Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ohh, koránt se számítottam rá, hogy a tartalék facebook profilom hülyesége miatt még itt is kétszer leszek felköszöntve  :oops::lol2: (Májusban van az igazi, és akkor is lettem köszöntve itt :D )  Az van, hogy egyszer jó régen egy francia hülyegyerek feltörte az eredetit az összes emailemmel együtt, és én meg csináltam egy új FB profilt, mert legalább egy hónapig nem tudtam visszaszerezni a régit.  Ki tudja milyen indíttatásból beírtam valami kamu szülinapot, amit a mai napig nem változtattam meg/rejtettem el, mert amióta visszakaptam a régit, talán be se jelentkeztem. Ja, és 114 éves vagyok asszem, de már magam se számolom :P A szándékot értékelem, szóval köszi azért mindenkinek :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeljétek, most mi a helyzet. Végre lefixáláom szóban a kiadóval, hogy mennyi legyen a bér, plusz egyéb körülményeket is megbeszélünk. Végre rászántam magam arra, hogy meglegyen a váltás. Erre probléma van a sebességgel. A kiadó nagyon fel akarja pörgetni a Warcraftot. Ennek egyébként, mint olvasó, nagyon örülök.  Az egyértelmű, hogy a jelenlegi keretek között - közfogi után plusz munkában - már nem tudnék annyit átnézni olyan gyorsan, ahogy elvárnák. Egyébként többször is olyan ajánlatot tettek, mely erre irányulna inkább. Szerintem egyértelmű, hogy csak normális főállásban lenne ez lehetséges, heti 40 órában, 5x8 órában. És akkor a kiadó nagyon szeretné tudni, hogy x idő alatt mennyit tudok átnézni. Azt tudni kell, hogy a Warcraft iszonyatosan pepecselős munka, és az elmúlt egy év tapasztalata azt mutatta, hogy össze-vissza megy a haladás. Van úgy, hogy viszonylag prombémamentes több fejezet is megvan rövid idő alatt, van úgy, hogy egy tulajonnévél leállok és gondolkodok akár 20-30 percet, de akár majdnem egy órát is, mire találok megfelelő változatot. Volt rá példa, hogy egy térképpel elment kb. egy munkanapnyni idő vasárnapon, mert kb. 50 olyan új név volt, amit először kellett lefixálni.

Szóval, ez egy nagyon hullámzó dolog, hogyan tudnék haladni. Megbeszéltük, hogy számolom az időt és azt, hogy adott idő alatt hány karaktert tudok átnézni. Az elmúlt pár nap tapasztalata azt mutatja, hogy ez nagyon változatos. Most még hétvégén is számolni fogom, kíváncsi leszek az eredményre.

Az én becsléseim szerint egy hónapban nagyjából másfél regény és két képregény kötet lenne meg. Ez szerintem a legrosszabb eset, ebből indulok ki inkább, mert a Warcraft nagyon nagy univerzum és a jelenlegi fordítási rendszer alapján nem lehet eredetiben hagyni több nevet.

Viszont a kiadónál inkább havi kettő regényt és legalább 3-4 képregénykötetet várnak alsó hangon, legrosszabb esetben. 

Kíváncsi vagyok mi lesz ebből az egészből. Én úgy gondolom, hogy a havi másfél regény + két képregény kötet, vagy havi két regény + 0 vagy 1 képregény kötet mellett is fel tudják pörgetni a Warcraftot. Félek tőle, hogy ők viszont sokkal többet akarnak és e miatt nem lesz meg az állás. 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 18. - 10:51, Iqvi írta:

Csak pozitívan. Szerintem idővel bele fogsz rázódni, és majd többet fogsz tudni átnézni. Merd bevállalni a melót!:)

Nem erről van szó. Inkább azt érzem, hogy a kiadó nem hiszi el, hogy egy idő után fel tud pörögni a dolog. Biztos vagyok benne, hogy lesz olyan időszak, amikor simán menni fog 2 regény + még mellé valamennyi képregény, de ez nem lesz általános még a legjobb esetben sem.  Viszont ők azt szeretnék, ha ez lenne az általános. Most olyan körülmények között akarják tesztleni a sebességemet, melyek mellett nem lehet normálisan lemérni, hisz benne van az esti fáradtság, vagy az, ha hétvégén el kell intéznem valamit. Én azt vettem észre, hog nem tetszik nekik a lassúságom, de ezzel a jelenlegi keretek között nem tudok mit kezdeni. 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglep hogy ez igy utólag merül fel. Általában egy állásajánlatnál ez a két dolog amit elsőnek tisztázni szoktak: mennyit kell dolgozni és mekkora pénzért. Az utóbbi időben engem viszonylag sokszor keresnek meg állásajánlattal, mondjuk úgy két-három havonta egyszer és rögtön az első beszélgetésnél ezt tisztázzuk mert különben nem világos hogy van-e értelme tovább beszélgetni.

