Ugrás a kommentre

Cikkek a Star Wars-ról


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Érdekes, hogy Vader és Anakin két külön lapot kapott.

Tekintve, hogy nem sok közös karakter jellemzőjük van, így nem túl meglepő. Anakint leginkább energikus, heves és érzelmekkel teli jelzőkkel illetném, aki sosem tudott a seggén maradni 5 percnél tovább, amíg Vader komoly, kimért és csak a legszükségesebb esetekben avatkozik be személyesen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 hours ago, Nabopolasszar said:

Tekintve, hogy nem sok közös karakter jellemzőjük van, így nem túl meglepő. Anakint leginkább energikus, heves és érzelmekkel teli jelzőkkel illetném, aki sosem tudott a seggén maradni 5 percnél tovább, amíg Vader komoly, kimért és csak a legszükségesebb esetekben avatkozik be személyesen

Ettől függetlenül a kettő egy és ugyanazon személy. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 07. - 15:33, Darth Revan9 írta:

Az IGN összeállított egy listát szavazások alapján a legnépszerűbb SW kánon karakterekről. Az élbolyban nagyrészt a klasszikus trilógia hősei vannak. Érdekes, hogy Vader és Anakin két külön lapot kapott.

Belinkeled a listát, hogy mi is lássuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Köszi

 

Hát, az, hogy a legjobb 25-ben Kylo Ren-en kívül nincs új trilógiás karakter, az szerintem nem jelent valami jót...

  • Zavaros 1
  • Szomorú 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vicc az, hogy ügyeletes hülyegyerekek máris elkezdték osztani a észt: ugyebár alig vannak a folytatás trilógia hősök elől, biztosnak veszik, hogy e miatt mindenki utálja ezt a trilógiát. De lehet, hogy 5-10 év múlva már más lenne a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy népszerűségi szavazás lényegében, az emberek nagy része nem a karakterek összetettségén vagy annak jólmegírtsága alapján dönt ebben biztos vagyok, a legtöbb karakternek évtizedes előnye van a többihez képest, több idejük volt belopni magukat az emberek szívébe. Persze ott van kivételnek Mando és Baby Yoda, de a "coolság" nagyon fontos tényező egy ilyen szavazásnál és hát a Mando páncél menő + Din Djarinnak még épkézláb karaktere is van és bár írtam, hogy nem ez a fő érv a legtöbb embernél azért egyeseknek mégiscsak számít ez is (ezért is van Vadernek könnyű dolga, cool is, meg a karakter sem utolsó :) ) , ezért is végzett Fett előtt sztem. Baby Yoda meg a legcukibb teremtmény a franchise történetében, meg most nagy is a Hype körülötte lehet egy 10 év múlva hátrébb végez.

Szerintem ahol az ST karakterei végeztek épp az ellenkezőjét támasztja alá annak, hogy nem szeretik az emberek az új trilógiát. Egy ilyen viszonylag friss trilógia esetén még előkelőek is ezek a helyezések, főleg Kylo-é.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon is elgondolkodtam, hogy miért mondják sikeresnek a Jedi Fallen Ordert és a Mandaloriant. Mindkettőnél a címszereplők fehér férfiak. Vajon akkor is menők és sikeresek lennének, ha mondjuk Cal Kestis fekete bőrű nő, ázsiai férfi, vagy éppen egy idegen lenne- neimoidi, rodiai...stb? Vagy ha Din Djarin lenne fekete nő, ázsiai férfi esetleg idegen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Azon is elgondolkodtam, hogy miért mondják sikeresnek a Jedi Fallen Ordert és a Mandaloriant. Mindkettőnél a címszereplők fehér férfiak. Vajon akkor is menők és sikeresek lennének, ha mondjuk Cal Kestis fekete bőrű nő, ázsiai férfi, vagy éppen egy idegen lenne- neimoidi, rodiai...stb? Vagy ha Din Djarin lenne fekete nő, ázsiai férfi esetleg idegen?

