Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az OT mostantól nem a történet vége, nem a birodalom vége, nem a lázadás katartikus győzelme, csak egy szerencsés partizánakció, amiben a Birodalom jelentős erkölcsi veszteséget szenvedett el. Engem pedig pont az érdekel, miként vágott vissza a Birodalom, miként szerveződött meg a hatalom és miként harcolt tovább a lázadás a pozíciói megerősítése érdekében.

Ennek fényében mi értelme volt az OT -nek? Semmi. Meghalt Vader és az Uralkodó? Kit érdekel, hisz a Birodalom tovább virágzott. Nem tudom, de nekem az, hogy az EPVI után 30 évvel még mindig a Birodalmiak és a Lázadók nyüstölik egymást és semmi de semmi előrelépés nem történt, ráadásul még ugyanúgy élnek ezek a megnevezések is....szóval ez nekem nagyon nem tetszik. Épp az újdonság volt jó az EPI -ben, hogy mertek szakítani az addigi berögződésekkel. A trailert elnézve itt ezt egyelőre nem látni. Ugyanazok a sablonok mint korábban, pedig eltelt 30 év!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert ha az eddigi 6 részt bebetonozzuk és márványba öntjük, akkor a 3. trilógiát ezzel eleve komolytalanná is tesszük, hiszen nem lesz meg benne az a kérdőjeles feszültség, ami akár a korábbi részeket is képes kockára tenni és ezzel egy nagyobb egységbe tömöríteni az eddigi történéseket. Ha viszont a 3. trilógia úgy következik az OT-ből, ahogy az OT következik prequelből, akkor egy koherens, epikus és nagyívű történetet kapunk.

Egyetértek. ;)

 

Pontosan az lenne az elcsépelt folytatás, ha az eddigi részeket lezárnánk és nem bolygatnánk meg, hanem készítenénk egy lazán kapcsolódó 3. trilógiát, ami csak éppen annyira érinti a korábbi részeket, hogy a korábbi részek ázsiója ne csökkenjen.

Alapvetően ezzel is egyetértek, de nem látom igazán a szoros összefüggést. Miért kéne feltétlenül csökkenteni a korábbi részek ázsióját vagy felrúgni ott látott alapelveket, miközben bolygatják azok dolgait? Az általad is (amúgy nagyon szimpatikusan) említett nagyobb egységbe tömörítéshez miért kéne annyira átvariálni a korábbiakat?

Pl. a TCW úgy volt képes igencsak bolygatni a Saga elemeit, hogy eközben (néhány szubjektív kivételtől eltekintve) egyáltalán nem rúgta fel az alapokat, nem degradálta a már ismert események vagy szereplők jelentőségét, sőt bizonyos esetekben kifejezetten olyan irányba mélyítette a témát, ami csak jobban alátámasztotta az eleve adott dolgokat.

 

A 3. trilógia akkor üt igazán, ha mindent felforgat, mindent átértelmez és egy olyan gigantikus képet rajzol ki, ami még Palpatine mesterkedésén is túlmutat. Ha nem ilyen lesz, akkor nincs értelme újabb 3 részt készíteni.