Az aggályaidra mennyire nyitottak a Szukitsnál? Mondtak erre neked valamit?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 18. - 12:09, Bomarr írta:

Meglep hogy ez igy utólag merül fel. Általában egy állásajánlatnál ez a két dolog amit elsőnek tisztázni szoktak: mennyit kell dolgozni és mekkora pénzért. Az utóbbi időben engem viszonylag sokszor keresnek meg állásajánlattal, mondjuk úgy két-három havonta egyszer és rögtön az első beszélgetésnél ezt tisztázzuk mert különben nem világos hogy van-e értelme tovább beszélgetni.

Az aggályaidra mennyire nyitottak a Szukitsnál? Mondtak erre neked valamit?

Jelenleg időmérés zajlik, ezt csinálom pár napja és csinálni is fogom. Most hétvégén is megnézem, hogy kipihenten mennyi karaktert tudok átnézni és ezt vezetem. Ez alapján fognak dönteni. Még júliusban is ez fog menni, akkor képregényekkel kell ezt csinálnom. Tehát kvázi bő egy, vagy másfél hónap múlva döntenek ennek fényében. Most azt vettem észre, hogy még maguk se tudják, melyik kiadvány hogyan és mikor jöjjön ki, a tervezés is még most zajlik és még menet közben is módosítanak. Annyit tudok, hogy viszonylag rövid idő alatt akarnak sok Warcraft kiadványt kihozni, pont olyan szintre akarják pörgetni, mint a Star Wars-t. Legalábbis ív és karakterszám alapján. És ők emiatt nagyon szeretnék, ha minden hónapban beleférne min. 2 regény + mellé még valamennyi képregény kötet - talán 2-3 kötet. Ezt viszont a jelenlegi mérési adatok alapján nem tudom nekik garantálni minden esetben. Reálisabb, amit írtam, Nagyrészt majdnem minden hónapban másfél regény + 2 képregény kötet, esetleg néha egy hónapban belfér 2 regény + 1-2 képregény kötet. Az én becsléseimet, amit most leírtam, csak az elmúlt pár nap tapasztalata alapján számítottam ki, még megvárom a hétvégét és a jövő hét elejét. Meg jönnek az új Warcraft képregények és azoknál is ugyanígy mérem, aztán meglátom, hogy a becslésem helytálló-e.

Egyébként engem is meglepett, hogy csak a héten jött elő ez a karakterszám és ív alapján való mérés. Kérdezték korábban, hogy mennyit foglalkozok velük és hogy haladok, de mivel össze-vissza tudtam csak csinálni és fogalmam sem volt erről az ív és karakterszám mérésről, így pontos adatokat nem tudtam mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 18. - 13:33, Ody Mandrell írta:

De ezért fizetnek is, vagy ingyen dolgozol?

Igen, minden munkára kötünk egyéni megbízási szerződést. Eddig a közfogi mellett - bizonyos összeghatárig - lehet ilyenet csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként számolgattam, hogy most jelenlegi körülmények között mennyi regény anyagot tudnék nekik átnézni és azt is megbecsültem, hogy fő munkaidőben mennyi lenne náluk. Nos, közel meg tudnám duplázni az éves teljesítményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy ha valami gondolkodósabba futnék (pl.: valami név magyarítás), akkor azon nem gondolkodnék egy órát ahogy írtad, hogy néha előfordul, hanem kitűznék egy fix időt (pl. negyed óra az ilyenekre) és kiírnám az addig eszembe jutó ötleteket, aztán ha nem sikerül addig dönteni akkor haladnék tovább, mert

1. lehet, hogy a további szövegben lévő dolgok (pl. másik név amit hamar kitalálsz) megihletnek az előző kérdéses dologra vonatkozóan is.

2. jó ötletek munkán kívüli tevékenység (mosogatás, bevásárlás) során is beugorhatnak

3. gondolom vannak/lesznek határidőid amire egy-egy művel végezned kell, ha továbbhaladsz a nehéz/gondolkodósabb részeknél (persze előtte kiírod őket :) ), végig tudsz érni az adott művön X idő alatt és akkor attól függően, hogy mennyi időd van még a határidőig be tudod osztani, mennyi időt tudsz maximum ráfordítani egy-egy ilyen "átlépett" problémára, legrosszabb esetben ha már kifutnál az időből, de még nincs is meg az a megoldás, amit tökéletesnek érzel ki kell választani azt, amit a legjobbnak érzel azok közül, amik eddig számításba jöttek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 18. - 21:07, Darth Cupsy írta:

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy ha valami gondolkodósabba futnék (pl.: valami név magyarítás), akkor azon nem gondolkodnék egy órát ahogy írtad, hogy néha előfordul, hanem kitűznék egy fix időt (pl. negyed óra az ilyenekre) és kiírnám az addig eszembe jutó ötleteket, aztán ha nem sikerül addig dönteni akkor haladnék tovább, mert

1. lehet, hogy a további szövegben lévő dolgok (pl. másik név amit hamar kitalálsz) megihletnek az előző kérdéses dologra vonatkozóan is.

