Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Viszont Ahsokának nem csak Kanannal, de magával a Szellem legénységével egyáltalán nem volt felépítve a kapcsolata, így nem igazán értettem, hogy ők miért tisztelték annyira, azt leszámítva, hogy mi nézők már ismerjük őt.

Szerintem a Ghost legénységének túlnyomó része felől nem volt több tisztelet Ahsoka felé, mint bajtársiasság. Meg talán annyi, hogy mivel Kanan miatt tudták, miféle is a Jedi, így kicsit jobban bíztak benne. De, ha megnézed, például Zeb és Sabine nem is nagyon beszélt Ahsokával. Így kapásból egy olyan jelenet sem ugrik be, amiben ezek hárman szót váltottak volna egymással. De még Hera sem vitte túlzásba, pedig ő évek óta együtt dolgozott Ahsokával, tudta is, hogy kicsoda ő. Előbb megismerte Ahsokát, mint bárki más. Így például kettejük között mélyebb lehet a tisztelet is.

Kanan is inkább csak egy Jedi bajtársat látott benne. Beszélgettek, meghallgatták egymás tanácsait, de nem kerültek komolyabban egymáshoz közel. Még barátoknak sem mondanám őket. Egyedül Ezra az, aki talán komolyabban tisztelte Ahsokát, de ez is inkább annak tudható be, hogy a nő lázadó vezető és egykori Jedi lovag, aki ráadásul a mesterével ellentétben nem próbál kibújni a harc alól. Így valószínűleg ösztönösen mentort lát benne.

 

15 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Az alapján, ami keveset láttunk a kapcsolatukból, nem is ismerték nagyon Ahsokát. Ezra például csak valamikor a 2. évad közepe felé értesült arról, hogy ő már nem jedi.

Szerntem is így volt. De szerintem ez így rendben is van. Nem kell mindenkinek mindenkivel mély barátságot ápolni, van, aki megmarad szimplán kívülállónak, mezei bajtársnak, stb. Ahsoka eleve olyan pozíciót látott el a lázadáson belül, ami megkívánhatott egyfajta távolságtartást, hiszen neki az összes lázadó sejtet kellett menedzselnie, ellátni őket információkkal és feladatokkal. Sokat jött-ment az egyes bázisok között. Ilyen téren a Főnix-sejt csak egy volt a sok lázadó brancs közül, de ugyanúgy jelenése lehetett Dodonna vagy éppen Saw Garrera csoportjánál.

 

Amúgy azt szerintem érdemes figyelembe venni Ahsoka és Kanan jelleménél, hogy mindkettő komoly lelki traumán ment át. Ez különösen igaz Kananra, akinek a mesterét ugye a szeme láttára lőtték le, aztán teljesen egyedül maradt, elvesztette az összes barátját, az otthonát, a Rendjét, és a túléléséhez a teljes identitását el kellett dobnia, egyebek mellett a nevét is. Ezzel szemben Ahsoka idősebb volt, nem tudta, mi lett a mesterével, a Jedi Rendtől akkor már függetlenítette magát és a végén nem maradt egyedül, hiszen számára ott volt Rex. Megtartotta a nevét, az identitását, és lényegében még a Jediségről sem mondott le, mi több, Kanannel ellentétben ő egy évvel a 66-os parancs után már aktívan harcolt a Sith birodalma ellen. Sőt ő még azt is sejtheti, hogy Obi-Wan Kenobi él, hiszen ő is megkapta a Jedi mester figyelmeztető üzenetét. De még ezzel együtt is valószínűleg nagy trauma volt számára a 66-os parancs.

Szóval azért nem csoda, hogy akárcsak a valóságban a veterán katonák, úgy ők sem akarnak a háborúról beszélni, és sűrűn sztorizgatni a régi szép időkről. Azokhoz a szép időkhöz brutális dolgok társulnak. Ha Kanannek eszébe jut, milyen jókat nevettek Depa Billabával, aztán bevillan, hogyan lőtték agyon. És ez csak egy dolog. Kanan és Ahsoka kénytelen azzal együtt élni, hogy ismerőseik, barátaik, már-már családtagjaik többsége azon a napon meghalt és fogalmuk sincs, hogy a túlélők élnek-e még. Úgyhogy szerintem nem csoda, ha ezt a témát sűrűn kerülik, és nem csak egymás közt, de az eseményeket át nem élőkkel sem osztják meg, csak ha már nagyon muszáj.

