkézenfekvőbb, ha maradna az egy év minden SW film között. 2019 után meg a következő film 21 májusában lenne, és akkor voálá! Megvan oldva. Jöhetnek a májusi SW filmek. ( Azt meg halkan jegyzem meg, hogy SW sorozatokból sincs jelenleg 2, ami egymás mellett futna. Ha a Rebels -nek vége, jön egy új. )

 

Szóval először is a 3. trilógia végéig legyenek decemberben, és utána bepróbálhatják, de addig is... azért itt egy SW -ről beszélünk. Ha egy idő után a mennyiség a minőség romlására megy, akkor kezdhetünk aggódni. Egyenlőre még nincs vész, de ha ez lesz, akkor előbb-utóbb váltani kell. Persze ha jövő évtől kezdve minden évben májusban jönnének SW filmek, akkor sem lenne baj, de szerintem majd időközönként kell a kisebb-nagyobb szünet a filmek között.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ne érdekeljen, hát nagy ügy. Engem sem mozgat még meg, majd ha látom a trailert, talán lesz valami mocorgás. Vagy nem. Még az RO első trailere sem győzött meg. Most jobban érdekel a Rebels negyedik évada, meg az ep8.

No igen, és kb. kifut a 8 másik héten már jön a Solo film. Ami persze papíron nem rossz. Bence szerintem rátapintott a lényegre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a féléven belül két SW film csak egyszeri alkalom lesz nem kell ebbe többet belelátni. Már a kezdetetektől fogva átakarnak állni májusra mert az a hagyományos SW premier időszak. És a minőségre se lesz hatással mert egymástól független csapatok csinálják a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak támogatni tudom, hogy EpVIII december -- Han Solo május. Ha hozzák a minőséget, akkor miért ne? Nem értem ezt a vesződést alább, főleg, mivel a film közeledtével úgy is mindenki be fog pörögni, és azon fog gondolkodni, mi a fityfenének akarta kitolni a premiert még fél évvel.

 

Ha ne adj' isten nem lenne jó a film - ami még mindig nem biztos, hogy a májusi premier miatt lenne ugyebár, hiszen nincs egy felülírhatatlan lineáris kapcsolat a film készítésével eltöltött idő és annak minősége között - ellenkező esetben gondolom az Alien 3 minden idők egyik legjobb filmje lenne, a Keresztapa II meg valahol a lista végén kullogna, az Avatar 2 pedig majd soha nem látott szintet üt majd meg ez alapján, mikor végre bemutatják - egy bizonyos ponton túl már nem azon múlik, hogy mennyi idő van az alkotás elkészítésére, hanem hogy milyen szakemberek dolgoznak rajta és milyen döntéseket hoznak. Én egyelőre emiatt nem aggódnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A MArvel filmeket csak azért hoztam fel, mert van pár filmjük, amely tavasszal jött ( pl. március - Logan( tudom, fox, de attól még Marvel ;) ), április - CA: TWS, május - Iron-man 3, CA: CW ill. A:AoU, meg ugye most a GotG 2 )

Lehet, hogy a Logan Marvel, de nem a Marvel Studios csinálja, mint a többi felsoroltat, úgyhogy ne keverd ide, annyi közük van egymáshoz, mint a Star Warsnak a Karib-tenger kalózaihoz. A marketingnek meg aztán pláne nincs köze, hiszen az egyiket a Disney, a másikat a Fox csinálja. Ráadásul azért is hibás a példafelhozatal, mert nem veszed figyelembe, mennyivel előzte meg őket egy másik MCU film. Mert mindegyiket legalább fél évvel megelőzte egy, és követte is egy másik kb. fél évvel később. Itt is egymásra futottak a marketingek (ami szerinted nem jó, mert ütközne az ep8-cal, holott ez nem okoz senkinek problémát, pláne nem a Disney-nek, jelenleg három MCU filmet promotál párhuzamban), és ezeknél is ugyanúgy mire az egyik kifutott, a másik már jött. Februárban jött ki a Doctor Strange BD, amivel lezártnak tekinthetjük annak a filmnek a marketing időszakát, jövő héten, május elején meg itt az új MCU film, aminek marketing ideje tavaly kezdődött. Pont, hogy a te példáid nem a fél évente érkező SW-k ellen vannak, hanem azt bizonyítják, hogy a Disney simán tud egy ilyet kezelni gyártási, forgalmazási és marketing szempontból is.