Rogue One? ;) 

 

Semmi baj nincs a nőkkel, feketékkel, ázsiaiakkal a Star Wars filmekben. Az a baj, amikor valami kötelező kvóta miatt tesznek bele ilyen karaktereket, egyfajta jóemberkedő numerus clausust használva.  

Az égvilágon senkinek nem jutott eszébe, hogy Mace Windu azért fekete, mert Black Lives Matter... áh, a '90-es évek, micsoda mesevilág volt. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez onnan jutott eszembe, mert készített egy tag videót a toxikus rajongókról. A készítő úgy gondolja, hogy a rajongótábor nem toxikus, ezt a gonosz támadó média ragasztotta rájuk. Szerinte egyes rajongók nem gyűlöletből támadnak, hanem szeretetből. Szeretnék ha a minőség megmaradna. Egyik oldalra állította a szerinte méltán gyűlölt Az utolsó Jediket és kritizálta Johnsont, a rajongókkal kapcsolatos mentalitása miatt. Ellenkező példaként hozta a The Mandaloriant és a Jedi Fallen Ordert. A Mandaloriannál nem Jedik a főszereplők, az Erő egy misztikus csoda a háttérben, szimpatikus főszereplői vannak, és bővíti a világot. A Jedi Fallen Ordert esszenciálisan Star Wars-nak tartja, melynél kitörhet az emberből a fan sírás. Itt is kiemeli a jó karaktereket, az izgalmas sztorit, a világ tágítását és az Erő misztikumát. Szerinte ezek az elemek a folytatás trilógiában, főleg Az utolsó Jedikben nincsenek jelen.

Ezt külön viccesnek éreztem, mert a folytatás trilógia is pont ezekkel az elemekkel van tele, mint a Mandalorian, vagy a Jedi Fallen Order. Szimpatikus karakterek, izgalmas sztori - elegendő Johnson váratlan fordulataira gondolni - , tágítja a világot és az Erő misztikumát. Viszont a videó készítője úgy értékeli, hogy ezek az elemek nincsenek benne a legújabb trilógiában, kvázi szerinte lesz*rták a SW érzést.

Előkerült a rasszizmus kérdése is. Szerinte sokan nem rasszista, vagy nem szexista dolgok miatt kritizálják a legújabb filmek több szereplőjét. És ekkor volt az a pont, amikor elgondolkodtam azon, hogy A mandalori és a Fallen Order akkor is ekkora sikerek lettek volna, ha színesbőrű, vagy éppen női figurákat hoznak be a legfőbb szerepekbe? Tehát én úgy vélem, hogy vannak olyan bunkó rajongók, akikben van rasszizmus és szexizmus is. Láttam olyan véleményeket a Fallen Ordernél, mely azt emelte ki, hogy a főszereplő végre fehér férfi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szimpatikus karakterek, izgalmas sztori

Ezek azért elég szubjektív dolgok, nincs azzal baj, ha valaki nem így gondolja. Sőt, azokat meg is tudom érteni, ha valakik szerint Johnson nem hagyott izgalmas kérdéseket nyitva a 9-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azért nem csípem Rose karakterét, mert nő, és nem is azért mert ázsiai, hanem egyszerűen azért, mert minden második mondatától a falat kaparom. Nem azért nem komálom Finnt, mert feka, hanem azért mert az előtérbe van tolva, holott szinte semmi érdemi szerepe nincs ahogy haladunk a történetben (főleg a IX-ben nincs semmi, amit hozzátesz a történethez). Nem azért nem csípem Holdot mert lila a haja (színtévesztő vagyok, így ez nekem fel sem tűnt igazán), hanem azért mert lekezelően viselkedik valakivel akivel szimpatizálok. Nem azért vagyok közömbös Rey-jel, mert nő, hanem mert egy lustán megírt Mary Sue (főleg a VII-ben)

