Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Igen, ebben egyetértek. Azt tervezem, hogy már előre körülnézek a Mediaban és érdeklődöm ott, hogy home officehoz keresek állólámpát, ami erős fényt ad.

 

Meg ugyebár azt elfejtettem említeni, hogy ehhez a lehetőséghez az járult hozzá, hogy megindul a Warcraft könyv és képregény dömping. Remélem, tartós lesz és a jövőben a Blizzard folyamatosan engedélyezi a kiadványokat ugyanígy, mert ettől függhet ez a tartós állásom is....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azt hozzátenném, hogy az írásodból az jön le, a Szukits eléggé rugalmasan áll hozzá, hogy mindenképp foglalkoztasson, az egyéni vállalkozói helyett hajlandó volt normál munkaszerződést kötni, beleegyeztek a fix munkaidőbe is fix bérért. Ez azért arra utal, hogy hosszú távra terveznek veled. Star Wars, Warcraft szakmai korrektúra, szerintem nagyon sokan cserélnének veled.

 

Meg egyébként, nincs mit veszítened. Nem egy stabil, jól fizető állást hagynál ott a Szukitsért. Hanem egy minimálbér alatt fizető közmunkát, amely pedig úgy tűnik, hogy erősen véges határidejű. 

 

Ezek mellett egy lámpa teljesen mellékes dolog. A home office-ba bele lehet bolondulni, ha rosszul csinálja az ember. Semmiképp se történjen meg, hogy ezentúl a négy fal között töltöd az életed. Mindig van lehetőség sétára, kirándulásra, társas kikapcsolódásra (+ természetes D-vitaminra), és így a szemed is pihentetve van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítógép kérdésben egyébként pontosan mi a helyzet? Csak munka célra használhatnád? Vagy te nem szeretnéd másra használni azt a gépet, mint munka? Mert akkor a mostani helyére nem férne el? Monitort is adnának vagy csak magát a PC-t? Mert ha esetleg nagyobb monitort adnának, az sem egy utolsó szempont, hogy mekkorában tudod nézegetni napi 8 órába a különböző dolgokat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

A másik ami miatt aggódom az a home offiece munkaideje, nem szeretném, ha az lenne a dologból, hogy össze-vissza dolgozok, állandó lenne a káosz és szombat, vasárnap is lenne munka.

Ez valóban komoly önkontroll kíván, ez személyes tapasztalat és nekem nem sikerült jól megvalósítani. De lehet, hogy Neked jobban menne. Ha sikerül bevezetni otthon is a normál munkaidőt, ahogy tervezed, akkor nem lehet gond. Ami kerülendő, az az otthoni munkák végzése munkaidőben, mert akkor óhatatlanul keveredni fog a házimunka a munkahelyi munkával. De ha ezt meg tudod valósítani, akkor kényelmes dolgod lesz. Azért az nem rossz, ha pocsék időben pl. nem kell kilépned a lakásból és máris dolgozhatsz. :)

 

A jó lámpa a valóban fontos, én is azt szereztem be elsőnek, amikor tavaly ősszel tartós home office-ba kényszerültem, de ugyanilyen fontos egy jó szék is, ha minden nap órákat fogsz rajta ülni. Ha nem is azonnal, de érdemes azt is beszerezni, ha nincs. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 11 éve dolgozok home office-ban (igaz néha bizonyos ügyek miatt be kell utaznom, meg van heti egy kötelező értekezlet). Eleinte szokatlan volt és idő volt mire sikerült megtalálnom a jó beosztást, de ma már annyira szeretem hogy el nem tudnám képzelni hogy bejárjak valahova rendszeresen a munka miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is fogadd el, ki tudja mikor lesz még ilyen lehetőséged. Home office-t be lehet simán osztani, ahogy te is írtad abban az időintervallumban csak ezzel foglalkoznál, többi meg mintha bejárnál fordítod a magánéletedre. Fejben kell kicsit tudni elválasztani a kettőt, hogy hiába vagy otthon attól te még dolgozol. De szerintem ez sem okozna nagy problémát, ha jól gondolom ezeket eddig is otthonról csináltad.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Számítógép kérdésben egyébként pontosan mi a helyzet? Csak munka célra használhatnád? Vagy te nem szeretnéd másra használni azt a gépet, mint munka? Mert akkor a mostani helyére nem férne el? Monitort is adnának vagy csak magát a PC-t? Mert ha esetleg nagyobb monitort adnának, az sem egy utolsó szempont, hogy mekkorában tudod nézegetni napi 8 órába a különböző dolgokat. 