 

Na félreértés ne essék, én örülnék, ha már májusban SW film jönne, de azért na... azért mégis csak az elején tartunk Disney SW filmek sorában.

De a gyártási- és marketingstratégia, amit követnek, nem új, idén lesz tizenkét éves! Ezalatt kiforrta magát, stabillá vált, és bármilyen brandot bele lehet vonni, aminek akkora üzleti értéke van, mint a Star Warsnak vagy a Marvelnek.

Ráadásul, ahogy Fulcrum is írta, ez egy egyedi eset lenne, hiszen a Han Solo filmet már egy évvel később követné az ep9. És mi lenne a legalkalmasabb a váltásra, ha nem az első olyan spin-off, ami nem kapcsolódik szervesen a fő sztoriszálhoz? Így az értékesebb, epizódfilmekre továbbra is sokat kell várni, egy Han Solo film jelenlegi megítélésem szerint meg amúgy sem fog olyan hatást kiváltani, mint egy epizódfilm.

 

Azt meg csendben jegyzem meg, hogy azért fura, hogy egy rajongó azon aggódik, hogy milyen marketinget követnek? Vagy azon bosszankodik, hogy imádatának tárgya pörög, új (és eddig jó) termékekkel jelentkezik, és azokra nem 10 meg 20 évet kell várni. Most komolyan? Azért sz*r ez a májusi megjelenés, mert így előbb kapunk új Star Wars mozifilmet és mert így hogy fogják reklámozni? Az előbbit még megértem, csak szerintem korai ezen izgulni - ráérünk majd akkor, ha kijött az első valóban pocsék film. De az utóbbi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát eddig egy évben egy film jött ki és most jött a változás... mert mostantól egy évben egy film jön ki. Az látható hogy mindig is a májust akarták premiernek. Eredetileg az ep.8 is akkor jött volna ki. A Han Solo filmnél meg soha nem volt szó decemberi bemutatóról pont igy az ep.9-nél se. Igazából nem változott semmi. A Han Solo filmet pedig január óta forgatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem bánnám ha gyakran jönnének a filmek, akkor ha felváltva minden érából szemezgetnének. De ez hogy a Disney nem tud elszakadni a birodalom érától ez már felháborító. Ott a rengeteg lehetőség az előzmény trilógia időszakában vagy a régi köztársaságban. A régi EU-ban pont az volt a jó hogy változatosak voltak a történetek, mindenhonnan. Most meg ott tartunk hogy a harmadik filmjük előzetesében is az X-szárnyúak küzdenek a TIE vadászokkal. De izgalmas, ha régi trilógiát is beleszámoljuk akkor már hatodjára láthatunk ilyet.

És mindezt miért? Mert a régi öregeknek nem tetszett az előzmény trilógia. Szerintem hibás ez az elképzelés, hogy mindent a régi rajongókra építünk, mert akik az ep1-3 alatt nőttek fel ők az előzményt is ugyanannyira vagy még jobban szeretik. Ott a Battlefront példája ahol ugye a játékosok, nyilván fiatalabbak többségük nem 40 éve látta a sw-t. És kiderült ők clone warst is akarnak. Ott úgy tűnik a Disney hallgat rájuk és elmennek más korszakokba is.

Remélem ez a filmeknél is így lesz, mert ha ennyire behatárolják magukat és ennyire a régi trilógia rajongóit akarják kiszolgálni, akkor tényleg érdektelenségbe fog fulladni az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez hogy a Disney nem tud elszakadni a birodalom érától ez már felháborító. Ott a rengeteg lehetőség az előzmény trilógia időszakában vagy a régi köztársaságban. A régi EU-ban pont az volt a jó hogy változatosak voltak a történetek, mindenhonnan.