És vica versa is igaz. Nem azért komálom Kylot, mert fehér férfi, hanem mert ő a trilógia egyetlen jól megírt karaktere. Poeval is azért szimpatizálok, mert egy jó karakterívű szereplő, aki annyit szerepel a filmekben, amennyi szerepe van, és aki végig logikusan cselekszik, amivel többnyire egyet is értek (a Resistance-es Poeról ugyanez már nem mondható el, ugyanis a logika hajlamos nagyban elkerülni azt a sorozatot). De Jynn és Quira is hasonló okok miatt szimpik, pedig ők még nők is :O 

 

Ahogy a statisztikában is mondják: "attól még hogy az adatok korrelálni látszanak (fehér + férfi = jó; minden más = rossz), nem kell rögtön ok okozati összefüggéseket keresni"

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

főleg a IX-ben nincs semmi amit hozzátesz a történethez

Ja, semmi, csak lerobbantja a Steadfastot az égről, aminek hála a Sith flotta az Exegolon ragad, ezzel megmentette a Galaxist. De amúgy tényleg semmi szerepe nincs... :roll:

 

56 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

egyszerűen azért mert minden második mondatától a falat kaparom

Ez viszont a te ízlésedet tükrözi, nem a film vagy a karakter minőségét.

 

57 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

azért mert lekezelően viselkedik valakivel akivel szimpatizálok

Szintén, ez ízlés, nem minőség kérdése. Poe egy f*sz az ep8-ban, így nekem nagyon szimpatikus, hogy Holdo elküldi burkoltan a retkes p*csába, ahol maradnia is kellett volna, akkor talán nem irtják ki az Ellenállást majdnem teljesen miatta, ami miatt amúgy senki sem vonta soha felelősségre. A valóságban már a Craiten tarkón lövik árulás vádjával, a Star Wars mesei világában később tábornok lehet, és nem számít, hogy közel 200 ember élete szárad a lelkén, mert képtelen volt betartani a katonai hiearchiát és egy pofon egyszerű parancsot.

 

58 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

mert nő, hanem mert egy lustán megírt Mary Sue (főleg a VII-ben)

Erre meg azt tudom írni, hogy meg a másik lóf*szt. Rey egy nagyon szépen felépített karakter, ráadásul jobb női szereplő, mint a Marvel agyonszátrolt Marvel kapitánya, ami olyan borzalmas női karakter, hogy azt tanítani kéne. Lényegében az egy pasi csöcsökkel. És erre verik az emberek a nyálukat, de Rey az "lustán megírt Mary Sue"... :facepalm:

 

58 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

a Resistance-es Poeról ugyanez már nem mondható el, ugyanis a logika hajlamos nagyban elkerülni azt a sorozatot

Viszont a Resistance-beli Poe és a filmekbeli Poe ugyanaz, szóval már ott hiba csúszik a megítélésbe, ha ezt a kettőt külön veszed. Az a s*ggfej a Resistance-ben ugyanaz a s*ggfej, aki az ep8-ban kiirtja a saját bajtársait az egoista, balf*sz hajlamai miatt (ami miatt Holdo nagyon helyesen leoltja). Ha az egyiket nem csíped, nem csípheted a másikat sem, mert ez nem két külön személy. Vagy, ha mégis, következetlen vagy, kettős mércét állítasz és a véleményed finoman szólva is megkérdőjelezhető (pedig Poe esetében pont, hogy még jól is működik, mert az ep8 előtt volt s*ggfej, és utána lett normális ember).

 

19 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Azon is elgondolkodtam, hogy miért mondják sikeresnek a Jedi Fallen Ordert és a Mandaloriant. Mindkettőnél a címszereplők fehér férfiak.

Cal Kestis vörhenyes (South Park után szabadon), amin sokan kiakadtak. PC-re még modifikációk is készültek, hogy ne vörös hajú és szeplős legyen. Szóval Kestis sok területen nem népszerű, mert vörös hajú. Csak nézd meg a Youtube-videókat, szembetűnően sok esetben van modolt Kestis. Sőt, ez olyannyira nem ritka dolog, hogy még a média is felkapta anno.