Ezért nem beszélt Ahsoka arról, hogy ő elhagyta a Jedi Rendet - ami bár végül a saját döntése volt, az előtt eléggé traumatikus élményben volt része, hiszen a mesterei, akikre felnézett és akikben bízott, kitaszították és a farkasok elé vetették. Ez sem olyasmi, amit el akarsz mondani egy gyereknek, aki akkor még nem is élt, és amúgy akit éppen Jedinek nevelnek. Rossz reklám lenne és még rosszabb érzés.

És például ezért sem beszélt a klónok árulásáról Kanan egészen addig, amíg nem találkoztak Rex-szel. Sőt azt, hogy Kanan miért nem akar részt venni egy nagyobb léptékű lázadásban, azaz a polgárháborúban, Ezrának sosem mondta el, csak Herának. Ezra csak azért tudja, mert kihallgatta őket.

Persze nézőként nyilván jó lett volna néhány nosztalgikus beszélgetés - azért így is akadt pár, például amikor Ahsoka Anakinról mesél Ezrának, vagy amikor szóba kerül Yoda. Apropó, ez is beszédes: Ezra elmondása szerint megkérdezte Kanant, milyen volt Yoda, és a mestere csak egy külső leírást adott róla. Ez is azt jelzi, hogy Kanan nagyon elzárkózik a múltjától.

De visszakanyarodva, nézőként jó lett volna több ilyen, ugyanakkor a karakterek jellemét tekintve legalább annyira beszédes az, hogy kerülik ezt a dolgot és csak nagyon-nagyon speciális helyzetben nyílnak meg. Ennek hála különlegesebbek is az ilyen megnyílások, például amikor Kanan először beszél a 66-os parancsról Ezrának.

Mindezek mellett hozzá kell tennem, hogy Kanannek nem is volt arra szüksége, hogy megnyíljon Ahsokának. Az ő lelki támasza Hera volt, és nem egy beszélgetés utalt arra, hogy neki tényleg megnyílt, vele megosztotta az érzelmeit a klón háborúkról és arról, ami utána jött.

 

16 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Szerintem, ha Kanan valakinek könnyebben megnyílik, az pont Ahsoka lehetett volna és ugyanígy fordítva, mert mint azt már említettem; sok hasonló dolgon mentek keresztül.

De, ahogy fentebb részleteztem, látható, hogy nagyon sok fontos dologban meg eltér a pályafutásuk. Ahsoka például nem értheti meg Kanan fájdalmát a mestere elvesztésével kapcsolatban, mert Ahsoka több mint tíz évig nem tudta, mi lett Anakinnal. Vagy például Ahsoka nem tudhatja, mi az igazi magány, amikor önmagadból kell kibújni, hogy túlélj, mert ő mindössze egy évet tett így, aztán beállt Bail Organa mellé, ráadásul már az elején megnyugvást lelhetett abban, hogy legalább egy barátja él: Rex. Kanan nyolc évig élt magányosan, bolygóról bolygóra vándorolva, elfeledve, ki volt Caleb Dume. Hera volt az, aki először közelkerült hozzá és sikerült áttörnie a páncélját.

 

16 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Freddie Prinze Jr. az évad kijövetelének idején tett megjegyzéseket arról, hogy Kanan és Ahsoka kapcsolata mély megértésen fog alapulni, gyorsan fog fejlődni, meg lesz egy érzelmes jelenet közöttük. E mellett egyszer még felhozta azt is, hogy Kanan fog majd egy fontos személynek beszélni a 66-os parancsról egy nagy drámai pillanat közepette.

Lényegében mindkettő benne van a sorozatban, csak az Ahsoka és Kanan közti fejlődés java off-screen történik, a 66-osról meg Ezrának beszél, aki fontos személy (csak a sztori főhőse) és a pillanat elég drámai. Szóval utóbbi esetben szerintem a saját prekoncepcióid áldozatává váltál. Az előbbiben meg valószínűleg az vezethetett tévútra, hogy Prinze Jr. többet tud az egyes részekről, csak amikor ilyen nyilatkozatokat tett, még nem tudta, mi lesz kivágva. Több mint valószínű, hogy íródtak ilyen jelenetek (egyet te is mutattál), csak aztán a készítés valamelyik szakaszában a vágóasztalra kerültek, amiről a színész nem tudott. Ezért nem jó az ilyen nyilatkozatoknak túl sok jelentősséget szentelni. Prekoncepciókat szülnek, amik félrevezethetnek az ítélkezésben, és sajnos sokszor kellemetlen irányban.