 

Ezt a példálózást sose értem, persze, hogy szerteágazóbb volt, de hány éve volt rá? Kezdetben az EU is csak a trilógia körül mozgott és ez nem csak 2-3 évet jelent. A Tales of the Jedi képregény sorozat első száma 1996-ban jött ki, ha jól tudom ez az első mű ami a Régi Köztársaságba kalauzol. Nem azt mondom, hogy most is várjanak 20 évet, de azért még pár év simán belefér mielőtt jogosan kiakadnánk azon, hogy egy helyben toporognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Han Solo filmben pedig aligha lesznek X-wingek meg Tie Fighterek.

Sőt, az valószínűleg a klón háborúk idejébe is belenyúlik, hiszen a pletyik szerint Han nagyon fiatal kora is belekerül, márpedig Han az ep2-3 idején született. Engem még az sem lepne meg, ha egy klón háborús csata is beficcenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a példálózást sose értem, persze, hogy szerteágazóbb volt, de hány éve volt rá? Kezdetben az EU is csak a trilógia körül mozgott és ez nem csak 2-3 évet jelent. A Tales of the Jedi képregény sorozat első száma 1996-ban jött ki, ha jól tudom ez az első mű ami a Régi Köztársaságba kalauzol. Nem azt mondom, hogy most is várjanak 20 évet, de azért még pár év simán belefér mielőtt jogosan kiakadnánk azon, hogy egy helyben toporognak.

Igen de régen csak három filmre építhettek, most meg ott a PT is. Meg a The Old Republic is eléggé ki van dolgozva onnan is vehetnének át. Akik eddig megszokták hogy minden korszakból kapnak, azok jogosan háborodnak fel mert továbbra is szeretnének más érába is ellátogatni Nem akar mindenki éveket várni csak azért mert a Disney úgy döntött hanyagolja ezeket a korszakokat. Az, hogy új idővonal van még nem ok arra, hogy egy helyben maradjanak.

 

Sőt, az valószínűleg a klón háborúk idejébe is belenyúlik, hiszen a pletyik szerint Han nagyon fiatal kora is belekerül, márpedig Han az ep2-3 idején született. Engem még az sem lepne meg, ha egy klón háborús csata is beficcenne.

Na ennek örülnék.

Ha fel is tűnik a birodalom a filmben, akkor mindenképp fehér Venator rombolókat és v-szárnyúakat akarok látni. Ezeket nagyon hanyagolták eddig. Itt meg az ep3 közelsége miatt jöhetnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen de régen csak három filmre építhettek, most meg ott a PT is. Meg a The Old Republic is eléggé ki van dolgozva onnan is vehetnének át. Akik eddig megszokták hogy minden korszakból kapnak, azok jogosan háborodnak fel mert továbbra is szeretnének más érába is ellátogatni Nem akar mindenki éveket várni csak azért mert a Disney úgy döntött hanyagolja ezeket a korszakokat. Az, hogy új idővonal van még nem ok arra, hogy egy helyben maradjanak.

 

Ha a TOR kidolgozottságára akarnának építeni akkor nem is kellett volna törölniük (kánon szintből). Szerintem csak építgetik az univerzumot és nem akarnak elcsatangolni amíg nem érzik úgy, hogy a jelenlegi éra/érák készen vannak.

 

Az, hogy új idővonal van még nem ok arra, hogy egy helyben maradjanak.