Ezzel már egyértelműen nem értek egyet. A PT se forgat fel és értelmez át mindent. Az egy dolog, hogy nincs értelme új filmeket készíteni, ha csak a régebbieket akarják koppintani vagy azok farvizén evezni és semmi merészebb bővítést alkalmazni, ebben igazat adok. Ugyanakkor annak sincs értelme, hogy mindenbe belebarmoljanak csak azért, hogy megmutassák, tudnak ők kreatívak lenni. Az ugyanis meg már nem lenne SW és ezért távolodna el túlságosan a Saga-tól, elrontva az egész egységét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a nagy gond és egyben, ahogy elnézem, a hogyantovábbról szóló viták forrása, hogy amikor kijött a RotJ, az endori győzelmet, bár Lucasnak mindig is megvolt a terve a folytatás-trilógiára, a mesebeli jó oldal végső győzelmeként ábrázolták, és utána elképzelhetetlen volt, hogy megtörne ez a mesebeli varázs, főként az SE végleges utolsó jeleneteivel, ami egyébként az egyik kedvencem, és a legelragadóbb és legmesésebb jelenetsor mind közül. Csakhogy felépült azóta 134 évnyi EU az azutáni történetet ábrázolandó, ami egy kicsit megtörte a varázslatot, de ez még nem volt gond, mert azt nem kellett úgy venni, mintha megfilmesítették volna. Viszont most a legeslegszentebb kánoni szintre fognak ültetni egy ugyanilyen folytatást, amit harminc évvel ezelőtt fel se fogtak volna az OT szerelmesei. Egyszerűen túl illúzióromboló lett volna akkor rögtön utána folytatni. Most mi ennek a korát éljük, viszont az OT iránti rajongás nem változott, így még mi se tudunk közös nevezőre jutni a fejleményekről alkotott spekulációk terén. Ha most valaki megkérdezné, hogy szerintem konkrétan hogy látnám a továbbiakat, nem tudnék értelmesen válaszolni, mert gyakorlatban semmi kapaszkodóm sincs. Az EPVI-al Lucas teremtett egy tökéletes zárást, amihez még illeszkedő előzményt is tudott csinálni, és most bizony tovább kell lépni azon a záráson, és fel kell fogni, hogy a mese folytatódik, vagy így, vagy úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek fényében mi értelme volt az OT -nek? Semmi. Meghalt Vader és az Uralkodó? Kit érdekel, hisz a Birodalom tovább virágzott.

De ki beszél virágzó Birodalomról? A kamu kémjelentés amit pont azért húztál le, hogy "minden megy tovább mint régen" például arról szólt, hogy a Birodalomból már csak egy maradvány van. És arról beszélt, hogy van Új Köztársaság Leia vezetésével. Amennyire emlékszem a régi trilógiában nem ez volt a felállás. Leia maximum egy maroknyi katonának parancsolgatott, Corscantnak pedig a közelébe se nézhetett. Az összes Lázadó kihalt bolygókon bujdosott.

Értem hogy nem tetszik hogy van Birodalom, de amiket irsz az teljesen irreális és köze nincs ahhoz amiről beszélünk. Semmi értelme az OT-nek? Most csak nem olvasod amiről szó van vagy nincs kedved értelmezni a leirt szavakat?

 

Lucas meg ugyanugy alternativ lépegetőket meg alternativ rohamosztagosokat mutogatott az ep.2-ben. Ennyi alapon ő is csak másolt. Pláne az ep.3-al ami már tele van OT-s copykkal. Mert ne feledjük: az ep.7 most kb. olyan pozicióban van mint az ep.3: ebből a trilógiából ez lesz a legközelebb az ismert történetekhez tehát nyilván itt lesz a legtöbb vizuális kapocs is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr....pontosan!

 

És ne feledjük, hogy az EPVII csak egy nyitóakkord, mert ugye nem tudjuk, mi lesz a történet kifutása.

 

Amit viszont már most biztosan tudunk (hiszen láttuk), hogy a Birodalom nem semmisült meg, létezik és harcol. Nem tudjuk, hogy mik a mostani erőviszonyok, de a teaser alapján mind a lázadás, mind pedig a Birodalom beujított a maga módján. Egyértelmű, hogy a lázadás politikai funkciója nagyobb lett, míg a Birodalom ugyanilyen képessége csökkent. És még azt is tudjuk, hogy lesz legalább egy sith a történetben, aki kizárásos alapon nem a lázadók (Köztársaság) táborát gyarapítja.