2. jó ötletek munkán kívüli tevékenység (mosogatás, bevásárlás) során is beugorhatnak

3. gondolom vannak/lesznek határidőid amire egy-egy művel végezned kell, ha továbbhaladsz a nehéz/gondolkodósabb részeknél (persze előtte kiírod őket :) ), végig tudsz érni az adott művön X idő alatt és akkor attól függően, hogy mennyi időd van még a határidőig be tudod osztani, mennyi időt tudsz maximum ráfordítani egy-egy ilyen "átlépett" problémára, legrosszabb esetben ha már kifutnál az időből, de még nincs is meg az a megoldás, amit tökéletesnek érzel ki kell választani azt, amit a legjobbnak érzel azok közül, amik eddig számításba jöttek.

Most az az igazság, hogy az utóbbi időben elkezdtem hasonló módon csinálni. És elkezdett beválni. Bár én azért beleszámítom a munkaidőbe azt is, hogy ha egy néven agyalok, hisz a megbízott munkával foglalkozom mondjuk wc-zés, vagy bevásárlás közben.

Eddig durva ez a glosszárium, eddig 9 könyv alapján 1150 kifejezés gyűlt össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 19. - 11:12, Darth Revan9 írta:

Bár én azért beleszámítom a munkaidőbe azt is, hogy ha egy néven agyalok, hisz a megbízott munkával foglalkozom

 

Nyilván te tudod, te érzed, csak szerintem ezzel az a probléma, hogy ugyanott vagy vele, mint amitől tartasz, hogy a teljesítményeddel nem lesznek megelégedve az idő arányában. 

Úgy értem, hogy például a kiadó úgy gondolja, hogy van egy mű amivel végezni lehet egy munkahét alatt 8 órás munkarendben, ami 40 óra, de ezt valamiért nem sikerül teljesítened abban a 8 órában, amit naponta kizárólag a munkára koncentrálva a gép előtt ülve töltesz, viszont a kvázi szabad idődben (mosogatás, WC, bevásárlás) való némi + ráfordítással pl. napi fél óra plusz, sikerül abszolválni a feladatot, azonban ha ezt is ugyanúgy "felszámolod" akkor 42 és fél órára fog kijönni a mű befejezése 40 helyet és a kiadó húzhatja száját érte.

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 19. - 11:56, Darth Cupsy írta:

 

Nyilván te tudod, te érzed, csak szerintem ezzel az a probléma, hogy ugyanott vagy vele, mint amitől tartasz, hogy a teljesítményeddel nem lesznek megelégedve az idő arányában. 

Úgy értem, hogy például a kiadó úgy gondolja, hogy van egy mű amivel végezni lehet egy munkahét alatt 8 órás munkarendben, ami 40 óra, de ezt valamiért nem sikerül teljesítened abban a 8 órában, amit naponta kizárólag a munkára koncentrálva a gép előtt ülve töltesz, viszont a kvázi szabad idődben (mosogatás, WC, bevásárlás) való némi + ráfordítással pl. napi fél óra plusz, sikerül abszolválni a feladatot, azonban ha ezt is ugyanúgy "felszámolod" akkor 42 és fél órára fog kijönni a mű befejezése 40 helyet és a kiadó húzhatja száját érte.

 

 

Nos, a helyzet az, hogy a jelenlegi számításaim szerint egy hét alatt, 40 órában egy regény anyaga még a legeslegjobb esetben sem fog összejönni. Már látok annyit legalább, hogy a minimum mennyiséget nagyjából látom, annál csak jobb lehet. A kérdés az, hogy ez nekik jó lesz-e. Ez a közeljövőben kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 06. 09. - 9:42, Nute Gunray írta:

 Szerintem most tipikusan abban a helyzetben vagy, hogy már annyi szarság történt veled az utóbbi években, hogy amikor végre történik valami jó, valami előrelépés, nem akarod elhinni, keresed az apróbetűs részt, a hátulütőt, az átverést. 

 

 

Nos, most a héten kiderült, hogy jó ha óvatos vagyok és keresem az apróbetűs részeket is.  A héten ugyanis egyértelművé vált számomra, hogy ők mit akarnak. Elsősorban azt, hogy maradjon minden így, tehát a közfogis állásom mellett dolgozzak, de sokkal többet ennél. Három olyan ajánlatot is tettek, mely a jelenlegi helyzetet konzerválná. Mindhárom ajánlatban volt olyan dolog, melyet a jelenlegi törvényi keretek nem engednek. És mind a hármat el is utasítottam. Én főállást akarok, optimális munkaelosztással. Jelenleg ezért is zajlanak időmérések és munkanaplóvezetés. Eddig nem volt ilyen. Már van ötletem, hogy milyen két utat fogok ajánlani a kiadónak. Amit én kidolgoztam azzal szerintem ők is jól járnak, a kérdés már csak az, hogy ők is így gondolják e? Sajnos csak kb. egy hónap múlva derül ki, mivel legalább addig kell csinálnom az időméréseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Én most eldobtam az agyam. Már létezik kísérleti vakcina, amit a BioNtech gyárt, a bőrrák ellen!  

 

https://m.hvg.hu/tudomany/20210620_Megkapta_a_Biontech_rak_elleni_vakcinajat_az_elso_beteg

Remélem hatásos. Bezzeg az ilyeneket alapesetben nem nagyon pénzelik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.