 

Attól, hogy a Legendsnek szélesebb az idővonala, még nem ok arra, hogy feltétlen elugorjanak a kánonban is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még valami: én egyre inkább úgy érzem, hogy hidakat építgetnek a régi érák felé, hogy amikor majd ezen korszakba ugranak, akkor legyen mivel összekapcsolni a régi filmeket. Tipikus példa Kylo régi fénykardja, de hiszem, hogy a Jedik történetének a feltérképezése is rendelkezni fog olyan kikacsintásokkal, amikre később alapozhatnak, utalhatnak, ezáltal szorosabbra fűzhetik az esetleges jövőbeli filmek kapcsolatát a SAGA környékén játszódó filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a Logan Marvel, de nem a Marvel Studios csinálja, mint a többi felsoroltat, úgyhogy ne keverd ide, annyi közük van egymáshoz, mint a Star Warsnak a Karib-tenger kalózaihoz. A marketingnek meg aztán pláne nincs köze, hiszen az egyiket a Disney, a másikat a Fox csinálja. Ráadásul azért is hibás a példafelhozatal, mert nem veszed figyelembe, mennyivel előzte meg őket egy másik MCU film. Mert mindegyiket legalább fél évvel megelőzte egy, és követte is egy másik kb. fél évvel később. Itt is egymásra futottak a marketingek (ami szerinted nem jó, mert ütközne az ep8-cal, holott ez nem okoz senkinek problémát, pláne nem a Disney-nek, jelenleg három MCU filmet promotál párhuzamban), és ezeknél is ugyanúgy mire az egyik kifutott, a másik már jött. Februárban jött ki a Doctor Strange BD, amivel lezártnak tekinthetjük annak a filmnek a marketing időszakát, jövő héten, május elején meg itt az új MCU film, aminek marketing ideje tavaly kezdődött. Pont, hogy a te példáid nem a fél évente érkező SW-k ellen vannak, hanem azt bizonyítják, hogy a Disney simán tud egy ilyet kezelni gyártási, forgalmazási és marketing szempontból is.

 

Én ebből csak annyit akartam kihozni, hogy azok a Marvel filmek, amik tavasszal jönnek, azoknak már előző év őszén elkezdődik a marketingje, mégha csak nagyon kis mértékben. És ha a HS -nek is ekkor jönne, akkor az ütközne az EpVIII marketingjével. De amúgy az Őrzők 2 marketinje csak a Doctor Strange bemutatása után indult be, na persze erre fel lehetne hozni a Póki előzeseket, vagy a Ragnarokot, hiszen azok meg a GotG2 marketinje közben indultak el.

Viszont! Nekem semmi bajom sem lenne, hiszen egyszeri esetről van szó, hogy két SW film jön kb. 1 éven belül - ha úgy nézzük. :) Ezek után ráállnának arra, hogy májusban jönne SW film. Oké, és még a mennyiséggel sem lenne probléma. A gond tényleg akkor jöhet, ha netán évi 2 ( vagy évi 3 :shocked: - ez meglepődést takar :P ) film fog jönni. És most elkanyarodnék a marketingtől, és rátérnék magára az SW univerzumára:

 

Maga az SW nagy! És rengeteg mesélni való van benne. A baj csak az lesz, hogyha egy idő után ez a folyamat- ha lesz egyáltalán ilyen - kicsit megfárad. Persze nekünk, SW fanoknak ez maga lenne a kánaán, de az átlag néző lehet, hogy belefáradna ebbe. Kicsit OFF: azért már a Marvel filmeken is meglátszik, hogy a nagyrészük popcorn mozi. Persze azért a Marvel és a SW nem ugyanaz, a Marvel a szórakozást helyezi előtérbe, és az SW is, de azért mást is. És néha a Marvelből ez a más dolog hiányzik ( khm... Ant-man ) És hiába élvezzük a filmeket, ott azért a gonoszok legtöbbje gyenge, a történet sokszor egyszerű. OFF vége

Mint rajongó, örülnék ha sok SW film jönne ki az elkövetkezendő 10-20 évben, viszont ehhez ugye a minőséget is tartaniuk kell. Persze én bízok a Lucasfilm -ben, tudom én hogy képesek ilyesmire, hiszek bennük. És a Disney -ben is - mégha az írásomból nem ez tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amúgy az Őrzők 2 marketinje csak a Doctor Strange bemutatása után indult be