 

16 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Grogu is a maga nevében egy zárkózott, traumatizált 66-os parancs túlélő volt, aki végül Ahsokának tudott megnyílni, mert sorstársak voltak.

Szerintem csak azért Ahsokának nyílt meg, mert ő képes volt kommunikálni vele. Mindazt, amit elmondott Ahsokának, valószínűleg már réges-rég elmondta volna Djarinnak is, akivel sokkal inkább sorstársak voltak. Groguban és Ahsokában csupány annyi a közös, hogy padawanok voltak, akik átélték a 66-os parancsot. De más életkorban voltak, máshol jártak a Jedivé válás útján, sőt Ahsoka már lelépett arról az útról, függetlenedett, míg Grogunak még az volt a teljes világa. És látható, hogy még 50 évesen is csupán gyerek, és ezt nem a beszéd képességére alapozom, amiről egyelőre nem tudni, hogy az elszenvedett traumák, elzárás vagy faji specifikációk miatt nem létezik. Szimplán a viselkedése azt mutatja, hogy gyerek. A 66-os idején meg még inkább az volt, Grogu akkor 22 éves volt. Ha 50 évesen is legfeljebb egy 5 éves ember szintjén áll, képzeld milyen szinten lehetett fele annyi idősen. Ő teljesen máshogy fogta fel a 66-os időszakot, ha felfogta rendesen egyáltalán. Grogu számára inkább az utána jövő időszak lehetett traumatikus. A ködös emlékekből kiindulva, és abból, hogy üldözte a Birodalom és banditák között találta meg Djarin, nem lehetett leányálom.

Szóval azért, mert ezek a Jedik megélték ugyanazt az eseményt, még nem feltétlen fogják megérteni egymást, és nyílnak meg egymásnak. A körülmények, amik között megélték, annyira mások, hogy szinte kizárt, hogy azon kívül, milyen volt átélni, bármi mást is megérthetnének. Igazából, akit Kanan tényleg megérthetne, az Cal Kestit, nekik volt nagyon hasonló sorsuk (a mesterüket a szemük láttára ölték meg, évekig éltek az identitásukat elfedve). Bár még Cal is határeset, hiszen ő hamar pártfogóra talált Prauf képében, aki elől bár el kellett rejtenie valódi énjét, mégis csak támogatója volt. És ezek nagyon fontos dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
46 minutes ago, Cpt. Rex said:

OFF
Én nagyon nem szeretem a Rebels sorozatot. Mondjuk lehet azért mert a Birodalmi éra amúgy sem tartozik a kedvenceim közé. Egy-két részt láttam belőle, amikor először tűntek fel Rex-ék benne, azon a sivatagos bolygón. Az Ahsoka vs Vader párbajt még megnéztem, de ennyi volt.  Nekem az animáció sem tetszett benne.

Ha csak egy két részt láttál belőle úgy persze, hogy nem jön le a sorozat. Látni kell elsőtől a negyedik évadig, hogy megértsd teljesen a sztorit. Eleve kimaradt nálad a 3-4. évad ami az egész sorozat krémje. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 8 hónappal később...

Lehet, hogy tényleg akarták, de aztán azt látták, hogy a sok élőszereplős sorozat mellé talán nehezen férne be egy animációs is. Most úgy tűnik, hogy a Lázadók folytatását az előszereplősök valósítják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
4 órával ezelőtt, gunji írta:

A napokban felkerültek a Disney+-ra az eddig hiányzó első évados bővített/rendezői epizódokhoz tartozó bővített szinkronok is (meg javították az ötödik évados hangformátumhibákat - ha jól nézem). Beletekerve a részekbe nekem úgy tűnik, hogy nem újak a hangpótlások.
Szóval nagy öröm ez így nyárra, most már csak sok-sok idő kellene újranézni a sorozatot :yes:

Nem csak a TCW, de a Rebels első (két) része, a Spark of the Rebellion is megkapta a bővített változatot (ami a Főinkvizítor és Vader beszélgetésével indul). Viszont a második évadot indító The Siege of Lothal végén még mindig nem Ian McDiarmid Palpatine hangja, hanem Sam Witwer. Nem tudom, miért nem azt a változatot használják. Witwer jó munkát végzett, de McDiarmidot hallani akkor is teljesen más érzés.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.