Ez egy közös családi számítógép. Még, amikor édesanyám élt, akkor vettük 2015-ben. Én és öcsém használjuk most. Öcsém miatt nem megoldható, hogy állandóan cserélgessük. Van egy hely, amit ki lehetne alakítani az én szobámban, de csak úgy, hogy a kipakolt cuccok a nagyszobába kerülne, ahol öcsém alszik, viszont ez vállalhatatlan tömegnyomort okozna.

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ez valóban komoly önkontroll kíván, ez személyes tapasztalat és nekem nem sikerült jól megvalósítani. De lehet, hogy Neked jobban menne. Ha sikerül bevezetni otthon is a normál munkaidőt, ahogy tervezed, akkor nem lehet gond. Ami kerülendő, az az otthoni munkák végzése munkaidőben, mert akkor óhatatlanul keveredni fog a házimunka a munkahelyi munkával. De ha ezt meg tudod valósítani, akkor kényelmes dolgod lesz. Azért az nem rossz, ha pocsék időben pl. nem kell kilépned a lakásból és máris dolgozhatsz. :)

 

A jó lámpa a valóban fontos, én is azt szereztem be elsőnek, amikor tavaly ősszel tartós home office-ba kényszerültem, de ugyanilyen fontos egy jó szék is, ha minden nap órákat fogsz rajta ülni. Ha nem is azonnal, de érdemes azt is beszerezni, ha nincs. 

 

 

Köszi. A lámpát még a héten megnézem. A szék jó ötlet, lehet, hogy leváltom idővel a mostanit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egyetérteni tudok a többiekkel, Revan, szerintem sem kérdés, hogy mi a helyes döntés. :)

Könnyen lehet, hogy ez életed egyik nagy lehetősége, szerintem ne szalaszd el. Nyilván változás lesz a mostani életedhez képest, de ez ezzel jár. Engem kimondottan vonz nem csak egy SW-vel kapcsolatos állás, de maga a home office nyugalma és kötetlensége is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ez egy közös családi számítógép. Még, amikor édesanyám élt, akkor vettük 2015-ben. Én és öcsém használjuk most. Öcsém miatt nem megoldható, hogy állandóan cserélgessük. Van egy hely, amit ki lehetne alakítani az én szobámban, de csak úgy, hogy a kipakolt cuccok a nagyszobába kerülne, ahol öcsém alszik, viszont ez vállalhatatlan tömegnyomort okozna.

 

Én csak arra gondoltam, hogy ha magát a gépet adnák és annak tudtok helyet szorítani akkor a gépek és a monitort összekötő kábelek cserélgetésével megoldható lenne, hogy a céges gépet is megkapd és a jelenlegit is használhassátok továbbra is anélkül, hogy egy teljes egész asztallal székkel ellátott számítógépes helyet ki kelljen alakítanotok. HDMI kábelből van 25-30 méteres is, ha azzal lenne összekötve a gép és a monitor gyakorlatilag oda rakhatnád a szobában a gépházat ahová akarod.
Mert azért jó lenne szerintem, ha a céges gépről tudnál dolgozni, egyrészt a számítógépnek se mindegy mennyit megy egy nap (bár nem tudom, hogy most mennyit használjátok naponta), de ha nem muszáj ne a saját legyen nyüstölve :) másrészt, ha a céges géppel valami probléma lesz hardveresen vagy szoftveresen azt nem neked kell megoldani viszont a sajátnál igen, plusz ha a sajátod bedöglik akkor nem tudsz dolgozni amíg nem pótlod/javíttatod meg, de ha a céges bedöglik továbbra is tudsz dolgozni a sajáton amíg a cégest nem cserélik javíttatják. 

Szóval ha egy gépháznak még tudtok, helyet szorítani én mindenképp igényelném a helyedben a céges számítógépet, de ha esetleg jobb monitort is adnának akkor azt is elfogadnám, a mostanit meg valami szekrénybe vagy valahová csak el tudnátok tenni. Vannak már mindenféle elosztó és átalakító kábelek amikkel nem is kell ki be dugdosgatni a két gép között ha valamelyiket használnátok, csak egyszerre nem mehetnek, de akár arra is van megoldás a kapcsolós elosztók.

 

Nem tudom milyen kábellel van összekötve a monitorod és a gép, de ha HDMI-vel akkor itt egy pl a kábelre:

Gembird DSP-2PH4-04 HDMI Dual port passzív fekete adapter | PCX.hu

 

De ha bemész egy számtech boltba ott biztos mindenfélét tudnak ajánlani, ha elmondod mit szeretnél.