Nem-nem, az első

a GotG2-ből október 19-én jött ki, a Doctor Strange-et november 4-én mutatták be. ;)

 

Viszont szinte biztos, hogy ha úgy alakul, lesz itt még évi kettő, de talán még évi három SW is. És az is biztos, hogy egy idő után még a rajongók is belefáradnak, ahogy a nagyközönség is. Ezt el lehet tolni évi egy filmmel, meg folyamatosan cserélődő, szabad kezet kapó tehetséges alkotókkal, de egy idő után be fog következni. De nem a Han Solo filmnél, nem az ep9-nél, sőt az MCU-ból kiindulva vagy tíz évig nem kell ettől tartani. Mert azért még ott is a filmek szépen teljesítenek, és még a legrosszabb rész is sokkal jobb, mint egy valóban rossz film. Az Ant-Manből neked, nekem hiányzott valami, mások meg azon szórakoztak a legjobban, ez is inkább egyénfüggő.

A jelenlegi megfontolt tempóval szerintem nem kell amiatt aggódni, hogy a Star Wars filmek minőségileg romlani fognak vagy belefásulnánk kollektíve. Egyénenként nyilván lesz olyan, akinek ez vagy az a film nem fog annyira bejönni, mint ahogy a TCW-ben vagy Rebelsben sem jön be mindenkinek mindig minden rész. Olyan is lesz, aki beleun. De a nagyszámú belefásulásra még tíz évet tuti várni kell, és szerintem legalább ennyi ideig a minőségromlás sem fogja fenyegetni az SW-t. Elvégre az MCU 9 éve van a moziban és a tévében jelen, láthatóan mégsem unják az emberek, és azért például a Star Treknek is sikerült 18 éven át megszakítás nélkül a tévében jelen lenni (nem egy esetben évekig párhuzamban futott két sorozat), a moziban pedig átlagban három évenként megjelenni.

Ha ezek a címek elvannak közel 10-20 évig, akkor nehogy már a Star Wars patkoljon el 5 új film után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát eddig egy évben egy film jött ki és most jött a változás... mert mostantól egy évben egy film jön ki.

:like:

Úgy látom, hogy egy egyszeri menetrend-változtatásról van szó, semmi többről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:like:

Úgy látom, hogy egy egyszeri menetrend-változtatásról van szó, semmi többről.

 

Pontosan... a változtatás miatt egy alkalommal lesz a két SW film között közel fél év különbség, de majd ha beáll a májusi premier, akkor minden év májusában jön majd az új SW cím.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én attól félek, hogy érdektelenségbe fullad, sok lesz, elveszíti esemény jellegét.

 

Miért veszítené el? Ha jók a filmek épp hogy még jobban bepörög tőle a rajongótábor. Te úgy tapasztalod hogy csökkent a lelkesedésed az Ep8 iránt?

Igen tudom hogy itt van 1 év a két film között, de korábban meg az volt a baj hogy az évenként 1 film is "túl sok"

 

Amíg jók a filmek szerintem nem lehet túl sokat csinálni belőlük. Annyi de annyi dolog van az SW univerzumban amit szívesen látnék filmen, hogy belegondolni is félelmetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ezzel egyedül vagyok, de én rohadtul nem bánom, hogy a birodalmi éra van terítéken. Miért? (Szigorúan az én szemszögemből, szigorúan a filmes, sorozatos és új könyves - sajnálom, nagyon nem szeretem a régi EU-t, több mint tíz évig nem is olvastam már új könyvet, annyira beléjük untam.) Mert 1999-től 2015-ig másról sem volt szó, csak a Köztársaságról. 16 évig Köztársaság, Jedi Rend, Köztársasági Nagy Hadsereg, Független Rendszerek Konföderációja, Kereskedelmi Szövetség, Szenátus, Kongresszus, szeparatisták, lojalisták, droidok, vettem-vettem... Imádtam, de egyre inkább feltűnt, hogy míg a Köztársaságban lassan már azt is tudjuk, hogy az egyszeri polgár hová jár könnyíteni magán (majdnem szó szerint, mert jártunk szórakozóhely mosdójában is :) ), addig a Birodalomról szól három film, amiből ugyan kiderül, milyen egy családi reggeli, ami semmiben sem különbözik egy köztársaságis családi reggelitől, magáról a Birodalomról és a Lázadók Szövetségéről, a polgárháborúról, a háborúban nem részt vevő polgárokról, a politikáról lófütyit nem tudtunk meg.

