Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ilyen az első Starship Troopers, a Blade Runner, a Carpenter féle The Thing, de talán annak eredeti változata, az '51-es The Thing from Another World is. Most így hirtelen ezek jutottak eszembe, amik népszerűek és tudom, hogy az eredeti műtől eléggé eltérő könyvadaptációk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az jutott még eszembe, hogy milyen érdekes, hogy ezek az eredetitől eltérő adaptációk sikeresek lehettek. Nem tudom, hogy a mai világban a közösségi média miatt elfordulhatna-e ilyen?

Nemhogy előfordulhatna, előfordul. Most jutott eszembe a Ready Player One, ami ugye szintén könyvadaptáció, de annak sincs túl sok köze a könyvhöz. Egy-két elemet megtartottak, de alapvetően egy teljesen más sztorivonalat követő, a könyvbeli karakterekkel csak nevükben egyező szereplőket felvonultató, teljesen más hangulatú alkotásról van szó. Mégis sikeres lett. Miért? Mert egy állati jó, szórakoztató, látványos kalandfilm. Nem azon áll vagy bukik a dolog, hogy mennyire követi húen a film a könyvet, hanem azon, hogy önmagában jó film-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nemhogy előfordulhatna, előfordul. Most jutott eszembe a Ready Player One, ami ugye szintén könyvadaptáció, de annak sincs túl sok köze a könyvhöz. Egy-két elemet megtartottak, de alapvetően egy teljesen más sztorivonalat követő, a könyvbeli karakterekkel csak nevükben egyező szereplőket felvonultató, teljesen más hangulatú alkotásról van szó. Mégis sikeres lett. Miért? Mert egy állati jó, szórakoztató, látványos kalandfilm. Nem azon áll vagy bukik a dolog, hogy mennyire követi húen a film a könyvet, hanem azon, hogy önmagában jó film-e.

Meg gondolom azon is műlik, hogy megtalálja-e a maga közönségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A mostani mozgóképes adaptációkról - Vaják és Az Idő Kereke - jutott eszembe, hogy volt egy pár film, vagy éppen sorozat, mely könyvből készültek és jelentős változtatáson mentek át. Ilyen pl. a Rambo és a Jurassic Park. Ennél a két filmnél óriási volt a népszerűség, annak ellenére, hogy sokat változtattak rajtuk az eredeti könyvekhez képest. Vannak még ilyenek?

 

Alfonso Cuarón filmje, Az ember gyermeke is teljesen más, mint a könyv. Kb. 5% egyezés van a kettő között, és mindkettő nagyon jó. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit szétnéztem hogyan áll a már régóta a fejlesztés poklában sínylődő Spawn adaptáció. Már egy ideje nem követtem az eseményeket. Most úgy áll a helyzet, hogy a Spawn film mellé még érkezne egy Sam és Twitch tv-sorozat is kísérőnek, valamint egy másik író átírja a scriptet. Elméletileg még mindig a Bloomhouse áll a film mögött, de hogy Jamie Foxx lesz- Spawn és Jeremy Renner lesz-e Twitch az még kérdéses.

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/spawn-movie-gets-broken-city-scribe-as-new-writer-1234997780/

 

https://www.comingsoon.net/movies/news/1203777-todd-mcfarlane-gives-promising-spawn-reboot-film-update

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Paramount annyi csúsztatás után újból eltolja a Mission: Impossible 7. és 8. részét. Az eredetileg 2022. szeptember 30. és 2023. július 7. időpontok helyett az új premierek:

 

M:I 7 - 2023. július 14.

M:I 8 - 2024. június 28.

 

 

Továbbá a Netflix bejelentette, hogy a Rian Johnson által írt és rendezett Knives Out 2 (nem hivatalos cím) 2022 végén fog jönni. Az év végi fesztiválokat célozzák be, szóval november-december körül érkezik majd. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Paramount annyi csúsztatás után újból eltolja a Mission: Impossible 7. és 8. részét.

Én egészen addig nyugodtan alszom, amíg a Halálos Iramban 101 és 102 menetrendszerint jön. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 22. - 11:52, Bence1997 írta:

Továbbá a Netflix bejelentette, hogy a Rian Johnson által írt és rendezett Knives Out 2 (nem hivatalos cím) 2022 végén fog jönni. Az év végi fesztiválokat célozzák be, szóval november-december körül érkezik majd. :)

Ezt már nagyon várom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 22. - 11:52, Bence1997 írta:

Továbbá a Netflix bejelentette, hogy a Rian Johnson által írt és rendezett Knives Out 2 (nem hivatalos cím) 2022 végén fog jönni. Az év végi fesztiválokat célozzák be, szóval november-december körül érkezik majd. :)

Remek hír, én is várom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennél a filmnél úgy érzem, a marketing nálam nem érte el a célját. Minél több trailert látok, annál kevésbé akarom látni. Ráadásul nemrég játszottam végig az utolsó két részt az Uncharted: Legacy of Thieves Collectionnek hála, és hát na... A játék öt percében több nagyszerűség van, mint eddig bármiben, amit ebből a filmből láttunk. Eleve, mit ér Drake Elena nélkül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanez van nálam is. Egyszerüen nem jön át a játék nagyszerü hangulata. Nem attól jó az Uncharted-sorozat mert van benne régi kalózhajó. Hanem a hangulat miatt. Ebben az előzetesben nem érzem.