 

Ez az egész magyarázkodás sokkal jobban működne, ha nem magyarázkodnánk, pláne nem az alapján, hogy kinek mi a neme, bőrszíne, politikai-, vallási- vagy szexuális beállítottsága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Erre meg azt tudom írni, hogy meg a másik lóf*szt. Rey egy nagyon szépen felépített karakter, ráadásul jobb női szereplő, mint a Marvel agyonszátrolt Marvel kapitánya, ami olyan borzalmas női karakter, hogy azt tanítani kéne. Lényegében az egy pasi csöcsökkel. És erre verik az emberek a nyálukat, de Rey az "lustán megírt Mary Sue"... 

A TROS-ig azért eléggé az volt. Elég egy pillantást vetni a "hős útjára", nem túl nehéz látni, hogy Rey nem igazán járta be azt. Szoktak Luke-kal példálózni, hogy ő is milyen gyorsan fejlődött, és hogy ő is eléggé Gary Stu (Mary Sue női verziója), de Luke pl. nem győzte le rögtön az első részben az ellenfelét, de még a másodikban sem. (és tudom, hogy in-universe kimagyarázható Rey győzelme, de attól még történetírás szempontjából nem a legjobb húzás, hogy már az első részben győzedelmeskedik a főhős). Továbbá Luke-nak a céljai eléréséhez sokkal nagyobb szüksége volt a barátaira, míg Rey igazából elég jól elboldogult nélkülük is az esetek többségében. Egyszer ezt úgy mondta az egyik ismerősöm, és nem igazán tudtam ezzel vitába szállni, hogy "Luke-nak szüksége volt a barátaira, míg Rey-re csak ráakaszkodtak a barátok"

 

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, semmi, csak lerobbantja a Steadfastot az égről, aminek hála a Sith flotta az Exegolon ragad, ezzel megmentette a Galaxist. De amúgy tényleg semmi szerepe nincs... 

Ezen kívül tényleg semmi nincs. Egy főszereplőről beszélünk, egy főszereplő esetében meg ez elég vérszegény lista :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, semmi, csak lerobbantja a Steadfastot az égről, aminek hála a Sith flotta az Exegolon ragad, ezzel megmentette a Galaxist. De amúgy tényleg semmi szerepe nincs... :roll:

Igaz, de akkor szerepeljen ott kirívóan, és ne erőltesség bele a film maradék 90%-ba ahol semmi szerepe. Plusz, véleményem szerint azért írták meg neki ezt a feladatot, mert semmi mást nem tudtak neki kiosztani, de mégiscsak főszereplő, akkor csináljon valamit, viszont azt a valamit az utolsó Gipsz Jakab közlegény is meg tudta volna csinálni.

Finn az első részben fontos volt, mert rajta keresztül tudott Rey elkerülni a Jakkuról, de még a másodikban is a fontosabb karakterek közé tartozott, hisz ő tudta a leghatékonyabban kikapcsolni a zászlóshajón a követő rendszert (bár hogy ez mennyire sikerült ebbe inkább ne is menjünk bele, mert ennyi erővel Kazudát is küldhették volna, mert annyi sikert ő is elért volna), ezeknek megfelelően nem is bánom, hogy sokat szerepelt, viszont az utolsó filmben tényleg semmi sem indokolta, hogy főszereplő legyen, mert mint írtam, az az egy dolog sem igényelte, hogy pont ő tegye meg azt.

 

Amúgy valahogy így képzelem el JJ és Tertio közötti beszélgetést:

 

JJ: Ki kellene találnunk valamit, hogy a maroknyi Lázadónak legyen esélye a több ezer hajó ellen.

CT: Mondjuk azt, hogy az atmoszférában nem működik a pajzsuk, és hogy kell egy adótorony, ami megmondja nekik, hogy merre van a felfelé.