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, ez egy remek lehetőség, egyetértek a többiekkel :) A home office rajtad múlik. Nekem sikerült jól megoldani, mindig ugyanabban a fix időtartamban dolgoztam, ez elhatározás kérdése. Persze azoknak mindig könnyebb, akiknek közben nem kell gondoskodni családról, és szabadabban rendelkeznek a saját idejükkel otthon. Ami a gépet illeti, Cupsynak jók a meglátásai, mindenképpen gondold meg a céges gépet, nem mindegy, hogy a sajátodat vagy a cégesed koptatod állandó jelleggel, a meghibásodásokról nem is beszélve. 

Lámpát illetően egy ilyenben is érdemes gondolkodni, nem foglal sok helyet, akkus, viheted bárhova a lakásban, és módosítható a fényereje: 

https://www.pcx.hu/avide-abldlrgb-mood-4w-bl-asztali-lampa-led-00777209?gclid=CjwKCAjwtdeFBhBAEiwAKOIy5_xsfR5iAucLvt4YXeFBZoogMGxTxavVoaTwPrQt1DhFPiRk3AAzeRoCFdEQAvD_BwE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9, én is csak azt tudom mondani, hogy fogadd el. A home office-hoz is hozzá lehet szokni és végül is főleg rajtad áll. Én is most már több mint 5 éve így dolgozom, és el sem tudnám képzelni, hogy ezt a fajta szabadságot feladjam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy, @MissKarrde

Köszönöm szépen az ötleteket. Tényleg jók. Csak az a baj, hogy hatalmas helyhiány van úgy amblokk a lakásban.  Egyszerűen még a tápkebeles megoldással sincs annyi hely, hogy egy másik gépházat bepasszírozzunk valahova, Öcsémnek meg finoman szólva se tetszik az egész, akkor meg aztán végképp nem, ha túl nagy átalakítást csinálok, akkor az öcsém nagyon fog szidni engem. Nem nagyon szeretnék vele konfliktust ez ügyben.

A másik gond, a technikai, hardveres jártasságom, ami valljuk be nyíltan: gázos szinten áll. Az otthoni gép is úgy van beállítva, hogy egy szakival pénzért beállítattam, beköttettem mindent a megfelelő helyre. Még azt se nagyon tudom, hogy melyik vezetéket hova kell dugni, mindig attól félek, hogy valamit rossz helyre dugok és baj lesz. Kihúzni ki tudom, de valamilyen oknál fogva képtelen vagyok megjegyezni, hogy mi hova illik. Nyilván meg tudnám tanulni, de valahogy ezektől félek, hosszabb ideig is tart megjegyezni, megtanulni, valamint ezek rendkívúl extrém módon idegessé tesznek. 

De a legnagyobb gond a helyhiány és a lakás eléggé leharcolt állapota...Öcsémet is zavarja a helyhiány, engem is rendkívüli módon zavar. A Home office így is újdonság lesz, ha az átalakítások miatt túl nagy lesz a mostani zsúfoltság, az rossz hatással lesz a munkámra is. Alapjáraton abban gondolkodtam, hogy egy olyan fizetést kérek, amiből tudatosan, hosszabb időn át rendszeresen félrerakok, ha eljön az idő, hogy új gépet kelljen venni, akkor az ne jelentsen gondot, max annyit, hogy pár napra kiesik a munka. Persze még megfontolom és beszélek másokkal is, szaki ismerősömmel is, hogy mit és hogyan tudna segíteni, vagy éppen mit és hogyan kéne átalakítani.

@MissKarrde, köszi a lámpa tippet, ez negyon tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy ez nagyon vad ötlet, de nem tudsz a cégtől egy laptopot kérni? Így akkor nem kéne mindig otthon dolgozni. Beülhetsz valahová vagy kiülsz valahol a természetbe és úgyis tudnál dolgozni. Nyilván ez nem mindig működne, mert a munkád nagy részét így is úgyis otthon csinálnád, de így nem lennél mindig házhoz kötve és igy talán otthon se lenne annyi konfliktus a home office miatt. Csak egy ötlet.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr ötlete nagyon jó!

 

@Darth Revan9, úgy érzékelem, hogy számodra nagyon nagy lépés lenne/lesz ez a home office munka, ezért érdemes apró lépésekben hozzáigazítani az életedet ehhez az új helyzethez. Ha adnak laptopot, az tökéletes megoldás lenne a helyhiányra és a céges gépre (és őszintén, nem is hiszem, hogy nem laptopot adnának, ha kérnél, mivel az annyira praktikus, ha be kell menned dolgozni, akkor is magaddal tudod vinni stb.), és alig kellene otthon valamit elmozdítani. Még a saját gép előtt is használhatod, ha félreteszed a billentyűzetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr, @Pildi, a laptopot egy kicsit elkezdtem végiggondolni és nyerő ötletnek tűnik. Már csak a helyhiány miatt is. Még nem kezeltem laptopot, egy kicsit ijesztő, de remélem belejövök. Meg tudom tanulni. Most, lehet hogy hülyeséget mondok, mert nem értek hozzá, de azért leírom.