 

A OT - ST ellentét legalább akkora gyűlölethullámot fog indukálni, mint a PT - OT vircsaft. De aki nyitott volt az PT irányába, az most is legyen nyitott az ST irányába! ;)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ki beszél virágzó Birodalomról? A kamu kémjelentés amit pont azért húztál le, hogy "minden megy tovább mint régen" például arról szólt, hogy a Birodalomból már csak egy maradvány van. És arról beszélt, hogy van Új Köztársaság Leia vezetésével. Amennyire emlékszem a régi trilógiában nem ez volt a felállás. Leia maximum egy maroknyi katonának parancsolgatott, Corscantnak pedig a közelébe se nézhetett. Az összes Lázadó kihalt bolygókon bujdosott.

Értem hogy nem tetszik hogy van Birodalom, de amiket irsz az teljesen irreális és köze nincs ahhoz amiről beszélünk. Semmi értelme az OT-nek? Most csak nem olvasod amiről szó van vagy nincs kedved értelmezni a leirt szavakat?

 

Épp csak azt nem írtad le, hogy hülye vagyok. Köszönöm. Egyébként erre gondoltam.

 

Egy erős Birodalmat kapunk és egy hidegháborús politikai helyzetet, ahol ott a galaktikus demarkációs vonal. Nem lesz semmilyen Birodalmi belharc,

 

És nem az nem tetszik, hogy van Birodalom, hanem abban a formában van amiben korábban. Ezt is írtam alább. De hagyom tovább a magasröptű beszélgetést folyni, úgy látom kevés vagyok ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem a politikai háttér helyett még mindig jobban érdekel, hogy mi van az emberi tényezővel? Mi motiválja hőseinket? A Lucasi karriermodell - amiről már írta a történet szekcióban - hogyan valósul meg. Engem például még mindig zavar Han vagy Luke halála - márcsak azért is, mert a MI gengerációnk hősei végeznék balul, s a MI generációnk leírását jelentené egy új nemzedék oltárán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy folytatni akarják a folytathatatlant. Így is elég gáz hogy nem lesz Palpatine és Vader. Valjuk be ez az egész star wars mindíg is a Birodalomról szólt és a bődületes hadigépezetéről. Ha csak simán a Birodalmat mutogatták volna a sagában én már akkor is elégedett lettem volna.

 

Mert rossznak lenni jó,és ilyen cool gonosznak lenni még jobb, a korlátlan hatalom birtokosának lenni a legjobb. Szerintem most nem csak a magam nevében beszéltem, és mindenki tegye a szívére a kezét hogy valójában igazat szólok.

 

EZÉRT KELL AZ EP VII-BE A BIRODALOM, MERT NÉLKÜLE NEM MŰKÖDIK A STAR WARS, ÉS TÖK UNALMAS LENNE AZ EGÉSZ.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Működött az EpI-II-ben is, és működne az EpVII- is nélkülük, de én nem vagyok ellenük. :)

 

A felkelők a Birodalom nélkül, a réten lepkéket kergető gyerekek, Leia pedig virágokat szedegető királylány lett volna. Uncsi. Ami az EP I -ben majdnem így is lett, de öröm volt nézni a rossz erőrekapását, az EP II-ben a jó sárbatiprását, az EP III-ban pedig a gonosz győzelmét. Amúgy teljesen "pacifista" vagyok. :evil: :evil: :evil:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr-ral és Zééével értek egyet, szerintem egy továbbra is létező, ámbár azóta meggyengült Birodalom nem fogja megerőszakolni az OT-t. Mondom ezt annak ellenére, hogy a ROTJ vége szerintem is tökéletes lezárás volt (legalábbis a SE, mert a Yub Nub-tól én frászt kapok). Minden idők egyik legszebb befejezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr-ral és Zééével értek egyet, szerintem egy továbbra is létező, ámbár azóta meggyengült Birodalom nem fogja megerőszakolni az OT-t. Mondom ezt annak ellenére, hogy a ROTJ vége szerintem is tökéletes lezárás volt (legalábbis a SE, mert a Yub Nub-tól én frászt kapok). Minden idők egyik legszebb befejezése.