Ráadásul nálam Mark Walhberg baromira nem működik Sullyként.

 

Hollywoodban be kéne látni már a nem is tudom hányadik játékadaptáció bukása után hogy nem tudják jól áthozni a játékok hangulatát, karaktereit filmekbe.

Amiket eddig láttam(Tomb Raider(2018), Max Payne stb..) mind borzadályok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Frenkie írta:

Ráadásul nálam Mark Walhberg baromira nem működik Sullyként.

Nekem sem. Sully-nak szerintem Stephen Lang lett volna baromi jó. És hát egyszer alakította is Sully-t egy Uncharted fanfilmben, ami szerintem kenterbe veri a hollywoodi produkciót:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hollywoodban be kéne látni már a nem is tudom hányadik játékadaptáció bukása után hogy nem tudják jól áthozni a játékok hangulatát, karaktereit filmekbe.

Amiket eddig láttam(Tomb Raider(2018), Max Payne stb..) mind borzadályok voltak.

A 2018-as Tomb Raider szerintem még egész tűrhető volt. De nekem a 2021-es Mortal Kombattel se volt gondom. Mindkettőn látszódott az alacsony költségvetés, és a minimális anyagi kockázatvállalás, de ehhez képest okésak voltak. Érződött, hogy egy nagyszabású világ felfedezésének első lépéseként szánták őket. Viszont amit a Resident Evillel csinálnak hosszú évek óta (filmes téren, de a sorozat se tűnik biztatónak) az rossz vicc. A középszerű, néha kicsit butácska animációs filmekből több RE-hangulat árad, mint a komplett Jovovich-os szériából. Ráadásul az animációsok bővítik a RE világát, nem csak lemásolnak onnan pár karaktert, elemet és helyszínt.

Számomra érthetetlen, hogy alapjáraton remek sztorikkal megáldott, kidolgozott látványvilággal és karakterekkel bíró, történetalapú játékokból miért ilyen nehéz épkézláb filmet összehozni. Pont az tűnik logikusnak, hogy könnyebb már kész matériából dolgozni, mint nulláról összehozni valami ütőset. Ott van pl. a már említett TR, vagy MK franchise. Vagy az olyan továbbiak, mint az Assassin's Creed, a Resident Evil, az Uncharted, a The Last of Us, a Horizon... szerintem mind remek filmes/sorozatos alapanyagok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Uncharted fan film, Stephen Langgal és Nathan Fillionnal? Mik vannak? 

Nathan Fillion nagyon el akarta játszani Nathan Drake-et, mivel egyrészt, baromira hasonlít rá, másrészt imádja a sorozatot. Már 2008-ban, a film bejelentésekor (igen, 14 év alatt készült el, aki végül tető alá hozta, az a hetedik rendező volt) elkezdett ezért a Twitteren kampányolni, és a rajongók is szerették volna, ha ő játssza el a főhőst. Jobban, mint Tom Hollandot, bár, ha belegondolunk, Holland akkor még egyáltalán nem volt a jelöltek között, hiszen csak 12 éves volt. :) 

Persze sosem kapott esélyt, úgyhogy 2018-ban elkészült ez a kis profi fan-film demonstrációs céllal. Profi, mert nem amatőrök vettek részt benne, hivatásos filmkészítők vettek részt benne profi felszereléssel, de fan-film, mert non-profit.

 

Szerintem a játékokból készült filmekkel alapvetően két baj van. Az egyik, ami a Resident Evilekre (alias Kaptárokra) jellemző, hogy csak nevükben kapcsolódnak az alapművhöz. Ez a leggázabb, mert itt aztán nem is rejtik véka alá, hogy csak a cím fogja eladni. Ezek a "nagyszerű" alkotások általában alacsony költségvetésűek is és Zs kategóriás színészekkel van tele.