40 éve ismerjük a Birodalmat, de csak az RO, a Rebels, az új könyvek és képregények azok, amik most végre tényleg megismertetik velünk a Birodalmat, amik miatt már kezdem elhinni, hogy lehet utálni ezt a szervezet. Mert van miért utálni, és nem csak azért, mert egy halom lázadó azt mondja. Szóval engem nem fog zavarni, ha még egy 10 évre itt maradunk, miközben emellett egy teljesen új érát is felfedezhetünk az ep7-9 képében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lucas-éra alatt tabu volt a birodalmi korszak bemutatása, ennek az az oka.

 

Egyébként egyelőre nekem nem hiányzik, hogy más korszakokba evezzünk, annyi elmesélni való van még az OT és főleg az ST korszakban, hogy ihajj. És nem mellesleg a Birodalom története végre valami egységes, logikailag egymásra épülő színezetet kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Rian Johnson és Pablo Hidalgo tisztázzák, hogy mibe szól bele a Disney

 

Amióta megtörtént a vezető- és tulajdonosváltás a Lucasfilmnél, állandó téma, hogy most valójában mennyire is szól bele a Disney a kreatív folyamatokba. Szeretik úgy képzelni az emberek, hogy Miki egér ott áll a képregény-, regény- és forgatókönyvírók válla felett, és ezt-azt kihúzat, más dolgokat pedig hozzáírat. Pedig már több szerző elmondta, hogy bár kapnak instrukciókat annak érdekében, hogy ne mondjanak ellent a kánonnak, alapvetően nem szólnak bele a dolgaikba.

 

Jó példa erre az Elveszett csillagok írónőjének, Claudia Graynek a sztorija, aki egy interjúban elmesélte, hogy ő hamarabb kitalálta azt, hogy a könyv végén lesz egy jelenet, amiben egy bolygóra zuhanó csillagromboló van, mint hogy tudott volna a jakkui csatáról. Nem arról volt tehát szó, hogy rákényszerítették, hogy annak a roncsnak a történetét írja meg, hanem egyszerűen olyan szerencsésen jöttek ki a dolgok, hogy a könyve befejezését szépen bele tudta simítani a kánonba. Hasonlóképpen Timothy Zahn az új könyve kapcsán elmondta, hogy megnézte a Lázadók 3. évadját, és mivel felfigyelt arra, hogy Thrawn láthatóan jól ismeri Pryce kormányzót és Yularent, úgy döntött, ő majd megírja, miként alakult ki köztük az ismeretség az évek során.

 

De elszakadva a konkrét esetektől, nézzük meg, hogy a VIII. rész rendezője, és a Story Group egyik tagja mit mondtak el általánosságban erről a témáról:

 

Rian Johnsontól kérdezték, hogy őt mennyire állították kész tények elé, azaz hogy Az utolsó Jedik történetét mennyire tervezte el előre a Lucasfilm. A rendező pedig elmondta, hogy gyakorlatilag semmi nem volt előre kitalálva, mikor őt megkeresték, azaz ő dolgozta ki az egészet. Erre persze a rajongók egy része elkezdett pánikolni, hogy úristen, semmi tervük nincs, azt se tudják, mit csinálnak... És akkor jött Pablo Hidalgo, és megnyugtatott mindenkit, hogy az előző két trilógia esetében is úgy volt, hogy az egyes részek történetét mindig akkor találták ki, mikor odaértek, hogy már a forgatókönyvén dolgoztak, és nem jóval előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.