Hayden óta. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye arról nem volt szó egyik kémjelentésen sem, hogy a főváros kinek a kezén van, meg hogy mi lett a Jedi templommal?

 

Bár már ott tartanánk, hogy ilyen részleteket csevegünk ki! :D

 

Egyébként tényleg meglepő, hogy erről még nem szóltak a hírek, szóval én most merészen azt mondom; talán benne sem lesznek ezek a helyszínek az EPVII-ben.

Coruscant lenyűgöző, de túlságosan prequelt idéző lenne megint mutogatni a szenátust és azt hiszem, ezúttal inkább az EPIV vonalvezetése lesz mérvadó.

 

Most a legújabb pletyka arról szól, hogy Leiával a Yavin IV hangárjában találkozunk először. Ő fogadja Han-t, Kirát, Boyegát és Csubit, miután azok sikeresen elmenekültek a sivatagos bolygóról az őket üldöző Birodalom elől. A pletyka további része azt ecseteli, hogy Leia nincs jóban Hannal, illetve valamiért mérges rá, ezért Ők ketten külön utakat járnak, bár Kira a közös gyermekük, aki inkább apja vonásait örökölte és ezért amolyan kukázó kalandor életmódot folytat a sivatagos bolygón, apja biztonságos védelmében.

 

Szerintem nem lesz benne az EPVII-ben Coruscant, a politikai eseményeket csak amolyan kiszólásos alapon fogjuk megismerni. Most megint a peremvidéken játszódnak majd az események. Egyébként nem is baj...nem kellenek szenátusi jelenetek, meg szavazósdi, de attól nem is kell félni, hogy a prequel leginkább kritizált részét JJA vagy a Disney beengedte a forgatókönyvbe.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már ott tartanánk, hogy ilyen részleteket csevegünk ki! :D

 

Egyébként tényleg meglepő, hogy erről még nem szóltak a hírek, szóval én most merészen azt mondom; talán benne sem lesznek ezek a helyszínek az EPVII-ben.

Coruscant lenyűgöző, de túlságosan prequelt idéző lenne megint mutogatni a szenátust és azt hiszem, ezúttal inkább az EPIV vonalvezetése lesz mérvadó.

 

Most a legújabb pletyka arról szól, hogy Leiával a Yavin IV hangárjában találkozunk először. Ő fogadja Han-t, Kirát, Boyegát és Csubit, miután azok sikeresen elmenekültek a sivatagos bolygóról az őket üldöző Birodalom elől. A pletyka további része azt ecseteli, hogy Leia nincs jóban Hannal, illetve valamiért mérges rá, ezért Ők ketten külön utakat járnak, bár Kira a közös gyermekük, aki inkább apja vonásait örökölte és ezért amolyan kukázó kalandor életmódot folytat a sivatagos bolygón, apja biztonságos védelmében.

 

Szerintem nem lesz benne az EPVII-ben Coruscant, a politikai eseményeket csak amolyan kiszólásos alapon fogjuk megismerni.

 

Én speciel nagyon szeretném ha benne lenne, nem baj, hogy valamelyest e prequelt idézné, de hát az a főváros. Az OT-ban nem volt szükség Coruscantra, mert a 2jók" elmenekültek onnan és a gonosz székhelye maradt, akivel egyébként nem volt olyan kegyes a sors, hogy otthon halhasson meg. :)