JJ: Zseniális. Es mondjuk lövessük szét az adótornyot a levegőből Poeval, akkor a flotta csapdába esik. Ezzel időtnyerhetnek, amíg megjön a semmiből egy galaxis méretű flotta.

CT: Figyu, JJ. Mi lenne ha ezt a feladatot inkább Finnre bíznánk? Úgysincs semmi szerepe az egész filmben. Mi lenne ha inkább lassú egységszállítókról leszállva lóháton rohamoznák meg az antennát. Az elég cool lenne.

JJ: Nem logikátlan egy kicsit ez az egész?

CT: Akik az ilyeneken fennakadnak, már régen kisétáltak a moziteremből

JJ: Ott a pont!

 

A többi karakternél nincs ilyen problémám. Poe a csempész háttérsztorija miatt került fókuszba, plusz mint a lázadás legjobb pilótája, ő vezette a flotta elleni támadást, így máris két fontos szerepe volt a filmben. C-3PO és BB-8 is fontos szerepet vállalt Exegol felkutatásában Rey-t és Kylot ki se fejtem, mert róluk szólt az egész film. 

58 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ez viszont a te ízlésedet tükrözi, nem a film vagy a karakter minőségét.

Írtam én bármit is a karakter minőségéről? Egyéni véleményemet írtam le, ami igen igazad van, az ízlésemet tükrözi. Azért nem szeretem a karaktert, mert engem idegesít, nem azért mert rosszul van megírva. Tessék arra válaszolni amit írtam, nem arra, amit belelátsz

 

Poeval meg igenis szimpatizálok, mert a film nézése közben nekem is ugyanazok a gondolatok jártak a fejemben, mint neki. Igaz az felróvom neki, hogy meg sem próbálta felvetni Holdonak a tervét, de azon a ponton Holdo nem mutatta, hogy lenne bármilyen ésszerű terve a menekülésre (és ez Holdo sara, hogy az egyik vezető tisztjét, akire a fél lázadás felnéz, elküldi a búsba), és Poe így jogosan gondolhatta hogy Holdo alkalmatlan a további vezetésre. Ha az első beszélgetésükkor nem olyan lekezelő Poeval, akkor talán Poe is jobban megbízott volna benne, és akkor nincs az egész hacacáré a catonicai mellékküldetéssel.

 

Ami a Resistance-t illeti, meg jobb szeretem figyelmenkívül hagyni minden aspektusból, mert bármivel is foglalkozott az a sorozat legjobb esetben is középszerű, de inkább borzalmas lett a végeredmény.

 

Szerk.: Rey-re meg közben el is felejtettem kitérni, de Yoda kitűnően megfogalmazta a gondolataimat :)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem is tudtam, hogy Cal Kestis vörös haja miatt is kiakadtak. Na, ez megint olyan, hogy tényleg létezik bizonyos embereknél valamifajta rassz beállítottság. Ezek után biztos vagyok benne, ha fekete nő lett volna, vagy ha Mandó ázsiai nő lett volna ugyanezekkel a szerepekkel és történetekkel, akkor nagyon kiakadtak volna sokan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ezen kívül tényleg semmi nincs. Egy főszereplőről beszélünk, egy főszereplő esetében meg ez elég vérszegény lista :D

Hát Han Solo se csinál sok mindent az ep.6 második felében.

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Továbbá Luke-nak a céljai eléréséhez sokkal nagyobb szüksége volt a barátaira, míg Rey igazából elég jól elboldogult nélkülük is az esetek többségében.

Körtét az almával. Rey sztorija arról szól, hogy miközben keresi önmagát lassan egyre jobban kötődik a túloldalon álló Kylo Renhez, akivel együtt győzik le a gonoszt. Az ő sztorijában Kylo Ren a legfontosabb másodkarakter, nem Finn vagy Poe. Ez szerintem nem is kérdés. Kylo Rennek pedig nagyon fontos szerepe van abban, hogy Rey előre tud jutni. Snoke például simán kitudta volna nyirni Rey-t, de ugyanigy a Palpatine elleni küzdelem is a halálát okozza ha nincs ott Ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is úgy látom, hogy Finn az EP7-ben van a csúcsponton, utána epizódról epizódra egyre jelentéktelenebb lesz. No persze a galaktikus események is egyre horderejűbbé válnak, így ez óhatatlan. 