A másik, a jobbak esetében pedig az, hogy a készítők fogják a játékok legjobb jeleneteit, aztán azok köré írnak egy hevenyészett forgatókönyvet, de közben pedig igen fontos elemeket hagynak ki. Ezek nagyobb költségvetésűek és ismertebb színészek vannak benne, de pont azért, mert csak jelenetekre építenek, a végeredmény legjobb esetben is egy felejthető szórakozás. Erre remek példa a Tomb Raider. Szinte minden emlékezetes jelenet benne van a 2013-as játékból, a sztorija és Lara karaktere is nagyjából arra épül, csak éppen egyvalami hiányzik, ami az egész szériára jellemző: a természetfeletti miszticizmus. Míg a játékban Himiko napisten szellemével és halhatatlan seregével, na meg a szigeten rekedt, szektává alakult túlélőkkel kellett szembenézni, addig a játékban zsoldossereg és egy ideggáz volt.

De itt, az Uncharted-filmnél sem jelent túl sok jót, hogy az eddigi promók java leginkább az Uncharted 3: Drake's Deception egyik, ha nem a legjobb jelentének újragondolására épül. Ez valóban a játéksorozat egyik legütősebb momentuma, de nagyon gáz, hogy ezt már az elejétől a végéig megnézhettük a Youtube-on, és azóta is minden trailerben ez kapja a legnagyobb hangsúlyt. És valahogy kétlem, hogy azért, mert a készítők úgy gondolják, hogy ennél csak jobb jelenetek lesznek. Ismétlem, az egész Uncharted széria egyik legemlékezetesebb pillanatáról van szó, amikor Nate kiszánkázik a széteső repőlőből. Öt játék egyik legemlékezetesebb pillanata. Eléggé kétségesnek tartom, hogy egy 14 év alatt 7 rendezőt elhasználó, 8 forgatókönyvet megjárt alkotásban tudnának olyan jeleneteket prezentálni, ami túlszárnyalja ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 01. 08. - 16:23, Ody Mandrell írta:

Megnéztem a Mátrixot. Nem volt rossz, de ha nem készül el akkor se maradunk le semmiről. 

 

Ugyanezt éreztem én is. Semmit nem vitt előre a storyból, se a karakterek nem fejlődtek. Tulajdonképpen a történet ez volt:

 

Spoiler

Mentsük meg Trinityt.

 

Hát ez baromi unalmas lett.

 

Szellemírtók(2021)

 

Jó kis nosztalgiára épülö kalandfilm. Egy fáradt estére jó, de mivel száz ilyen van már pontosan tudod mi fog történni, főleg a végén. Párszor azért meghatódtam.

Viszont ahogy Harold Ramis-ról megemlékeztek azt tanítani kéne annyira szép volt.

 

Venom 2

 

Nagyjából mint azelöbbi film, de nosztalgia nélkül. Ha nem készült volna el akkor sem lenne hiányérzet. Woody Harrelson csipőből hozza az

örült barmot, de érezni hogy rutinból csinálja és legyen már vége az aznapi forgatásnak.

Viszont a stáblista közbeni jelenet érdekes.

 

Spoiler

Tulajdonképpen áthozták Eddie-t Venomostul az MCU univerzumába. Gondolom számíthatunk rá hogy megjelennek a következő MCU-filmekben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szellemírtók(2021)

 

Jó kis nosztalgiára épülö kalandfilm. Egy fáradt estére jó, de mivel száz ilyen van már pontosan tudod mi fog történni, főleg a végén. Párszor azért meghatódtam.

Viszont ahogy Harold Ramis-ról megemlékeztek azt tanítani kéne annyira szép volt.

Nekem igen kiskorom óta nagy kedvencem a Ghostbusters a Gremlinsszel párban. A rajzfilmsorozatot is imádtam, szinte azon (is) nőttem fel. Ezt az új filmet éppen ezért imádtam nagyon. Igaz, hogy túl sok eredetiség nincs benne, lényegében az első részt remake-elték, ugyanakkor annyi szeretet van a filmben, hogy az hihetetlen. Látszik, hogy ez egy fan/family projekt volt. A végén meg nagyon is megkönnyeztem. Nem egy nagy kaland a film, de engem visszarántott a gyerekkoromba. Emiatt csillagos ötös. (Ehhez hasonlót utoljára a Jurassic World tudott csinálni, ezért is imádom azt a filmet is.)

 

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Semmit nem vitt előre a storyból, se a karakterek nem fejlődtek.

Talán csak annyi pluszt adott az egészhez, hogy láttuk, milyen az élet a valóságban a béke után. De mivel ebbe is épp csak bepillantottunk, a gépek oldaláról meg főleg csak említettek dolgokat, így ez is harmatgyenge. Esetleg, ha lenne folytatás, ki lehetne bontani az itt épp csak említett témákat, de mivel ez a film folyamatosan odamondogat a Warnernek és az iparnak, ráadásul nem is lett nagy siker, így kizárt, hogy folytatnák. Legalábbis mozivásznon (manapság már nem botor dolog esetleg sorozattal számolni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.