A laptop és net kapcsolat. Laikusként úgy gondolom, hogy két úton lehetséges. 1. Hozzákötöm a vezetékes net hálózathoz valahogy. 2. Wifi-vel. Azt hiszem van otthon wi-fi. Még pár éve a szolgáltató bekötött valami új vezetéket, amiről egyben megy a net, tv, telefon és magyarázták (legalábbis halványan így emlékszem), hogy van wi-fi és mondták a jelszót, csak akkor sajnos nem érdekelt, mert hagyományos vezetékes netben gondolkodtam, plusz ez anyám halála után volt két hónappal, és a gyász még erős volt bennem.

Remélem vagy hozzá tudom kötni, vagy van otthon wi-fi. 

A másik, ami eszembe jutott ötletként, hogy a laptopot magammal tudom vinni és esetleg be tudok ülni a könyvtárba és ott a könyvtárban a laptopon tudok dolgozni. Annak idején sokakat láttam, hogy laptoppal mászkálnak be akár az egyetemi könyvtárba, akár a Somogyi Könyvtárba, és tanulóterekben tanulnak, végzik a dolgaikat. Bizonyára wi-fivel. Meg kell érdeklődnöm, hogy a könyvtárakban hogyan megy a laptopos wi-fi használat. Ha ere készítek tervet, akkor bizonyos munkanapokon akár a könyvtárban is tudnék dolgozni, ami nagyon kellemes is lenne és jól tudnék a munkákkal haladni. 

 

 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

@Bomarr, @Pildi, a laptopot egy kicsit elkezdtem végiggondolni és nyerő ötletnek tűnik. Már csak a helyhiány miatt is. Még nem kezeltem laptopot, egy kicsit ijesztő, de remélem belejövök. Meg tudom tanulni. Most, lehet hogy hülyeséget mondok, mert nem értek hozzá, de azért leírom.

A laptop és net kapcsolat. Laikusként úgy gondolom, hogy két úton lehetséges. 1. Hozzákötöm a vezetékes net hálózathoz valahogy. 2. Wifi-vel. Azt hiszem van otthon wi-fi. Még pár éve a szolgáltató bekötött valami új vezetéket, amiről egyben megy a net, tv, telefon és magyarázták (legalábbis halványan így emlékszem), hogy van wi-fi és mondták a jelszót, csak akkor sajnos nem érdekelt, mert hagyományos vezetékes netben gondolkodtam, plusz ez anyám halála után volt két hónappal, és a gyász még erős volt bennem.

Remélem vagy hozzá tudom kötni, vagy van otthon wi-fi. 

A másik, ami eszembe jutott ötletként, hogy a laptopot magammal tudom vinni és esetleg be tudok ülni a könyvtárba és ott a könyvtárban a laptopon tudok dolgozni. Annak idején sokakat láttam, hogy laptoppal mászkálnak be akár az egyetemi könyvtárba, akár a Somogyi Könyvtárba, és tanulóterekben tanulnak, végzik a dolgaikat. Bizonyára wi-fivel. Meg kell érdeklődnöm, hogy a könyvtárakban hogyan megy a laptopos wi-fi használat. Ha ere készítek tervet, akkor bizonyos munkanapokon akár a könyvtárban is tudnék dolgozni, ami nagyon kellemes is lenne és jól tudnék a munkákkal haladni. 

 

 

 

Hozzá csatlakoztatsz egy egeret és kb. ugyanaz mintha PC-n lennél :) Maximum a képernyő mérete lesz először fura, de hidd el nekem hozzá lehet szokni. A wifi kód meg általában rajta szokott lenni a routeren, de ha mégsem tudja a wifit akkor maximum veszel egy 5-10 méteres net kábelt, 500-1000 forintért https://edigital.hu/halozati-kabel-csatlakozo/equip-625434-utp-patch-kabel-cat6-5m-kek-p455661 Be kell dugni a routerbe a másik kábel mellé, másik végét a laptopba és jöhet a mehet. De ha kell segíteni szívesen levonatozok Szegedre 1 hétvégén, még ugysem voltam :D 

 

Egyébként a könyvtáros dolog egy jó ötlet, jobban elválik a munkahelyed meg a magánéleted, nem ugyanabban a szobában van kvázi mind a kettő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.