 

Rose és Holdo karakterét én sem tudtam igazán megkedvelni. Nekem mindig is az az érzésem, hogy valahogy kilógnak a sorból, nem tudom megfogalmazni, miért, de mikor először láttam moziban őket, mindkettő SW-karakteridegennek hatott. Egyébként DJ-vel is így vagyok. Azóta persze ez jócskán mérséklődött bennem, de az EP8-ban bevezetett új karaktereket én továbbra sem tudom szeretni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy a mai világban már marha nehéz megfelelni bárkinek is, mert mindig van egy apró csoport akinek valami pont nem jó valamiért, amit aztán a clickbaites "sajtó" felkap és ebből születnek azok a dolgok mint a már említett "Miért vörös hajú Cal Kestis?" Most őszintén szólva nem hót mindegy valakinek a hajszíne vagy bármi másának a színe egy olyan fantasy világban ahol lézerekkel bolygókat pusztítanak, meg csuhás emberek lebegtetnek dolgokat az elméjükkel és lézerbotokkal harcolnak egymás ellen? Engem pl. marhára nem érdekel Cal-nek a haja színe mert engem maga a sztori, a játékmechanika stb. köt le és azért tartom egy nagyon jó játéknak. Így engem az sem érdekelne ha Cal nő, férfi, hermafrodita, sárga, barna, zöld színű lenne. De ha meg ne adj isten amellett döntöttek volna hogy pl. fekete nő legyen akkor meg abba kötöttek volna bele hogy biztos a PC miatt lett úgy megalkotva.

 

Mandonál se az adja el a portékát hogy milyen nemű vagy rasszú, hisz az első évad 99,99%-ban talpig páncélban van, hangja alapján meg ki mondaná meg hogy hogyan néz ki?

 

Itt a baj tényleg azzal van ha a kötelező PC miatt tesznek bele fekete,ázsiai, nő, férfi bi, meleg, transz karaktereket a sztoriba, csak hogy el lehessen adni még szélesebben közönségnek. Rose miatt sem azért háborogtak egyesek mert ázsiai és nő, hanem mert szimplán olyan karaktert írtak neki ami nem tetszett nekik finoman fogalmazva. A másik meg hogy erőltették a készítők egy ideig ezt a Finn-Poe románcot hogy ők majd összejönnek, kérdezem azt is minek? Az is csak arra lett volna jó, hogy lehessen mutogatni mint a vásáron hogy "Nekünk bizony már van egy meleg párunk is!" És ne értsen félre senki nem a melegekkel van bajom, van az SW világán belül keveredés bőven fajok között is akkor melegek miért ne lehetnének, hanem azzal hogy bele erőltették volna a sztoriba, csak hogy megfeleljenek a social justice warrioroknak.

 

Kevesebbett kellene foglalkozni azzal, hogy 1-1 kis csoport min fog fennakadni és ennek hogy lehet elébe menni, és akkor talán tudtak volna normálisabb karaktereket is kitalálni, szerintem ez az egész új trilógián meglátszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, NorbiLordi írta:

A másik meg hogy erőltették a készítők egy ideig ezt a Finn-Poe románcot hogy ők majd összejönnek, kérdezem azt is minek?

Ilyen hivatalosan sose hangzott el. Clickbait volt az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap véletlenül rátaláltam egy Blikk-es Star Wars magazinra amit a RotS megjelenésének környékén adtak ki és úgy voltam vele hogy ide berakás céljából beszkennelgetem.

 

Blikk - Star Wars magazin

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 3
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.