Az fura lenne, ha a Yavin IV-en székelne a köztársaság, bár min t visszatérő helyszínnek nagyon örülök... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem kell attól tartani, hogy ugyanaz a konfliktus lesz mint az OT-ban. Nyomokban biztosan felfedezhető lesz, de jócskén átalakulva és szerintem jönni fog az új fenyegetés is, csak lehet ebben a részben még nem kap nagy teret vagy fel sem tűnik, csak felvezetik valamilyen módon. Az ep1 is amolyan felvezető rész a prequelben annak ellenére, hogy a legkerekebb epizód a 6 rész közül, lehet ezen a téren ezt a vonalat követik majd. Mert az egy dolog, hogy időben közelebb leszünk az OT-hoz és talán tudatosan többet próbálnak erre hajazni, de kétlem, hogy ne vegyenek át elemeket a PT-ból és nem is tehetik meg, hogy ne legyen valami összekötő kapocs, mert ők is tisztában vannak vele, hogy ugyanolyan szerves része a Star Warsnak az előzmény trilógia mint a régi. Ettől függetlenül biztosan egy OT-hoz hangulatban sokkal közelebb álló filmet kapunk, de nagyon fontos, hogy teljesen új hangulattal operáljon, amihez egyes elemek szükségszerűek lesznek. Biztos vagyok benne, hogy többet megmutat majd az új trilógia és már az ep7 is a galaxisból mint tette azt az OT-ban és szerintem idővel a politikai szál is erősödik, csak nem lesznek olyan erős és központi jelenetek mint a prequelben, de a politika szál elengedhetetlennek tűnik így előreláthatóan a feltételezett galaxisbeli helyzet miatt.

 

Abban egyetértek Zééével, hogy az új trilógiába kellenek olyan események amik bizonyos dolgokat átértelmeznek az eddigiekből és a galaxis helyzetét is úgy kell tálalni, hogy az érezhetően egyenesen következzen a jedi visszatérből, elénk tárva az okait annak, hogy miért tartanak itt az események és, hogy miért nincs sem erő egyensúly sem béke a galaxisban(mert egyik sem valósult meg ezt már az új film ténye is bizonyítja). Ha a birodalom csak elhanyagolható erőt képviselne és minden más új fenyegetés ettől függetlenül jönne be egy alapvetően békés galaxisba az semmiben nem különbözne a ma már Legends jelzéssel ellátott EU művektől. Nagyon nehéz elképzelni bármit is most ezzel kapcsolatban, de csak úgy lehet sikeres a film (az anyagiakat leszámítva mert ott garantált a siker), ha bebizonyítja, hogy van létjogosultsága, ez JJ és a készítők legfőbb feladata. A történet alapjai Lucastól származnak, és már évtizedekkel ezelőtt megvolt belőle jópár dolog illetve ott lesz ő mint kreatív konzulens, ha más nem is ez azért bizakodásra adhat okot.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően nem dönti romokba a "kamunak" nyilvánított hírcsokrot. :)

Tényleg nem, de a kérdéses hírcsokor már azután jelent meg, hogy hivatalosan is bejelentették: a teasert narráló gonosz hangját Serkis adja. Innentől nem volt nehéz olyan kémjelentést írni, hogy ő valami nagy sith. Ezt innentől már bárki összerakhatta. Érdekesebb lett volna, ha valaki ezt még a teaser előtt megszellőzteti.

de kétlem, hogy ne vegyenek át elemeket a PT-ból és nem is tehetik meg, hogy ne legyen valami összekötő kapocs, mert ők is tisztában vannak vele, hogy ugyanolyan szerves része a Star Warsnak az előzmény trilógia mint a régi.

Ezt szerintem biztosra is vehetjük. Alig pár villanást láttunk az új filmből de már feltünt egy pod race fogat hajtóműve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi felvetésére reflektálok:

 

Nagy szerepe lesz szerintem Sydow karakterének. Ő lesz az aki összeköti a 9 részt. Vélhetően Sydow egy olyan karaktert játszik akit mondjuk a prequelben már láthattunk, akkoriban fiatal volt, de mellékszereplő volt és nem tulajdonítottunk neki jelentőséget akkoriban és most előkerült. Ő lehetne egyfajta mesélő, aki flashback-eken keresztül felidézi a mai fiatal főszereplőknek, hogy mi, hogy volt. De vajon ki lehetett Ő a prequelben? Egy fiatal naboo-i katona, egy mos espa-i csavargó, egy szenátusi royal guard? Mindenesetre tanúja kellet hogy legyen az eseményeknek a kezdetektől fogva.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi felvetésére reflektálok:

 

Nagy szerepe lesz szerintem Sydow karakterének. Ő lesz az aki összeköti a 9 részt. Vélhetően Sydow egy olyan karaktert játszik akit mondjuk a prequelben már láthattunk, akkoriban fiatal volt, de mellékszereplő volt és nem tulajdonítottunk neki jelentőséget akkoriban és most előkerült. Ő lehetne egyfajta mesélő, aki flashback-eken keresztül felidézi a mai fiatal főszereplőknek, hogy mi, hogy volt. De vajon ki lehetett Ő a prequelben? Egy fiatal naboo-i katona, egy mos espa-i csavargó, egy szenátusi royal guard? Mindenesetre tanúja kellet hogy legyen az eseményeknek a kezdetektől fogva.

 

Lehet, hogy ő volt az egyik guard és őt kente falhoz Yoda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, hogy innentől kezdve én is átkullogok a spoilermentes topikba. Úgy érzem, hogy annyi variáció került/kerül elő, hogy már szinte kizárt az a lehetőség, hogy közülük egyik se tartalmazzon illúzióromboló spoilert. Ugyanakkor sok az ellentmondás is, így amellett, hogy mindenkinek igaza lesz vmiben, ugyanúgy tévedni is fog sok dologban, a vaktában lövöldözgetésnek meg nem annyira látom értelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azért nagyon furcsa hogy a Tatuinon, a bolhapiacon a galaxis összes sith ereklyéjét be lehet szerezni. Nem kell itt kéremszépen sehova sem utazgatni (Corriban, Bespin stb.) minden cucc egyhejen. Ez aztán a csavaros , bravúros forgatókönyv. Nálam itt bukik a dolog, hogy miért pont a Tatuinon történik minden? Han és Leia lánya is épp itt tengeti a fiatal éveit. Miért? Kíváncsi volt hogy nagyapa hol gyerekeskedett? A birodalom is itt állomásoztat flottát, de minek? Eza bolygó a Birodalom fénykorában is egy rakás szar volt.

 

Meg a Yavinon a Köztársaság székhelye, eddig a térképen sem volt rajta. Röhely.

 

Kamu az egész szerintem így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, hogy innentől kezdve én is átkullogok a spoilermentes topikba. Úgy érzem, hogy annyi variáció került/kerül elő, hogy már szinte kizárt az a lehetőség, hogy közülük egyik se tartalmazzon illúzióromboló spoilert. Ugyanakkor sok az ellentmondás is, így amellett, hogy mindenkinek igaza lesz vmiben, ugyanúgy tévedni is fog sok dologban, a vaktában lövöldözgetésnek meg nem annyira látom értelmét.

Én már nem nagyon látok ellentmondást.

 

Gyakorlatilag innentől ismerjük a történet vázát, amit a kikerült konceptek is megerősítenek....de persze az utolsó pillanatig lesznek kétkedők.

 

Ha ez lesz a története, engem emgvettek kilóra. 80-as évek hangulata, Birodalom VS felkelés, új szuperfegyver és még sorolhatnám azt a sok klasszikus momentumot, ami kirajzolódni látszik. Ráadásul visszatérnek az eredeti rombolók. Ejjj....de betyár jó is lesz az. (mondjuk ez logikus spoiler, hiszen a Birodalomnak a nagy háborúban csak nem volt kapacitása a régi rombolókat lecserélni.)

 

Szerk.:

 

Most jutott eszembe, mekkora lenne látni egy TCW kaliberű sorozatot, ami a 30 éves háború eseményeit mutatja be a JEdi Visszatér után a Birodalom ellen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ugyanaz amit Reaper és Darth Sky linkelt pár napja, és amiről másnap megerősítették, hogy találgatásokból összeszedett kamu az egész...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.